Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζω maximum 4 ώρες ενεργοποιημένης οθόνης και κλείνει περίπου στο 10%. Το έχω και ένα χρόνο βέβαια αλλά θυμάμαι ότι έβγαζα 5ωρο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγάζω maximum 4 ώρες ενεργοποιημένης οθόνης και κλείνει περίπου στο 10%. Το έχω και ένα χρόνο βέβαια αλλά θυμάμαι ότι έβγαζα 5ωρο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ τέτοιους χρόνους έχω, αλλά δεν ξέρω αν είναι η φθορά της μπαταρίας ή η nougat που ευθύνεται για αυτή τη μείωση

Link to comment
Share on other sites

Βγάζω maximum 4 ώρες ενεργοποιημένης οθόνης και κλείνει περίπου στο 10%. Το έχω και ένα χρόνο βέβαια αλλά θυμάμαι ότι έβγαζα 5ωρο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν κλείνει 10% τότε πήγαινε για αλλαγή. Και αυτονομία να είχες κάτι δεν είναι σωστό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείνει 10% τότε πήγαινε για αλλαγή. Και αυτονομία να είχες κάτι δεν είναι σωστό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Θα περιμένω Δευτέρα Τρίτη να φέρουν μπαταρία αλλιώς θα το στείλω arvato.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω Δευτέρα Τρίτη να φέρουν μπαταρία αλλιώς θα το στείλω arvato.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη διανοηθείς να το στείλεις αρβατο. Απλά είναι άσχετοι και αδιάφοροι. Δε νοείται να σου δίνουν κινητό γρατσουνισμενο για αλλαγή Motherboard.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μη διανοηθείς να το στείλεις αρβατο. Απλά είναι άσχετοι και αδιάφοροι. Δε νοείται να σου δίνουν κινητό γρατσουνισμενο για αλλαγή Motherboard.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δεν θα το έστελνα εκεί για κανέναν λόγο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ρε παιδιά εμένα μου άλλαξαν πλακέτα εκεί και μου έκαναν τέλεια δουλειά. Αλλά 40 μέρες!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το ανοίξω μόνος μου.

Έχω στείλει παλιότερα δύο τηλέφωνα και πράγματι έκαναν εξαιρετική δουλειά.

Τα έστειλαν έξω και τα δύο!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε κουβέντα για τις μπαταρίες, βάζω και εγώ δύο screenshots με την χρήση μέχρι τώρα. Είμαι σε Krexus + Flash. Ευτυχώς μέχρι στιγμής αποφορτίζει πλήρως μέχρι να κλείσει.c24307d5dc4f6ae3e5576a799ae234be.jpgf54aedcbb14012abbcc9db7931b27ef3.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το γραντζουνισαν (αρβατο)

για αλλαγή οθόνης

 

Και μιας φίλης μου το P9 Lite της ράγισαν σε ένα σημείο την οθόνη.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσε η Google ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2017 θα παίρνει αναβαθμίσεις λογισμικού το Nexus 6p και ως τον Σεπτέμβριο του 2018 τα security updates. Αυτό σημαίνει ότι το Android O δεν θα το πάρουμε; Γιατί ένα τηλέφωνο του 2015 (Σεπτέμβριο) δεν το υποστηρίζει 3 χρόνια πλήρως εφόσον σαν hardware το σηκώνει; Αυτή είναι και η βασική διαφορά με την Apple που ίσως να το παρακάνει κιόλας με τις αναβαθμίσεις λογισμικού αλλά οι πελάτες της νιώθουν συνέχεια ότι έχουν καινούργιο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσε η Google ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2017 θα παίρνει αναβαθμίσεις λογισμικού το Nexus 6p και ως τον Σεπτέμβριο του 2018 τα security updates. Αυτό σημαίνει ότι το Android O δεν θα το πάρουμε; Γιατί ένα τηλέφωνο του 2015 (Σεπτέμβριο) δεν το υποστηρίζει 3 χρόνια πλήρως εφόσον σαν hardware το σηκώνει; Αυτή είναι και η βασική διαφορά με την Apple που ίσως να το παρακάνει κιόλας με τις αναβαθμίσεις λογισμικού αλλά οι πελάτες της νιώθουν συνέχεια ότι έχουν καινούργιο τηλέφωνο.

 

Η ανακοίνωση είχε γίνει πριν μήνες,τον Σεπτέμβριο του 17 είναι η αναβάθμιση σε O άρα από την στιγμή που βγήκε το κινητό για τρία χρόνια έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού καθόλου άσχημα ειδικά αν δεις τι γίνεται στις υπόλοιπες εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

Και να μην το πάρουμε official (που θα το πάρουμε) θα το έχουμε σε costum και πολλά ακόμα. Εδώ το nexus 4 που έχω στο συρτάρι φοράει 7.1.2 μη σκατε για updates nexus έχουμε!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι από την στιγμή που υπάρχει Android O DP στο κινητό μας ακυρώνει οποιαδήποτε συζήτηση για το αν θα πάρουμε Android Ο ή όχι. Τώρα από εκεί και πέρα σίγουρα στο συγκεκριμένο κομμάτι η Apple είναι καλύτερη. Σε κάθε περίπτωση 8 θα πάρουμε, και πιθανότατα κάθε παρακλάδι της(8.0.1 ή 8.1). 9αρα δεν νομίζω! Επίσημα πάντα. Γιατί nexus έχεις, είσαι στοκ δίπλα στην πηγή. Οπότε θα έχεις custom roms χωρίς προβλήματα και της 9αρας

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσε η Google ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2017 θα παίρνει αναβαθμίσεις λογισμικού το Nexus 6p και ως τον Σεπτέμβριο του 2018 τα security updates. Αυτό σημαίνει ότι το Android O δεν θα το πάρουμε; Γιατί ένα τηλέφωνο του 2015 (Σεπτέμβριο) δεν το υποστηρίζει 3 χρόνια πλήρως εφόσον σαν hardware το σηκώνει; Αυτή είναι και η βασική διαφορά με την Apple που ίσως να το παρακάνει κιόλας με τις αναβαθμίσεις λογισμικού αλλά οι πελάτες της νιώθουν συνέχεια ότι έχουν καινούργιο τηλέφωνο.

Θα την πάρουμε την έκδοση "Ο" αλλά θα καταλήξει η συσκευή σαν το Nexus 6 που θα περνάει μόνο Security updates. Αν εκτός περάσεις custom rom για να έχεις την τελευταία έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στοκάνθρωπος γενικά αλλά όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω και μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό θα παραμείνω σε αυτό μέσω custom roms για 9 και πάνω!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι να το κρατήσω γενικά αν και νομίζω ότι το νέο pixel όπως και το νέο iphone θα κάνουν την διαφορά φέτος.. Όπως και να έχει το 6p έχει πολύ (τεχνολογική) ζωή ακόμα μπροστά του.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το επόμενο κινητό θα είναι one plus 5. Θα έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και σε προσιτή τιμή.Και όχι 800-900€.Αν και το 6ρ μου έχει ακόμη αρκετή ζωή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε συζήτηση. Δεν μπορώ να κρατήσω άλλο τηλέφωνο πλέον εκτός nexus/pixel.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνεται με τίποτα όλα ταχύτατα και χωρίς κολλήματα,όσο για την διάρκεια "ζωής" σιγουρα μια τριετία-τετραετία για πλάκα όπως και κάθε ναυαρχίδα άλλωστε
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και είναι πολλά τα λεφτά, γι'αυτό και δεν το έχουμε lol.

Περιμένουμε λίγο και την κατάλληλη στιγμή αγοράζουμε αυτό που μπορούμε.

Ακόμη όμως και αν δεν μπορούμε (για μένα μιλάω αν το καταλάβατε) μένουμε εδώ που ήμαστε.

Samsung εγώ δεν αγοράζω ξανά. Έκανα το λάθος μια φορά.

Καλώς ή κακώς, Android για μένα σημαίνει nexus/pixel. 2T, 3T 4T κοκ, δεν τα μπορώ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως το 6p είναι συσκευαρα ίσως άμα είχε τον 820 να το κρατούσα για χρόνια αλλά ο 810 δημιουργεί θέματα στη συσκευή κυρίως στην μπαταρία τον θεωρώ χειρότερο από τον 805 πραγματικά στεναχωριέμαι πολύ γιατί μου άρεσε υπερβολικά η συσκευή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...