Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι σε beta έκδοση με ημερομηνία security update 5 Νοεμβρίου. Κατεβάσε το Δεκέμβριο ένα update, το έκανε εγκατάσταση κ μετά μου έβγαλε μήνυμα πως απέτυχε η εγκατάσταση. Από τότε δεν έχει κατεβάσει κάποιο update. Είμαι σε έκδοση OPP6. 171019012. υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το ξεκολλήσω; ευχαριστώ πολύ.
Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.. Μια απλή λύση είναι να γίνεις unenroll από την beta.. Θα σου έρθει η 8 και μετά η 8.1 και μετά τα security updates.. Το έκανε φίλος μου με επιτυχία, υπόψη ότι θα πρέπει να ξαναστησεις το κινητό από την αρχή γιατί θα γίνει factory reset.. εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα δεν έχω βρει καιρό

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω μια απορία.

Αυτό το θέμα με το ξαφνικό θάνατο (κλείσιμο) του κινητού ενώ είναι η μπαταρία 20-30 % το έχουμε ψάξει αν είναι θέμα της 8.0 - 8.1 ή του hardware;

Γιατί εμένα ξεκίνησε να το κάνει μετά την αναβάθμιση σε 8.1

Άντε γιατί Nexus ξεNexus αλλά μας τα έχει κάνει τσουρέκια η Google με αυτό το κινητό. Μου βρωμάει πολύ η δουλειά.

Έχω εγγύηση μέχρι τον Απρίλιο και το σκέφτομαι αν το πετάξω από το παράθυρο ή αν αξίζει να ασχοληθώ περαιτέρω.

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.. Μια απλή λύση είναι να γίνεις unenroll από την beta.. Θα σου έρθει η 8 και μετά η 8.1 και μετά τα security updates.. Το έκανε φίλος μου με επιτυχία, υπόψη ότι θα πρέπει να ξαναστησεις το κινητό από την αρχή γιατί θα γίνει factory reset.. εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα δεν έχω βρει καιρό

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Το πρόβλημα είναι hardware του τηλεφώνου. Μην ψάχνετε κάτι άλλο. Όσοι είστε σε εγγύηση πιέστε για αλλαγή μπαταρίας και καλύτερα για αντικατάσταση συσκευής. Το θέμα είναι οριστικό.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν ασχολείται καν με τα προβλήματα του δικού μας κινητού ή Google στα update που κάνει. Δηλαδή ένα μήνα γνώριζε ότι εάν έχεις συνδεμένο ακουστικό bt δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις και δεν πρόλαβε να το διορθώσει; Μάλλον η τακτική της Samsung με τα update είναι πιο σοφή.

 

Μόλις διορθώθηκε... με αναβάθμιση του Phone app!

 

http://www.androidpolice.com/2018/01/23/google-phone-v16-fixes-issue-pixel-screens-not-waking-incoming-calls-bluetooth-device-connected-apk-download/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι hardware του τηλεφώνου. Μην ψάχνετε κάτι άλλο. Όσοι είστε σε εγγύηση πιέστε για αλλαγή μπαταρίας και καλύτερα για αντικατάσταση συσκευής. Το θέμα είναι οριστικό.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Μας τα 'λεγε ο καημένος ο nickriss και τον στείλαμε για μπάνια :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

την Δευτέρα παρέλαβα τελικά από αντικατασταση το P10 plus 6gb/128gb
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Μας τα 'λεγε ο καημένος ο nickriss και τον στείλαμε για μπάνια :) :) :)
Του νικρις του έφταιγαν οι μνήμες που ήταν emmc, παναργες κλπ και πεταγοταν κάθε λίγο και το φώναζε, τι σχέση έχει με αυτό που συζητάμε? Και εν τέλη δεν έφυγε για τις απόψεις του, αλλά για τον τρόπο που τις επέβαλε.

 

Edit: jgk31 μετά από πόσες ημέρες πήρες την αντικατάσταση?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Μας τα 'λεγε ο καημένος ο nickriss και τον στείλαμε για μπάνια :) :) :)

 

Δεν ισχύει αυτό που λες,με την λογική αυτή όλες οι συσκευές με αυτό το hardware θα ειχαν όλες τα ίδια προβλήματα πράγμα που δεν έχει γίνει

Link to comment
Share on other sites

Το hardware είναι μια χαρά. Ειδικά για την εποχή που βγήκε.

Το πρόβλημα είναι ότι πέσαμε πάνω στην Pixelοεποχή και μας άφησε η Google στην μοίρα μας.

Έβγαλε σήμερα ο franco μια μεγάλη αναβάθμιση για τον kernel που λέει ότι μαμάει και δέρνει σε θέμα διάρκεια μπαταρίας.

Θα την δοκιμάσω και θα σας πω.

Proof:

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Το hardware είναι μια χαρά. Ειδικά για την εποχή που βγήκε.

Το πρόβλημα είναι ότι πέσαμε πάνω στην Pixelοεποχή και μας άφησε η Google στην μοίρα μας.

Έβγαλε σήμερα ο franco μια μεγάλη αναβάθμιση για τον kernel που λέει ότι μαμάει και δέρνει σε θέμα διάρκεια μπαταρίας.

Θα την δοκιμάσω και θα σας πω.

Proof:

Μην τρώμε τη γνωστή καραμέλα. Για κάθε Nexus - pixel το ίδιο λέγανε όλοι. Το τηλέφωνο όπως αποδείχθηκε με τεστ από ειδικούς είχε πρόβλημα hardware στον τομέα της μπαταρίας και της επιμέρους μέτρησης της που σε βάθος χρόνου έβγαινε off. Αυτό έχοντας περάσει 2+ χρόνια από την κυκλοφορία του δεν πρόκειται και δεν θα διορθωθεί από καμιά εταιρεία. Όσοι μπορούμε κάνουμε αντικατάσταση και προχωράμε. Όσοι δεν μπορούμε το κρατάμε μέχρι να πεθάνει. Απλά πράγματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Του νικρις του έφταιγαν οι μνήμες που ήταν emmc, παναργες κλπ και πεταγοταν κάθε λίγο και το φώναζε, τι σχέση έχει με αυτό που συζητάμε? Και εν τέλη δεν έφυγε για τις απόψεις του, αλλά για τον τρόπο που τις επέβαλε.

Δεν ισχύει αυτό που λες,με την λογική αυτή όλες οι συσκευές με αυτό το hardware θα ειχαν όλες τα ίδια προβλήματα πράγμα που δεν έχει γίνει

Καλέ μην βαράτε. Φυσικά και ο σχολιασμός μου δεν έχει απόλυτη σχέση με όσα έλεγε ο τύπος, ωστόσο, και για χάριν αστειότητας, τον γενίκευσα για να σημειώσω την καταστροφολογία (ομολογώ ότι η συσκευή έχει τα προβλήματά της, σίγουρα) που έκανε την εμφάνισή της στα τελευταία posts...

Άλλωστε, όπως μερικοί γνωρίζουν ήδη, συνέβαλα κι εγώ προσωπικά για τα μπάνια του, έπειτα από αλλεπάλληλα μηνύματα στους admins που παραπονιόμουν ΑΚΡΙΒΩΣ για τις επικοινωνιακές πρακτικές του και όχι τόσο για το κόλλημα που είχε φάει με τη συσκευή καθαυτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έχουν περισσέψει 3ς 4ς θήκες από το 6p κ τις οποίες χαρίζω αρκεί ο ενδιαφερόμενος να περάσει από το κέντρο να τις πάρει...

 

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια με το Nexus μου είπα να το βάλω στην άκρη και να προχωρήσω στην αγορά HTC U11.

Δεν λέω εξαιρετική συσκευή αλλά ρε παιδιά μου λείπει το γ......νο.

Όταν καλομάθεις με το pure Android όλα σου φαίνονται περίεργα.

Αφού μπαίνω στη διαδικασία να το δώσω ή να μη το δώσω.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έχουν περισσέψει 3ς 4ς θήκες από το 6p κ τις οποίες χαρίζω αρκεί ο ενδιαφερόμενος να περάσει από το κέντρο να τις πάρει...

 

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπράβο φίλε για την κίνηση σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην τρώμε τη γνωστή καραμέλα. Για κάθε Nexus - pixel το ίδιο λέγανε όλοι. Το τηλέφωνο όπως αποδείχθηκε με τεστ από ειδικούς είχε πρόβλημα hardware στον τομέα της μπαταρίας και της επιμέρους μέτρησης της που σε βάθος χρόνου έβγαινε off. Αυτό έχοντας περάσει 2+ χρόνια από την κυκλοφορία του δεν πρόκειται και δεν θα διορθωθεί από καμιά εταιρεία. Όσοι μπορούμε κάνουμε αντικατάσταση και προχωράμε. Όσοι δεν μπορούμε το κρατάμε μέχρι να πεθάνει. Απλά πράγματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Ότι υπάρχουν κάποια θέματα είναι γνωστό οκ άλλα δεν χρειάζεται γενίκευση και σε άλλες συσκευές-ναυαρχίδες εμφανίζονται θέματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εδώ και μέρες το γνωστό σε όλους πρόβλημα με την μπαταρία όταν είναι 30% και κάτω σβήνει το τηλέφωνο. Θα ήθελα να μάθω που να στείλω το τηλέφωνο μου για επισκευή ή οτιδήποτε χρειάζεται. Είναι εντός εγγύησης και αγορασμένο από μαγαζί skroutz.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εδώ και μέρες το γνωστό σε όλους πρόβλημα με την μπαταρία όταν είναι 30% και κάτω σβήνει το τηλέφωνο. Θα ήθελα να μάθω που να στείλω το τηλέφωνο μου για επισκευή ή οτιδήποτε χρειάζεται. Είναι εντός εγγύησης και αγορασμένο από μαγαζί skroutz.
Εδώ είσαι...

 

Huawei Exclusive Service Center

 

Μιχαλακοπούλου 178, Αθήνα 115 27

21 7000 7575

 

https://g.co/kgs/D5vVb4

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εδώ και μέρες το γνωστό σε όλους πρόβλημα με την μπαταρία όταν είναι 30% και κάτω σβήνει το τηλέφωνο. Θα ήθελα να μάθω που να στείλω το τηλέφωνο μου για επισκευή ή οτιδήποτε χρειάζεται. Είναι εντός εγγύησης και αγορασμένο από μαγαζί skroutz.
Μπορείς να το στείλεις η να το πας και στην ts-solution στα ΚΤΕΛ του Κηφισσού .

Εγώ είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση εκεί δύο φορές που χρειάστηκε service .

Και τα δύο είναι εξουσιοδοτημένα από την Huawei .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Και αν είσαι από επαρχία τότε παίρνεις στην ίδια την Huawei Και σου στέλνουν courier ή οποία θα το πάει σε αυτό στην Μιχαλακοπούλου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έρχεται η αναβάθμιση του app του τηλεφώνου της Google. Η πολυπόθητη έκδοση 16 που αναφέρθηκε ότι λύνει το πρόβλημα με τις κλήσεις με ΒΤ.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έρχεται η αναβάθμιση του app του τηλεφώνου της Google. Η πολυπόθητη έκδοση 16 που αναφέρθηκε ότι λύνει το πρόβλημα με τις κλήσεις με ΒΤ.

 

 

Και γιατί δεν την βάζεις εσύ μόνος σου?

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς άνετα να το κατεβάσεις από apkmirror. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο, ούτε θα πάθεις τίποτα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες ήρθε η αναβάθμιση στο pixel. Έχει βγει και στο apkmirror, όποτε την κατεβάζεις και την περνάς.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια από ολες ειναι για το nexus? Ξερει κανεις?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια από ολες ειναι για το nexus? Ξερει κανεις?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/google-phone-16-0-183307769-release/google-phone-16-0-183307769-android-apk-download/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...