Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε δεν ανοίγει με όποια σειρά και να φλασαρω.. Με ποια σειρά το κάνεις; ROM kernel su

 

Sent from my Nexus 6P

Επίσης και από εδώ πάντα bootarei

Σειρά από εμένα :

ROM, su(magisk 11.1, η supersu sr3), kernel, gapps. Το magisk δουλεύει με όλες τις τράπεζες απροβλημάτιστα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να πω δεν ξέρω... Τι διάολο. Θα δοκιμάσω μια καθαρή.

 

Sent from my Nexus 6P

 

Για την Νitrogen που ανέφερες, φαντάζομαι ότι πριν φλασάρεις το SuperSu έχεις φλασάρει το unroot.zip, έτσι; (Αυτό ήταν απαραίτητο σε όλες τις εκδόσεις πλην της τελευταίας που πλέον βγαίνει unrooted).

Επίσης, δοκίμασες με τα Service Release του SuperSu; Αν θυμάμαι καλά, αυτά επλύουν κάποια προβλήματα που παρατηρήθηκαν στην 7.1.1. Εγώ χρησιμοποιώ το SuperSU-v2.79-SR2 αν και υπάρχει και SR3.

Link to comment
Share on other sites

Ως δια μαγείας δοκιμασα magisk και έπαιξε αμέσως. Δε φλασαρα το unroot, ακριβώς γιατί είχα την τελευταία έκδοση.

 

Σας ευχαριστώ όλους.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία εκτός εγγύησης να μας πει το κόστος?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε με ενημέρωση ΟΤΑ;

Όχι.. Βασικά δεν έχω ιδέα πως ήρθε.. Ούτε update σε Google services είχα ούτε σε κάτι άλλο.. Google search πχ..

Διάβαζα εδώ και λέω δεν πατάω το home button.. και ήταν εκεί!

Βασικά όπως λέει και στο λινκ έρχεται αυτόματα μέσω του Google services..

Επίσης παίζει ρόλο νομίζω να έχεις την γλώσσα του κινητού σε English US .. Το γύρισα σε ελληνικά και δεν έπαιζε

 

http://www.androidauthority.com/google-assistant-nougat-marshmallow-752551/?_utm_source=1-2-2

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Βασικά δεν έχω ιδέα πως ήρθε.. Ούτε update σε Google services είχα ούτε σε κάτι άλλο.. Google search πχ..

Διάβαζα εδώ και λέω δεν πατάω το home button.. και ήταν εκεί!

Βασικά όπως λέει και στο λινκ έρχεται αυτόματα μέσω του Google services..

Επίσης παίζει ρόλο νομίζω να έχεις την γλώσσα του κινητού σε English US .. Το γύρισα σε ελληνικά και δεν έπαιζε

 

http://www.androidauthority.com/google-assistant-nougat-marshmallow-752551/?_utm_source=1-2-2

 

Το άκυρο με το Google Assistant είναι πως πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα του τηλεφώνου. Λίγο παλιά με το Google Now ακόμη και στην αγγλική, δεν ήταν απαραίτητη η αλλαγή της γλώσσας της συσκευής. Τώρα η Γούγλ το περιόρισε λίγο... Ας έβαζαν αγγλικά αλλά να μην αλλάζαμε την γλώσσα ... Όπως Google Now...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Βασικά δεν έχω ιδέα πως ήρθε.. Ούτε update σε Google services είχα ούτε σε κάτι άλλο.. Google search πχ..

Διάβαζα εδώ και λέω δεν πατάω το home button.. και ήταν εκεί!

Βασικά όπως λέει και στο λινκ έρχεται αυτόματα μέσω του Google services..

Επίσης παίζει ρόλο νομίζω να έχεις την γλώσσα του κινητού σε English US .. Το γύρισα σε ελληνικά και δεν έπαιζε

 

http://www.androidauthority.com/google-assistant-nougat-marshmallow-752551/?_utm_source=1-2-2

Τα Google service αναβαθμίζονται στο background

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αν και καποια στιγμή είχα κάνει και από το store update στο Google services παλιότερα αν θυμάμαι καλά...Είναι πολύ καλό πάντως πραγματικά αλλάζει το κινητό όλα γίνονται από το home button τώρα!

Όταν γύρισα σε ελληνικά δεν έπαιζε και για να παίξει αφού γύρισα πάλι σε us δούλεψε μόνο όταν του έκανα retrain το Google voice.. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά μόνο έτσι έπαιξε πάλι

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μου δουλεύει με μία μίξη Google now και Google assistant.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοίγει Google now και πραγματοποιεί λειτουργίες Google assistant

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μου δουλεύει με μία μίξη Google now και Google assistant.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοίγει Google now και πραγματοποιεί λειτουργίες Google assistant

Το είχες βάλει το τηλέφωνο στην αγγλική γλώσσα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω και γω

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται να το δοκιμάσει, ας κάνει το παρακάτω κολπάκι (σε μένα έπιασε)... Η γλώσσα της συσκευής να είναι αγγλικά και μετά:

Google 'android beta' ... Once u r on the website, enrol yourself for beta. If u r already enrolled, unenrol yourself and then enrol again.

After that go to Google play store and uninstall the Google app. Wait for a minute and reinstall (update) the app again.

Come back to the home screen. Wait for 3 minutes and then check by pressing the home button. Viola! Assistant should be yours ...

Εγώ πριν δοκιμάσω το τελευταίο βήμα, έκανα και μία επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται να το δοκιμάσει, ας κάνει το παρακάτω κολπάκι (σε μένα έπιασε)... Η γλώσσα της συσκευής να είναι αγγλικά και μετά:

Google 'android beta' ... Once u r on the website, enrol yourself for beta. If u r already enrolled, unenrol yourself and then enrol again.

After that go to Google play store and uninstall the Google app. Wait for a minute and reinstall (update) the app again.

Come back to the home screen. Wait for 3 minutes and then check by pressing the home button. Viola! Assistant should be yours ...

Εγώ πριν δοκιμάσω το τελευταίο βήμα, έκανα και μία επανεκκίνηση.

 

Ήμουν ήδη σε beta και δεν έκανα απεγγραφή. Έκανα uninstall το Google app και μετά ενημέρωση και πλέον έχω Google assistant χωρίς να περιμένω καθόλου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ήδη σε beta και δεν έκανα απεγγραφή. Έκανα uninstall το Google app και μετά ενημέρωση και πλέον έχω Google assistant χωρίς να περιμένω καθόλου. :cool:

Η προϋπόθεση είναι η γλώσσα της συσκευης να είναι αγγλικά έτσι;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προϋπόθεση είναι η γλώσσα της συσκευης να είναι αγγλικά έτσι;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο ρωτάω για να συνεχίσει να δουλεύει πρέπει η γλώσσα να είναι συνεχώς αγγλικά;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το English us και μετά από λίγο θα σου το περάσει

Εγώ το έχω English από τότε που το πήρα (1 χρόνο και) αλλά δε μου είχε έρθει τίποτα. Με αυτό το κολπακι ήρθε...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...