Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν στην Ελλάδα κάποιο κατάστημα έκανε την συγκεκριμένη προσφορά.... Αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία από την στιγμή που μπορείς να αγοράσεις κανονικότατα από Microsoft Store με δωρεάν μεταφορικά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε χώρα ξεχωριστά... Αγγλίας, Ιρλανδίας, Γαλλίας, Γερμανίας, Ιταλίας κτλ κτλ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν στην Ελλάδα κάποιο κατάστημα έκανε την συγκεκριμένη προσφορά.... Αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία από την στιγμή που μπορείς να αγοράσεις κανονικότατα από Microsoft Store με δωρεάν μεταφορικά...

 

 

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς. Πρόσφατα δοκίμασα κ γίνεται μόνο τηλεφωνικά αλλα δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την κάρτα λόγω τραπεζας.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς με τις περισσότερες κάρτες... Ίσως όχι με PayPal... Πριν από ένα μήνα πήρα το Lumia 640 από Microsoft Store Γαλλίας με χρεωστική Πειραιώς...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς. Πρόσφατα δοκίμασα κ γίνεται μόνο τηλεφωνικά αλλα δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την κάρτα λόγω τραπεζας.

μπορεις χωρις κανενα προβλημα, την τεταρτη που μας περασε παρελαβα το 950xl απο το γερμανικο microsoft store χρησιμοποιοντας καρτα της eurobank

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύουν τα capital control απο ms store.

Αγοράζετε χωρις πρόβλημα και μεγάλης αξίας να ειναι.

 

 

Στο γαλλικό με καθε XL δώρο το dock.

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Microsoft-Lumia-950-XL-Double-SIM/productID.326664100?icid=PhoneR_ModG2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς. Πρόσφατα δοκίμασα κ γίνεται μόνο τηλεφωνικά αλλα δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την κάρτα λόγω τραπεζας.

 

Εγω το αγορασα μεσω Paypal, apo Microsoft Αυστριας

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς με τις περισσότερες κάρτες... Ίσως όχι με PayPal... Πριν από ένα μήνα πήρα το Lumia 640 από Microsoft Store Γαλλίας με χρεωστική Πειραιώς...

 

 

 

Όταν έβαλες την κάρτα,στην επόμενη οθόνη που ζητάει διεύθυνση κάρτας σε άφησε να βάλεις ελλαδα; εγώ απι Αγγλία δεν μπορούσα.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά... Άσε που δεν έχει σχέση η διεύθυνση που θα δηλώσεις με τα capital controls... Αν είναι να κοπεί μια συναλλαγή θα κοπεί από την τράπεζα και όχι από το κατάστημα (στην προκειμένη το MS Store)...

 

Όπως σου απάντησαν και οι προηγούμενοι οι συναλλαγές γίνονται κανονικά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ξαναδοκιμάσω.

 

παιζει ρολο και η ωρα που θα γινει η συναλλαγη...δοκιμασε τα ξημερωματα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες την κάρτα,στην επόμενη οθόνη που ζητάει διεύθυνση κάρτας σε άφησε να βάλεις ελλαδα; εγώ απι Αγγλία δεν μπορούσα.

 

Κι εγω μολις το επαθα, εχει να κανει με τον αν στην αρχη, που δηλωνεις διευθυνση αποστολης κλικαρεις η οχι το "billing adress is shiping adress" η καπως ετσι. Τωρα εχει κολλησει στο UK ως billing adress για μενα, και δε μπορω να το αλλαξω, ακομα κι αν βαλω αλλη διευθυνση αποστολης.

Θα παρω το δικαρτο μαλλον να τελειωνω, η single sim εκδοση δεν υπαρχει πουθενα.

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά θα σου πρότεινα το δίκαρτο... Πάρτο, ποτέ δεν ξέρεις αν σου χρειαστεί... Πχ μπορεί να δεις μια καλή προσφορά από κάποια εταιρεία για δεδομένα... Εμένα μου χρειάστηκε καθώς έκανα μία σύνδεση με την κοσμοτέ φοιτητικό με 5GB/μήνα και μόλις πούλησα το τάμπλετ δεν είχα τι να την κάνω :p

 

Μετά πήρα το 640 DS LTE και τώρα έχω και τις δύο :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να μου χρειαστει και θα μου τη σπαει το εικονιδιο "no sim" που δε γινεται να το βγαλεις απο τη μπαρα ειδοποιησεων.. Απο την αλλη ισως ειμαι και ψειρας. :-/
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μολις το επαθα, εχει να κανει με τον αν στην αρχη, που δηλωνεις διευθυνση αποστολης κλικαρεις η οχι το "billing adress is shiping adress" η καπως ετσι. Τωρα εχει κολλησει στο UK ως billing adress για μενα, και δε μπορω να το αλλαξω, ακομα κι αν βαλω αλλη διευθυνση αποστολης.

 

 

Θα παρω το δικαρτο μαλλον να τελειωνω, η single sim εκδοση δεν υπαρχει πουθενα.

 

 

:cry:

 

 

 

Εγώ αυτό επαθα. Και ετσι με τηλεφωνησαν και δοκιμάσαμε να το κάνουμε μέσω τηλεφώνου και τότε έβγαζε απόρριψη απο τραπεζα

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να πω τις εντυπωσεις μου.. Εριξα μια ματια στο κινητο χθες στην εκθεση. Δεν με ικανοποιησε καθολου ειναι η αληθεια και ισως η microsoft το ξερει κατα βαθος καθως ουτε το διαφημισε κανεις ουτε ηταν σε καποιο σημειο που να φαινεται.(public the mall).

 

Συγκεκριμενα:

 

Πρωτη εντυπωση: πλησιαζοντας ουτε καν καταλαβα οτι ηταν η ναυαρχιδα τους. Διπλα στο 640, ενα κλασσικο πλαστικο κινητο. Μολις το επιασα στα χερια μου επισης το ιδιο. Φτηνη πλαστικη κατασκευη που δεν θυμιζει ναυαρχιδα..

 

Δευτερη εντυπωση:

Ανοιγω οθονη. Ωραια ποιοτικη οθονη. Ανοιγω καμερα λεπτομερεστατη και one of the top υποθετω.

Απο κει και περα μονο αρνητικα εχω να προσθεσω: οπως ελεγε και ενας φιλος πιο πανω το os ειναι λες και ειναι σε beta ακομη. Tα animations εχουν μικροlags, τα γραφικα της 10 εκδοσης δεν εχουν ομοιογενεια μεταξυ τους, θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Ο edge browser, σκρολαροντας ενα σχετικα βαρυ site τα πρωτα δευτερολεπτα, ενω εχει φορτωσει, εμφανιζει ασπρες περιοχες για λιγακι. Τα τοσα gb ram τι κανουν που ειναι;

 

Για τα λεφτα που κοστολογειται δε νομιζω οτι αξιζει αν λαβει και κανεις υποψιν τις τεραστιες ελλειψεις εφαρμογων στο store (και τη ποιοτητα καποιων υπαρχοντων)

Link to comment
Share on other sites

Να πω τις εντυπωσεις μου.. Εριξα μια ματια στο κινητο χθες στην εκθεση. Δεν με ικανοποιησε καθολου ειναι η αληθεια και ισως η microsoft το ξερει κατα βαθος καθως ουτε το διαφημισε κανεις ουτε ηταν σε καποιο σημειο που να φαινεται.(public the mall).

 

Συγκεκριμενα:

 

Πρωτη εντυπωση: πλησιαζοντας ουτε καν καταλαβα οτι ηταν η ναυαρχιδα τους. Διπλα στο 640, ενα κλασσικο πλαστικο κινητο. Μολις το επιασα στα χερια μου επισης το ιδιο. Φτηνη πλαστικη κατασκευη που δεν θυμιζει ναυαρχιδα..

 

Δευτερη εντυπωση:

Ανοιγω οθονη. Ωραια ποιοτικη οθονη. Ανοιγω καμερα λεπτομερεστατη και one of the top υποθετω.

Απο κει και περα μονο αρνητικα εχω να προσθεσω: οπως ελεγε και ενας φιλος πιο πανω το os ειναι λες και ειναι σε beta ακομη. Tα animations εχουν μικροlags, τα γραφικα της 10 εκδοσης δεν εχουν ομοιογενεια μεταξυ τους, θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Ο edge browser, σκρολαροντας ενα σχετικα βαρυ site τα πρωτα δευτερολεπτα, ενω εχει φορτωσει, εμφανιζει ασπρες περιοχες για λιγακι. Τα τοσα gb ram τι κανουν που ειναι;

 

Για τα λεφτα που κοστολογειται δε νομιζω οτι αξιζει αν λαβει και κανεις υποψιν τις τεραστιες ελλειψεις εφαρμογων στο store (και τη ποιοτητα καποιων υπαρχοντων)

 

Κάπως έτσι ένιωσα κι εγώ όταν τα είδα στο πλαίσιο Θεσσαλονίκης, το Έγραψα στο αντίστοιχο νήμα για το 950XL και παρολίγο να με κράξουν.

Να συμπληρώσω δε, πως στα 739 XL και 639€ το απλό δεν αξίζουν με τίποτα τα χρήματα, χωρίς τουλάχιστον να έχουν το dock δώρο στη συσκευασία. Κλάσεις ανώτερο κατασκευαστικά και στιλιστικά το 930 που απλά δεν συγκρίνεται.

Σκόπευα να το πάρω (XL) αλλά με απογοήτευσε η Microsoft, τέτοια φτηνοδουλειά δεν την περίμενα. Οποτε παραμένω με το σεμνό πλην άψογο 532 που μου κάνει τη δουλειά που θέλω, και έχω και για κάτι καλό το Xperia Z2 που έπεσε κατά λάθος στα χέρια μου και σκόπευα να πουλήσω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να πω τις εντυπωσεις μου.. Εριξα μια ματια στο κινητο χθες στην εκθεση. Δεν με ικανοποιησε καθολου ειναι η αληθεια και ισως η microsoft το ξερει κατα βαθος καθως ουτε το διαφημισε κανεις ουτε ηταν σε καποιο σημειο που να φαινεται.(public the mall).

 

Συγκεκριμενα:

 

Πρωτη εντυπωση: πλησιαζοντας ουτε καν καταλαβα οτι ηταν η ναυαρχιδα τους. Διπλα στο 640, ενα κλασσικο πλαστικο κινητο. Μολις το επιασα στα χερια μου επισης το ιδιο. Φτηνη πλαστικη κατασκευη που δεν θυμιζει ναυαρχιδα..

 

Δευτερη εντυπωση:

Ανοιγω οθονη. Ωραια ποιοτικη οθονη. Ανοιγω καμερα λεπτομερεστατη και one of the top υποθετω.

Απο κει και περα μονο αρνητικα εχω να προσθεσω: οπως ελεγε και ενας φιλος πιο πανω το os ειναι λες και ειναι σε beta ακομη. Tα animations εχουν μικροlags, τα γραφικα της 10 εκδοσης δεν εχουν ομοιογενεια μεταξυ τους, θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Ο edge browser, σκρολαροντας ενα σχετικα βαρυ site τα πρωτα δευτερολεπτα, ενω εχει φορτωσει, εμφανιζει ασπρες περιοχες για λιγακι. Τα τοσα gb ram τι κανουν που ειναι;

 

Για τα λεφτα που κοστολογειται δε νομιζω οτι αξιζει αν λαβει και κανεις υποψιν τις τεραστιες ελλειψεις εφαρμογων στο store (και τη ποιοτητα καποιων υπαρχοντων)

Αυτό με τον edge που λες είναι απαράδεκτο. Τα ίδια μου κάνει ο edge στο 830 που είναι κάρο σε hardware σε σχέση με το 950. Αυτό, συν τα μικρά μικρά γύρω γύρω, δείχνει αυτό που κες. Ότι δηλαδή το λειτουργικό είναι ακόμα σε beta επίπεδο, σίγουρα πολύ κοντά στο να χαρακτηριστεί commercial αλλά όχι για μια ναυαρχίδα 600 και 700 ευρώ. Το τι παίρνει κανείς στα χρήματα που διαθέτει είναι πάντα συνάρτηση και του τι προσφέρει ο ανταγωνισμός. Και αν κάποιος πει ότι "εγώ γουστάρω WP με τα χίλια και τίποτα άλλο" και εγώ να συμφωνήσω μαζί του. Θα πρέπει όμως στο κομμάτι της απόδοσης του λειτουργικού (ταχύτητα, απόκριση, Internet browser κτλ) να είναι στα ίδια επίπεδα με τον ανταγωνισμό στα λεφτά που ζητάει. Για να μπορέσω, εγώ προσωπικά, να ρίξω νερό στο κρασί για το φτωχό market place.

Τουλάχιστον η πλοήγηση στο μενού, τις μαμισιες εφαρμογές και στον edge πρέπει να είναι ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Να πω τις εντυπωσεις μου.. Εριξα μια ματια στο κινητο χθες στην εκθεση. Δεν με ικανοποιησε καθολου ειναι η αληθεια και ισως η microsoft το ξερει κατα βαθος καθως ουτε το διαφημισε κανεις ουτε ηταν σε καποιο σημειο που να φαινεται.(public the mall).

 

Συγκεκριμενα:

 

Πρωτη εντυπωση: πλησιαζοντας ουτε καν καταλαβα οτι ηταν η ναυαρχιδα τους. Διπλα στο 640, ενα κλασσικο πλαστικο κινητο. Μολις το επιασα στα χερια μου επισης το ιδιο. Φτηνη πλαστικη κατασκευη που δεν θυμιζει ναυαρχιδα..

 

Δευτερη εντυπωση:

Ανοιγω οθονη. Ωραια ποιοτικη οθονη. Ανοιγω καμερα λεπτομερεστατη και one of the top υποθετω.

Απο κει και περα μονο αρνητικα εχω να προσθεσω: οπως ελεγε και ενας φιλος πιο πανω το os ειναι λες και ειναι σε beta ακομη. Tα animations εχουν μικροlags, τα γραφικα της 10 εκδοσης δεν εχουν ομοιογενεια μεταξυ τους, θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Ο edge browser, σκρολαροντας ενα σχετικα βαρυ site τα πρωτα δευτερολεπτα, ενω εχει φορτωσει, εμφανιζει ασπρες περιοχες για λιγακι. Τα τοσα gb ram τι κανουν που ειναι;

 

Για τα λεφτα που κοστολογειται δε νομιζω οτι αξιζει αν λαβει και κανεις υποψιν τις τεραστιες ελλειψεις εφαρμογων στο store (και τη ποιοτητα καποιων υπαρχοντων)

 

Αυτό που λέω πάντα είναι να μη αγoραζουμε μόλις βγαίνουν, γιατί όλο και κάτι θα προκύψει από αυτές που λέμε παιδικές ασθένειες. Εγώ προσωπικά αν το πάρω, θα είναι μετά τον Μάρτιο. Αυτά τα κολληματακια πχ. Στο 930 με technical preview δεν τα είχα. Μόνο στον edge. Για το καπάκι που λες μεγάλο fail το πλαστικό, αλλά με ένα άλλο καπάκι το αλλάζεις. Έξτρα λεφτά θα μου πεις. Δίκιο θα έχεις. Εγώ πάντως αν δεν ανακοινώσει κάποιο άλλο, ψήνομαι να το πάρω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καπάκια κυκλοφορούν δερμάτινα και λογικά θα έρθουν και μεταλλικά κτλ... Όντως αχρείαστα έξτρα χρήματα, αν και το πρόβλημα δεν είναι στο πλαστικό... Μπορεί να φτιάξεις ένα στιβαρό πλαστικό που να φαίνεται premium (έξτρα βάρος και πάχος όμως) και ένα πιο λεπτο και ελαφρύ που θα μοιάζει όμως λιγότερο premium... Είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καπάκια κυκλοφορούν δερμάτινα και λογικά θα έρθουν και μεταλλικά κτλ... Όντως αχρείαστα έξτρα χρήματα, αν και το πρόβλημα δεν είναι στο πλαστικό... Μπορεί να φτιάξεις ένα στιβαρό πλαστικό που να φαίνεται premium (έξτρα βάρος και πάχος όμως) και ένα πιο λεπτο και ελαφρύ που θα μοιάζει όμως λιγότερο premium... Είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός...

 

Έτσι ακριβώς Alex. Το θέμα για μένα είναι στο κούμπωμα και την συναρμογή. Τώρα όσον αφορά τα λαγκαρίσματα και τις καθυστερήσεις στο ρολάρισμα, νομίζω πως δεν ήταν αναμενόμενο και ήταν λίγο fail που βγήκε έτσι γιατί υπάρχει ζήτηση και δεν ξέρω αν θα ικανοποιηθούν.

 

Paok, έφτιαξε καθόλου με την .29? πως το βλέπεις?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αν δώσεις επιπλέον λεφτά για ποιοτικό καπάκι,

αν δώσεις λεφτά για το dock,

αν βελτιώσει η microsoft το λειτουργικό με update,

αν ενδιαφερθούν οι developpers και φτιάξουν εφαρμογές για windows,

αν βελτιωθούν οι ήδη υπάρχουσες εφαρμογές

και το σημαντικότερο όταν μειωθεί η τιμή του,

θα είναι μια πολύ καλή επιλογή.

 

Πήγα κι εγώ στο Πλαίσιο να το δω και θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους.

Το περίμενα πώς και πώς το τηλέφωνο, γιατί βαρέθηκα με τα adroid και γι' αυτό έκανα μεγάλη προσπάθεια να μου αρέσει αλλά δεν τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσεις επιπλέον λεφτά για ποιοτικό καπάκι,

αν δώσεις λεφτά για το dock,

αν βελτιώσει η microsoft το λειτουργικό με update,

αν ενδιαφερθούν οι developpers και φτιάξουν εφαρμογές για windows,

αν βελτιωθούν οι ήδη υπάρχουσες εφαρμογές

και το σημαντικότερο όταν μειωθεί η τιμή του,

θα είναι μια πολύ καλή επιλογή.

 

Πήγα κι εγώ στο Πλαίσιο να το δω και θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους.

Το περίμενα πώς και πώς το τηλέφωνο, γιατί βαρέθηκα με τα adroid και γι' αυτό έκανα μεγάλη προσπάθεια να μου αρέσει αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Σωστός, εμένα πάντως με γύρισαν πίσω στη Sony με το Xperia Z2... Δυστυχώς και εγώ όσο κι αν προσπάθησα δεν......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...