Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαγή συσκευής σήμερα και εμένα με p10 PLUS λόγο μπαταρίας και οθόνης. Συσκευή αγορασμένη από το public 1ετους και 3 μηνών. Χρόνος αναμονής 15 ημέρες, παρόλα αυτά το Huawei Exclusive Service στην Μιχαλακοπούλου ήταν άψογο. Αξία nexus 6p 32gb black όταν το πήρα 648€. Αξία p10 plus 128GB black σήμερα 699€ στο public.Μπράβο στην Huawei. Οκ οθόνες μπορεί να μην υπάρχουν, έχουν όμως σωστή αντιμετώπιση. Η δική γνώμη πάντα.

 

Δυστυχώς μια από τα ίδια αλλά λόγω της δημιουργίας ενός νέου προβλήματος.Αναγνώριζε sim αλλά δεν είχε καθόλου δίκτυο.Κλασικά δεν είχαν το ανταλλακτικό.

 

Μαύρο από εμένα (όχι στο service, αλλά στην ίδια τη Huawei) μίας και το 6p ήταν χωρητικότητα 128gb και φυσικά πιο ακριβό από τα 699 του p10 plus (ήδη πωλείται κλειστό σε γειτονικό φόρουμ στα 450) :down:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σωστό θα ήταν η αντικατάσταση με μια ολόιδια συσκευή. Από την στιγμή που είναι παλιά 2015 και δεν υπάρχει στην παραγωγή πλέον, δίνουν μια ολοκαίνουρια συσκευή του 2017 στην μεγάλη της χωρητικότητα 128gb, η οποία μέχρι πρότινος στις επίσημες αλυσίδες είχε 799€(699€ έχει τις τελευταίες ημέρες) .Θεωρώ λοιπόν ότι αυτό που κάνουν σαν εταιρία είναι πολύ τίμιο. Αν το nexus 6p 128gb το 2015 ειχε 1000€ το ίδιο ολοκαίνουριο το 2017 θα έχει 20-30% λιγότερο της αρχική του αξία. Έτσι είναι το εμπόριο δυστυχώς ή ευτυχώς.

Για σκρουτζ και άγγελιες δεν αναφέρομαι καθόλου γιατί σαφώς υπάρχει και πολύ πιο οικονομικά το P10 PLUS. Αυτό όμως δεν είναι γνώμονας της εμπορικής αξίας της οποιασδήποτε συσκευής. Σαφώς και δεν έμεινες ευχαριστημένος, επειδή ήθελες το 6p φαντάζομαι,αλλά σαν after sales η Huawei τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση των αντικαστασεων είναι τιμολογιακά σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό θα ήταν η αντικατάσταση με μια ολόιδια συσκευή. Από την στιγμή που είναι παλιά 2015 και δεν υπάρχει στην παραγωγή πλέον, δίνουν μια ολοκαίνουρια συσκευή του 2017 στην μεγάλη της χωρητικότητα 128gb, η οποία μέχρι πρότινος στις επίσημες αλυσίδες είχε 799€(699€ έχει τις τελευταίες ημέρες) .Θεωρώ λοιπόν ότι αυτό που κάνουν σαν εταιρία είναι πολύ τίμιο. Αν το nexus 6p 128gb το 2015 ειχε 1000€ το ίδιο ολοκαίνουριο το 2017 θα έχει 20-30% λιγότερο της αρχική του αξία. Έτσι είναι το εμπόριο δυστυχώς ή ευτυχώς.

 

Για σκρουτζ και άγγελιες δεν αναφέρομαι καθόλου γιατί σαφώς υπάρχει και πολύ πιο οικονομικά το P10 PLUS. Αυτό όμως δεν είναι γνώμονας της εμπορικής αξίας της οποιασδήποτε συσκευής. Σαφώς και δεν έμεινες ευχαριστημένος, επειδή ήθελες το 6p φαντάζομαι,αλλά σαν after sales η Huawei τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση των αντικαστασεων είναι τιμολογιακά σωστή.

 

 

 

Για να μην κουράζουμε το θέμα η εταιρεία όφειλε να έχει ανταλλακτικά. Προσωπικά δεν απαίτησα στιγμή αντικατάσταση και είτε μας αρέσει είτε όχι πωλείται στα επίσημα 699 και όχι στα 800 που προσπαθούσαν να με πείσουν ( από την αντιπροσωπεία )

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς ότι η ανταλλαγή απόψεων για ένα ίδιο θέμα που αντιμετωπίσαμε αρκετοί εδώ με αυτή την συσκευή σε κουράζουν, τότε οκ. Δεν έχω να προσθέσω κάτι γιατί κουράζομαι και εγώ. Καλές γιορτές να έχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς ότι η ανταλλαγή απόψεων για ένα ίδιο θέμα που αντιμετωπίσαμε αρκετοί εδώ με αυτή την συσκευή σε κουράζουν, τότε οκ. Δεν έχω να προσθέσω κάτι γιατί κουράζομαι και εγώ. Καλές γιορτές να έχουμε!

 

 

 

Μάλλον παρεξήγησες το κείμενο μου.Να μην κουράζουμε το θέμα του forum με τα του service.Καλες γιορτές

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είναι παράλογο να εύχομαι να μου χαλάσει του χρόνου λίγο πριν το τέλος της εγγύησης (11/2018). Τότε μπορεί να δίνουν το Mate 10 το οποίο είναι το μόνο κινητό από τα υπάρχοντα που με καλύπτει και στο θέμα κάμερας αλλά και σαν κινητό γενικά...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να είναι είναι καινούργιο κινητό με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από το nexus 6p. Τι να κάνουμε....

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν θέλω με τίποτα να χάσω το HDR+ της Google, από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά μόνο την μπαταρία μπορώ να ζηλέψω από άλλες συσκευές. Προς το παρόν δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και έχω κλείσει 1 χρόνο και 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν θέλω με τίποτα να χάσω το HDR+ της Google, από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά μόνο την μπαταρία μπορώ να ζηλέψω από άλλες συσκευές. Προς το παρόν δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και έχω κλείσει 1 χρόνο και 2 μήνες.

 

Με τις τιμές εκεί που πάνε θα την χάσεις στο τέλος!! ;)

Δεν ξέρω την αγοραστική σου δύναμη αλλά οι τιμές έχουν ξεφύγει πλέον για να πας σε pixel μετά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα 8.1 με καθαρή εγκατάσταση και δεν φαίνεται να έχω κανένα θέμα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για burn in πρόβλημα για βαθμό λέμε;

 

Το παρακάτω πώς σας φαίνεται;

 

6d33470732a5158c95cea341f7f235dc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο ειχα και γω περιπου και πιο αχνο!!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο ειχα και γω περιπου και πιο αχνο!!
Οπότε να πω στον φίλο να το στείλει στο σέρβις;

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να πω στον φίλο να το στείλει στο σέρβις;

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται

..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται ρε παιδία το burn in στην photo. Γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται ρε παιδία το burn in στην photo. Γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα?
Χαχα μην ανησυχείς αν δεν είσαι εξοικειωμένος δεν μπορείς να το παρατηρήσεις. Αν το δεις όμως μετά το μάτι σου δεν φεύγει από αυτό....

 

Μπορείς να το παρατηρήσεις αν μεγεθύνεις λίγο την εικόνα στο κάτω μέρος της οθόνης λίγο πιο αριστερά από την ημερομηνία θα παρατηρήσεις έντονα το στρογγυλό κουμπί καθώς κ όλη την γραμμή των κουμπιών....

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μπράβο στη Huawei για την αντικατάσταση της συσκευής μου με ολοκαίνουργιο p10 plus 128 gb. Άποψη μου ότι γενικά η συμπεριφορά τους είναι σωστή και στην τελική βρέθηκα με ένα κινητό που κοστολογείται σίγουρα παραπάνω από όσα έδωσα πέρυσι τον Οκτώβριο για το Nexus ενώ και οι επιδόσεις του είναι πολύ ανωτερες (κάτι που είναι λογικό γιατί ανάμεσα στις δύο συσκευές μεσολαβεί 1,5 έτος).

Από το Nexus θα μου λείψουν η HDR+ φωτογραφική του μηχανή και το native android με τις αναβαθμίσεις του. Απο την άλλη ήταν μια συσκευή παντελώς αναξιόπιστη τελικά. Δεν ήξερες αν στο τέλος της ημέρας θα έχεις τηλέφωνο. Είτε από την μπαταρία (είχε αρχίσει να σβήνει πριν το 40%) είτε από το φόβο του bootloop. Κρίμα γιατί έδινε την εντύπωση μιας εντυπωσιακής συσκευής όταν την αγόρασα.

Edited by philpi
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά μου έσβησε ενώ έδειχνε μπαταρία 27%.

Τώρα εδώ και πόση ώρα δείχνει 24% και δεν πέφτει με τίποτα!

Να ελπίζω;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για burn in πρόβλημα για βαθμό λέμε;

 

Το παρακάτω πώς σας φαίνεται;

 

6d33470732a5158c95cea341f7f235dc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ιδιο ακριβως ειχα παθει πριν λιγο καιρο. Μου αλλαξαν οθονη και περιμενω ποτε θα το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για burn in πρόβλημα για βαθμό λέμε;

 

Το παρακάτω πώς σας φαίνεται;

 

6d33470732a5158c95cea341f7f235dc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς αυτό έχω και εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά μου έσβησε ενώ έδειχνε μπαταρία 27%.

Τώρα εδώ και πόση ώρα δείχνει 24% και δεν πέφτει με τίποτα!

Να ελπίζω;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Sorry , αλλά.... Ετσι και ξεκινησα κι εγώ. Εσβησε με 75% και μετά εβγαλε 5 ωρες με 5% !!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται ρε παιδία το burn in στην photo. Γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα?
Καλημέρα και χρόνια πολλά.Κωστα είναι να μην το δεις!Θεωρώ ότι όλα έχουν εκτός και αν ρουταριστει η συσκευή και αφαιρεθούν οι μπάρες.Ξανα στην παρέα με 6p :-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Κωστα είναι να μην το δεις!Θεωρώ ότι όλα έχουν εκτός και αν ρουταριστει η συσκευή και αφαιρεθούν οι μπάρες.Ξανα στην παρέα με 6p :-)
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Αμετανόητος! Και τη μπάρα να βγάλεις καίγεται η notification bar.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Αμετανόητος! Και τη μπάρα να βγάλεις καίγεται η notification bar.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Χαχα ναι.Με αυτή την εφαρμογή κρύβεις και navigation και notification bars.Ελπιζω κάτι να σωσει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.paphonb.systemuituner

c6a581a2a79bfcc1af1559fc4ec40ee8.jpg

 

 

 

@cb600f

Αν είσαι μέχρι ένα χρόνο ναι δωρεάν.Αν είσαι πάνω από χρόνο 12 ευρώ.Υπαρχει ένα θέμα όμως,στη Μιχαλακοπούλου δεν έχουν απόθεμα

 

LOL

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...