Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πειράξει κάτι στο TWRP.

Μου έκανε κανονικά back up.

Το θέμα είναι να βρω την λύση στο πρόβλημα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω πειράξει κάτι στο TWRP.

Μου έκανε κανονικά back up.

Το θέμα είναι να βρω την λύση στο πρόβλημα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ποια διαμερίσματα προσπαθείς να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να έγινε αλλά δεν εκτελεί καμία εντολή.

Μου βγάζει στην οθόνη αυτό που σού έδειξα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να έγινε αλλά δεν εκτελεί καμία εντολή.

Μου βγάζει στην οθόνη αυτό που σού έδειξα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Πριν κάνεις αντίγραφο σου λέει ποια partition θες να κάνεις backup. Προφανώς να έχεις επιλέξει όλα και να μην υπάρχει ελεύθερος χώρος. Σβήσε το ποιο πρόσφατο backup και να κάνεις αντίγραφο τα partition System, Data και Boot. Υπανθυμιση ότι πρέπει να σβησεις οποιοδήποτε κωδικό ασφαλείας που έχεις βάλει για να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο σου αλλιώς μετά και να βάλεις το σωστό δεν θα μπεις καν. Το έτυχα εγώ μια μέρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει το backup που είχα κάνει.

Όντως είχα κάνει back up τα πάντα και το system image και το Vendor image.

To θέμα ξέρεις ποιο είναι ότι το TWRP manager το app δηλαδή μου κάνει κανονικά backup και το εμφανίζει στο recovery.

Όταν μπαίνω όμως στο recovery του κινητού δεν το κάνει

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω ξανα την φωτεινοτητα στην μεση της μπαρας γιατι την ανεβασα τερμα για κατι που ηθελα να δω και τωρα δεν ξερω που ειναι η μεση ακριβως. Υπαρχει καποιος τροπος να γινει πχ reset;

 

*Μετα την αλλαγη μπαταριας που εκανα μαζι και με την μαμα 8αρα, πλεον πιανω 5+ ωρες οθονη με την ιδια χρηση που εκανα πριν με την παλια μπατατια και με 7αρα που εβγαζα 3-4 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω ξανα την φωτεινοτητα στην μεση της μπαρας γιατι την ανεβασα τερμα για κατι που ηθελα να δω και τωρα δεν ξερω που ειναι η μεση ακριβως. Υπαρχει καποιος τροπος να γινει πχ reset;

 

*Μετα την αλλαγη μπαταριας που εκανα μαζι και με την μαμα 8αρα, πλεον πιανω 5+ ωρες οθονη με την ιδια χρηση που εκανα πριν με την παλια μπατατια και με 7αρα που εβγαζα 3-4 ωρες.

 

Δεν μπορείς να σύρεις την μπάρα???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να σύρεις την μπάρα???
Αυτό που θέλει να πει εδώ (μάλλον) είναι ότι δεν μπορεί που ακριβώς είναι το 50% στο slider.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω ξανα την φωτεινοτητα στην μεση της μπαρας γιατι την ανεβασα τερμα για κατι που ηθελα να δω και τωρα δεν ξερω που ειναι η μεση ακριβως. Υπαρχει καποιος τροπος να γινει πχ reset;

 

*Μετα την αλλαγη μπαταριας που εκανα μαζι και με την μαμα 8αρα, πλεον πιανω 5+ ωρες οθονη με την ιδια χρηση που εκανα πριν με την παλια μπατατια και με 7αρα που εβγαζα 3-4 ωρες.

Υπάρχουν εφαρμογές για να ρυθμίσεις την φωτεινότητα και έχει την επιλογή για το 50%. Όσο πως πετυχαίνεις 5 ώρες ; Έχεις καμία custom kernel περασμένη;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλει να πει εδώ (μάλλον) είναι ότι δεν μπορεί που ακριβώς είναι το 50% στο slider.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν εφαρμογές για να ρυθμίσεις την φωτεινότητα και έχει την επιλογή για το 50%. Όσο πως πετυχαίνεις 5 ώρες ; Έχεις καμία custom kernel περασμένη;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το κατάλαβα μετά διαβάζοντας καλύτερα αλλά δεν μου έχει γεννηθεί πότε αυτή η επιθυμία. Λες και αν το βάλω 45 ή 55% θα αλλάξει κάτι τόσο δραματικά? Με το μάτι το παώ άσε που συνήθως το έχω σε adaptive.

 

Για το sot που ρωτάς, και εγώ πριν χαλάσει η μπαταρία είχα μ.ο. 4.5 ώρες και έπιανα και 5ωρα. Αλλά νομίζω ότι η σύγκριση χρόνων μεταξύ μας είναι λάθος. Ο καθένας μας κάνει διαφοτετική χρήση και κάτω από διαφορετικές συνθήκες!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο επίσημο για μπαταρία και μου είπαν ότι δεν μπορούν να παραγγέλνουν. Δεν είναι διαθέσιμες για τη συσκευή εκτός αν έχει ξεμείνει καμία.

 

Πήρα στην ts solutions (μετονομάστηκε η Arvato???) Και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν από το τηλέφωνο. Λες και είναι μυστικό...

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Κλασικό και για τα 2 αυτό που αναφέρεις. Οι μεν έτσι οι δε το έχουν κρατικό μυστικό. Σε λίγο θα μας που ότι διακυβεύεται η εθνική ασφάλεια

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι παράλογο. Να πρέπει να πας ένα πλήρως λειτουργικό κινητό για σέρβις για να δεις αν έχουν μπαταρία;

 

Μπορείς να κάνεις ένα κόπο να πάρεις τηλέφωνο να δούμε τι θα σου πουν;

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι παράλογο. Να πρέπει να πας ένα πλήρως λειτουργικό κινητό για σέρβις για να δεις αν έχουν μπαταρία;

 

Μπορείς να κάνεις ένα κόπο να πάρεις τηλέφωνο να δούμε τι θα σου πουν;

 

Διάβασε προηγούμενα ποστ μου. Τα ίδια μου έχουν πει και μένα. Δεν σου λένε. Παράλογο είναι αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Και εσύ είσαι Αθήνα, που αν πας εκεί θα σου πουν και στην τελική δεν θα το αφήσεις. Εγώ που είμαι από επαρχία???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλει να πει εδώ (μάλλον) είναι ότι δεν μπορεί που ακριβώς είναι το 50% στο slider.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν εφαρμογές για να ρυθμίσεις την φωτεινότητα και έχει την επιλογή για το 50%. Όσο πως πετυχαίνεις 5 ώρες ; Έχεις καμία custom kernel περασμένη;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωριζεις καποια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις καποια εφαρμογη;
Υπάρχουν αρκετά πχ brightness widget... Δηλαδή widgets όπου έχει και την δυνατότητα να επιλέγεις σε ποιο ποσοστό θες να το βάλεις πχ στο 50% ή 25%...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά πχ brightness widget... Δηλαδή widgets όπου έχει και την δυνατότητα να επιλέγεις σε ποιο ποσοστό θες να το βάλεις πχ στο 50% ή 25%...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστω πολυ!

Μολις βρηκα μια απλη ακριβως ειπες. Ειναι σαν widget.

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει τουλάχιστο 4 σημάδια και σκόνη στην κάμερα λες και το άνοιξαν στο πεζοδρόμιο. Από την άλλη είναι αγορασμενο από Αμερική οπότε δεν μπορώ να το στέλνω πέρα δωθε . Όταν το παρέλαβα τους έστειλα 3 με 4 email αλλά δεν μπήκαν καν στον κόπο να απαντήσουν. Δυστυχώς ο ξάδερφος δεν το πήρε από play store αλλιώς θα μου έστελναν pixel xl αν το έστελνα τωρα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το δικό μου από Αμερική είναι, από το google store αλλά για να σου κάνουν την αντικατάσταση πρέπει μόλις σου στείλουν το πιξελ να στείλεις εντός 21 ημερών το παλιό σου κι αν δεν το λάβουν σου αφαιρουν την αξία του που έχουν δεσμευσει από τον λογαριασμό που έχεις δηλώσει. Βέβαια όλα αυτα δεν θα ήταν θέμα αν κρατούσε το πρόγραμμα αντικατάστασης πάνω απο 5 μέρες (το πολύ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα στο επίσημο για μπαταρία και μου είπαν ότι δεν μπορούν να παραγγέλνουν. Δεν είναι διαθέσιμες για τη συσκευή εκτός αν έχει ξεμείνει καμία.

 

Πήρα στην ts solutions (μετονομάστηκε η Arvato???) Και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν από το τηλέφωνο. Λες και είναι μυστικό...

 

Επειδή έκανα τεράστιο καβγά και με τα δύο εξουσιοδοτημένα σέρβις, η Huawei ενώ από το τηλέφωνο μου είχαν πει ότι γίνεται η αντικατάσταση και παίρνει 2 ώρες με κόστος 40 ευρώ (με την μπαταρία) όταν πήγα από εκεί μου είπαν δεν έχουν μπαταρίες, δεν παραγγέλνουν αν δεν αφήσεις τη συσκευή ΑΛΛΑ στην προκειμένη περίπτωση δεν τους δίνει δικαίωμα η εταιρεία καν να παραγγείλουν μπαταρία καθώς είναι out of stock. Συγκεκριμένα για τα 6Ρ μου είπε ότι έχει και άλλα 8-9 που κάνουν bootloops και χρειάζονται πλακέτα αλλά ούτε από αυτήν έχουν.

Η TS Solutions εκτός οτι δεν δέχεται καν να αναλάβει τη συσκευή επειδή είναι από χώρα εκτός της EU, ως να φτάσουμε σε αυτό το σημείο της κουβέντας μου είπαν εν ολίγοις οτι δεν εχουν οι ανθρωποι στο τηλεφωνικό κέντρο πρόσβαση στην αποθήκη (ηλεκτρονικά θα μπορούσαν να βλέπουν διαθεσιμότητες) και πως πρέπει να το πας να το ελέγξουν και μετά να σου πουν γιατί εκτός οτι μπορεί να είναι κάποιο άλλο το θέμα, παίζει και προτεραιότητα στο κομμάτι "λιγα ανταλλακτικα-πολλοί πελάτες".

 

Τωρα έχω μιλήσει με ένα άλλο service οπου μου είπαν παραγγελία μπαταρίας από το εξωτερικό με χρόνο αναμονής τουλάχιστον έναν μήνα.

 

Μάλλον θα το πάρω μαζί μου αμερική που θα πάω τον δεκεμβρη ή να το κάνω σερβις εκεί ή να το ανταλλάξω, αν παίζει σαν ενδεχόμενο.

 

Απελπισία

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ!

Μολις βρηκα μια απλη ακριβως ειπες. Ειναι σαν widget.

:)

Όχι 'σαν', είναι Widget

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Notification dots σάς εμφανίζονται?μέχρι στιγμής δεν έχω δει(εννοείται το έχω ενεργοποιήμενο)
Αν έχεις το Google Now Launcher ή το επίσημο Pixel Launcher (του οποίου κατέβασες από Apkmirror) δεν θα δεις τα notification dots ποτέ. Το γιατί δεν ξέρω... Υπάρχουν 2 λύσεις: αν σ αρέσει το Pixel Launcher μπαίνεις στο https://github.com/amirzaidi/Launcher3/releases του οποίου έχει όλες τις δυνατότητες του Pixel Launcher χωρίς να το κάνεις μέρος του συστήματος.

Αλλιώς αν δεν σ αρέσει, πας σε Nova Launcher. Άλλη εναλλακτική είναι το Launchair όπου έχει και κάποια άλλα έξτρα πράγματα παραμετροποίησης από τον Pixel Launcher.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το καλό νέο της ημέρας.

http://www.droid-life.com/2017/09/25/google-gives-nexus-6p-5x-owners-two-extra-months-security-patches/

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το Google Now Launcher ή το επίσημο Pixel Launcher (του οποίου κατέβασες από Apkmirror) δεν θα δεις τα notification dots ποτέ. Το γιατί δεν ξέρω... Υπάρχουν 2 λύσεις: αν σ αρέσει το Pixel Launcher μπαίνεις στο https://github.com/amirzaidi/Launcher3/releases του οποίου έχει όλες τις δυνατότητες του Pixel Launcher χωρίς να το κάνεις μέρος του συστήματος.

Αλλιώς αν δεν σ αρέσει, πας σε Nova Launcher. Άλλη εναλλακτική είναι το Launchair όπου έχει και κάποια άλλα έξτρα πράγματα παραμετροποίησης από τον Pixel Launcher.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Google now όπως είχε,περίεργο να μήν τά υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Μετά τέρμα όλα; Πχ 8.1 δεν θα πάρουμε;
Μάλλον θα το πάρουμε το 8.1. Λογικά δεν θα παρουμε άλλη αναβάθμιση από του χρόνου, σαν τα Nexus 6 και Nexus 9.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google now όπως είχε,περίεργο να μήν τά υποστηρίζει
Αφού το Google Now δεν την υποστηρίζουν ποια. Discontinued. Εστιάζουν στο Pixel Launcher αλλά το κακό είναι πως δεν το έδωσαν και σε εμάς ως προεγκατεστημενη εφαρμογή να το χρησιμοποιήσουμε. Αδικία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...