Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει περίεργο που κανένας χρήστης εδώ μέσα δεν έχει αναφέρει ακόμα για το πρόβλημα force shutdown που παρατηρείται τελευταία, από την 7 και μετά...

Πριν από 3 ημέρες, εκεί που είχα 60% μπαταρία left, το κινητό έκλεισε από μόνο του και δεν άνοιξε ξανά παρά όταν το έβαλα για φόρτιση.

Συνθήκες θερμοκρασίας -1 και για αρκετή ώρα εκτεθειμένο στο κρύο, καθώς, το χρησιμοποιούσα για πλοήγηση στους δρόμους του εξωτερικού, on foot.

Διάβασα σε ξένα forums για το συγκεκριμένο και μάλιστα παρατηρείται ολοένα και πιο συχνά σε περισσότερους.

Εδώ μέσα κανείς;

Έτσι, για να ανταλλάξουμε feedback, μπας και καταλάβω τι φταίει.

Δεν μου το έχει ξανακάνει βέβαια αλλά είμαι σε αναμονή...

 

Και εγώ διαβάζοντας γι αυτό το πρόβλημα μετά την 7, έμπαινα εδώ να διαβάσω αν συνέβη σε κανέναν..

Εγώ έχω την μαμά 7.1.1 χωρίς root κτλ και ευτυχώς ολα καλά!

Ποτέ δεν μου έκλεισε.

Το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ περίπου στο 10-15%.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε εγώ κανένα θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια.Σκέφτομαι, λογω οτι θελω μεγαλυτερη οθονη, να πουλησω το G4 που εχω και να ερθω στο 6p (σε μεταχ/νο)και μετα απο ψαξιμο σε διαφορες συσκευες.Γενικα εσεις που το εχετε ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη;Τα υπερ και τα κατα με λιγα λογια μπορειτε να μου το περιγραψετε παρακαλω;Βασικα με ενδιαφερει η καμερα του αφου με το G4 εχω καλομαθει. Ευχαριστω.

 

Υπέρ και κατά ο καθένας θα πει τα δικά του,το σίγουρο είναι όμως ότι η συσκευή πετάει όλα γίνονται γρήγορα και απροβλημάτιστα,τα διπλά στερεοφωνικά ηχεία η οθόνη σιγουρα η κάμερα(σε αυτό το επίπεδο συσκευών οι διάφορες είναι μικρές)για έμενα αξίζει η μετάβαση αν και θεωρώ το G4 αξιόλογη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι συμβαίνει σε πολυ χαμηλές θερμοκρασίες και είναι hardware :( ,εδω ολα οκ! 20% κάθε βράδυ μπαίνει για φόρτιση!
Link to comment
Share on other sites

Eδω τωρα μας τα χαλαει εαν ισχυουν για την μπαταρια και για το μικροφωνο αυτα που λενε... Εκει που παω να καταληξω στην συσκευη τωρα ξανα πισω...Εσεις παιδια που το εχετε για πειτε εαν σας εχει παρουσιασει τιποτα.Μπορει και να τα γραφουν ετσι για να θαψουν την συσκευη...

http://techblog.gr/mobile/nexus-6p-shutdown-bug-still-not-fixed-2653/

 

http://techblog.gr/mobile/nexus-6p-faces-problems-with-its-microphone-9987/

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εμφανιστεί από ότι φαίνεται σε κανέναν μας

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κλείσιμο στο 13% έχει συμβεί σε μένα και επικοινώνησα με την Αρβάτο που μου είπαν απλά ότι αναλαμβάνουν μόνο ευρωπαϊκές συσκευές (η δική μου είναι αμερικανική). Επίσης δεν λειτουργούσαν για την αυξομείωση της έντασης τα κουμπια (αλλά λειτουργούσαν για screenshot πχ) το οποίο θέμα λύθηκε με μία επανεκκίνηση. Πάντως συνοδευτικά στο θέμα του σβησιματος στο 13% ήταν και η αδυναμία να φορτίσει απ τον δικό του ταχυφορτιστη και για δύο μέρες το φορτιζα με αυτόν του mi pad 2. Δεν το έχει κάνει τις τελευταίες μέρες, τυχαία μάλλον συνέπεσε η παύση του προβλήματος με την λήψη της 7.1.1 stable.
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Παντως το καλο ειναι οτι ειναι πληρες παραμετροποιήσιμο. εαν θελει καποιος να βαλει αλλη coustom rom.Πραγμα που με το G4 απαγορευοταν δια ροπαλου ελέω εγγύησης.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα παραπάνω θέματα με το κινητό. Όλα καλά και με την Nitrogen απλα πετάει. Δεν θέλω κάτι άλλο. Δε ξέρω πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει , πραγματικά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω, αλλά αν το γράψω, μερικοί θα με πουν γκρινιάρη lol

 

Κανένα θέμα με κλείσιμο στο 13% κλπ.

Ο Nova μόνο μου φαίνεται ότι δεν δουλεύει και τόσο στρωτά. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του τηλεφώνου.

Αυτό που με χαλάει όμως πραγματικά και πέρα από την πλάκα, είναι το τρεμούλιασμα της οθόνης, όταν κρατήσεις ένα δάκτυλο πάνω στην οθόνη. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, αλλά από ότι μου λένε, συμβαίνει και σε άλλα κινητά (5x), άρα ίσως είναι software θέμα.

Δεν το κάνει όμως πάντα. Τώρα για παράδειγμα στο Tapatalk, δεν το κάνει. Σε διάφορα παιχνίδια το κάνει συνέχεια, όπως και σε εφαρμογές.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάνει κάτι περίεργα ο νόβα μετά την αναβάθμιση σε 5. Στο scroll μπερδεύεται αλλά είναι θέμα software λογικά

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να λυθεί το θέμα στο touch στην 7.1.1 αλλά τελικά, χάλασαν το πληκτρολόγιο!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "μπερδεμα" του Nova ηταν καθαρά θέμα software. Έχει λυθεί αλλά πλέον δεν τον χρησιμοποιώ. Όσο για το πληκτρολόγιο σε στοκ ρομ είναι έντονο. Πλέον δεν έχω θεμα. Το δικό μου πρόβλημα είναι ο messenger του Fb. Κολληματα σκαλώματα και γενικά κακή συμπεριφορά σε μία κατά τα άλλα τέλεια εμπειρία χρήσης από τη ρομ. Ελπίζω να βελτιωθεί σύντομα αλλιώς θα πάει και αυτός....

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 7.1.1 στοκ. Έχει κανείς δει τέτοια περίεργα ποσοστά στην μπαταρία? Το σύστημα ανδροιδ ήταν σταθερά πολύ υψηλό αλλά το wifi γιατί τέτοιο drain? Τι να πω αυτή η 7.X συνεχίζει να μας εκπλήσσει..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/f7f05407c118e5cd2e37ee606399635c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/9b66e16d1fa995ceb8aa8d09d60396e4.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "μπερδεμα" του Nova ηταν καθαρά θέμα software. Έχει λυθεί αλλά πλέον δεν τον χρησιμοποιώ. Όσο για το πληκτρολόγιο σε στοκ ρομ είναι έντονο. Πλέον δεν έχω θεμα. Το δικό μου πρόβλημα είναι ο messenger του Fb. Κολληματα σκαλώματα και γενικά κακή συμπεριφορά σε μία κατά τα άλλα τέλεια εμπειρία χρήσης από τη ρομ. Ελπίζω να βελτιωθεί σύντομα αλλιώς θα πάει και αυτός....

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Τώρα μιλάς για μία ,όπως και το fb, από τις πιο κακογραμμένες εφαρμογες

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by matrixios3650
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με κλειστά μάτια! Τόσο απλά!

Μαλλον φιλε Κωστα θα ερθω στην παρεα σας. Περιμενω απαντηση απο ενα παλικαρι που το δινει.Εαν τα βρουμε στην τιμη εχει καλως, ιδαλως θα κανω εδω ερωτηση εαν καποιος φιλος θελει να το δωσει.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έγινε προ 10 ημέρου η αναβάθμιση σε 7,1 ... όλα τέλεια ... κανένα πρόβλημα. Ένα άγχος το είχα αλλά δεν άλλαξε τίποτα στην μπαταρία

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους...

Δεν ξέρω αν είναι άξιο αναφοράς, αλλά χθες το βράδυ δεν φορτιζε. Με επανεκκίνηση φορτίζει κανονικά . Απλά το αναφέρω. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με μπαταρία ή τα προβλήματα που αναφέρονται ότι στο 50% κλείνει... Stock 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε όλους . Εχθές διάβασα για κάποιο bootloop που εχει συμβει σε καποιες συσκευές στο εξωτερικό. Επίσης πως πρόκειται για hardware προβλημα .

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο θέμα ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε όλους . Εχθές διάβασα για κάποιο bootloop που εχει συμβει σε καποιες συσκευές στο εξωτερικό. Επίσης πως πρόκειται για hardware προβλημα .

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο θέμα ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Γενικά για όσα γράφονται δεν έχει αναφέρει κάτι από αυτά κάποιος από εδώ μέσα αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και από εμένα το πείρα το κινητακι μεταχειρισμένο καλό είναι αλλά έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα του αυτιου(μάλλον πρόβλημα χαρντγουερ) και όταν με περνούν τηλέφωνο δεν μπορω να απαντήσω ενώ χτυπαει κανονικά (εδώ μάλλον φταίει το νουγκατ)....Όσο για το μεσετζερ που διάβασα πως έγραψε κάποιος το είχα και εγώ απεγκατασταση και εγκατάσταση πάλι και όλα καλά!!! Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν έχω καθόλου τζαμακι θήκη spigen μόνο..... Δεν ξέρω φοβάμαι μην έχει αλλάξει κάνα τζαμί μπροστά ο προηγούμενος πως μπορώ να το μάθω? Τώρα θα έχω μπλεξίματα με αρβατο πάλι κλάμα!! Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει το τηλέφωνο σημάδια που να δείχνουν ότι έχει ανοιχτεί. Δεν ξέρω κατά πόσο θα φαίνονται. Αλλά στο πίσω μέρος κάτω που είναι το πλαστικό και στο τζαμακι της καμερας θα φαίνεται εάν έχει γίνει κάποια παρέμβαση.

Και αυτό ακόμα με επιφύλαξη γιατί μπορεί να μην υπάρχει κάτι ορατό.

Όσο για τα προβλήματα που γράφει ο φίλος παραπάνω , προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι. Είμαι από τους τυχερούς μάλλον. Επίσης έχω το 64. Ίσως έχει κάποια σημασία. ( Αν και δε πιστεύω )

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...