Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το facebook δεν υφίσταται σαν εφαρμογή στα windows:lol:

Πολλά κολλήματα...

 

Για ποια συσκευή μιλάς;; Γιατί στο 950 δεν υφίσταται κόλλημα..

Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευή μιλάς;; Γιατί στο 950 δεν υφίσταται κόλλημα..

 

ΟΚ..πάω πάσο...950Xl Dual Sim έχω. Πριν κανα χρόνο που το απέκτησα είχε θεματάκια. Απεγκατέστησα την εφαρμογή μιας και μπαίνω σπάνια και όταν χρειαστεί μπαίνω από edge. Αν το έφτιαξαν, όλα καλά:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

ναι...δηλαδη για να καταλαβω Facebook + video call = δεν υφισταται?

 

Δυστυχώς. Δεν υπάρχει video call. Δεν ξέρω αν προστεθεί μιας και κατά καιρούς εμφανίζεται για ελάχιστα λεπτά αυτή η δυνατότητα σαν να την δοκιμάζουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς. Δεν υπάρχει video call. Δεν ξέρω αν προστεθεί μιας και κατά καιρούς εμφανίζεται για ελάχιστα λεπτά αυτή η δυνατότητα σαν να την δοκιμάζουν.

Αφού δεν ανανεώνονται Facebook και Messenger, πως θα βάλουν κλήσεις και βιντεοκλήσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ανανεώνονται Facebook και Messenger, πως θα βάλουν κλήσεις και βιντεοκλήσεις!

 

απ'οτι διαβασα υπηρχε η βιντεοκληση σε παλαιοτερη εκδοση...αλλα την αφαιρεσαν

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι διαβασα υπηρχε η βιντεοκληση σε παλαιοτερη εκδοση...αλλα την αφαιρεσαν

Εγώ που έχω Windows Phone από αρχές του 2015, δεν είχα ποτέ κλήσεις και κλήσεις βίντεο. Πόσο παλιότερα;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Windows Phone από αρχές του 2015, δεν είχα ποτέ κλήσεις και κλήσεις βίντεο. Πόσο παλιότερα;....

 

Εννοω σε παλαιοτερη εκδοση του Facebook για windows phone.

Υπηρχε βιντεοκληση αλλα την αφαιρεσαν...προφανως δε δουλευε σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω σε παλαιοτερη εκδοση του Facebook για windows phone.

Υπηρχε βιντεοκληση αλλα την αφαιρεσαν...προφανως δε δουλευε σωστα.

Προφανώς δεν δούλεψε ποτέ. Τα σύμβολα υπήρχαν και υπάρχουν ακόμα. Ήταν πάντα ανενεργά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν δούλεψε ποτέ. Τα σύμβολα υπήρχαν και υπάρχουν ακόμα. Ήταν πάντα ανενεργά.

 

μπορει...προφανως αρκετος κοσμος εφυγε απο τα Windows και ξαναγυρισε στο Android γι αυτο το λογο

Link to comment
Share on other sites

μπορει...προφανως αρκετος κοσμος εφυγε απο τα Windows και ξαναγυρισε στο Android γι αυτο το λογο
Να τανε μόνο αυτό...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να τανε μόνο αυτό...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά......

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να τανε μόνο αυτό...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι όμως, αυτό ήταν το κυριότερο πρόβλημα για την μεγάλη πλειοψηφία.

Νο fb no party......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, αυτό ήταν το κυριότερο πρόβλημα για την μεγάλη πλειοψηφία.

Νο fb no party......

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά το windows phone, πλέον δεν νομίζω ότι είναι "smartphone" με την πλήρη έννοια του όρου. Εγώ πχ δεν χρησιμοποιώ Facebook, αλλά με το που πήγα σε Android έλυσα ένα σωρό ηλίθια προβλήματα, ενώ μου δόθηκαν και πολλές άλλες έξυπνες λύσεις.

 

Μπορεί να κατάντησε γραφικό να το λέμε, αλλά "no apps, no party"

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από το eBay tempered glass κ κάτι ωραίες θήκες σιλικόνης!!Το τζαμάκι είναι πολύ καλό !!Οι θήκες δε ήταν σε προσφορά -στις 2 άλλη μια δωρο:p:p

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Microsoft-Lumia-950-XL-Tempered-Glass-9H-0-33-Premium-Tempered-Genuine-Glass-/131668023384

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Silicone-Case-for-Microsoft-Lumia-950-XL-transparent-protective-foils-/232343187633

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει... :)

2018-03 Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιεί κανένας το continuum;; Γιατί στην τελευταία ενημέρωση όταν συνδέω το τηλέφωνο στην τηλεόραση τα βίντεο στο YouTube μέσω του edge δεν παίζουν, όπως και κανένα βίντεο youtube σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας το continuum;; Γιατί στην τελευταία ενημέρωση όταν συνδέω το τηλέφωνο στην τηλεόραση τα βίντεο στο YouTube μέσω του edge δεν παίζουν, όπως και κανένα βίντεο youtube σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή.

Τελευταία ενημέρωση με continuum στον edge και mytube παίζουν στο δικό μου 950.

Αν ξεκινήσεις youtube video και συνδέσεις το τηλέφωνο στην τηλεόραση σταματάει το video ή μαυρίζει το πλαίσιο; Μόνο σε youtube videos στο κάνει ή σε όλα (π.χ. από άλλη εφαρμογή); Ήχος ακούγεται;

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο παίζουν κανονικά. Όταν συνδέω το τηλέφωνο ξεκινάει να παίξει το βίντεο και βγάζει σφάλμα. Οι άλλες εφαρμογές δεν έχουν θέμα μόνο τα youtube βίντεο έχουν. Το my tube επίσης δεν παίζει κανένα βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο παίζουν κανονικά. Όταν συνδέω το τηλέφωνο ξεκινάει να παίξει το βίντεο και βγάζει σφάλμα. Οι άλλες εφαρμογές δεν έχουν θέμα μόνο τα youtube βίντεο έχουν. Το my tube επίσης δεν παίζει κανένα βίντεο.

Λίγο που έψαξα, είναι πρόβλημα και μάλλον δε γλιτώνεις το hard reset.

Κάποιες λύσεις που ίσως βοηθήσουν να αποφύγεις hr:

1. Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση στο dock, μέσω της εφαρμογής Gadgets, αφού το έχεις συνδέσει.

2. Σύνδεσε ακουστικά ή εξωτερικά ηχεία στο audio jack και δες αν παίζει. Κάπου διάβασα ότι σε κάποιους λειτουργεί (λύση ανάγκης).

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα, είναι πρόβλημα και μάλλον δε γλιτώνεις το hard reset.

Κάποιες λύσεις που ίσως βοηθήσουν να αποφύγεις hr:

1. Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση στο dock, μέσω της εφαρμογής Gadgets, αφού το έχεις συνδέσει.

2. Σύνδεσε ακουστικά ή εξωτερικά ηχεία στο audio jack και δες αν παίζει. Κάπου διάβασα ότι σε κάποιους λειτουργεί (λύση ανάγκης).

 

Αν βάλω ταινία παίζει κανονικά ή μουσική, youtube videos δεν τα αναπαράγει καν. Θα περιμένω το επόμενο update γιατί δεν έχω χρόνο για hr. Ο ήχος όταν παίζει βίντεο από που ακούγεται από την οθόνη η από το κινητό;; Εγώ το συνδέω στην τηλεόραση. Πάντως την τελευταία έκδοση έχει το dock, το τσέκαρα κι αυτό. Thanks πάντως. :):)

 

Υ.Γ. Αν κάνω hr οι κωδικοί WiFi αποθηκεύονται ή χάνονται;;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω ταινία παίζει κανονικά ή μουσική, youtube videos δεν τα αναπαράγει καν. Θα περιμένω το επόμενο update γιατί δεν έχω χρόνο για hr. Ο ήχος όταν παίζει βίντεο από που ακούγεται από την οθόνη η από το κινητό;; Εγώ το συνδέω στην τηλεόραση. Πάντως την τελευταία έκδοση έχει το dock, το τσέκαρα κι αυτό. Thanks πάντως. :):)

 

Υ.Γ. Αν κάνω hr οι κωδικοί WiFi αποθηκεύονται ή χάνονται;;

 

Οι κωδικοί δεν χάνονται. Συγχρονίζονται με τον λογαριασμό σου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα με το 950 μου παίζει κανονικά τα video απο το yt στο continuum
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά την τελευταία ενημέρωση έχω τα εξής προβλήματα.

1 Το τηλέφωνο κάνει επανεκκινησεις. Και είναι η τρίτη φορά που το κάνει

2 Η κοινή χρήση ιντερνετ ποτε λειτουργεί και ποτε όχι. Μου βγάζει μήνυμα "δε μπορούμε να κανουε κοινή χρήση αυτής της

σύνδεσης ιντερνετ επειδή δε μπορούμε να συνδεθούμε στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" ενώ ιντερνετ έχω κανονικά.

 

Εσείς έχετε αυτά τα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά την τελευταία ενημέρωση έχω τα εξής προβλήματα.

1 Το τηλέφωνο κάνει επανεκκινησεις. Και είναι η τρίτη φορά που το κάνει

2 Η κοινή χρήση ιντερνετ ποτε λειτουργεί και ποτε όχι. Μου βγάζει μήνυμα "δε μπορούμε να κανουε κοινή χρήση αυτής της

σύνδεσης ιντερνετ επειδή δε μπορούμε να συνδεθούμε στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" ενώ ιντερνετ έχω κανονικά.

 

Εσείς έχετε αυτά τα προβλήματα;

Το πρώτο το έχω κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι το update ή η μπαταρία! Γιατί και η μπαταρία με έκανε και πριν το update επανεκκινησεις, αλλά όχι τόσο συχνά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν την ενημέρωση δε μου έκανε τόσο συχνά. Και η μπαταρία δε νομιζω να φταίει μιας και ειναι καινουρια.

Αχ ρε ms κανεις ότι ειναι δυνατόν να με στείλεις σε iOS.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...