Jump to content

Q ή F2G?


Nikolas14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης βολεύει πολύ λόγω της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο, αν δεν κάνεις γενικά μεγάλης διάρκειας κλήσεις

 

Βασικά, για τους καρτικινητάδες, αυτό είναι το μεγάλο ατού της Q, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικά, για τους καρτικινητάδες, αυτό είναι το μεγάλο ατού της Q, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο

 

Και το 1 γιγα δωρο, και τα 1000 λεπτα προς q με αναναιωση 10€/ μηνα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εκοψα τα gb απο το συμβολαιο που ειχα με στικακι και τωρα ψαχνω ματι οικονομικο σε data. Σκεφτομαι να παρω ενα καρτοκινητο γι αυτο το λογο (σαν δευτερο νουμερο).Ισχυει η προσφορα για 1gb αν κανεις ανανεωση q απο καταστημα; υπαρχει κατι πιο συμφερον για αυτη αποκλειστικα τη χρηση; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εκοψα τα gb απο το συμβολαιο που ειχα με στικακι και τωρα ψαχνω ματι οικονομικο σε data. Σκεφτομαι να παρω ενα καρτοκινητο γι αυτο το λογο (σαν δευτερο νουμερο).Ισχυει η προσφορα για 1gb αν κανεις ανανεωση q απο καταστημα; υπαρχει κατι πιο συμφερον για αυτη αποκλειστικα τη χρηση; ευχαριστω

 

Ισχύει, όπως ισχύει και ονλαιν. Μετά μπορεις με τα λεφτά που σου χουν μεινει στην κάρτα να αγοράζεις επιπλέον πακέτα mb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απο πλευρα σηματος,ποιοτητα ομιλιας και ιντερνετ ειναι ιδιες;

 

 

 

Ναι,με την Q να εχει χαμηλοτερη προτεραιοτητα και μεγαλυτερες επιπτωσεις απο τα θεματα χωρητικοτητας λογω της εσωτερικης περιαγωγης στο δικτυο της Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ υπάρχει διάφορα, δε θα την καταλάβεις.

Μια χαρά κάνω τη δουλεια μου με q + αλλά 4 ατομα στον κυκλο μου!

(Όλοι Θεσσαλονίκη, αν παιζει ρολο η περιοχή)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ υπάρχει διάφορα, δε θα την καταλάβεις.

Μια χαρά κάνω τη δουλεια μου με q + αλλά 4 ατομα στον κυκλο μου!

(Όλοι Θεσσαλονίκη, αν παιζει ρολο η περιοχή)

 

 

 

Υπαρχει,απλα δεν ειναι τοσο αισθητη.Και εγω κανω τη δουλεια μου(Θεσσαλονικη),αλλα με εχει τυχει να εχω μεταπτωση απο H σε E σε σημειο που το F2G διπλα μου ειχε H.Και εκανα κινηση δεδομενων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμβολαιο wind, κάρτα q, στα ίδια σημεία, ίδιο σήμα, ίδιες ταχύτητες.

Όχι μια και 2 φορες, αλλά συνεχεια και κάθε φορά!!!

Μήπως είχες διάφορα λόγω συσκευής? (Να μην έχει δυνατή κεραία το δικο σου)

Link to comment
Share on other sites

Συμβολαιο wind, κάρτα q, στα ίδια σημεία, ίδιο σήμα, ίδιες ταχύτητες.

Όχι μια και 2 φορες, αλλά συνεχεια και κάθε φορά!!!

Μήπως είχες διάφορα λόγω συσκευής? (Να μην έχει δυνατή κεραία το δικο σου)

 

 

 

Εχω 2 με 3/5 σημα H στο Lumia 535 που εχω.Καμια φορα με πεταει σε Edge.Στο s3 neo που ειναι με F2G εχει H 2/4.Το ZTE Blade 3 με F2G καρτα εχει 2/4.Δεν ξερω γιατι κανει μεταβολες αλλα και το σημα στο σπιτι δεν ειναι πολυ σταθερο ομως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ υπάρχει διάφορα, δε θα την καταλάβεις.

Μια χαρά κάνω τη δουλεια μου με q + αλλά 4 ατομα στον κυκλο μου!

(Όλοι Θεσσαλονίκη, αν παιζει ρολο η περιοχή)

 

Προσωπικά διαφορά δεν βλέπω μεταξύ των δυο (σε Αθήνα)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είναι Q και Wind σε θέμα δικτύου, αυτό με την προτεραιότητα ισχύει αλλά ίσως δεν το παρατηρήσετε ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ο χρόνος ομιλίας και τα mb που μπαίνουν στον αριθμό μετά από ανανέωση ή επιλογή προγράμματος συσσωρεύονται ή μετά το πέρας μιας συγκεκριμένης ημερομηνίας αφαιρούνται; Η ερώτησή μου αφορά και τα δύο πακέτα. (Q, f2g)
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας και τα mb που μπαίνουν στον αριθμό μετά από ανανέωση ή επιλογή προγράμματος συσσωρεύονται ή μετά το πέρας μιας συγκεκριμένης ημερομηνίας αφαιρούνται; Η ερώτησή μου αφορά και τα δύο πακέτα. (Q, f2g)

Στην wind και Q δεν συσσωρευονται τα λεπτα και τα mb και να πανε σε μεταγενεστερη ημερομηνια οταν ερθει η ημερομηνια που λενε... ληγουν ..

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω νέο κινητό με μικρο-SIM , η κάρτα μου είναι μεγάλη.

Είμαι συνδρομητής Q.

Πήγα σε κατάστημα Wind να κάνω αίτημα για δεύτερη SIM ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω την παλιά στο παλιό κινητό σε περίπτωση βλάβης του νέου.

Δεν το δέχτηκαν, μου έκαναν αντικατάσταση κάρτας με κόστος 5 Ευρω.

Η νέα SIM είναι μεγάλη με χαραγμένη την μικρο-SIM, και σε περίπτωση χρήσης της μικρο-SIM βάζεις στο χρηματοκιβώτιο το περιμετρικό πλαστικό, για να χρησιμοποιηθεί ως ολόκληρη εάν χρειαστεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
σε φορητοτητα απο frog σε q μεσω καταστηματος, τι θα χρεωθω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...