Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 640 που την έχω βάλε από χθες έχει διάφορα στο ότι κρατάει περισσότερο η μπαταρία όπως φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο 640 που την έχω βάλε από χθες έχει διάφορα στο ότι κρατάει περισσότερο η μπαταρία όπως φαίνεται.

 

Στο 640/xl ολες οι αναβαθμισεις καθονται σουπερ. Τα εχουν ο αδελφος και ενας φιλος.

 

Μιλαω συγκεκριμενα για το 950. Κανενας θαραλεος;

(Οτι bug στο δικο μου βγαινει. Ασε να κοιταξω και στο w******central ποσοι κλαινε :p )

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μπαίνω από το pc στο yahoo mail μου & μου εμφανίζει μία επιλογή για να έχω μεγαλύτερο επίπεδο ασφάλειας στο λογαριασμό μου. Το επιλέγω.

Μετά παρατηρώ ότι στο 950 μου εμφανίζει ότι ο λογαριασμός μου yahoo έχει παλιές ρυθμίσεις. Ξαναπερνάω το password, πάει να κάνει συγχρονισμό, τίποτα. Διαγράφω το λογαριασμό, τον ξαναπερνάω, τίποτα. Δεν έκανε συγχρονισμό. Στο pc & στο tablet δουλεύει κανονικά το mail. Μόνο στο κινητό έχω το πρόβλημα.

Καμία ιδέα κανείς;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την .321 ;

 

γιατι με αυτα που ακουμε πλεον φοβαμαι μην ανατιναχτει :lol:

 

Μια χαρά,εδώ.Δεν διαπίστωσα καμία διαφορά...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω backup τις επαφες μου;

Δηλωσα ως λογαριασμο στο τηλεφωνο το yahoo μου. Δεν απαιτησε τοτε λογμο windowslive.

O συγχρονισμος δεν δουλευει.

Θα μπορουσα να φτιαξω λογμο winlive, αλλα λογικα θα χασω τις αγορασμενες εφαρμογες, ετσι;

 

Κατεβασα την εφαρμογη -επιλογη μενου της MS για την δουλεια αυτη που σωζει σε αρχειο, αλλα δεν ανοιγει καθολου.

Με την sim δεν κανω δουλεια. Πολλες οι επαφες...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω backup τις επαφες μου;

Δηλωσα ως λογαριασμο στο τηλεφωνο το yahoo μου. Δεν απαιτησε τοτε λογμο windowslive.

O συγχρονισμος δεν δουλευει.

Θα μπορουσα να φτιαξω λογμο winlive, αλλα λογικα θα χασω τις αγορασμενες εφαρμογες, ετσι;

 

Κατεβασα την εφαρμογη -επιλογη μενου της MS για την δουλεια αυτη που σωζει σε αρχειο, αλλα δεν ανοιγει καθολου.

Με την sim δεν κανω δουλεια. Πολλες οι επαφες...

 

Την συσκευή την ενεργοποίησες με yahoo? Μπαίνεις στο store με άλλο mail, oxi outlook????

Έβαλα την .321 χωρίς να δω κάποια διαφορά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την .321 ;

 

γιατι με αυτα που ακουμε πλεον φοβαμαι μην ανατιναχτει :lol:

 

τα μονα που παρατηρησα ειναι οτι

 

1) πλεον οταν τερματιζεται μια κληση δεν σκαλωνει το κινητο στην εφαρμογη...

 

2) φορτωνει λιγο πιο γρηγορα τις σελιδες σε 4g

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις λάθος, γιατι η κιτρινίλα που βλέπεις είναι ο μεσημεριανός ήλιος και είναι πολύ κοντά στη πραγματικότητα. Η ψυχρότητα του Z3 είναι εκτός πραγματικότητας. Ιούλιο μήνα μεσημέρι και στη φωτογραφία του Z3 νόμιζες ήταν χειμώνας..

 

Την συσκευή την ενεργοποίησες με yahoo? Μπαίνεις στο store με άλλο mail, oxi outlook????

Έβαλα την .321 χωρίς να δω κάποια διαφορά

 

Η συσκευή ενεργοποιήθηκε με Yahoo. Είναι φυσικά της μορφής abcd@yahoo.com. To store δουλεύει μια χαρά. Το onedrive επίσης για τις φωτό (τώρα το έχω κόψει για να μην τρώει μπαταρία και bandwidth). O συγχρονισμός επαφών δεν δουλεύει.

 

 

Την 321 την πέρασα και εγώ.

Δεν το ζόρισα να δω τι κάνει η μπαταρία με το wifi.

Δεν παρατήρησα κολλήματα με την οθόνη κλειδώματος και το ξύπνημα στις εισερχόμενες κλήσεις (ακόμα... :cool:)

Συνεχίζει να κολλάει το camera roll όταν θες να ζουμάρεις σε μια φωτό.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ενεργοποιήθηκε με Yahoo. Είναι φυσικά της μορφής abcd@yahoo.com. To store δουλεύει μια χαρά. Το onedrive επίσης για τις φωτό (τώρα το έχω κόψει για να μην τρώει μπαταρία και bandwidth). O συγχρονισμός επαφών δεν δουλεύει.

 

 

Την 321 την πέρασα και εγώ.

Δεν το ζόρισα να δω τι κάνει η μπαταρία με το wifi.

Δεν παρατήρησα κολλήματα με την οθόνη κλειδώματος και το ξύπνημα στις εισερχόμενες κλήσεις (ακόμα... :cool:)

Συνεχίζει να κολλάει το camera roll όταν θες να ζουμάρεις σε μια φωτό.

 

Δεν ήξερα ότι μπορεις να ενεργοποιήσεις με yahoo.

Τώρα, για το buck up των επαφών σου προτείνω να δημιουργήσεις ένα νέο mail outlook και να το συγχρονίσεις με την συσκευή. Έτσι θα τις έχεις πάντα εκεί. Οποτε πάρεις άλλη συσκευή (θα αργήσεις μάλλον.....:) ) θα συγχρονίζεις από εκεί τις επαφές.

Για το τελευταίο update, δεν έχω δει διαφορες στην μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι μπορεις να ενεργοποιήσεις με yahoo.

Τώρα, για το buck up των επαφών σου προτείνω να δημιουργήσεις ένα νέο mail outlook και να το συγχρονίσεις με την συσκευή. Έτσι θα τις έχεις πάντα εκεί. Οποτε πάρεις άλλη συσκευή (θα αργήσεις μάλλον.....:) ) θα συγχρονίζεις από εκεί τις επαφές.

Για το τελευταίο update, δεν έχω δει διαφορες στην μπαταρία.

 

Κι εγώ με Google mail το δουλεύω.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βγάζεις μια φωτογραφία και πας να δεις τι έβγαλες και δεν θέλει να ζουμάρει η κολαει στ ζουμ είναι το πιο σπαστικό. Και γω με .321 υπάρχει αλήθεια κάποιο αξιόλογο photo viewer?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

με την .321 το bug στις φωτογραφίες με το ζουμ είναι λίγο καλύτερα, δεν το κάνει συνέχεια και όταν το κάνει είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό, άντε να δούμε πότε θα το φτιάξουν!
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

πως θα μεταφέρω ανώδυνα επαφές και μηνύματα από το 808 στο 950;

 

Δοκίμασε αυτή της microsoft λειτουργεί μέσω bluetooth

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/transfer-my-data/9wzdncrfj3dr

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή της microsoft λειτουργεί μέσω bluetooth

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/transfer-my-data/9wzdncrfj3dr

 

Καλημέρα,

 

με την (προεγκατεστημένη) εφαρμοφή ''μεταφορά δεδομένων'' μεταφερθηκαν εύλοκα οι επαφές. θα μπορούσαν και οι φωτο και τα βιντεο. τα μηνύματα όμως δεν ήταν εφικτό. το ίδιο συνέβη και στο 640 της γυναίκας μου.

 

Ευχαριστώ.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

με την (προεγκατεστημένη) εφαρμοφή ''μεταφορά δεδομένων'' μεταφερθηκαν εύλοκα οι επαφές. θα μπορούσαν και οι φωτο και τα βιντεο. τα μηνύματα όμως δεν ήταν εφικτό. το ίδιο συνέβη και στο 640 της γυναίκας μου.

 

Ευχαριστώ.

 

Αυτά μεταφέρονται και με μια micro SD.

Περιμένουμε εντυπώσεις από τη νέα σου συσκευή.

Με γειά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την 321 νομίζω υπάρχει μία βελτίωση στην μπαταρία!

 

Δεν έφτιαξε τίποτα.

Ούτε μπαταρία στο wifi

Ούτε το φαινόμενο θερμάστρα χεριών Lumia :lol:

Ούτε το κόλλημα στο ζουμ των φωτογραφιών.

Ούτε το κόλλημα στον edge όπου σε κάποιες σελίδες το touch κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα. Πετάει λέμε :p

Τουλάχιστον ξυπνάει και με double tap

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μεταφέρονται και με μια micro SD.

Περιμένουμε εντυπώσεις από τη νέα σου συσκευή.

Με γειά

 

οι φωτο και βίντεο, αποθηκεύνταν στην κάρτα μνήμης. τα μηνύματα δεν έχω καταφέρει να μεταφέρω.

 

μέχρις στιγμής ακόμα με το 808 κυκλοφορώ. απότι τα βλέπω δίπλα δίπλα το 950 είναι ενα πολύ καλό κινητό με windows (αντιπαθώ τα άλλα 2 λειτουργικά) αλλά το 808 για μένα είναι ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Δυο τρεις φορές μετά από φωτογραφία και πριν ολοκληρώσει την επεξεργασία, έκανε reboot. Σας έτυχε;
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Δυο τρεις φορές μετά από φωτογραφία και πριν ολοκληρώσει την επεξεργασία, έκανε reboot. Σας έτυχε;

 

Ποτέ. Αν θα μου το έκανε θα με ενοχλούσε πολύ γιατί χρησιμοποιώ παρα πολύ την κάμερα και έχω απαιτήσεις από αυτή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το"καταπίνω"...

 

Γράψε μας αν ξανασυμβεί ή αν ήταν ένα τυχαίο και μοναδικό γεγονός.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έβγαλε σε κανένα πρόβλημα με το ακουστικό στη διάρκεια κλήσης? Σε εμένα μερικές φορές όταν μου κάνουν κλήση δεν ακούγεται το ακουστικό και το βάζω στην ανοιχτή ακρόαση και με επανεκκίνηση στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βγάζεις μια φωτογραφία και πας να δεις τι έβγαλες και δεν θέλει να ζουμάρει η κολαει στ ζουμ είναι το πιο σπαστικό. Και γω με .321 υπάρχει αλήθεια κάποιο αξιόλογο photo viewer?

 

με την .321 το bug στις φωτογραφίες με το ζουμ είναι λίγο καλύτερα, δεν το κάνει συνέχεια και όταν το κάνει είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό, άντε να δούμε πότε θα το φτιάξουν!

Αν έχετε πρόβλημα ακομα και με το 950..φανταστειτε ποσο σπαστικό ειναι στα 640 που έχουμε εμείς..απαραδεκτο σε τέτοια συσκευή..

Δυο τρεις φορές μετά από φωτογραφία και πριν ολοκληρώσει την επεξεργασία, έκανε reboot. Σας έτυχε;

Ήμουν messenger το πρωι και βγαίνω με την μια να βγάλω μια φωτο...ρεσταρτ..παει αθτο που ήθελα να βγάλω...σε ολα τα Lumia τυχαίνουν βλέπω αυτα...

Καθόλου σταθερό λειτουργικό πλέον..και μετα από τόσα updates.. Κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...