Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δούμε αν και αμφιβάλω πολύ! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μόνο που βγάζουν τα paches μια μέρα πριν την παρουσίαση των Pixel με την 7.1 δεν μου αρέσει καθόλου.. Μας βλέπω για αρχές Νοέμβρη να παίρνουμε τις διορθώσεις αλλά οψόμεθα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει αυτό. Μην τα μπλέκεις. Αν δεν κάνω λάθος τα Patches βγαίνουν την πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα! Άρα βγήκαν κανονικά χθες. Επίσης 7.1 δεν περιμένω να δω πριν την εμπορική διάθεση των Pixel. Αν υποθέσουμε ότι αυτά θα μπουν το γρηγορότερο μέσα του μήνα τότε 7.1 εμείς θα βλέπαμε έτσι και αλλιώς από 11ο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη σημασία έχει όμως αν είχες το πρόβλημα με την U. Για να δούμε και αν λύθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα με το wifi και το bluetooth.

 

Εγώ έτσι και αλλιώς περιμένω την PN7 βασισμένη στην Χ που λογικά θα βγει μέσα στην εβδομάδα αλλά να δούμε αν η google έφτιαξε τίποτα. Πληροφορίες πάντως λένε για ίδιο kernel.

Δεν μου ήρθε ποτέ ή U κατευθείαν σε Τ πήρα και εκεί έμεινα. Να δω τι θα γίνει με την Χ. Ή πρώτη επαφή που έχω άσχετη με το drain βλέπω να είναι πιο γρήγορη. Ο κερνελ ίδιος είναι!!

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω μετ/νο,ποια τιμή θεωρείται ότι συμφέρει όταν καινούργιο κοστίζει 347€ και σίγουρα με πτωτική τάση μετά την παρουσίαση του pixel?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήμουνα ενα βήμα πριν πάρω το Nexus 6P και περασα μια βολτα απο Public να το δω απο κοντα. Απο αποψη αποδοσης δεν έχω να πω τίποτα nexus ειναι, αλλα η οθόνη του μου φάνηκε χάλια, ξεπλυμενα χρώματα, καθολου ζωηρα χρωματα, δεν μου θυμισε σε καμια περιπτωση οθόνη amoled . Λεω θα εχει χαμηλη φωτεινοτητα αλλα το κοιταω και ηταν στο full!!!:O

Συγκεκριμενα μου φανηκε ιδια μην πω και χειρότερη απο το nexus 5 που έχω τωρα.

 

Εσείς που το έχετε ποια είναι η εντυπωση σας? Μήπως ηταν προβληματικο το εκθεσιακο που ειδα? Διπλα ηταν το P9 lite που θελω να πάρω για την γυναικα μου και μου φανηκε πολυ καλυτερο, ζωντανα χρωματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω μετ/νο,ποια τιμή θεωρείται ότι συμφέρει όταν καινούργιο κοστίζει 347€ και σίγουρα με πτωτική τάση μετά την παρουσίαση του pixel?

Ευχαριστώ.

 

Προσωπικά πάνω από 250- είναι ταβάνι και είμαι αρκετά γενναιόδωρος νομίζω. Απλώς μην αρχίσω τώρα τα 220,230 και λοιπά λέω 250 μείον. Βέβαια μιλάω για κατάσταση πραγματικά καινούριου και φυσικά 6μήνου max. Αλλιώς κατεβαίνουμε στα 200 και πάει λέγοντας. Γενικότερα ένα 200αρι +/- 10 νομίζω ότι είναι θεωρητικά μία καλή τιμή. Γενικότερα θεωρώ ότι θα πήγαινα για μεταχειρισμένο για μία διαφορά από τα 100 σαν ιδιώτης!

Άμα κόψεις και τιμολόγιο δεν θα συζητούσα τίποτα πάνω από τα 200 αφού 280 το έχεις καινούριο!

 

Αλλά η αγορά είναι και υποκειμενικό. Για ποιους λόγους θες ένα τηλέφωνο, πόσο το θες, πόσο το χρειάζεσαι το συγκεκριμένο, πόσο κοστολογείς εσύ και άλλες τόσες παραμέτρους.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτω από 280 πάντως δεν νομίζω να έπεφτα μαζί με θήκες που γλιτώνεις

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήμουνα ενα βήμα πριν πάρω το Nexus 6P και περασα μια βολτα απο Public να το δω απο κοντα. Απο αποψη αποδοσης δεν έχω να πω τίποτα nexus ειναι, αλλα η οθόνη του μου φάνηκε χάλια, ξεπλυμενα χρώματα, καθολου ζωηρα χρωματα, δεν μου θυμισε σε καμια περιπτωση οθόνη amoled . Λεω θα εχει χαμηλη φωτεινοτητα αλλα το κοιταω και ηταν στο full!!!:O

Συγκεκριμενα μου φανηκε ιδια μην πω και χειρότερη απο το nexus 5 που έχω τωρα.

 

Εσείς που το έχετε ποια είναι η εντυπωση σας? Μήπως ηταν προβληματικο το εκθεσιακο που ειδα? Διπλα ηταν το P9 lite που θελω να πάρω για την γυναικα μου και μου φανηκε πολυ καλυτερο, ζωντανα χρωματα κτλ.

Και εγώ όταν πήγα να το δω στο public ( Σύνταγμα) μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση η οθόνη .. Πολύ κιτρινιλα και ξεθωριασμένα χρώματα.. Και εγώ τέως κάτοχος Nexus 5 .. Ευτυχώς το είχα δει και από φίλο και κατάλαβα ότι όντως κατι δεν πηγαινε καλά με το εκθεσιακό.. Και φυσικά το πήρα.. Απλά η οθόνη τα σπάει μην την φοβάσαι.. Αν το έχει κάποιος δικός σου δες το και θα δεις πως είναι η οθόνη στην πραγματικότητα!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το είχε βάλει κανένας σε νυχτερινή λειτουργία?

 

Ένα φρέσκο screenshot από την μπαταρία σε Χ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161004/7640582eea83e50bca2186cb29a3a6b2.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ασχετο αλλα επειδη δεν προλαβα να δω ενα κομματι απο την παρουσιαση της google ειπαν τπτ για nexus/pixel 7?

Sorry για το offtopic.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ασχετο αλλα επειδη δεν προλαβα να δω ενα κομματι απο την παρουσιαση της google ειπαν τπτ για nexus/pixel 7?

Sorry για το offtopic.

https://www.youtube.com/shared?ci=YupcIooKoVY

Ναι είχε εκτενή παρουσίαση

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου προτείνεται φορτιστές από Ελλάδα για το Nexus? (γενικά τι πρέπει να κοιτάω για να βρω κατάλληλο φορτιστή?)

 

Επίσης καλώδια usb type c to usb type a και χρήση σε παλιούς φορτιστές λέει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το unlimeted storage για φώτο και βίντεο είναι αυτό που έλεγαν η άπλα εννοεί το google photos?Αν είναι να έχουν απεριόριστο στο μέγεθος μόνο για το pixel θα με ξενερώσει
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης καλώδια usb type c to usb type a και χρήση σε παλιούς φορτιστές λέει?

 

Θα σου φορτίζουν πιο αργά από τον γνήσιο. Κατά τ'αλλα οκ.

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου προτείνεται φορτιστές από Ελλάδα για το Nexus? (γενικά τι πρέπει να κοιτάω για να βρω κατάλληλο φορτιστή?)

 

Επίσης καλώδια usb type c to usb type a και χρήση σε παλιούς φορτιστές λέει?

 

Φίλε μου για να μην παίρνεις ότι να ναι και δεν βαριέσαι ότι βρίσκεις ριχνε μια μάτια στο amazon να δεις ότι είναι αποδεκτό από τον Benson Leung(Software Engineer της google) για να λειτουργούν σωστά αυτά που θα πάρεις και δεν θα δημιουργησουν κάποιο πρόβλημα στην συσκευή επίσης μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή CheckR έχει ενσωματωμένη λίστα με τα συμβατά καλώδια αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλό 2017 θα πάρουμε το 7.1 όπως διαβάζω. Bye bye fast updates, bye bye Google..:shifty:

Όντως....πρέπει να δώσει κίνητρο για να αγοράσει ο κόσμος το "πανέμορφο" pixel ;-)

Και το "υπέροχο" μπλεδακι στην αρχή θα είναι διαθέσιμο μόνο στο Αμερικα.Μας έκανε τη μούρη κρέας

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά. Σιγά το πράγμα! Τι έχει τόσο η 7.1 που τη θέλετε όλοι. Εδώ το 6αρι τώρα πήρε 7.0. Εγώ το θεωρούσα αναμενόμενο. Με τα Pixel να βγαίνουν στα ράφια στα μέσα του μήνα και μετά τι περιμέναμε? Να πάρουμε 7.1 πριν καν καλά καλά τα πάρει κάποιος???? Είμαστε λιγάκι υπερβολικοί. Εγώ να πω μέσα μου δεν περίμενα να έχουμε 7.1 στην πραγματικότητα πριν τον Δεκέμβριο. Ακολουθούσα βέβαια το hype ότι μαζί με τα pixel θα το πάρουμε και εμείς. Αλλά σιγά τις διαφορές που έχει. Καθαρά θέμα marketing είναι η αναβάθμιση από 7.0 σε 7.1 στα pixel. Για να φαίνεται καθαρά ότι είναι πιο πρόσφατο το λειτουργικό των pixel.

Όσο για το drain, θέμα drivers είναι και άρα δεν έχει να κάνει με το 7.0 -> σε 7.1! Άμα θέλουν αν το φτιάξουν αυτό θα γίνει και στην 7.0.

 

 

Προσωπικά πάντως τα νέα pixel μου άρεσαν. Η κάμερα σύμφωνα και με dx0mark είναι η κορυφαία από όλα τα κινητά εως τώρα πλην i7plus και Note7 που δεν έχουν δοκιμαστεί. 821 έχει πάνω με ότι σημαίνει αυτό, amoled έχουν. ΑΛΛΑ! Αυτή η τιμή και η πολιτική άμεσου ανταγωνισμού με την apple πλέον ξεκάθαρα μάλλον θα με κρατήσει στο 6P.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως θα πέσει πολύ κράξιμο και δικαίως.

Ίσως είναι το τελευταίο nexus ή pixel ή όπως αλλιώς θέλει να κάνει κωλοτούμπα. Αν επιβεβαιωθεί το τελευταίο άρθρο που διάβασα στο Android police, χαλαρά σε iPhone και δεν κοιτάω πίσω.

Ακόμη και αν έρθει η 7.1, κάποια πράγματα θα είναι pixel exclusive; Δεν θυμάμαι να έγινε στο παρελθόν κάτι ανάλογο.

Και αν είναι θέμα marketing για την Samsung, συγγνώμη Google ήθελα να πω, και για μένα είναι θέμα γιατί αγόρασα Google συσκευή, όπως έκανα τα τελευταία χρόνια και περίμενα να έχω την τελευταία έκδοση εφόσον ο χρόνος ζωής της συσκευής μου είναι μέσα.

Όχι μετά από έναν ή τρεις μήνες, αλλά με το που έβγαινε η νέα έκδοση, διαθέσιμη σε όλα τα nexus.

Εξάλλου, εκτός από το καθαρό Android και τις άμεσες ενημερώσεις, γιατί έπαιρνα nexus? Για την μπαταρία; Την κάμερα; Ή το marketing της Google. I

Δεν βάζω την τιμή γιατί άλλαξε από το 5 και μετά.

Άντε να βάλω και το customization, αν και το τελευταίο έχει αλλάξει σχεδόν σε όλους τους υπόλοιπους κατασκευαστές.

Fail από μένα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά. Σιγά το πράγμα! Τι έχει τόσο η 7.1 που τη θέλετε όλοι. Εδώ το 6αρι τώρα πήρε 7.0. Εγώ το θεωρούσα αναμενόμενο. Με τα Pixel να βγαίνουν στα ράφια στα μέσα του μήνα και μετά τι περιμέναμε? Να πάρουμε 7.1 πριν καν καλά καλά τα πάρει κάποιος???? Είμαστε λιγάκι υπερβολικοί. Εγώ να πω μέσα μου δεν περίμενα να έχουμε 7.1 στην πραγματικότητα πριν τον Δεκέμβριο. Ακολουθούσα βέβαια το hype ότι μαζί με τα pixel θα το πάρουμε και εμείς. Αλλά σιγά τις διαφορές που έχει. Καθαρά θέμα marketing είναι η αναβάθμιση από 7.0 σε 7.1 στα pixel. Για να φαίνεται καθαρά ότι είναι πιο πρόσφατο το λειτουργικό των pixel.

Όσο για το drain, θέμα drivers είναι και άρα δεν έχει να κάνει με το 7.0 -> σε 7.1! Άμα θέλουν αν το φτιάξουν αυτό θα γίνει και στην 7.0.

 

 

Προσωπικά πάντως τα νέα pixel μου άρεσαν. Η κάμερα σύμφωνα και με dx0mark είναι η κορυφαία από όλα τα κινητά εως τώρα πλην i7plus και Note7 που δεν έχουν δοκιμαστεί. 821 έχει πάνω με ότι σημαίνει αυτό, amoled έχουν. ΑΛΛΑ! Αυτή η τιμή και η πολιτική άμεσου ανταγωνισμού με την apple πλέον ξεκάθαρα μάλλον θα με κρατήσει στο 6P.

 

Δεν είναι το θέμα τί έχει η 7.1.Υποτιθεται ότι τα γουγλε φονς είχαν άμεσα updates.Συμφωνω απόλυτα μαζί σου να φτιάξουν το θέμα με το drain χωρίς να χρειαστεί να περιμένουμε άλλους 2 μηνες.Και δυστυχώς θα κάνω τη σύγκριση : το 6s plus τρέχει day one iOS 10 (at par με το νέο αιφον)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσαν που έβγαλαν το 6p.

Αν αρχίσουμε τα "σιγά τι έχει η 7.1, 7.2....8"

Το χάσαμε το παιχνίδι.

Έχουμε nexus .-

 

Edit: ίσως δεν ήθελα να πιστέψω πως τα καμμέναpixels πέρα από την αλλαγή ονόματος, θα έφερναν και τέλος εποχής.

Αρκετά όμως, περιμένουμε να δούμε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τα λόγια της Google αλλά δεν είπε νομίζω ποτέ ότι θα έχεις την τελευταία έκδοση πάντα και συγχρονισμένα όπως το έχει η Apple για παράδειγμα. Είπε για μηνιαία updates με security patches και υποστήριξη τηλεφώνου για 2 χρόνια. Μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό αλλά εδώ πρέπει να προσέξουμε τα ακριβή λόγια τους και όχι τι συμπέρασμα βγάλαμε εμείς από αυτά. Εγώ προσωπικά δεν τρελαίνομαι.

 

Offtopic: Fail για μένα είναι η πολιτική της στην τιμή. Σε αυτές τις τιμές προσωπικά με βλέπω να πηγαίνω σε iOS σιγά σιγά αν αποφασίσω να δαπανήσω τέτοιο ποσό. Αν λέγαμε το 6P πέρυσι ακριβό, τι θα πούμε για το Pixel XL φέτος. :p

Αλλά είναι ξεκάθαρο και από την ονομασία ότι πλέον δεν θέλει τα nexus(άρχισαν ως dev phones). Θέλει κάτι άλλο που να πάρει πωλήσεις από την Apple με την ολοκληρωτική έννοια! Να δημιουργήσει δλδ την ίδια δυναμική.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το xl άλλα το 6p μια χαρά είναι,τώρα το update σε 7.1 σε 2-3 μήνες πραγματικά δεν έγινε κάτι είναι και θέμα μάρκετινγκ το μόνο που με χάλασε είναι το unlimited sotrage που θα έχουν και δεν θα το δώσουν σε εμάς πάντως έκαναν και ένα status εχθές για να δείξουν ότι δεν παρατάνε την σειρά στο google plus

 

https://plus.google.com/u/0/+Nexus

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το xl άλλα το 6p μια χαρά είναι,τώρα το update σε 7.1 σε 2-3 μήνες πραγματικά δεν έγινε κάτι είναι και θέμα μάρκετινγκ το μόνο που με χάλασε είναι το unlimited sotrage που θα έχουν και δεν θα το δώσουν σε εμάς πάντως έκαναν και ένα status εχθές για να δείξουν ότι δεν παρατάνε την σειρά στο google plus

 

https://plus.google.com/u/0/+Nexus

Με αυτό το post στο Google plus, ένα δάκρυ κύλησε από συγκίνηση!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...