Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alex, μετα το ταμπουρωμα σου στο παλιο firmware του Edge, εχεις ριξει βλεπω κι εδω γερο ταμπουρωμα!!! :lol::lol:

Αθανασιος Διακος ο Αλεξ!!! Χαχαχαχαχα!!!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου δεν κρατησε πολυ παντως, πεθανε στη διαρκεια αναβαθμισης του στην anniversary. Εσβυσε η οθονη και σταματησε να λειτουργει και τωρα δεν ανοιγει. Αυριο πρωι πρωι επιστροφη του στο πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν κρατησε πολυ παντως, πεθανε στη διαρκεια αναβαθμισης του στην anniversary. Εσβυσε η οθονη και σταματησε να λειτουργει και τωρα δεν ανοιγει. Αυριο πρωι πρωι επιστροφη του στο πλαισιο.

Ποσες ημερες το εχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

την τριτη που μας περασε το πηρα, λογικα θα γινει αντικατασταση.

 

Λογικα ναι. Καλη τυχη στο επομενο ευχομαι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά, μου έγινε η αντικατάσταση. Τώρα πρέπει να περιμένω μέχρι να γυρίσω σπίτι για να το ανοίξω να δω τι ψάρια πιάνει...
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά, μου έγινε η αντικατάσταση. Τώρα πρέπει να περιμένω μέχρι να γυρίσω σπίτι για να το ανοίξω να δω τι ψάρια πιάνει...

Τέλος καλο όλα καλά δηλαδη :p

Να ελπίζουμε στη δεύτερη πιο τυχερός να σταθείς.

Να πούμε και μια καλή κουβέντα στο Πλαίσιο για την αντικατάσταση διότι ουκ ολίγες φορές τους εχω σταυρώσει :lol:

Οχι άδικα όμως διότι το κινέζο σε άλλες περιπτώσεις το παρίσταναν.

 

Πάντως προτείνω την αναβάθμιση να την περάσεις οχι μέσω Windows update αλλα μέσω windows media creation tool επιλέγοντας είτε αναβάθμιση σκέτο είτε κατεβάζοντας το ISO και αφου το κάψεις σε ενα USB να γίνει bootable μεταφέρεις όλα τα αρχεία απο το USB στο σκληρό μέσα σε οποίο φάκελο θες και επιλέγεις επι τόπου setup μέσα απο τα Windows.

Σε 20 λεπτά θα εχει ολοκληρωθεί.

(Έτσι εκανα εγώ στην αρχη και όλα καλά κύλησαν,απλα την άλλη μερα εκανα μια καθαρη εγκατάσταση για το φόβο των Ιουδαίων περισσότερο!!)

 

Έτσι θα ελαχιστοποιήσεις στο ελάχιστο βαθμό να σου τύχει θεμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλεξ για τις συμβουλες.

 

με το τροπο που προτείνεις έκανα και τις 2 φορες μονο που το πρωτο πεθανε στη διαρκεια της. το δευτερο που πηρα σημερα ολοκληρωθηκε κανονικα και ειναι και σε καλυτερη κατασταση οσο αφορα bleeding και ποιοτητα σταντ. θα δειξει, θα το ψιλολυωσω αυτες τις μερες και αν παρουσιασει παλι κατι παει πισω παλι (εχω ως την αλλη πεμπτη διορια για doa)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλεξ για τις συμβουλες.

 

με το τροπο που προτείνεις έκανα και τις 2 φορες μονο που το πρωτο πεθανε στη διαρκεια της. το δευτερο που πηρα σημερα ολοκληρωθηκε κανονικα και ειναι και σε καλυτερη κατασταση οσο αφορα bleeding και ποιοτητα σταντ. θα δειξει, θα το ψιλολυωσω αυτες τις μερες και αν παρουσιασει παλι κατι παει πισω παλι (εχω ως την αλλη πεμπτη διορια για doa)

 

Αν εχεις ήδη διαθέσιμο το ISO κάνε επι τόπου καθαρη εγκατάσταση να ξεμπερδεύεις μια και έξω.

Πήγαινε recovery πήγαινε advanced αφου σου κάνει επανεκκίνηση και εκει επιλέγεις boot απο USB.

Απλα υπόψη το USB σε fat32 να ειναι.

 

Με rafus USB tool θα κανεις το bootable απλα επειδή θα γίνει σε ntfs μετέφερε όλα τα αρχεία προσωρινά αλλου(οπουδήποτε) κάνε το USB fat 32 και ξαναπέρνα τα μέσα και είσαι έτοιμος να μπουταρεις και να κανεις την καθαρη εγκατάσταση.

Κλειδί που σου ζητάει επιλέγεις οχι και αυτόματα μετα την ολοκλήρωση του setup θα γίνει η ενεργοποίηση των Windows απο μόνο του αφου εννοείται είσαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ.

Αφου ολοκληρωθεί η εγκατάσταση κάνε μέσω Windows update αναβάθμιση σε firmware/drivers και καθάρισες.

 

Θα χρειαστεί σε 2 φάσης και διπλή επανεκκίνηση για να εγκατασταθούν τα πάντα.

 

Έτσι έγινε σε εμένα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναμαι και εγωωω...

Λοιπον μιας και πανε ποσο? 10 μηνες απο τοτε που βγηκε θελω να ρωτησω.

Περασαν οι παιδικες αρρωστιες?

Ειναι πλεον ωριμο?

Μπορω να το αγορασω?

 

Η χρηση που κανω στο λαπτοπ μου ειναι απλη συνηθως

Απο βαρια πραγματα το μονο που κανω ειναι να φορτωνω τα βιντεακια απο την gopro και να κανω ενα ψευτο-editing ( δλδ κοβω σκηνες στο movie maker τις σωνω και μετα παλι στο movie maker τις ενωνω και φτιαχνω μια ταινιουλα)

Αντε και κανα photoshop για κανα ρετουσαρισμα στις φωτο

 

παιχνιδια δεν παιζω....

 

αυτα τα ολιγα απο μενα και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδικές ασθένειες εχουν λυθεί πλεον τελευταίους μήνες που αφορούσαν κυρίως θέματα ανώριμου software/drivers και δέσιμο με hardware.

 

Απο εκει και πέρα αν σου κάτσει παρτιδα με οποιοδήποτε μη φυσιολογική απόδοση η συμπεριφορά μπορείς να κανεις χρήση του DOA που παρέχει το κατάστημα αγοράς και αντικατάσταση συσκευής.

 

Τα γνωστά πολυκατάστημα στυλ Πλαίσιο ,Public,Media Markt,Κωτσόβολος παρέχουν απο όσο ξέρω 14 ημέρες DOA.

 

Αλλιώς αν στραφείς σε ms store η Amazon εχεις 30 ημέρες αντίστοιχα.

 

Για την χρήση που θες και το m3 version θα σε καλύψει πολυ ικανοποιητικά,αν και προτεινω το i5 εφόσον η διαφορά στην τιμη ειναι μικρή μεταξύ τους.

 

Αλλα αν θες απόλυτα αθόρυβη λειτουργία σε όλες τις συνθήκες τότε το fanless m3 που ειναι το 1 και βασικό προσόν του σε σχέση με το i5.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδικές ασθένειες εχουν λυθεί πλεον τελευταίους μήνες που αφορούσαν κυρίως θέματα ανώριμου software/drivers και δέσιμο με hardware.

 

Απο εκει και πέρα αν σου κάτσει παρτιδα με οποιοδήποτε μη φυσιολογική απόδοση η συμπεριφορά μπορείς να κανεις χρήση του DOA που παρέχει το κατάστημα αγοράς και αντικατάσταση συσκευής.

 

Τα γνωστά πολυκατάστημα στυλ Πλαίσιο ,Public,Media Markt,Κωτσόβολος παρέχουν απο όσο ξέρω 14 ημέρες DOA.

 

Αλλιώς αν στραφείς σε ms store η Amazon εχεις 30 ημέρες αντίστοιχα.

 

 

 

 

 

Για την χρήση που θες και το m3 version θα σε καλύψει πολυ ικανοποιητικά,αν και προτεινω το i5 εφόσον η διαφορά στην τιμη ειναι μικρή μεταξύ τους.

 

Αλλα αν θες απόλυτα αθόρυβη λειτουργία σε όλες τις συνθήκες τότε το fanless m3 που ειναι το 1 και βασικό προσόν του σε σχέση με το i5.

 

Sent from my iPad Air 2

 

ναι το πλαισιο σκεφτομουν που το εβαλε 999 ευρω

http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Microsoft-%ce%a4ablet-Pro-4-12-2-WiFi.htm

 

οποτε αλλα 130 ευρω για το πληκτρολογιο και ειμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

ναι το πλαισιο σκεφτομουν που το εβαλε 999 ευρω

http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Microsoft-%ce%a4ablet-Pro-4-12-2-WiFi.htm

 

οποτε αλλα 130 ευρω για το πληκτρολογιο και ειμαι κομπλε

Παντως, οι συναλλαγη με τα ms stores ηταν για εμενα μια πρωτογνωρη εμπειρια πολιτισμου. Δεν υπαρχει τετοια εξυπηρετηση και ευκολια. Δεν εχω δει τι τιμες παιζουν τωρα βεβαια, αλλα το λεω για να το εχεις στα υποψην.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως, οι συναλλαγη με τα ms stores ηταν για εμενα μια πρωτογνωρη εμπειρια πολιτισμου. Δεν υπαρχει τετοια εξυπηρετηση και ευκολια. Δεν εχω δει τι τιμες παιζουν τωρα βεβαια, αλλα το λεω για να το εχεις στα υποψην.

το γερμανικο store το εχει ιδια τιμη 999δλδ

Link to comment
Share on other sites

το γερμανικο store το εχει ιδια τιμη 999δλδ

Δωρεαν μεταφορικα, σε 1 βδομαδα στην πορτα σου.

Δεν σου αρεσει ή εχει οποιοδηποτε ελαττωμα? Εκτυπωνεις label επιστροφης, το στελνεις τσαμπα, σε 10 μερες τα λεφτα στον λογαριασμο σου. Ουτε μα, ουτε μου, ουτε τιποτα. Πολιτισμος ! Αν πας στο Πλαισιο για κανενα μικρο ελαττωματακι, θα σου κανουν τους δυσκολους, να το δουμε να το κανουμε να το ρανουμε....

 

 

 

Απλα μην παρεις πληκτρολογιο απο γερμανια, θα ειναι qwertz αντι για qwerty.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και εγώ έχω την καλύτερη εντύπωση από τα Microsoft Stores... Ευτυχώς δεν μου έχει χρειαστεί για ελαττωματικο προϊόν αλλά ειδικά από το live chat οι άνθρωποι είναι απίστευτα εξυπηρετικοι... Και παρόλο που δεν θα αγοράσω τελικά Surface και θα πάρω HP spectre x360 θα το πάρω από MS store για την ασφάλεια...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πρότεινα αγορά απο ms store εφόσον θα πληρώσεις μετρητής όλο το ποσο με την μια και οχι με δόσεις που αναγκαστικά επιλέγεις Πλαίσιο και ΣΙΑ.

 

Το πληκτρολόγιο μπορείς να το αγοράσεις είτε απο ιρλανδικό,ιταλικό η ισπανικό store είτε απο αγγλικο amazon που το εχει κανα 40 ευρω πιο φθηνά απο τα ms store.

https://www.amazon.co.uk/Microsoft-Surface-Pro-Type-Keyboard/dp/B018ERASJS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472280249&sr=8-1&keywords=surface+pro+4+type+cover

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αντι να αγορασει καποιος τωρα το 4αρι, θα ηταν καλυτερο να περιμενει για το 5;;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πρότεινα αγορά απο ms store εφόσον θα πληρώσεις μετρητής όλο το ποσο με την μια και οχι με δόσεις που αναγκαστικά επιλέγεις Πλαίσιο και ΣΙΑ.

 

Το πληκτρολόγιο μπορείς να το αγοράσεις είτε απο ιρλανδικό,ιταλικό η ισπανικό store είτε απο αγγλικο amazon που το εχει κανα 40 ευρω πιο φθηνά απο τα ms store.

https://www.amazon.co.uk/Microsoft-Surface-Pro-Type-Keyboard/dp/B018ERASJS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472280249&sr=8-1&keywords=surface+pro+4+type+cover

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Δυστυχώς είμαι άνθρωπος που όταν θέλει κάτι το θέλει τώρα :D τώρα πίνω τον καφέ μου και λέω να πεταχτώ μια.Αθήνα με τη μηχανή να το χτυπήσω

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι άνθρωπος που όταν θέλει κάτι το θέλει τώρα :D τώρα πίνω τον καφέ μου και λέω να πεταχτώ μια.Αθήνα με τη μηχανή να το χτυπήσω

 

send from my cave using smoke signals

 

 

 

Ε τότε πας και το τσιμπάς επι τόπου χωρίς πολλα πολλα:lol:

Ειναι και αυτός ενας τρόπος που το εχω κάνει και εγώ στο παρελθόν :p

 

Πιστεύω αν εχεις οποιοδήποτε θεμα θα σε καλύψει το Πλαισιο.

 

Αλλιώς απο ms store Γερμανίας με 13 ευρω στο στέλνουν με express shipping σε 1-2 εργάσιμες παραλαμβάνεις δηλαδη Τριτη το αργότερο.

 

Οπως επιθυμείς.

 

 

Μηπως αντι να αγορασει καποιος τωρα το 4αρι, θα ηταν καλυτερο να περιμενει για το 5;;

 

Δεν θα εχει και καμία τρομερή διαφορά εδω που τα λέμε.

Στο ίδιο στυλ σχεδιαστικά θα κινηθεί λογικά προσθέτοντας USB C 3.1 port που λογικά θα ειναι και θύρα φόρτισης μιας και δεν βλέπω τη μαγνητική φόρτιση να εχει λογο υπάρξεις και ενα refresh στην CPU-GPU θα κάνει που θα προσθέσει ενα 10-15% maximum καλύτερες επιδόσεις.

 

Και νεα πληκτρολόγιο και γραφίδα αν βγάλει θα ειναι συμβατό και με το Pro 4.

 

Η MS μέχρι τώρα δίνει μεγάλη σημασία στο backwards compatibility στα νεα accessories.

 

Το μόνο σαν feature proof οτι η με thunderbolt support απο την USB C θα μπορείς να συνδέσεις εξωτερική κάρτα γραφικών που εννοείται extra θα το αγοράζεις για να παίζεις παιχνίδια σε περισσότερα FPS.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ πιο πολυ με ενδιαφερει να εχει παραπανω usb θυρες και οχι μονο στο σωμα του ταμπλετ! Βεβαια αν εχεις το 4 δεν πας για το 5...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ πιο πολυ με ενδιαφερει να εχει παραπανω usb θυρες και οχι μονο στο σωμα του ταμπλετ! Βεβαια αν εχεις το 4 δεν πας για το 5...

 

 

Εξαιρετικά χλωμό μην πω απιθανο εντελως να μπει έστω μια θύρα στο πληκτρολόγιο.

Πάντως 3 θύρες υπάρχουν περιθώριο να μπουν στο σώμα του tablet οπως κάνει η Asus στο νέο Transformer.

 

Αφου δίνει ο ανταγωνισμός πρέπει να δώσει και αυτη.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ημαρτον.......το πηρα γυρισα λουτρακι,.,....

και ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ...........

 

Πηρα τηλ και μου ειπαν να το αφησω λεει τρεις ωρες στη φορτιση.......

Ειναι νορμαλ αυτο?

Δεν εχω ξαναδει οποιαδηποτε συσκευη που να μην ειναι τουλαχιστον 25% φορτισμενη

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε μεγάλο διάστημα στην αποθήκη τους η ειναι κάποιων μηνών παρτιδα απόλυτα φυσιολογικό να ειναι με μηδέν μπαταρία.

 

Μου εχει τύχει και σε εμένα με Lenovo tablet.

 

Μπορείς να εξακριβώσεις ποσο καιρό το εχουν απο την παρτιδα παραγωγής.

 

Εχει έναν τετραψήφιο αριθμό δίπλα στο serial number που λέει LOT ****

Τα πρώτα 2 ειναι το έτος τα 2 επόμενα η εβδομάδα παραγωγής.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...