Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραδώθηκε σήμερα στην UPS βέβαια στο store αναφέρει την standard παράδοση 5-7 ημέρες.

4-5 είναι συνήθως.

Άλλη Δευτέρα σχεδόν κατά 99%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το quality control της MS εχει παει περιπατο παντως.

Παρελαβα surface pro 4, ανοιγω και βλεπω ένα τεραστιο κοκκο σκόνης κατω από την οθονη.

Πακετο και πισω κι επειδή η διαδικασια αντικαταστασης τους είναι χρονοβορα θα ριξω νεα παραγγελια, περιμενοντας το refund της πρωτης...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλες οι εταιρείες έχουν μειώσει το quality control τελευταία .... Lenovo, HP κλτ... Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι τους συμφέρει... Ναι οκ, κερδίζουν πολλά, αλλά δημιουργούν δυσαρεστημένους πελάτες και πολλές επιστροφές-επισκευές...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλες οι εταιρείες έχουν μειώσει το quality control τελευταία .... Lenovo, HP κλτ... Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι τους συμφέρει... Ναι οκ, κερδίζουν πολλά, αλλά δημιουργούν δυσαρεστημένους πελάτες και πολλές επιστροφές-επισκευές...

 

Ολες για τα πανηγυρια, πραγματι. Στα 10 τελευταια tablet pc's , τα 6 γυρισαν πισω για διαφορα θεματα. Απίστευτα ποσοστα...

Link to comment
Share on other sites

Ολες για τα πανηγυρια, πραγματι. Στα 10 τελευταια tablet pc's , τα 6 γυρισαν πισω για διαφορα θεματα. Απίστευτα ποσοστα...

Αχαχααα Βαγγέλη σε λίγο θα ζητήσουμε αποζημίωση κανά Βοοκ να μας δώσει να συγχωρεθούν οι αμαρτίες τους :lol::lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αχαχααα Βαγγέλη σε λίγο θα ζητήσουμε αποζημίωση κανά Βοοκ να μας δώσει να συγχωρεθούν οι αμαρτίες τους :lol::lol:

 

Αλεξ είναι όλοι τους για τα μπαζα. Πέρασα τον τελευταίο χρόνο από : lenovo, Asus, Apple, Microsoft και στα περισσότερα μηχανήματα χρειάστηκε να κάνω επιστροφή. Μόνο 4 εξ'αυτών έμειναν κι έγινε χρήση και πουλήθηκαν αργότερα σε αγγελίες. Τι να πω, για τα πανηγύρια όλοι τους.

Στο δια ταύτα, καλα όλα, αλλά χωρίς surface εμείς δεν κάνουμε, οποτε απομένει να πάρουμε ένα book να τελειωνει η ιστορία... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ είναι όλοι τους για τα μπαζα. Πέρασα τον τελευταίο χρόνο από : lenovo, Asus, Apple, Microsoft και στα περισσότερα μηχανήματα χρειάστηκε να κάνω επιστροφή. Μόνο 4 εξ'αυτών έμειναν κι έγινε χρήση και πουλήθηκαν αργότερα σε αγγελίες. Τι να πω, για τα πανηγύρια όλοι τους.

Στο δια ταύτα, καλα όλα, αλλά χωρίς surface εμείς δεν κάνουμε, οποτε απομένει να πάρουμε ένα book να τελειωνει η ιστορία... :lol:

 

Ποτε παραλαμβανεις το επομενο Βαγγελη; Εγω κ ο Αλεξ μαλλον την Παρασκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποτε παραλαμβανεις το επομενο Βαγγελη; Εγω κ ο Αλεξ μαλλον την Παρασκευη.

 

Εγώ σήμερα το έριξα Γιάννη , με standard παράδοση, άρα λογικά όλοι μαζί. Για να δούμε τι φολα μάζεψαμε πάλι. Χαχαχαχαχα

ΥΓ έχω και 2 πληκτρολόγια, ένα κόκκινο που είχα κι έριξα μαύρο τώρα, που είναι σταθερή αξία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το έριξα Γιάννη , με standard παράδοση, άρα λογικά όλοι μαζί. Για να δούμε τι φολα μάζεψαμε πάλι. Χαχαχαχαχα

ΥΓ έχω και 2 πληκτρολόγια, ένα κόκκινο που είχα κι έριξα μαύρο τώρα, που είναι σταθερή αξία...

 

Αντε να δουμε τι θα παραλαβουμε..

Την προηγουμενη φορα οι χαζοβιολιδες στη Γαλλια μου εστειλαν demo unit...Ελεος!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα παραλαβουμε..

Την προηγουμενη φορα οι χαζοβιολιδες στη Γαλλια μου εστειλαν demo unit...Ελεος!!

 

Τωρα εριξες νεα παραγγελια και εστειλες για refund το άλλο?

Εγω αυτό εκανα για να γλυτωσω την αναμονη...

ΥΓ αυτό που μου ηρθε με τη σκονη κατω από την οθονη (από το γαλλικο store) ηταν παρτιδα 01 εβδομαδα του 2016. Ελπιζω από Γερμανια να είναι ακομα πιο φρεσκα...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εριξες νεα παραγγελια και εστειλες για refund το άλλο?

Εγω αυτό εκανα για να γλυτωσω την αναμονη...

ΥΓ αυτό που μου ηρθε με τη σκονη κατω από την οθονη (από το γαλλικο store) ηταν παρτιδα 01 εβδομαδα του 2016. Ελπιζω από Γερμανια να είναι ακομα πιο φρεσκα...

 

Ναι, αυτο εκανα Βαγγελη. Την Παρασκευη εριξα την παραγγελια και περιμενω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ξεχωριστή πινελιά με το ανανεωμένο type cover 4 θα γίνει διαθέσιμο για τους χρήστες των Pro 3/4

Microsoft launches luxury Surface Pro 4 'Signature Type Cover' with Alcantara fabric

http://www.neowin.net/news/microsoft-launches-luxury-surface-pro-4-039signature-type-cover039-with-alcantara-fabric

 

 

The Signature Type Cover is crafted in a stunning, two-tone gray melange style of Alcantaraa unique, proprietary material, sourced only in Italy, with aesthetic, sensory, and technical qualities like nothing you've ever experienced.

 

Alcantara material ages beautifully, growing richer and darker over time and is wonderfully soft to touch. The Signature Type Cover was crafted from the latest generation of Surface Pro keyboards, which provides the perfect amount of travel in every keystroke, spaced keys for faster typing, and a larger glass trackpad.

 

 

The Signature Type Cover is priced a little higher than the standard Type Cover, and is available now in various markets including:

 

Australia | $249.95

Canada | $199.99

France | €179.99

Germany | €179.99

New Zealand | $299.95

United Kingdom | £134.99

United States | $159.99

 

Και εδω unboxing και πρώτες εντυπώσεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται! !!!:D

Βέβαια με την χρήση δεν ξέρουμε πως θα γίνεται!:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται! !!!:D

Βέβαια με την χρήση δεν ξέρουμε πως θα γίνεται!:O

Και η επιλογή του ανοιχτού γκρι σε στυλ μωσαϊκό δαπέδων δεν νομίζω ότι ειναι η καλύτερη δυνατή επιλογή για αποκλειστικό χρώμα.

Βέβαια ήθελαν να ταιριάξει περισσότερο με το χρώμα του tablet.

Προσωπικά δεν θα το επέλεγα το συγκεκριμένο χρώμα για keyboard.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ :)

Τελικά όσοι είχατε παραγγείλει το 4 το παραλάβατε?

Είναι εντάξει η έχει θέματακια? ?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ :)

Τελικά όσοι είχατε παραγγείλει το 4 το παραλάβατε?

Είναι εντάξει η έχει θέματακια? ?

 

Θεματάκια έχει, το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε.

 

Συγκεκριμένα, έχω τα εξής:

 

1. Το έχω 3-4 μέρες και ήδη 2 φορές έχει συμβεί, στα καλά καθούμενα να χάσει το touch. Δεν λειτουργούσε ούτε η οθόνη αφής, ούτε το pen. Ήθελε reboot για να στρώσει. Από ότι διαβάζω, το παθαίνουν πολλοί και κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για sw issue, αλλά πάντως εμένα δεν μου είχε ξανατύχει σε τόσα surfaces που είχα. Το παρακολουθώ λοιπόν.

2. Το kickstand, όταν είναι κλειστό τελείως, έχει έναν πολύ μικρό τζόγο όταν το κουνάω πιάνω και το κουνάω με την παλάμη μου πάνω κάτω. (χωρίς να το σηκώνω, δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά). Ελάχιστος και ίσως αμελητέος, αλλά τον έχει.

3. Έχει ένα πάρα πολύ μικρό σημαδάκι στο κάτω μέρος, στο χείλος, πάνω από τον κονέκτορα του πληκτρολογίου. Ελάχιστο βέβαια και φαίνεται μόνο αν το κοιτάξεις επίτηδες κάτω από φως.

 

Επειδή έχουν περάσει πολλά sf από τα χέρια μου, ΌΛΑ έχουν και από κάτι. Δεν υπάρχει άμεμπτο κομμάτι. Μάλλον θα το κρατήσω και θα κάτσω στα αυγά μου, αρκεί να μην συνεχίσει να χάνει το touch.

 

Τις απόψεις σας παρακαλώ! :):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αυτο με το χάσιμο του touch η την μη ανταπόκριση της γραφίδας δεν ειναι σπάνιο θέμα.

Ιδιαίτερα μετά από ένα σεβαστό χρονικό διάστημα σε sleep,αλλα όχι απαραίτητα.

 

Τώρα από όσα πολλά έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ η και την επίσημη σελίδα υποστήριξης της MS αυτο που έχω διαπιστώσει ότι κάποιες παρτίδες ειναι πιο επιρρεπής και ευαίσθητες από κάποιες άλλες η άλλες δεν το έχουν κάν η αρκετά σπάνια.

 

Στην πρώτη περίπτωση αν συνεχιστεί επανειλλημένος για διάστημα 2-3 εβδομάδων αρκετοί προβαίνουν σε αντικατάσταση συσκευής.

 

Οι αιτίες ειναι 50-50 θέμα Windows 10 με συνδυασμό firmware update και drivers και ίσως στις περιπτώσεις που ειναι αρκετά έντονο το θέμα σχετίζεται με προβληματικο hardware unit.

 

Παρακολουθα το και βλέπεις.

1 μήνα εχεις δικαίωμα επιστροφής έως αρχές Μαΐου.

 

ΥΓ:Όσον αφορά το δικο μου έχοντας συμπληρώσει 2 εβδομάδες δεν μου εχει παρουσιάσει κάτι αξιοπερίεργο η ανησυχητικό και δουλεύει νορμαλ.

 

Σε σχέση με τα 3 unit του Δεκεμβρίου το παρόν ειναι σε πολυ καλύτερη κατάσταση τόσο σε hardware κυρίως όσο και software.

 

Αν συνεχιστεί έτσι και δεν έχω θέματα απρόοπτα,θα μείνει.

Έχω περιθώριο έως αρχές Μαΐου επιστροφή.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αυτο με το χάσιμο του touch η την μη ανταπόκριση της γραφίδας δεν ειναι σπάνιο θέμα.

Ιδιαίτερα μετά από ένα σεβαστό χρονικό διάστημα σε sleep,αλλα όχι απαραίτητα.

 

Τώρα από όσα πολλά έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ η και την επίσημη σελίδα υποστήριξης της MS αυτο που έχω διαπιστώσει ότι κάποιες παρτίδες ειναι πιο επιρρεπής και ευαίσθητες από κάποιες άλλες η άλλες δεν το έχουν κάν η αρκετά σπάνια.

 

Στην πρώτη περίπτωση αν συνεχιστεί επανειλλημένος για διάστημα 2-3 εβδομάδων αρκετοί προβαίνουν σε αντικατάσταση συσκευής.

 

Οι αιτίες ειναι 50-50 θέμα Windows 10 με συνδυασμό firmware update και drivers και ίσως στις περιπτώσεις που ειναι αρκετά έντονο το θέμα σχετίζεται με προβληματικο hardware unit.

 

Παρακολουθα το και βλέπεις.

1 μήνα εχεις δικαίωμα επιστροφής έως αρχές Μαΐου.

 

ΥΓ:Όσον αφορά το δικο μου έχοντας συμπληρώσει 2 εβδομάδες δεν μου εχει παρουσιάσει κάτι αξιοπερίεργο η ανησυχητικό και δουλεύει νορμαλ.

 

Σε σχέση με τα 3 unit του Δεκεμβρίου το παρόν ειναι σε πολυ καλύτερη κατάσταση τόσο σε hardware κυρίως όσο και software.

 

Αν συνεχιστεί έτσι και δεν έχω θέματα απρόοπτα,θα μείνει.

Έχω περιθώριο έως αρχές Μαΐου επιστροφή.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ναι, θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε. Αυτο είναι το πιο ανησυχητικό ας πούμε, τα αλλα είναι ελάχιστα πταίσματα.

 

Άλεξ, το Ms store γραφει για 14 ημέρες, όχι 1μηνα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στα on line ms store παρέχεται 30 ημέρες δικαίωμα επιστροφής.

Στα φυσικά καταστήματα που δεν έχουμε εδω Ευρώπη ισχύει 14 ημέρες.

 

Αν πατήσεις την σελίδα επιστροφής σε εμένα λέει 13 Μαΐου δικαίωμα επιστροφής.

 

Το ίδιο χρονικό διάστημα και με του Δεκεμβρίου την παραγγελία.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160416/b110b5d8aec7b1a50bab3690964143b1.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα on line ms store παρέχεται 30 ημέρες δικαίωμα επιστροφής.

Στα φυσικά καταστήματα που δεν έχουμε εδω Ευρώπη ισχύει 14 ημέρες.

 

Αν πατήσεις την σελίδα επιστροφής σε εμένα λέει 13 Μαΐου δικαίωμα επιστροφής.

 

Το ίδιο χρονικό διάστημα και με του Δεκεμβρίου την παραγγελία.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160416/b110b5d8aec7b1a50bab3690964143b1.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Το ιδιο λεει και σε εμενα. Καμια φορα και περισσοτερο.

Αλλα , οταν κανω την παραγγελια, λεει για 14.

Οπως και με την εγγυηση, τα εχουν κανει μπαχαλο:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι κι εγω μετα από μερικα πειραματα με αλλα tablet pc's και μια αλλαγη surface pro 4, στο δευτερο κομματι καθομαι στα αυγα μου.

Όλα τα surface pro 4 εχουν minor θεματακια, αφου εφυγε η φολα με τη σκονη κατω από την οθονη δεν κουναω ρουπι. Αλλωστε σβηνει τον ανταγωνισμο (ανύπαρκτος - πανάκριβος και αφαντος για την ακριβεια), για μια ακομη φορα η ms. Προσωπικα, με τα 2 extra type cover 4 (red, black), τη θηκη uag και το tempered glass εκλεισα για κανα χρονο και πλεον απολαμβανω το 4ο κατά σειρα μηχανημα της σειρας surface (βελτιωμενο κι αυτό σε σχεση με το 3, με καλυτερη οθονη, καλυτερο type cover).

Γιαννη, Αλεξ, καθηστε στα αυγα σας και να ειμαστε εδώ να συζητάμε για αυτή τη συσκευαρα...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, οσα tempered εχω δοκιμασει, εχουν το εξης προβλημα: οταν κραταω το ταμπετ στα χερια μου, το touch ειναι οκ, οταν το εχω ακουμπισμενο σε γραφειο, το touch εχει θεμα, θελει πιεση και δεν δουλευει γενικα σωστα.

 

Τελος παντων, και εγω θα το κρατησω , εχω παρει και θηκουλα maroo και ειναι μια χαρα.

Απλα, παρηγγειλα και,αλλο ενα και θα δω πιο απο τα 2 θα μεινει στο τελος. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, οσα tempered εχω δοκιμασει, εχουν το εξης προβλημα: οταν κραταω το ταμπετ στα χερια μου, το touch ειναι οκ, οταν το εχω ακουμπισμενο σε γραφειο, το touch εχει θεμα, θελει πιεση και δεν δουλευει γενικα σωστα.

 

Τελος παντων, και εγω θα το κρατησω , εχω παρει και θηκουλα maroo και ειναι μια χαρα.

Απλα, παρηγγειλα και,αλλο ενα και θα δω πιο απο τα 2 θα μεινει στο τελος. ;)

 

Για την ώρα είμαι με απλό screen protector και δεν έχω τέτοιο θέμα. Με γυαλί πράγματι μειώνεται η ευαισθησία.

Πάντως για το δεύτερο κομμάτι που παραγγείλες, για πες μου ποια άλλη εταιρία σε αφήνει να παραγγελνεις και να έχεις 30 ημέρες από τη στιγμή της παραλαβής να το στείλεις πίσω με ups και μηδενικά έξοδα, αναιτιολογητα, και να εχεις πλήρες refund?

Επίσης, κάνε μια σύγκριση του Surface Pro 4 +type cover 4+ surface Pen = 999 euro με το αντίστοιχο σετ της Παιχνίδοταμπλετας που ακούει στο όνομα ipad pro. Θα δωσεις το ίδιο ποσό και θα έχεις ένα παιχνιδάκι συγκριτικά, αν επιλέξεις το μήλο.. .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...