Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το τελευταιο update του Google Now μπορει καποιος να μου πει πως αφαιρουνται τα Feeds απο την αριστερη αρχικη οθονη ? Δεν υπαρχει πια η δυνατοτητα να κανεις disable εξολοκλήρου τα News Feeds ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα το τελευταιο update του Google Now μπορει καποιος να μου πει πως αφαιρουνται τα Feeds απο την αριστερη αρχικη οθονη ? Δεν υπαρχει πια η δυνατοτητα να κανεις disable εξολοκλήρου τα News Feeds ?
Πας στις ρυθμίσεις του Google App και στο Feed έχει την επιλογή να το απενεργοποιήσεις το swipe για το Google Now

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις του Google App και στο Feed έχει την επιλογή να το απενεργοποιήσεις το swipe για το Google Now

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει πια η δυνατοτητα disable ...

 

http://i67.tinypic.com/23vhmqr.png

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αν και 2 ετών είναι εξαιρετική. Τρέχει πολύ σμουθ με την 8 και δε βλέπω κομπιασματα πουθενά. Το πήρα μεταχειρισμένο λίγων μηνών και η μπαταρία του είναι πολύ καλή. μέσο όρο βλέπω πάνω από 4 ώρες οθόνη με τη δική μου χρήση και υπάρχουν φορές που πιάνω το 5ωρο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πια η δυνατοτητα disable ...

 

http://i67.tinypic.com/23vhmqr.png

 

O μόνος τρόπος είναι να περάσεις άλλον launcher, να σβήσεις τις ενημερώσεις και να απενεργοποιήσεις το Google App

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω γιατι με το ετσι θελω πρεπει να εχεις στην αριστερη αρχικη οθονη τωρα ολα τα Feeds ?

Ακομα και αν πας στο customize και τα επιλεξεις ενα προς ενα και τα κλεισεις και πατησεις save αυτα παραμενουν ενεργα ( μεγιστο bug )

Επιπλεον αν πας ρυθμισεις και βρεις το App του Google Now και κανεις εκκαθαριση στο Storage αυτοματα εξαφανιζονται τα παντα απο την αριστερη αρχικη οθονη αλλα την επομενη φορα που θα πας και να κανεις αναζητηση μεσω Google Assistant ολα επιστρεφουν ως δια μαγειας ξανα, κατι που ειναι πολυ ενοχλητικο γιατι σου πεταει συνεχως ειδοποιησεις για καιρο , συγκοινωνια και τα σχετικα , παρολο που εχεις επιλεξει απενεργοποιησει καθε ειδους επιλογης ενημερωσης

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε nova ρε παιδιά. Στοκ εμφάνιση με ένα σωρό βοηθήματα επιπλεον. Τι παιδεύεστε με τον στοκ που κατά τη γνώμη μου και χρηστικός δεν είναι αλλά και μονότονος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για τον Nova. Και με beta + companion έχεις και swipe left στην home screen για Google app.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από επαναφορά που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα η διαχείριση μπαταρίας στην αναμονή βελτιώθηκε πάρα πολύ "έκατσε" καλά η 8
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μολις μιλησα με την procordia και θα μου κανουν αντικατασταση με το Mate 9 διοτι δεν ξερουν ποτε θα τους ερθουν ανταλλακτικα! Το κινητο μου ειχε παθει bootloop. Απο οτι διαβαζω το mate ειναι εξαιρετικο αλλα λυπαμαι που θα φυγω απο στοκ android...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μολις μιλησα με την procordia και θα μου κανουν αντικατασταση με το Mate 9 διοτι δεν ξερουν ποτε θα τους ερθουν ανταλλακτικα! Το κινητο μου ειχε παθει bootloop. Απο οτι διαβαζω το mate ειναι εξαιρετικο αλλα λυπαμαι που θα φυγω απο στοκ android...
Δεν υπάρχει κάποια custom ROM που να σου προσφέρει την εμπειρία του stock android με διάφορα έξτρα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια custom ROM που να σου προσφέρει την εμπειρία του stock android με διάφορα έξτρα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε θελω να ξεκλειδωσω bootloader και να χασω εγγυηση. Καινουριο κινητο θα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια custom ROM που να σου προσφέρει την εμπειρία του stock android με διάφορα έξτρα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι καθος έχει kirin και κανένας dev δεν θα ασχοληθεί from the scratch με μια συσκευή ειδικά στην οποία δεν υπάρχει παραμικρό θέμα με software (bug free) + ότι θα χρειαστεί unlock bootloader και η συσκευή έχει e-fuse
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθος έχει kirin και κανένας dev δεν θα ασχοληθεί from the scratch με μια συσκευή ειδικά στην οποία δεν υπάρχει παραμικρό θέμα με software (bug free) + ότι θα χρειαστεί unlock bootloader και η συσκευή έχει e-fuse

 

το κινητο ειναι καλο ρε παιδια? απο οτι διαβαζω ειναι αρκετα ποιοτικο. Αλλιως να παω για P10?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το mate 9 είναι κατά πολύ ανώτερο από το 6p σε όλα εκτός της κάμερας όπου χάνει κατά κράτος από το nexus 6p

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση ασφαλείας για Οκτωβρίο αντί για Nexus έγραψαν pixel μπερδεύτηκαν λίγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 9 είναι κατά πολύ ανώτερο από το 6p σε όλα εκτός της κάμερας όπου χάνει κατά κράτος από το nexus 6p

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οθόνη επίσης καλύτερη στο 6p

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση ασφαλείας για Οκτωβρίο αντί για Nexus έγραψαν pixel μπερδεύτηκαν λίγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οθόνη επίσης καλύτερη στο 6p

 

:lol::lol::lol:

Μολις το προσεξα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι καλο ρε παιδια? απο οτι διαβαζω ειναι αρκετα ποιοτικο. Αλλιως να παω για P10?

 

απο τα καλύτερα κινητά της χρονιάς που μας πέρασε (παίζει να είναι το μοναδικό(μαζί με το p10/10+) bug free και rma free συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μπαταριες πριν λιγες μερες ειχε η Μιχαλακοπουλου. Ποτε κιολας τελειωσαν?

 

Τι να σου πω... Δεν έχουν μου είπαν γιατί η Huawei έχει την πολιτική αν ένα αξεσουάρ δεν χρησιμοποιηθεί εντός τριμήνου το παίρνουν πίσω. Επίσης παίζει να έλεγαν μουφες γιατί και μένα στο τηλέφωνο μου είχαν πει έχουν αλλά τελικά δεν...

Επειδή για το αμερικανικό τηλέφωνο πρέπει να μιλήσω με Αμερική, μου είπαν από τη Huawei USA ότι καλύπτουν έναν χρόνο εγγύησης και επειδή έχει παρέλθει, αν πρέπει να αλλαχθεί η μπαταρία θα πρέπει να καλύψω το κόστος που ανέρχεται συνολικα στα 164$. Και το σέρβις είναι στο Texas. Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω. Να το στείλω εκεί και να πληρώσω για μπαταρία όσο πήρα το xiaomi redmi note 4x που χρησιμοποιώ τωρα, δεν παίζει. Απελπισία.

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Πήγες, το άφησες και σου είπαν δεν έχουμε μπαταρία? Γιατί αν το αφήσεις μπορεί να το φτιάξουν.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Μολις το προσεξα κι εγω.

Και στα 5Χ τι εμφάνισε αυτό

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η Google μπάρα που υποχρεωτικά έχουμε στην αρχική οθόνη τι διαφορά έχει από τον Chrome? Καιρό την έχω αυτήν την απορία.
Link to comment
Share on other sites

Η Google μπάρα που υποχρεωτικά έχουμε στην αρχική οθόνη τι διαφορά έχει από τον Chrome? Καιρό την έχω αυτήν την απορία.

 

Η google μπάρα σε "υποχρεώνει" κατά κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσεις την search engine της google

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η google μπάρα σε "υποχρεώνει" κατά κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσεις την search engine της google
Ναι αλλά μετά δεν γίνεται η πλοήγηση στον chrome..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...