Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξυπνητήρι δεν χτυπάει δυνατά πλέον.

 

Ξεκιναει απ το χαμηλο επιπεδο και φτανει στο μεγιστο σιγα σιγα

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και εχει εξαφανιστεί η εφαρμογη τουyoutube απο το store....και κατι αλλο ειπα να περασω τις φωτο στο pc να τις δω και ηταν ενα μαυρο χαλι ξεπλυμενες με εντονο κοκο λες και καποιος τις εκανε με το χερι..... ολα στο αυτόματο (μιας και δεν σκαμπαζω απο ρυθμισεις )τερμα το ζουμ μεεντονη ηλιοφάνεια καμια 4 5 μποφορια στην θάλασσα, αποσταση απο την ακτη 600 μετρα (τουρ αγιου ορους) δεν ξερω αν παιζουν ρολο οι συνθηκες αλλα απογοητευτικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εχει εξαφανιστεί η εφαρμογη τουyoutube απο το store....και κατι αλλο ειπα να περασω τις φωτο στο pc να τις δω και ηταν ενα μαυρο χαλι ξεπλυμενες με εντονο κοκο λες και καποιος τις εκανε με το χερι..... ολα στο αυτόματο (μιας και δεν σκαμπαζω απο ρυθμισεις )τερμα το ζουμ μεεντονη ηλιοφάνεια καμια 4 5 μποφορια στην θάλασσα, αποσταση απο την ακτη 600 μετρα (τουρ αγιου ορους) δεν ξερω αν παιζουν ρολο οι συνθηκες αλλα απογοητευτικα

 

Για YouTube υπάρχουν πολλές τέλειες εφαρμογές. My tube, awesome YouTube, tube cast κλπ.

Φωτογραφίες είναι απλα κορυφή. Σκούπισε με πανάκι τον φακό και επανέλαβε. Εννοείται πως με τέρμα ζουμ δεν θα πάρεις καλά αποτελέσματα. Σε άλλες συσκευές θα ηταν πολύ χειρότερα τα πράγματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για YouTube υπάρχουν πολλές τέλειες εφαρμογές. My tube, awesome YouTube, tube cast κλπ.

Φωτογραφίες είναι απλα κορυφή. Σκούπισε με πανάκι τον φακό και επανέλαβε. Εννοείται πως με τέρμα ζουμ δεν θα πάρεις καλά αποτελέσματα. Σε άλλες συσκευές θα ηταν πολύ χειρότερα τα πράγματα

 

Έχει δίκιο ο montoya. Αλλά γενικώς ψηφιακό ζουμ δεν κάνουμε αν θέλουμε ποιότητα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έφαγε ενα σκάλωμα και δεν άναβε η οθόνη με double tap, επίσης δεν εμφανιζόταν και η glance screen ενω είχα ενεργοποιημένες τις λειτουργίες τους στο μενου.. με μια επανεκκίνηση έστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάθει και σε μένα κάποιες φορές. Το παθαίνει στιγμιαία και πατώντας το πλήκτρο on/off ανοίγει με μία μικρή καθυστέρηση αλλά μετά είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέτε, πηγαίντε στο κέντρο σχολίων και δώστε καμιά ψήφο στο:

 

L950 FM Receiver

 

Μήπως και δεήσουν ποτέ και το ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερα μου δωθηκε ένα 950 δανεικο για λιγο καιρο. Ενημερωνω λοιπον ότι με επιτυχια εκανα το hack για το ραδιοφωνο που περιγράφεται στο λινκ:

http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950/408689-official-fm-radio-app-lumia-950-via-restoring-backup-pinned-fm-radio-tile.html

 

Απολυτη επιτυχια και αριστη ληψη και αναπαραγωγή απο τα ακουστικα αλλα και απο το ηχειο (αν και το ηχειο θα το δοκιμασω καλυτερα το πρωι).

 

Οποιος θελει να το κανει ας μου στειλει ένα pm γιατι απαιτούνται και 1-2 πραγματάκια ακομα που δεν εναφερονται στο ποστ. Και δεν χρειαζεται restore απο άλλη συσκευή που εχει FM radio.

 

Update: H αναπαραγωγη απο το ηχειο ειναι προβληματικη. Φαινεται, οπως ειχα διαβασει σε ξενο φορουμ, οτι σε ακροαση απο το ηχειο χρησιμοποιειται το ηχειο ως κεραια και οχι το συνδεμενο handsfree. Ενω οταν η αναπαραγωγη ειναι απο τα ακουστικα ολα παιζουν τελεια. Για εμενα μικρο το κακο, γιατι στο 80% των περιπτωσεων ακουω απο τα ακουστικα. Προφανως αυτο ειναι και το bug οπου αποφασισανε να μην δωσουν το ραδιοφωνο στο 950.

Επισης να πω οτι σε σχεση με το ποστ στο windowscentral αυτο που επιπελον εκανα ηταν να εγκαταστησω το τελευταιο Visual Studio και το NetFramework 4.5.x το οποιο τελικα το ειχα στο pc μου. Κατα τα αλλα η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη και πολυ γρηγορη.

 

Μια χαρά λειτούργησε με τις οδηγίες εγκατάστασης κλπ, έχω ραδιόφωνο (λάθος της Microsoft το κλείδωμα).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ξανά!Εδώ και μια εβδομάδα με το νέο 950 και όλα άψογα.Ερώτηση:γιατί ενώ η κάμερα έχει δικαιώματα τοποθεσίας,άλλες φορές αυτή αναφέρεται και άλλες όχι;
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από αύριο θα ανήκω & γω στην παρέα σας. Πήγαινα για το xl αλλά επειδή η τιμή του είναι στα ύψη επέλεξα το 950.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω μόλις το ενεργοποιήσω; Από 8,1 θα πάω στα 10. Συγχρονισμοί εφαρμογών κλπ;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Το email σου απλά καταχωρείς να συγχρονιστούν επαφές και ότι άλλο έχεις ορίσει από την προηγούμενη συσκευή σου και απλά τσεκάρεις αν υπάρχει καμιά ενημέρωση για το λειτουργικό.

Δεν έχει να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από αύριο θα ανήκω & γω στην παρέα σας. Πήγαινα για το xl αλλά επειδή η τιμή του είναι στα ύψη επέλεξα το 950.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω μόλις το ενεργοποιήσω; Από 8,1 θα πάω στα 10. Συγχρονισμοί εφαρμογών κλπ;

 

Βασικά μη κάνεις restore από το back up της προηγούμενης συσκευής. Στήσιμο απι την αρχή. Τίποτα άλλο.

Εννοείται βέβαια και όλα τα update που θα σου βγάλει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μη κάνεις restore από το back up της προηγούμενης συσκευής. Στήσιμο απι την αρχή. Τίποτα άλλο.

Εννοείται βέβαια και όλα τα update που θα σου βγάλει.

 

Προσοχή αν δεν σε νοιάζει στην κάμερα η λειτουργία πανοράματος, μην κάνεις από το store την αναβάθμιση της μαμα εφαρμογής camera.

H τελευταία δεν έχει τόσο καλούς αλγορίθμους χρώματος.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μερικές ερωτήσεις:

1/ Δεν κατεβαίνουν οι χάρτες. Τι κάνω;

2/ Δεν κατεβαίνουν οι εφαρμογές. Επιλέγω άλλα δεν κατεβαίνουν. Internet έχω κανονικά.

3/ Πως ενεργοποιώ το double tap;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

3) Ρυθμίσεις/ Εξατομίκευση/ Οθόνη κλειδώματος/ Διπλό πάτημα για αφύπνιση του τηλεφώνου

 

για τα δυο πρώτα δεν γνωριζω.. κανε μια επανεκκίνηση μήπως έφαγε καποιο σκάλωμα..

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 στο microsoftstore γαλλιας στα 270€ σε students και 300€ κανονικα μαζι με τους φορους αν κατααλαβα σωστα + μεταφορικα που δεν ξερω ποσα ειναι.

Νταξει σε αυτες τις τιμες πιστευω θα αρχισει να πουλάει πολυ.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

3) Ρυθμίσεις/ Εξατομίκευση/ Οθόνη κλειδώματος/ Διπλό πάτημα για αφύπνιση του τηλεφώνου

 

για τα δυο πρώτα δεν γνωριζω.. κανε μια επανεκκίνηση μήπως έφαγε καποιο σκάλωμα..

 

 

Έκλεισα το τηλέφωνο από το μεσαίο πλήκτρο κανονικά & το έκλεισα μετά μαζί με το volume down. Τίποτα. Δεν κατεβάζει εφαρμογές. Ούτε τους χάρτες.

Στην αφύπνιση πάτησα ενεργοποίηση αλλά με κλειστή οθόνη, δεν την ενεργοποιεί.

Τα νεύρα μου. Είπα να το σετάρω σήμερα & έχω απογοητευτεί!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 στο microsoftstore γαλλιας στα 270€ σε students και 300€ κανονικα μαζι με τους φορους αν κατααλαβα σωστα + μεταφορικα που δεν ξερω ποσα ειναι.

Νταξει σε αυτες τις τιμες πιστευω θα αρχισει να πουλάει πολυ.

 

286€ Ελλάδα......

http://www.skroutz.gr/s/7634032/Microsoft-Lumia-950-32GB.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 στο microsoftstore γαλλιας στα 270€ σε students και 300€ κανονικα μαζι με τους φορους αν κατααλαβα σωστα + μεταφορικα που δεν ξερω ποσα ειναι.

Νταξει σε αυτες τις τιμες πιστευω θα αρχισει να πουλάει πολυ.

 

Στο γερμανικό το έχει 300ε με δώρο την συσκευή με το dock για continuum !!

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα το τηλέφωνο από το μεσαίο πλήκτρο κανονικά & το έκλεισα μετά μαζί με το volume down. Τίποτα. Δεν κατεβάζει εφαρμογές. Ούτε τους χάρτες.

Στην αφύπνιση πάτησα ενεργοποίηση αλλά με κλειστή οθόνη, δεν την ενεργοποιεί.

Τα νεύρα μου. Είπα να το σετάρω σήμερα & έχω απογοητευτεί!

 

Κάνε όλα τα updates της συσκευής και δώσε λίγο χρόνο. Εννοείται πως συνδέθηκες με τον microsoft λογαριασμό σου......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Απ οτι θυμάμαι ήταν το dual sim.

 

Αλλα κυρίως το ανέφερα με την προοπτική ότι θα πέσει και στα σκρουτζομαγαζα

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό το έχει 300ε με δώρο την συσκευή με το dock για continuum !!

Ισχύει και εκεί η φοιτητική προσφορά στα 270€ με δωρο το dock για continuum.

Οτι μέχρι τα χριστούγεννα θα το έχω τσιμπήσει το κινητάκι είναι δεδομένο.

Το πότε είναι μόνο το θέμα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα updates της συσκευής και δώσε λίγο χρόνο. Εννοείται πως συνδέθηκες με τον microsoft λογαριασμό σου......

 

Φυσικά & συνδέθηκα με το λογαριασμό μου. Το παλιό μου Lumia κατεβάζει κανονικά εφαρμογές & αυτό όχι.

Η έκδοση λειτουργικού συστήματος είναι 10.0.10586.11

Επίσης τώρα μου δείχνει ότι γεμίζει η μνήμη & μου προτείνει να βάλω κάρτα. Μέσα δεν έχω βάλει ακόμα τίποτα. Ούτε φωτογραφία.

Μόνο τα mail μου έχω συγχρονίσει & τις εφαρμογές που είχε η Microsoft.

Τα έχω πάρει στο κρανίο. Μπορώ να πάω στο κατάστημα που το πήρα & να ζητήσω αλλαγή βάσει της doa;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά & συνδέθηκα με το λογαριασμό μου. Το παλιό μου Lumia κατεβάζει κανονικά εφαρμογές & αυτό όχι.

Η έκδοση λειτουργικού συστήματος είναι 10.0.10586.11

Επίσης τώρα μου δείχνει ότι γεμίζει η μνήμη & μου προτείνει να βάλω κάρτα. Μέσα δεν έχω βάλει ακόμα τίποτα. Ούτε φωτογραφία.

Μόνο τα mail μου έχω συγχρονίσει & τις εφαρμογές που είχε η Microsoft.

Τα έχω πάρει στο κρανίο. Μπορώ να πάω στο κατάστημα που το πήρα & να ζητήσω αλλαγή βάσει της doa;

Αν προσφερει το καταστημα και εισαι μεσα στην περιοδο ισχυως ναι.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...