Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω και εγω την δικία μου ιστορια.

Αγοράζω το 2016 ενα nexus 6p από vodafone Χαλκιδας, με τον καιρό παρουσίασε τα γνωστά προβλήματα με το μικρόφωνο και την μπαταρία.

λίγο πριν λήξει η εγγυηση του το πάω για σερβις (μάλλον τα στέλνουν TS) και μετα από 2 εβδομάδες μου λένε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο ανταλλακτικό και ότι μπορώ να πάρω όποια συσκευή θέλω εως 499 ευρώ. Φυσικά και έβαλα κάποια χρήματα επιπλέον και πήρα το S9 και όλα έληξαν ησυχα.

Την τύχη σου να χαμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το καλό στο καλύτερο.

 

Μόλις το πήρα και ήρθε με έκδοση 6(!) και 3 GB ram. Και εκεί άτυχος!

 

Μικρό το κακό, όλα καλά

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τελικά μετά από αρκετή ταλαιπωρία που το είχα στο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας λόγω ξαφνικής απενεργοποίησης στο 20-30%, οθόνης λόγω μπερν-ιν και όπως μου είπαν μετά και πλακέτας, μου πρότειναν αντικατάσταση με το Mate 10 pro.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τελικά μετά από αρκετή ταλαιπωρία που το είχα στο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας λόγω ξαφνικής απενεργοποίησης στο 20-30%, οθόνης λόγω μπερν-ιν και όπως μου είπαν μετά και πλακέτας, μου πρότειναν αντικατάσταση με το Mate 10 pro.

 

Πολυ καλή πρόταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα ένα 6p για δεύτερο επειδή το βρήκα από γνωστό στα 120€.

Η συσκευή καλά λειτουργεί απ' όσο μπορώ να δω, δεν παρουσιάζει burn in αλλά σίγουρα θέλει αλλαγή μπαταρίας γιατί σβήνει γύρω στο 30%, κάτι που όπως καταλαβαίνω είναι πρόβλημα αυτού του μοντέλου.

Πόσο είναι το κόστος μπαταρίας με τοποθέτηση;;

Έχω δει στο skroutz ότι τις πουλάνε γύρω στα 20€

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα ένα 6p για δεύτερο επειδή το βρήκα από γνωστό στα 120€.

Η συσκευή καλά λειτουργεί απ' όσο μπορώ να δω, δεν παρουσιάζει burn in αλλά σίγουρα θέλει αλλαγή μπαταρίας γιατί σβήνει γύρω στο 30%, κάτι που όπως καταλαβαίνω είναι πρόβλημα αυτού του μοντέλου.

Πόσο είναι το κόστος μπαταρίας με τοποθέτηση;;

Έχω δει στο skroutz ότι τις πουλάνε γύρω στα 20€

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι είχαν γράψει τα παιδιά που μίλησαν με το service 10-20€ αν θυμάμαι καλά,το θέμα είναι να μην έχεις πρόβλημα με την μητρική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τελικά μετά από αρκετή ταλαιπωρία που το είχα στο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας λόγω ξαφνικής απενεργοποίησης στο 20-30%, οθόνης λόγω μπερν-ιν και όπως μου είπαν μετά και πλακέτας, μου πρότειναν αντικατάσταση με το Mate 10 pro.
Γιατί σου πρότειναν αντικατάσταση; Δεν είχαν οθόνες; Και πόσο καιρό το είχες στο σέρβις; Καλορίζικο το mate 10 pro!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε σας σέρνεται στο Facebook;;

Στις άλλες εφαρμογές πηγαίνει αρκετά καλά , στο Facebook σκρολάρει με πολλά κολλήματα.

Σήμερα που έσβησε με μπαταρία στο 19%. Βελτίωση με προχθές που μου είχε σβήσει στο 35% .

Μάλλον θα πάω να του αλλάξω μπαταρία αρχές Πατησίων στο fix Mobile.

Ούτως ή άλλως δεν έχει εγγύηση και δεν υπάρχει λόγος να τρέχω στην επίσημη αντιπροσωπεία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου πρότειναν αντικατάσταση; Δεν είχαν οθόνες; Και πόσο καιρό το είχες στο σέρβις; Καλορίζικο το mate 10 pro!

 

Εμένα που το αντικατέστησαν με mate 10 pro αρχές Φεβρουαρίου (μετά από 20 μέρες στο service της Μιχαλακοπούλου) ήταν λόγω burn in της οθόνης και μου είχαν πει ότι οθόνες δεν έχουν και ούτε γνωρίζουν εάν θα ξανά ξεκινήσει η παραγωγή. Εντομεταξύ το burn in δεν έχουν ακριβές τρόπο να το ελέγξουν οπότε όσες περιπτώσεις ξέρω κάνουν αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή πρόταση
Όχι απλά καλή επιλογή, Καλύτερη επιλογή.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου πρότειναν αντικατάσταση; Δεν είχαν οθόνες; Και πόσο καιρό το είχες στο σέρβις; Καλορίζικο το mate 10 pro!

 

Ευχαριστώ!!! Το κινητό το είχα στο σέρβις περίπου 1,5 μήνα και όλο μου λέγανε πως είναι για αναμονή ανταλλακτικού (κυρίως μητρική). Κάποια στιγμή πάνω στο μήνα βαρέθηκα να τους παίρνω κάθε λίγο να δω τι θα γίνει με το κινητό και τελικά με κάλεσαν μόνοι τους μετά από 10 μέρες περίπου και πρότειναν αντικατάσταση επειδή άργησαν πολύ τα ανταλλακτικά και λόγω της ταλαιπωρίας όπως είπανε. Τελικώς για καλό όπως φάνηκε, γιατί αν και μου άρεσε το Nexus, έβγαλε πολλά προβλήματα και το Mate 10 είναι πολύ τούμπανο, κυρίως στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως τσεκαρετε την οθονη σας για να βρειτε που και αν εχει burn in?

Χρησιμοποιειτε προγραμμα η απο μονοι σας?

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως τσεκαρετε την οθονη σας για να βρειτε που και αν εχει burn in?

Χρησιμοποιειτε προγραμμα η απο μονοι σας?

 

 

Μπορείς να βάλεις ένα βιντεάκι στο youtube με λευκό φόντο και να κοιτάξεις κυρίως εκεί που είναι η navigation bar αν έχουν αποτυπωθεί μόνιμα τα πλήκτρα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα βιντεάκι στο youtube με λευκό φόντο και να κοιτάξεις κυρίως εκεί που είναι η navigation bar αν έχουν αποτυπωθεί μόνιμα τα πλήκτρα στην οθόνη.

 

Το εκανα και φαινεται κατω ασπρη μπαρα και λιγο το κεντρικο μεσαιο κυκλακι.Τα αλλα δεξια και αριστερα δεν φαινονται..

Δηλαδη εχει burn in?

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και φαινεται κατω ασπρη μπαρα και λιγο το κεντρικο μεσαιο κυκλακι.Τα αλλα δεξια και αριστερα δεν φαινονται..

Δηλαδη εχει burn in?

 

Από ότι φαίνεται, αν είναι έτσι ναι.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, αν είναι έτσι ναι.

 

Ευχαριστω πολυ!! Γιατι το κινητο εχει εγγυηση!! Οποτε μπορω να το στειλω να μου αλλαξουν οθονη!

Αν εχουν βεβαια!! Θα τους καλεσω αυριο να δω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε σας σέρνεται στο Facebook;;

Στις άλλες εφαρμογές πηγαίνει αρκετά καλά , στο Facebook σκρολάρει με πολλά κολλήματα.

Σήμερα που έσβησε με μπαταρία στο 19%. Βελτίωση με προχθές που μου είχε σβήσει στο 35% .

Μάλλον θα πάω να του αλλάξω μπαταρία αρχές Πατησίων στο fix Mobile.

Ούτως ή άλλως δεν έχει εγγύηση και δεν υπάρχει λόγος να τρέχω στην επίσημη αντιπροσωπεία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω για το fb. Παιρνει κανα 5" να ανοιξει και στο σκρολαρισμα, απλα, τραγικο. Να πω την αληθεια, πριν τα 2 τελευταια updates της εφαρμογης, πηγαινε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο πιξελ 2 που έχω, το Facebook κολλάει άπειρα στο σκρολαρισμα. Σίγουρα είναι θέμα εφαρμογής.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο πιξελ 2 που έχω, το Facebook κολλάει άπειρα στο σκρολαρισμα. Σίγουρα είναι θέμα εφαρμογής.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Γενικά σαν εφαρμογή είναι για πέταμα.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!! Γιατι το κινητο εχει εγγυηση!! Οποτε μπορω να το στειλω να μου αλλαξουν οθονη!

Αν εχουν βεβαια!! Θα τους καλεσω αυριο να δω!

 

Τι σου είπαν τελικά σχετικά με τις οθόνες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία σύντομη ερώτηση ...

Μετά το Upgade ... (όχι μόνο το τελευταίο αλλά και κάνα 2-3 πριν) Τώρα είμαι σε 8.1.0 ... όταν πατάω τα κουμπιά τις φωνής πάνω ή κάτω μετά και εμφανίζεται η ρύθμιση με την μπάρα που δείχνει το volume μετά την επιθυμητή ρύθμιση δεν εξαφανίζεται αυτόματα μετά από κάποια δευτερόλεπτα όπως παλιά αλλά παραμένει στην οθόνη και είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό είτε κάνω κλήση είτε βλέπω κάποιο video.

Πώς μπορώ να το αλλάξω ?

Το τηλέφωνο είναι stock ( μαμά ) καμία αλλαγή ή τροποποίηση ποτέ.

 

Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...