Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου συνέβη το εξής κουφό! Είχα εγκαταστήσει στις 21/8 την Oreo με image της Google (8.0 - OPR6.170623.013, August 2017) και σήμερα μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση σε... Oreo 8.0! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

oreo8.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μου συνέβη το εξής κουφό! Είχα εγκαταστήσει στις 21/8 την Oreo με image της Google (8.0 - OPR6.170623.013, August 2017) και σήμερα μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση σε... Oreo 8.0! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

oreo8.jpg

OPR6 κανονικά είναι έκδοση dev. Οπότε τώρα ο updater μάλλον σου λέει να περάσει 8.0 επειδή αυτή θα είναι η πρώτη stable και δεν έχουν βάλει διαφορετικό μήνυμα για όσους είχαν beta. Πιθανότατα αυτό είναι.

 

Αν και πιθανότατα και του Σεπτέμβρη beta είναι απλώς την έδωσαν δημόσια. Και μάλιστα αν κρίνει κανείς από την ονομασία της η μόνη διάφορα είναι το security patch.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, μια ερώτηση...ο φορτιστής dash του oneplus 3t μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το nexus 6p;

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα υπερθέρμανσης;

 

 

Link to comment
Share on other sites

OPR6 κανονικά είναι έκδοση dev. Οπότε τώρα ο updater μάλλον σου λέει να περάσει 8.0 επειδή αυτή θα είναι η πρώτη stable και δεν έχουν βάλει διαφορετικό μήνυμα για όσους είχαν beta. Πιθανότατα αυτό είναι.

 

Αν και πιθανότατα και του Σεπτέμβρη beta είναι απλώς την έδωσαν δημόσια. Και μάλιστα αν κρίνει κανείς από την ονομασία της η μόνη διάφορα είναι το security patch.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Και του Αυγούστου και του Σεπτεμβρίου που δόθηκαν επισημα, δεν εμφανίζει το μήνυμα του Android Beta.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, μια ερώτηση...ο φορτιστής dash του oneplus 3t μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το nexus 6p;

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα υπερθέρμανσης;

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν ακολουθεί το πρότυπο usb c οπότε καλύτερα είναι να το αποφύγεις

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Και του Αυγούστου και του Σεπτεμβρίου που δόθηκαν επισημα, δεν εμφανίζει το μήνυμα του Android Beta.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά η ονομασία είναι Beta. Προφανώς και αφού τις έδωσαν public δεν θα το εμφάνιζε. Εκτός και άλλαξαν πλέον τρόπο ονομασίας των version των ρομ. Δύσκολο το θεωρώ.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι λόγω pixel 2 που θα παρουσιαστούν αρχές Οκτώβρη, τότε θα δώσουν ρομ 8.0 καθαρά stable και σαν ονομασία.

Δεν επηρεάζει κάτι αυτό. Απλώς λέω ότι ουσιαστικά ακόμα θεωρητικά οι εκδόσεις είναι σε beta.

 

καλημέρα σας, μια ερώτηση...ο φορτιστής dash του oneplus 3t μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το nexus 6p;

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα υπερθέρμανσης;

 

Λογικά δεν θα σου δώσει quick charge αφού από όσο ξέρω δεν το υποστηρίζει. Για υπερθέρμανση επίσης η λογική λέει πως όχι καθώς αυτή είναι η μεγάλη διαφορά του dashcharge με του quick charge με το dash charge να μην φορτώνει στο κινητό μεγαλύτερη τάση κλπ. Τώρα τι να σου πω. Εαν τα χαρακτηριστικά του στα υπόλοιπα είναι ίδια με του nexus δεν νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ θα το έβαζα άφοβα. Αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου καθώς απάντηση 101% δεν μπορώ να σου δώσω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν ακολουθεί το πρότυπο usb c οπότε καλύτερα είναι να το αποφύγεις

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η ονομασία είναι Beta. Προφανώς και αφού τις έδωσαν public δεν θα το εμφάνιζε. Εκτός και άλλαξαν πλέον τρόπο ονομασίας των version των ρομ. Δύσκολο το θεωρώ.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι λόγω pixel 2 που θα παρουσιαστούν αρχές Οκτώβρη, τότε θα δώσουν ρομ 8.0 καθαρά stable και σαν ονομασία.

Δεν επηρεάζει κάτι αυτό. Απλώς λέω ότι ουσιαστικά ακόμα θεωρητικά οι εκδόσεις είναι σε beta.

 

 

 

Λογικά δεν θα σου δώσει quick charge αφού από όσο ξέρω δεν το υποστηρίζει. Για υπερθέρμανση επίσης η λογική λέει πως όχι καθώς αυτή είναι η μεγάλη διαφορά του dashcharge με του quick charge με το dash charge να μην φορτώνει στο κινητό μεγαλύτερη τάση κλπ. Τώρα τι να σου πω. Εαν τα χαρακτηριστικά του στα υπόλοιπα είναι ίδια με του nexus δεν νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ θα το έβαζα άφοβα. Αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου καθώς απάντηση 101% δεν μπορώ να σου δώσω.

Άλλαξε ο τρόπος της ονομασίας. Για να ήταν beta έπρεπε να ονομαζόταν OPPx (οπου x αριθμός) και οι σταθερές είναι OPRx ψάχνοντας λίγο στο ιντερνέτ στο Android Police ή Droid Life γράφει γιατί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ο τρόπος της ονομασίας. Για να ήταν beta έπρεπε να ονομαζόταν OPPx (οπου x αριθμός) και οι σταθερές είναι OPRx ψάχνοντας λίγο στο ιντερνέτ στο Android Police ή Droid Life γράφει γιατί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα άλλαξε τότε κομπλέ. Αλλά φυσικά αφού ισχύει αυτό τότε η διατήρηση των γκριζαρισμένων επιλογών των notification του android system όπως αυτό των background apps είναι τεράστιο φάουλ για επίσημη έκδοση. Δεν ξέρω αν το άλλαξα στου Σεπτεμβρίου αλλά στην σταθερή του Αυγούστου το είχαν ακόμα. Αν και στου Αυγούστου επίσημα αυτοί είχαν πει ότι ήταν ακόμα σε beta.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα άλλαξε τότε κομπλέ. Αλλά φυσικά αφού ισχύει αυτό τότε η διατήρηση των γκριζαρισμένων επιλογών των notification του android system όπως αυτό των background apps είναι τεράστιο φάουλ για επίσημη έκδοση. Δεν ξέρω αν το άλλαξα στου Σεπτεμβρίου αλλά στην σταθερή του Αυγούστου το είχαν ακόμα. Αν και στου Αυγούστου επίσημα αυτοί είχαν πει ότι ήταν ακόμα σε beta.
Εννοείς το Run in background; Αν ναι, υπάρχει εφαρμογή για να το κρύψεις, λέγεται hide running in the background notification. Γενικά είναι μέρος του συστήματος. Και εγώ ήθελα να το βγάλω και βρήκα αυτή τη λύση, να ναι καλά το XDA

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω αλλά το ότι χρειάζεται app εξωτερικό είναι τραγικό.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω αλλά το ότι χρειάζεται app εξωτερικό είναι τραγικό.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Είναι μέρος του συστήματος. Δεν φεύγει έτσι απλά. Θέλει εφαρμογή. Αυτό γίνεται λόγω του ότι το 8.0 σκοτώνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο . Για αυτό εμφανίζεται για να μην τερματιστει, αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια.

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader .Εκτελώ fastboot flashing unlock και μου βγάζει αυτό στην οθόνη χωρίς να κάνει κάτι133c0ce1f595118b0401c0f82bee6f75.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια.

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader .Εκτελώ fastboot flashing unlock και μου βγάζει αυτό στην οθόνη χωρίς να κάνει κάτι133c0ce1f595118b0401c0f82bee6f75.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Έχεις το Ξεκλείδωμα OEM ενεργό;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω έχεις windows 10. Στα windows 10 αντικαταστάθηκε το command promt με το Power shell. Αυτό σημαίνει ότι δεν τρέχουν το ίδιο οι εντολές. Γιατί δεν είναι και το ίδιο πράγμα.

 

Αν και βλέπω τις δέχεται σαν εντολές εσένα.

 

Δοκίμασε να τρέξεις την ίδια εντολή με το .\fastboot αντί για fastboot και πες μου

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα windows 10 δεν λειτουργεί η εντολή με παράθυρο powershell που έχεις ανοίξει. Πήγαινε στην αναζήτηση κάτω, πάτησε cmd και άνοιξε το παράθυρο εντολών. Μετά με cd πήγαινε στο φάκελο που είναι το Platform tools πχ cd C:\Windows\platform tools\ και τρέξε τις εντολές :)

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Θάνο τρέχουν αν βάλεις μπροστά .\. Αλλά φυσικά υπάρχει και ο τρόπος σου. Ωστόσο εδώ υπάρχει ένα μικρό θέμα. Από την εικόνα που βλέπω τις εντολές τις αναγνωρίζει. Δεν του λέει ότι δεν αναγνωρίζει τι είναι το fastboot.

 

Αντρέα κάνε και ένα fastboot(ή .\fastboot) help και δείξε screenshot

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να εκτελέσω \fastboot flashing unlock

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Είναι πιθανό να έχεις και παλιά έκδοση adb fastboot? Για δες με adb version

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να εκτελέσω \fastboot flashing unlock

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αν και όπως λέω φαίνεται να σου αναγνωρίζει τις εντολές δοκίμασε. Όχι όμως σκέτο \

 

Με τέλεια μπροστά.

 

.\fastboot flashing unlock

 

Αλλιώς όπως λέει ο Θάνος άνοιξε cmd. Νομίζω ότι ανοίγει και σε powershell αν γράψεις cmd

 

Επίσης δοκίμασε να δεις και τι εντολές βγάζει στο help. Εκεί θα πρέπει να τηην βλέπεις την εντολή flashing unlock. Διαφορετικά ίσως είναι παλιά έκδοση που έχεις. (με πρόλαβε ο Gialakias)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

adb version 1.0.31

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Είναι παλιό, μπες Google developers και κατεβασε το καινούριο. Είναι πολύ παλιό

 

 

Edit : https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Για root κατεβάζω το developer tool με adb version 1.0.32 και πάνω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει και κατεβάσω κάποιο αλλο tool;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...