Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έκανα και εγώ την παραγγελία μου , μετά από διάφορα προβλήματα που αντιμετώπισα, λόγω cc και ελπίζω ότι θα το έχω πριν από τα Χριστούγεννα.

Alex, χίλια ευχαριστώ.

i5/128/4gb.

Φαντάζομαι απο ms store αγορά ετσι;

Θα το εχεις 99% πριν τα Χριστούγεννα.

Εντος της ημέρας θα γίνει η αποστολη και θα σου έρθει confirmation shipping email.

 

Πάντως εδω ενα συγκριτικό για την αυτονομια ανάμεσα σε m3/i5/i7 version και το m3 στο μονο τομεα που υπερτερεί στην αυτονομια ειναι στο gaming.

http://www.lovemysurface.net/surface-pro-4-battery/

Οπουδήποτε αλλου το i5 και i7 υπερτερούν.

 

Έρχεται σε πλήρη αντιθεση με τις μετρήσεις του Notebookcheck.

Face Off: Microsoft Surface Pro 4 Core i7 vs. Surface Pro 4 Core i5 vs. Surface Pro 4 Core m3

http://www.notebookcheck.net/Face-Off-Microsoft-Surface-Pro-4-Core-i7-vs-Surface-Pro-4-Core-i5-vs-Surface-Pro-4-Core-m3.156031.0.html

 

Με βάση την δικιά μου εμπειρία πολυ πιο κοντά στο πρώτο πόρισμα έναντι του δεύτερου :blink:

 

 

Δηλαδη το μοναδικό πλεονέκτημα του m3 version αποκλειστικά η απουσία fan και ανάπτυξη πιο χαμηλών θερμοκρασιών.

 

Δεν μας τα λέει καλά η MS.:X

 

Εκτός αν στην δικιά μου παρτίδα πάσχει και σε αυτο και με ενδεχόμενος δεύτερη παρτίδα να ειναι διαφορετικά.

Δευτερα-Τριτη παραλαμβάνω επομένως θα μπορω να βγάλω πιο ασφαλή συμπέρασμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι απο ms store αγορά ετσι;

Θα το εχεις 99% πριν τα Χριστούγεννα.

Εντος της ημέρας θα γίνει η αποστολη και θα σου έρθει confirmation shipping email.

 

Από το γαλλικό, με δώρο την ετήσια συνδρομή στο 365 office.

Ήδη μου έστειλαν μήνυμα ότι η συνδρομή μου ενεργοποιήθηκε. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το στοιχείο surface δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή.... :mad:

Το app θες να πεις.

Ξανά προσπάθησε αργότερα η αύριο.

Συχνά πυκνά κολλάει το store και η servers της εταιρείας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από το γαλλικό, με δώρο την ετήσια συνδρομή στο 365 office.

Ήδη μου έστειλαν μήνυμα ότι η συνδρομή μου ενεργοποιήθηκε. :)

 

Γνωρίζεις αν μπορείς να το αγοράσεις με ελληνικό, εταιρικό ΑΦΜ, απο το Γαλλικό store (δηλαδή να κοπεί τιμολόγιο στην εταιρεία)?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Το app θες να πεις.

Ξανά προσπάθησε αργότερα η αύριο.

Συχνά πυκνά κολλάει το store και η servers της εταιρείας.

 

Εγώ το app ήθελα να πω, το store έλεγε στοιχείο :P

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν μπορείς να το αγοράσεις με ελληνικό, εταιρικό ΑΦΜ, απο το Γαλλικό store (δηλαδή να κοπεί τιμολόγιο στην εταιρεία)?

 

Αν υπαρχει αφμ για ενδοκοινοτικες συναλλαγες, νομιζω οτι θα μπορει να γινει. Αλλα επειδη δεν εχω μεριμνησει, δεν το εψαξα περισσοτερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει αφμ για ενδοκοινοτικες συναλλαγες, νομιζω οτι θα μπορει να γινει. Αλλα επειδη δεν εχω μεριμνησει, δεν το εψαξα περισσοτερο.

 

Εγώ που το έψαξα έφαγα ένα μεγάλο άκυρο από την MS... Γιατί όπως μου είπαν σε συνομιλία μου μαζί τους, αφού δεν το πουλάνε επίσημα στην Ελλάδα, δεν μπορούν να το στείλουν με τιμολόγιο σε επιχείρηση.

 

Γι'αυτό το πήρα από εξωτερικό κατάστημα, που μου το έστειλαν κανονικά χωρίς ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έψαξα έφαγα ένα μεγάλο άκυρο από την MS... Γιατί όπως μου είπαν σε συνομιλία μου μαζί τους, αφού δεν το πουλάνε επίσημα στην Ελλάδα, δεν μπορούν να το στείλουν με τιμολόγιο σε επιχείρηση.

 

Γι'αυτό το πήρα από εξωτερικό κατάστημα, που μου το έστειλαν κανονικά χωρίς ΦΠΑ

Τι ακυρο ηταν αυτο??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η λυση σε expansys και Amazon για ενδοκοινοτικό αφμ συναλλαγών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το eshop το πουλάει κανονικά!Γιατί λένε ότι δεν το πουλάνε επίσημα στην Ελλάδα ??:O
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το eshop το πουλάει κανονικά!Γιατί λένε ότι δεν το πουλάνε επίσημα στην Ελλάδα ??:O

Το eshop κανει εισαγωγή απ εξω και πολλές φορες us version.

Επίσημα θα λέγαμε αν το φέρνει η MS Hellas η ίδια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το eshop κανει εισαγωγή απ εξω και πολλές φορες us version.

Επίσημα θα λέγαμε αν το φέρνει η MS Hellas η ίδια.

 

 

Α μάλιστα!Αλλιώς νόμιζα ότι ήταν :O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η λυση σε expansys και Amazon για ενδοκοινοτικό αφμ συναλλαγών.

 

Στο expansys δεν ειναι διαθέσιμο το i5 8gb και στο Amazon που έφτασα μέχρι το τελευταίο βήμα πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας, δε μου εμφάνισε πουθενά τα στοιχεία τιμολόγησης της εταιρείας και έτσι δεν προχώρησα. Ίσως στο Amazon να σου στέλνουν μετά την ολοκλήρωση της παραγγελίας το τιμολόγιο. Έτσι ειναι;

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις εγγραφή σαν επιχείρηση στο Αμαζον... Κάνε μια αναζήτηση για amazon europe business....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις εγγραφή σαν επιχείρηση στο Αμαζον... Κάνε μια αναζήτηση για amazon europe business....

 

Έχω κάνει και ειναι ενεργοποιημένη στο status του profil μου, αλλά όπως είπα, μέχρι και το τελευταίο βήμα πριν την ολοκλήρωση, δεν αναφέρθηκε πουθενά το θέμα τιμολογίου. Και σας ρωτάω αν ξέρετε αν αυτό γίνεται μετά την ολοκλήρωση της παραγγελίας, ή θα έπρεπε να αναφέρεται κάπου πριν.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ μπαίνεις από το account της επιχείρησης λογικά τιμολόγιο θα κόψει... Μην σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια...

 

Η τιμή που σου βγάζει να πληρώσεις είναι χωρίς ΦΠΑ??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ μπαίνεις από το account της επιχείρησης λογικά τιμολόγιο θα κόψει... Μην σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια...

 

Η τιμή που σου βγάζει να πληρώσεις είναι χωρίς ΦΠΑ??

 

Με ΦΠΑ ειναι. Εγώ πήγα στο your account/setting/vat registration number και καταχώρησα εκει. Την επόμενη ημέρα το status απο pending έγινε active. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Βέβαια, πρόσθεσα στο δικό μου λογαριασμό, το ΑΦΜ της επιχείρησης.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Με ΦΠΑ ειναι. Εγώ πήγα στο your account/setting/vat registration number και καταχώρησα εκει. Την επόμενη ημέρα το status απο pending έγινε active. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Βέβαια, πρόσθεσα στο δικό μου λογαριασμό, το ΑΦΜ της επιχείρησης.

 

Επίσης νομίζω πρέπει να το έχεις επιλέξει από το ίδιο το amazon και όχι από κάποιον άλλο πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω πρέπει να το έχεις επιλέξει από το ίδιο το amazon και όχι από κάποιον άλλο πωλητή.

 

Είχες δίκιο.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο γερμανικο Amazon το εχει προ παραγγελία το i5(εντος των επιμένων ημερών θα ειναι άμεσα διαθέσιμο για αποστολη) 50 ευρω κατω απο το ms store με express shipping(1-2 εργάσιμες).

Έριξα μια προ παραγγελία και η μάχη θα κριθεί με το δευτερο m3 που παραλαμβάνω αύριο η μεθαύριο ποιο απο τα 2 θα κρατήσω.:p

 

Το παρόν m3 που εχω θα φύγει κλοτσηδόν οπως ήρθε τις επόμενες ημέρες μιας και η αυτονομια του ειναι επιεικώς στην μετριότητα περα απο το ενοχλητικό electrical noise και ουτε 1 στο εκατομμύριο τα ανέχομαι αυτα τα 2 καπρίτσια :mad:

 

Ουτε βλέπω και σε Dell-HP με ανάλογα Core M μοντέλα να πάνε καλά απο άποψη αυτονομια κάποια πατάτα σίγουρα απο Intel-MS που πρεπει να διορθωθεί οπωσδήποτε,αλλα δεν σκοπεύω να γίνω beta testers των βλακειών τους:mad:

 

Ανέχομαι που ανέχομαι των 10αρια με τα πολλά φάλτσα,δεν θα ανέχτω όμως οτιδήποτε αλλο που να επιδεινώσει περαιτερω την συνολική εμπειρία χρησης.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο γερμανικο Amazon το εχει προ παραγγελία το i5(εντος των επιμένων ημερών θα ειναι άμεσα διαθέσιμο για αποστολη) 50 ευρω κατω απο το ms store με express shipping(1-2 εργάσιμες).

Έριξα μια προ παραγγελία και η μάχη θα κριθεί με το δευτερο m3 που παραλαμβάνω αύριο η μεθαύριο ποιο απο τα 2 θα κρατήσω.:p

 

Εσυ είσαι που μου το πήρες? :)

Σήμερα λέει παράδοση σε 3-5 εβδομάδες.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Εσυ είσαι που μου το πήρες? :)

Σήμερα λέει παράδοση σε 3-5 εβδομάδες.

Απο εδω

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01690T7FS/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Το πρώτο στη λίστα.

Ημερομηνία δεν μου έβγαλε ακόμα αλλα 3-5 εβδομάδες ειναι παντα ενδεικτικός χρόνος οχι πραγματικός.

Σύντομα in stock λέει αρα εικάζω εντος της εβδομαδας.

 

Αυτο μου γράφει.

 

"Not yet dispatched

Delivery estimate: We need a little more time to provide you with a good estimate. We'll notify you via e-mail as soon as we have an estimated delivery date."

 

Εχω παραγγείλει και αλλες φορες και έγραφε 2-4 εβδομάδες και εντος 1 εβδομαδας το αργότερο γινόταν η αποστολη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Μετά από καιρό που διάβαζα το θέμα, αποφάσισα να πάρω και εγώ το i5 με 8/256.

Η αγορά έγινε προχθές από το Γαλλικό MS Store, για το SP4, και από το Ιρλανδικό για το Type Cover.

Παρόλο όμως που έγραφαν για δωρεάν express delivery, στην απόδειξη έλεγε standard :(

 

Οπότε για το surface ακόμα δεν μου έχει έρθει email ότι έχει γίνει shipped, ενώ το type cover έγινε ship το πρώί, και φτάνει αύριο.

Τσάμπα τα 13 ευρώ έξτρα, για να φτάσουν μαζί :(

Αναμένουμε...

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Μετά από καιρό που διάβαζα το θέμα, αποφάσισα να πάρω και εγώ το i5 με 8/256.

Η αγορά έγινε προχθές από το Γαλλικό MS Store, για το SP4, και από το Ιρλανδικό για το Type Cover.

Παρόλο όμως που έγραφαν για δωρεάν express delivery, στην απόδειξη έλεγε standard :(

 

Οπότε για το surface ακόμα δεν μου έχει έρθει email ότι έχει γίνει shipped, ενώ το type cover έγινε ship το πρώί, και φτάνει αύριο.

Τσάμπα τα 13 ευρώ έξτρα, για να φτάσουν μαζί :(

Αναμένουμε...

 

Και εγω περίμενα με express να μου το στείλουν και να παραλαβω Πέμπτη η Παρασκευη και παραλαμβάνω σήμερα μιας και απο εχθες έφτασε Αθήνα το δέμα.

 

Στην εορταστική περίοδο για να έρθει το δέμα πριν τα Χριστούγεννα πρεπει το αργότερο ως της 21/12 να εχει γίνει η αποστολη,αν παει μετα τότε παει την επόμενη εβδομάδα δηλαδη επόμενη Δευτερα παραλαβή.

 

Παντα την εορταστική περιόδο και οι εταιρίες worldwide shipping οπως ups η DHL εχουν αυξημένο φόρτο εργασίας για αυτο και αυτή η καθυστέρηση 2-3 ημερών ακόμα και σε express shipping.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...