Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν βλέπω να προσφέρουμε τίποτα κάνοντας συγκριτικά του Νότε 4 με άλλες συσκευές στο νήμα του 6p
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λάθος μου τότε αλλά και πάλι όπως λέει και ο Στέφανος. Επίσημη γραμμή δεν υπάρχει και όσο δεν υπάρχει εγώ προσωπικά δεν μπλέκω. Στην arvato που νομίζω είναι στην Ελλάδα για huawei και άρα το δικό μας, δεν θα τολμούσα να πάω ρουταρισμένο ξεκλείδωτο και ας μιλάμε για nexus. Αν είχα επίσημο χαρτί, έγγραφο τότε ΟΚ!

 

Όσο για counter ουσιαστικά υπάρχει να ξέρετε αλλά πρακτικά δεν ενεργοποιείται ποτέ από ότι φαίνεται. Δείτε και στο status του bootloader σας. QFuse! Ωστόσο για άγνωστο λόγο δεν τριγγάρεται και για άγνωστο λόγο αφού δεν τριγγάρεται γιατί υπάρχει. Υπάρχει ολόκληρο θέμα στο xda το οποίο και είχα διαβάσει μέχρι ένα σημείο που είχε επιβεβαιωθεί ότι δεν αλλάζει με root & unlock

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση παίδες...

Αν επιλέξουμε μια θήκη -τύπου Spigen [Rugged Armor] Ultimate Protection- και θέλουμε να προστατέψουμε την οθόνη με tempered glass, πώς επιλέγουμε το συνδυασμό αυτών των δύο ώστε να μην "κλωτσάει" το γυαλί από το μπροστινό frame της θήκης;

Μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι θα εφαρμόσει τέλεια, χωρίς να αφήνει κενό ή να "κλωτσάει";

Αν επιλέγαμε και τα δύο προϊόντα από την ίδια εταιρία, ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση παίδες...

Αν επιλέξουμε μια θήκη -τύπου Spigen [Rugged Armor] Ultimate Protection- και θέλουμε να προστατέψουμε την οθόνη με tempered glass, πώς επιλέγουμε το συνδυασμό αυτών των δύο ώστε να μην "κλωτσάει" το γυαλί από το μπροστινό frame της θήκης;

Μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι θα εφαρμόσει τέλεια, χωρίς να αφήνει κενό ή να "κλωτσάει";

Αν επιλέγαμε και τα δύο προϊόντα από την ίδια εταιρία, ίσως;

Μια σίγουρη λύση τεσταρισμενη από εμενα είναι ή intelliglass case friendly αφήνει το απαιτούμενο κενό δεξιά και αριστερά από την θήκη

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση παίδες...

Αν επιλέξουμε μια θήκη -τύπου Spigen [Rugged Armor] Ultimate Protection- και θέλουμε να προστατέψουμε την οθόνη με tempered glass, πώς επιλέγουμε το συνδυασμό αυτών των δύο ώστε να μην "κλωτσάει" το γυαλί από το μπροστινό frame της θήκης;

Μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι θα εφαρμόσει τέλεια, χωρίς να αφήνει κενό ή να "κλωτσάει";

Αν επιλέγαμε και τα δύο προϊόντα από την ίδια εταιρία, ίσως;

 

καλημερα φιλε εγω οσα κινητα εχω παρει που τα εχω ντυσει οπως περιγραφεις ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα ολα τα tempered glass κουμπωνουν χωρις να υπαρχει προβλημα, γιατι κανενα δεν πηγαινει edge to edge με την συσκευη. ειδικα τωρα που η πλειοψηφια ειναι 2,5d crafted το γυαλι της οθονης, δεν θα μπορουσε να ειναι διαφορετικα γιατι στην κουρμπα που κανει στην ακρη της θα επερνε σκονη με αποτελεσμα πολυ γρηγορα να ξεκολλαγε το tempered... προχωρα σε αγορα οποιας θηκης θες και πραξε το ιδιο και για το tempered απλα να εισαι πολυ προσεκτικος στην τοποθετηση ωστε να μην φυγει μονοπαντα το tempered γιατι τοτε θα εχεις το προβλημα για το οποιο ρωτας!!!

Link to comment
Share on other sites

ωστε να μην φυγει μονοπαντα

Εννοείς να μην κάτσει στην ευθεία, έτσι;

Δηλαδή να μην ευθυγραμμιστεί ισόπαχα δεξιά-αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να μην κάτσει στην ευθεία, έτσι;

Δηλαδή να μην ευθυγραμμιστεί ισόπαχα δεξιά-αριστερά;

 

Αυτό ακριβώς φιλέ σε πολλα καταστήματα αν πέσεις σε κανένα φιλότιμο υπάλληλο μπορεί να στο περάσει και ο ίδιος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα μου το εβαλε εκει το παλικάρι. Εβαλα της bluestar τζαμακι.. Στο extremmobile.ρε παιδια αν το κινητό ειναι απο dubai το φτιάχνουν αν παθει κατι εδω Ελλάδα. Το λεω για δεν ειναι διαφορετικά τα μοντέλα;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το φτιάχνουν αλλά το πληρωνεις δεν το καλύπτει εγγύηση δεν είναι διαφορετικά μοντέλα όσο για τον Νικόλα που σου έβαλε το τζαμακι στο extreme παίζει και να είναι ο καλύτερος στην τοποθέτηση tempered/screen protector
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι έχει ωραία αίσθηση και μαζί με το γυαλί της intelli max coverage δένουν αρμονικά.

 

Να ρωτήσω παραπάνω λεπτομέρειες..

Το γυαλί max coverage να προτιμήσω (όπως κι εσύ) ή το case friendly?

Το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως και η θήκη "κλωτσάει" το max coverage γυαλί ή μήπως το γυαλί ανασηκώνει τη θήκη όπως αγκαλιάζει την πρόσοψη...

Τι ισχύει από όλα τα παραπάνω νομίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω max coverage μαζί με spigen hybrid case. Όλα κομπλε

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Παρατήρησα πως από Chrome με στέλνει αρκετά συχνά σε μια σελίδα που μου ζητάει να κάνω εγκατάσταση antivurus γιατί κ καλά έχει ιό το κινητό μου. Φυσικά και δεν το έκανα αλλά ει αι ενοχλητικό. Ότι εφαρμογές έχω τις έχω κάνει εγκατάσταση από playstore. Έχει συμβεί σε κανένα από σας; Πώς το αντιμετώπισατε;
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους συμβαίνει φίλε μου οι διαφημίσεις έχουν βρει νέο τρόπο να μας σπάνε τα νευρα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ιδιοκτήτης και εγώ από χθες αυτής της κινηταρας (σε γκρι χρώμα). Ο πρώτες εντυπώσεις κάτι παραπάνω από άριστες... Ήθελα να ρωτησω για καμία θήκη να είναι λεπτή κατα προτίμηση και αγορά απο Ελλάδα μιας και το κινητό είναι γυμνό και το λυπάμαι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για usb καλώδιο και ανταπτορα για το nexus 6p ποιο ειναι το κατάλληλο;; Εχει απο εδω αθηνα να πάρουμε πουθενα;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για usb καλώδιο και ανταπτορα για το nexus 6p ποιο ειναι το κατάλληλο;; Εχει απο εδω αθηνα να πάρουμε πουθενα; Εννοω αν χαλασει το καλωδιο και ο φορτιστής τι κανουμε;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για usb καλώδιο και ανταπτορα για το nexus 6p ποιο ειναι το κατάλληλο;; Εχει απο εδω αθηνα να πάρουμε πουθενα;

(Αυτος εδω κανει;; )http://www.mediamarkt.gr/el/product/_microsoft-type-c-ac-100e-black-travel-charger-02745g7--1175637.html

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για usb καλώδιο και ανταπτορα για το nexus 6p ποιο ειναι το κατάλληλο;

Καλή η ερώτησή σου Νίκο, μιας και εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα δεύτερο φορτιστή (εκτός σπιτιού) για το κινητό αλλά δεν γνωρίζω τα χαρακτηριστικά του, ούτε έχω καταφέρει από τις αναζητήσεις μου στον ιστό να τα βρω...

Εικάζω, βέβαια, ότι πρόκειται για έξοδο 5.3V και 2000mAh... (ας μας το επιβεβαιώσουν και οι ήδη κάτοχοι του κινητού γιατί εμείς ακόμα το περιμένουμε)

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ερώτησή σου Νίκο, μιας και εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα δεύτερο φορτιστή (εκτός σπιτιού) για το κινητό αλλά δεν γνωρίζω τα χαρακτηριστικά του, ούτε έχω καταφέρει από τις αναζητήσεις μου στον ιστό να τα βρω...

Εικάζω, βέβαια, ότι πρόκειται για έξοδο 5.3V και 2000mAh... (ας μας το επιβεβαιώσουν και οι ήδη κάτοχοι του κινητού γιατί εμείς ακόμα το περιμένουμε)

η τουλάχιστον που θα βρουμε τον γνήσιο τον δικο του..θα τον εχει η huawei εδω στην Ελλάδα;;; Και κατι αλλο οσοι το αγόρασαν αποεδω ελλαδα εχει φορτιστεί ελληνικο;;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

η τουλάχιστον που θα βρουμε τον γνήσιο τον δικο του..θα τον εχει η huawei εδω στην Ελλάδα;;; Και κατι αλλο οσοι το αγόρασαν αποεδω ελλαδα εχει φορτιστεί ελληνικο;;;

Εγω αγορασα το κινητο απο vodafone και εχει κανονικα ελληνικο φορτιστη...

Link to comment
Share on other sites

η τουλάχιστον που θα βρουμε τον γνήσιο τον δικο του..θα τον εχει η huawei εδω στην Ελλάδα;;; Και κατι αλλο οσοι το αγόρασαν αποεδω ελλαδα εχει φορτιστεί ελληνικο;;;

 

Εγω αγορασα το κινητο απο vodafone και εχει κανονικα ελληνικο φορτιστη...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις πρίζες στην Ελλάδα, από τη στιγμή που έχει αγοραστεί από Ευρώπη (ή για Ευρώπη), εκτός UK -αν δεν κάνω λάθος...

Φορτιστής OEM υπάρχει ούτως ή άλλως στη συσκευασία, αυτό που ρωτάμε είναι πόσα V και mAh output γράφει πάνω του για να προχωρήσουμε στην αγορά ενός δεύτερου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις πρίζες στην Ελλάδα, από τη στιγμή που έχει αγοραστεί από Ευρώπη (ή για Ευρώπη), εκτός UK -αν δεν κάνω λάθος...

Φορτιστής OEM υπάρχει ούτως ή άλλως στη συσκευασία, αυτό που ρωτάμε είναι πόσα V και mAh output γράφει πάνω του για να προχωρήσουμε στην αγορά ενός δεύτερου...

εγω τωρα Μίλησα με την εταιρεία. Και μου ειπαν οτι γνήσιο φόρτ δεν υπαρχει ελλαδα μονο απο το vmall.uk. και τους ειπα οτι εχω οαρει το κιν απο. Dubai και καλα για να ρωτησω για αν παθει κατι το κιν και μου ειπαν οτι αν πάθει κατι μονο η arvando η ευρωπαϊκή το φτιαχνει.και σε 5 μερες θα ειναι πισω.αν παθει κατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω τωρα Μίλησα με την εταιρεία. Και μου ειπαν οτι γνήσιο φόρτ δεν υπαρχει ελλαδα μονο απο το vmall.uk. και τους ειπα οτι εχω οαρει το κιν απο. Dubai και καλα για να ρωτησω για αν παθει κατι το κιν και μου ειπαν οτι αν πάθει κατι μονο η arvando η ευρωπαϊκή το φτιαχνει.και σε 5 μερες θα ειναι πισω.αν παθει κατι

Υπαρχει καποιο πρόγραμμα που να μπορουμε να δουμε την χωρα που προορίζεται το κιν και απο ποια χωρα ειναι ειναι και μοντέλο;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν χώρες και μοντέλα στο 6p ή μάλλον υπάρχουν δύο Η1511 το αμερικανικό και Η 1512 το international
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...