Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασέ τη στο παρακάτω για να θαυμάζει περισσότερος κόσμος......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6918983#

 

Το έχω καταευχσριστηθει....απιστευτες φωτο,χωρίς lag,και με την απλότητα του...και βασικό ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το έχω καταευχσριστηθει....απιστευτες φωτο,χωρίς lag,και με την απλότητα του...και βασικό ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

 

+950.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του 950!

Έκανα κι εγω το αλματάκι από το 930...

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Ευχάριστη αίσθηση στο χέρι. Τελικά με κερδίζει το ότι το ευχαριστιέμαι χωρίς θήκη!

Απίστευτη αίσθηση που ξεπερνά επιφυλάξεις μου σχετικά με το πλαστικό αποσπώμενο back cover.

Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά όμως. Έχω λίγο λαγκ σε συγκεκριμμένες εφαρμογές όπως shazam ας πούμε.

Δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα με το 930...Ήταν πιο smooth στη συμπεριφορά του. Γενικά έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν έχει κάτσει καλά με τις ενημερώσεις...

Κανονικά δεν πρέπει να είναι πολύ "άνετο";;;

Να σπέρνει από άνεση ρε παιδί μου;

Έχει κανείς άλλος "θεματάκια" ;

Link to comment
Share on other sites

Το shazam όποτε θυμάται χαίρεται... Υπάρχουν μικροκολληματάκια σε διάφορα transitions, άλλα γι' αυτό το αγαπάμε!Να το χαρείς και λογικά συνεχώς θα βελτιώνεται...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Το shazam όποτε θυμάται χαίρεται... Υπάρχουν μικροκολληματάκια σε διάφορα transitions, άλλα γι' αυτό το αγαπάμε!Να το χαρείς και λογικά συνεχώς θα βελτιώνεται...

 

Δεν έχω καμμιά αμφιβολία ότι θα το χαρώ.

Οι φωτογραφίες είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει /δει σε κινητό :)

Πολύ καλή κι η μπαταρία του.

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Στα τρανζισιονς στα διάφορα tabs του shazam και κατά τη διάρκεια της αναγνώρισης το παρατήρησα. Δεν το θυμάμαι ΠΟΤΕ με το 930 γι αυτό ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

1/ Όταν μιλάω στο τηλέφωνο & ενώ είμαι σε κλήση, πάω στο μενού, στις επαφές για να βρω άλλη επαφή, δε μπορώ, με γυρίζει πάλι στην κλήση. Μου το έκανε & στο 920.

Μπορώ να κάνω κάτι;

2/ Επίσης όταν γράφω στο messeger δε βλέπω τι πληκτρολογώ. Καλύπτει τα γράμματα-που πρέπει να βλέπω-το πληκτρολόγιο. Από τον edge δεν έχω πρόβλημα, γράφω κανονικά στο messeger.

3/ Στο 6tag ενώ βλέπω αριθμό σχολίων δε μπορώ να τα ανοίξω να τα διαβάσω.

4/ Στο instagram πάλι όταν γράφω σχόλιο το κρύβει το πληκτρολόγιο & εκτός από αυτό, μένει το πληκτρολόγιο στην οθόνη & δε μπορώ να το βγάλω! Κινούμαι στο μενού & υπάρχει πάντα το πληκτρολόγιο από κάτω!

5/ Όταν βλέπω βίντεο σε πλήρη οθόνη-όχι σε όλα-δεν έχω επιλογή να κάνω πίσω ή να φύγω από το βίντεο. Τη μία φορά που μου συνέβει απενεργοποίησα τη συσκευή.

 

Θέλω να αποφύγω το hard reset για να μην τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή. Δεν το γλυτώνω;

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Ευχαριστώ!

Edited by bill971
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του 950!

Έκανα κι εγω το αλματάκι από το 930...

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Ευχάριστη αίσθηση στο χέρι. Τελικά με κερδίζει το ότι το ευχαριστιέμαι χωρίς θήκη!

Απίστευτη αίσθηση που ξεπερνά επιφυλάξεις μου σχετικά με το πλαστικό αποσπώμενο back cover.

Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά όμως. Έχω λίγο λαγκ σε συγκεκριμμένες εφαρμογές όπως shazam ας πούμε.

Δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα με το 930...Ήταν πιο smooth στη συμπεριφορά του. Γενικά έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν έχει κάτσει καλά με τις ενημερώσεις...

Κανονικά δεν πρέπει να είναι πολύ "άνετο";;;

Να σπέρνει από άνεση ρε παιδί μου;

Έχει κανείς άλλος "θεματάκια" ;

 

φιλε μου και εγω το σκεφτομαι απο 930 που εχω σε 950..διαφορες στη καμερα υπαρχουν??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω το σκεφτομαι απο 930 που εχω σε 950..διαφορες στη καμερα υπαρχουν??

 

Κοίτα...τις ανάγκες του τις γνωρίζει ο καθένας.

Το 930 το ευχαριστήθηκα 2 χρόνια. Κουκλί πραγματικό με αψογη εμφάνιση και άνεση στην εκτέλεση των εφαρμογών.

Από την κάμερά του περίμενα περισσότερα. Όχι ότι δε με ικανοποίησε αλλά περίμενα περισσότερα.

Ε λοιπόν το 950 είναι, νομίζω, ότι καλύτερο. Στο auto τα πάντα και είναι καταπληκτικό στις φωτο.

Το σημείο που υπερέχει όμως είναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Για τη δικιά μου χρήση τουλάχιστον δε το συγκρίνω. Επίσης ξαναέχω μετά το 920 glance screen :)

Από εμφάνιση : λιγότερο bulk (πιο λεπτό) αλλά όχι unibody.

Δεν το κρύβω, έχω παραγγείλει ένα mozo back cover.

Αυτά μετά από μια εβδομάδα μαζί του. Γενικά του δίνω πολύ καλό βαθμό. Για τα λεφτά που το βρίσκεις πλέον ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 950 της συζηγου,τα ειχαμε παρει μαζι,και τις προτειναν ανταλλαγη με ενα κουτατο 2 εβδομαδων Ζ3,το θεμα ειναι οτι βγαζει συνεχεια φωτο με το κινητο...θα απογοητευτει...??:confused:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 950 της συζηγου,τα ειχαμε παρει μαζι,και τις προτειναν ανταλλαγη με ενα κουτατο 2 εβδομαδων Ζ3,το θεμα ειναι οτι βγαζει συνεχεια φωτο με το κινητο...θα απογοητευτει...??:confused:

 

Αν και δεν το έχω το κινητό, με αυτά που διαβάζω που έχω δει.... Απίστευτα θα απογοητευτεί. Είχα το Z3 για ένα φεγγάρι, καλό κινητό δεν λέω αλλά στις φωτογραφίες είναι πολύ πίσω, θα δεις τι θα σου πούνε και οι άλλοι που το έχουν ήδη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 950 της συζηγου,τα ειχαμε παρει μαζι,και τις προτειναν ανταλλαγη με ενα κουτατο 2 εβδομαδων Ζ3,το θεμα ειναι οτι βγαζει συνεχεια φωτο με το κινητο...θα απογοητευτει...??:confused:

 

Απο 950 σε Z3 ? μεγαλη πικρα...

Link to comment
Share on other sites

Απο 950 σε Z3 ? μεγαλη πικρα...

 

Αν και δεν το έχω το κινητό, με αυτά που διαβάζω που έχω δει.... Απίστευτα θα απογοητευτεί. Είχα το Z3 για ένα φεγγάρι, καλό κινητό δεν λέω αλλά στις φωτογραφίες είναι πολύ πίσω, θα δεις τι θα σου πούνε και οι άλλοι που το έχουν ήδη.

 

καλα της τα λεω...σε g4 ??? Aν και με αυτα που γινοντε η lg τρωει μαυρο....αλλα την να την κανω,κοιταει πρωτα καμερα και μετα ομορφια...τα υπολοιπα δεν τα γνωριζει,αν και της τα λεω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλα της τα λεω...σε g4 ??? Aν και με αυτα που γινοντε η lg τρωει μαυρο....αλλα την να την κανω,κοιταει πρωτα καμερα και μετα ομορφια...τα υπολοιπα δεν τα γνωριζει,αν και της τα λεω....

 

με G4 υπαρχει μια ισσοροπια

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 950 της συζηγου,τα ειχαμε παρει μαζι,και τις προτειναν ανταλλαγη με ενα κουτατο 2 εβδομαδων Ζ3,το θεμα ειναι οτι βγαζει συνεχεια φωτο με το κινητο...θα απογοητευτει...??:confused:

 

Δες εδώ που τράβηξα με ενός φίλου το καλοκαίρι μεσημέρι ντάλα ήλιο.

Η πρωτη 950, η δευτερη Z3. Νομίζω περιττό να σχολιάσω..

Για βράδι κλπ δε μπήκα καν στη διαδικασία χωρίς το OIS.

 

29456264123_44c75d3b5d_c.jpgWP_20160811_16_51_54_Rich by James C, on Flickr

 

29969318842_0e051e9252_c.jpgDSC_1036 by James C, on Flickr

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το 950 εχει καλυτερη καμερα..αλλα σε αυτες που ανεβασες η κιτρινιλα στο εδαφος απο το 950 ειναι απαραδεκτη...νικαει σε λεπτομερεια αλλα απο απόδοση χρωματων η φυσικοτητα του z3 ειναι σαφως ανωτερη..
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το 950 εχει καλυτερη καμερα..αλλα σε αυτες που ανεβασες η κιτρινιλα στο εδαφος απο το 950 ειναι απαραδεκτη...νικαει σε λεπτομερεια αλλα απο απόδοση χρωματων η φυσικοτητα του z3 ειναι σαφως ανωτερη..

 

Εδώ κάνεις λάθος, γιατι η κιτρινίλα που βλέπεις είναι ο μεσημεριανός ήλιος και είναι πολύ κοντά στη πραγματικότητα. Η ψυχρότητα του Z3 είναι εκτός πραγματικότητας. Ιούλιο μήνα μεσημέρι και στη φωτογραφία του Z3 νόμιζες ήταν χειμώνας..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τις τραβηξες, εσυ ξερεις καλυτερα..η καμερα του 950 ειναι εξαιρετικη αλλα εδω δεν μου αρεσει εμενα...τεσπα..
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τις τραβηξες, εσυ ξερεις καλυτερα..η καμερα του 950 ειναι εξαιρετικη αλλα εδω δεν μου αρεσει εμενα...τεσπα..

 

Για μένα την ημέρα δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα κινητά αυτού του επιπέδου. Απλά εδώ επισημαίνω οτι τα χρώματα του xperia είναι εντελώς λάθος.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τα λουλούδια είναι πιο κόκκινα στο 950! Στο Z3 πάνε προς το ροζ....

Έχει και καλύτερη λεπτομέρεια και στο χρώμα της θάλασσας το 950!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία τα νεώτερα..

Απόψε η παλιά μπαταρία όλη νύχτα στο φορτιστή ξύπνησα με 66%. Την έβαλα εδώ στο γραφείο με τον ίδιο φορτιστη, συνέχισε και έφτασε στο 100%

 

Πλέον έβαλα τη καινούρια για να δω αν αποδειχθεί το θέμα οτι είναι μπαταρίας.

Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά πιθανόν να συμβεί και σε κάποιον απο εσας. Θυσιάζομαι για σας ρε αν δε το καταλάβατε!

 

Λοιπόν για να ξέρετε, η μπαταρία καλώς αλλάχτηκε. Κανένα πρόβλημα πλέον με σβησιμο του κινητού ή επανεκκινησεις. Η συσκευή δουλεύει άψογα πλέον. Η προβλήματική μπαταρία θα φάει τεστς μήπως και τη σώσω.. Επίσης σταμάτησα να φορτίζω με το φορτιστή 1,5Α του 1020.

Φορτίζω μόνο με τον 3Α πλέον..

Αυτά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ που τράβηξα με ενός φίλου το καλοκαίρι μεσημέρι ντάλα ήλιο.

Η πρωτη 950, η δευτερη Z3. Νομίζω περιττό να σχολιάσω..

Για βράδι κλπ δε μπήκα καν στη διαδικασία χωρίς το OIS.

 

29456264123_44c75d3b5d_c.jpgWP_20160811_16_51_54_Rich by James C, on Flickr

 

29969318842_0e051e9252_c.jpgDSC_1036 by James C, on Flickr

 

Απαραδεκτα τα χρωματα του 950 και λαθος white balance. Δεν μπορει να αποδωσει σωστα το πρασινο ακομα και την ημερα.Τη δε νυχτα το βγαζει γκρι.Πολυ ρεαλιστικα τα χρωματα του Z3...απλα χανει σε λεπτομερεια.

Γενικα οι αλγοριθμοι της Microsoft ειναι για σφαλιαρες...μονο η Nokia Μπορει να σωσει την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Σε χρωματική απεικόνιση σαφώς και το Ζ3 είναι πολύ πιο σωστό. Του 950 είναι κατακίτρινη
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

ανοίχθηκε χθες τελικά το κουτί με το 950, τοποθετήθηκαν τζαμάκι, κάρτα μνήμης, σιμ αλλά δεν μας άνοιξε κατευθείαν. ήθελε φόρτιση. πρώτη φορά μου συμβάινει αυτό σε νέο κινητό η μπαταρία του να είναι εντελώς άδεια.

 

έγιναν οι απαιτούμενες ρυθμίσεις, εισήχθησαν τα στοιχεία του λογαριασμού microsoft και κάπου εκει το κινητό αφέθηκε στην ησυχία.

 

σήμερα το πρωί, παραλίγο να το μπέρδευα με το 640 της γυναίκας, παρόμοιες διαστάσεις.

προσπάθησα να κατεβάσω εφαρμογή αλλά δεν υπήρχε στην επιλογή λογαριασμού. από τις ''ρυθμίσεις'' / ''λογαριασμοί'' δεν εμφανίζεται. από που μπορω να επαναεισάγω τα στοιχεία του λογαριασμού microsoft;

 

ευτυχώς που έχω το 808 ακόμα, γιατί το 950 θέλει πολύ χρόνο να ασχοληθείς αρχικά.

Edited by elias74gr
nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό Microsoft μπορείς να βάλεις και από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, εκεί που λέει Accounts (λογαριασμοί) και από το μενού του store απευθείας αν σε δείχνει log out πατάς και σε πάει να καταχωρήσεις λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που έχω το 808 ακόμα, γιατί το 950 θέλει πολύ χρόνο να ασχοληθείς αρχικά.

 

Ισχύει.. θέλει λίγο το χρόνο του αρχικά, κανε τις αναβαθμίσεις και τις επανεκκινήσεις που ζητάει και μετά απο λίγες μέρες θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...