Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το αφησες ετσι? Γιατι δεν πηρες τηλ να το στειλεις ξανα?
Δεν ξέρω αγγλικά για αυτό και έστειλα email μιλάμε ούτε καν απάντησαν τίποτα. Απαραδεκτοι

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την oreo γνήσια,δεν έχει android pay?νομίζω η 7 είχε,ή κάνω λάθος,θέλω να το χρησιμοποιήσω αλλά είχα όλο pure nexus.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την oreo γνήσια,δεν έχει android pay?νομίζω η 7 είχε,ή κάνω λάθος,θέλω να το χρησιμοποιήσω αλλά είχα όλο pure nexus.
Ενεργοποίησε το NFC πρώτα και μετά και την εφαρμογή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το NFC πρώτα και μετά και την εφαρμογή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ποια εφαρμογή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή;

 

Το βρήκα,θέλει nfc,αλλά android beam κλειστό,και κατεβάζεις μια εφαρμογή από play store πχ crediit card reader.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα,θέλει nfc,αλλά android beam κλειστό,και κατεβάζεις μια εφαρμογή από play store πχ crediit card reader.

 

Το Android pay δεν υποστηρίζεται Ελλάδα και δεν θέλει άλλη εφαρμογή για να δουλέψει αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Εχω ρουτάρει το κινητό το οποίο τρέχει android 8.0.0.

Το security patch του Σεπτεμβρίου δεν μου έχει έρθει ακόμα.

Μπορώ να φλασάρω την vendor img την τελευταία που είναι του Σεπτεμβίου για να είμαι οκ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Εχω ρουτάρει το κινητό το οποίο τρέχει android 8.0.0.

Το security patch του Σεπτεμβρίου δεν μου έχει έρθει ακόμα.

Μπορώ να φλασάρω την vendor img την τελευταία που είναι του Σεπτεμβίου για να είμαι οκ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ήρθε μαζί με την 8 το έχεις ελέγξει?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την oreo γνήσια,δεν έχει android pay?νομίζω η 7 είχε,ή κάνω λάθος,θέλω να το χρησιμοποιήσω αλλά είχα όλο pure nexus.
Προφανώς Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμη. Και αν έχεις ξεκλειδώσει το bootloader, πρέπει ή να περάσεις custom kernel για να κρύψεις την κατάσταση του bootloader ή περνάς Magisk απευθείας

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στο forum.

Εχω ρουτάρει το κινητό το οποίο τρέχει android 8.0.0.

Το security patch του Σεπτεμβρίου δεν μου έχει έρθει ακόμα.

Μπορώ να φλασάρω την vendor img την τελευταία που είναι του Σεπτεμβίου για να είμαι οκ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Το vendor μόνο δεν αρκεί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνω σε περίπτωση που έρθει το security patch;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντρέα όπως σου είπα και σε πμ, δεν μπορείς να κάνεις πλέον τα security patches με OTA. Τουλάχιστον όσο γνωρίζω. Οπότε απλά και να έρθει δεν θα το κάνεις. Θα πρέπει να βρεις άλλο τρόπο. Δύο στους είπα ήδη:

 

- Να πας σε κάποια custom rom και να δέχεσαι έτσι τα security patches οπότε τα ενσωμστωνει αυτή

 

- Να κάνεις επαναφορά σε στοκ, και μετά πάλι ξανά πέρασμα custom recovery και root μέσω του recovery.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως μπορώ custom ROM λόγω ότι είμαι στην 8.0.0.

Έκανα μια προσπάθεια με pure Nexus και δεν κατάφερα και πολλά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως μπορώ custom ROM λόγω ότι είμαι στην 8.0.0.

Έκανα μια προσπάθεια με pure Nexus και δεν κατάφερα και πολλά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Με τι πρόγραμμα έκανες root;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα δεν σου έκανα εγώ το root. Μην μπερδεύεις το root με τον custom recovery ή μία custom rom. Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα.

Το root εσύ το έκανες!

 

Εγώ απλά βοήθησα να δει το κινητό σου ο υπολογιστής με τα σωστά sdk tools. Για να ξεκλειδωσουμε το κινητό και να περάσουμε μετά recovery

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου πάλι καλά που ήσουν και εσύ γιατί μόνος δεν θα τα είχα καταφέρει.

Το θέμα μου είναι εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω custom ROM λόγο της 8αρας ή πρέπει να περιμένω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου πάλι καλά που ήσουν και εσύ γιατί μόνος δεν θα τα είχα καταφέρει.

Το θέμα μου είναι εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω custom ROM λόγο της 8αρας ή πρέπει να περιμένω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αυτό δεν το ξέρω. Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις downgrade αυτή την στιγμή ή αν υπάρχουν θέματα. Πολλές φορές ακόμα και σε downgrade stock -> stock παρουσιαστεί θέματα.

Περίμενε και το βλέπεις ή διάβασε στο XDA τι λένε στα θέματα των ρομ που θες... Στην τελική ρώτησε και εκεί αν κάποιος το έχει κάνει να δεις.

 

Πάντως το πρώτο μπουταρισμα μπορεί να πάρει και 5λεπτο καμία φορά οπότε θέλει υπομονή.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

το κινητό μετά από 1 χρόνο απροβλημάτιστης χρήσης, σήμερα τα ξημερώματα έχει κολλήσει στο Google το αρχικο. Μπαινοντας στο Recovery mode μου βγαζει no command. Λογικά πάει πίσω για αντικατάσταση? ευτυχώς έχω αλλο ενα χρονο εγγύηση. Δεν υπαρχει κάποια άλλη λύση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο recovery έτσι βγάζει. Πρέπει πάλι να πατήσεις συνδυασμό κουμπιων για να βγάλει επιλογές. Απλώς όχι παρατεταμένα αν θυμάμαι καλά. Youtube it. Δεν μπορεί θα υπάρχει ένα βίντεο για είσοδο στον στοκ recovery

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

το κινητό μετά από 1 χρόνο απροβλημάτιστης χρήσης, σήμερα τα ξημερώματα έχει κολλήσει στο Google το αρχικο. Μπαινοντας στο Recovery mode μου βγαζει no command. Λογικά πάει πίσω για αντικατάσταση? ευτυχώς έχω αλλο ενα χρονο εγγύηση. Δεν υπαρχει κάποια άλλη λύση?

Στο recovery έτσι βγάζει. Πρέπει πάλι να πατήσεις συνδυασμό κουμπιων για να βγάλει επιλογές. Απλώς όχι παρατεταμένα αν θυμάμαι καλά. Youtube it. Δεν μπορεί θα υπάρχει ένα βίντεο για είσοδο στον στοκ recovery

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όταν μπαίνεις στην recovery τα combos είναι να πατήσεις πρώτα του κουμπί ενεργοποίησης και μετά το volume up αλλά για κλάσματα δευτερολέπτου. Προφανώς να έπεσες θύμα το bootloop. Εφόσον μπαίνει και σε fastboot, μπες στο XDA και βρες για τα modified kernel όπου είναι σε λειτουργία οι 4 πυρήνες από τους 8 . Θα χάσει λίγο από απόδοση αλλά τουλάχιστον είναι overclocked. Κάτι χαζομάρες προφανώς η Qualcomm και η TSMC να έκαναν όταν τα έφτιαχναν, μάλλον υπήρξε ασυμβατότητα που δεν ήταν εμφανής απ την αρχή. Δεν είμαι 100% σίγουρος για αυτό ...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery έτσι βγάζει. Πρέπει πάλι να πατήσεις συνδυασμό κουμπιων για να βγάλει επιλογές. Απλώς όχι παρατεταμένα αν θυμάμαι καλά. Youtube it. Δεν μπορεί θα υπάρχει ένα βίντεο για είσοδο στον στοκ recovery

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

To Βρήκα, έκανα Wipe Data και παλι ειναι σε Bootloop...

Υπάρχει αυτή η λύση για όσους δεν έχουν εγγύηση: https://www.xda-developers.com/nexus-6p-bootloop-fix/

Εγώ θα το στείλω αντιπροσωπεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Βρήκα, έκανα Wipe Data και παλι ειναι σε Bootloop...

Υπάρχει αυτή η λύση για όσους δεν έχουν εγγύηση: https://www.xda-developers.com/nexus-6p-bootloop-fix/

Εγώ θα το στείλω αντιπροσωπεία.

Και εγώ αυτό πήγα να στείλω τώρα αλλα βλέπω ότι με πρόλαβες. Άμα θα ήσουν εκτός εγγύησης να έχεις ξεκλειδωτο bootloader (άμα είναι ξεκλειδωμενο) το περνάς άνετα αλλά όσοι δεν έχουν ξεκλειδώσει εδώ είναι το θέμα.

Κατά την προσωπική μου άποψη, ότι και να γίνει , πάντα το τηλέφωνο το έχω ξεκλειδωτο το bootloader.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...