Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά δουλεύει αν και κρίμα που στην κύρια κάμερα δεν λειτουργεί. Στην μπροστινή όλα οκ!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα δουλεύει και στην κύρια! Είσαι σίγουρος ότι δεν σου λειτουργεί? Προσοχή, δουλεύει μόνο σε ανθρώπους και όχι σε αντικείμενα!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία προσθήκη. Από Τετάρτη που θα παραλάβω το κινητό θα το δοκιμάσω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσθήκη. Από Τετάρτη που θα παραλάβω το κινητό θα το δοκιμάσω!
Κώστα στο επισκεύασαν τελικά? Γαμώτο πρέπει να το αποχωριστω και εγώ αναγκαστικά γιατί πλέον έχει έντονο burn in στην οθόνη και τελειώνει η εγγύηση πολύ σύντομα οπότε δεν θέλω να βρεθώ με μία συσκευή που αν πάθει κάτι θα την έχω διακοσμητική. Πραγματικά παρόλα τα τερτιπια του, μου αρέσει πολύ σαν τηλέφωνο και με τις συνεχείς προσθήκες από τους developers, παίρνει παράταση στα μάτια μου.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δουλεύει αν και κρίμα που στην κύρια κάμερα δεν λειτουργεί. Στην μπροστινή όλα οκ!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύει κανονικά με εντυπωσιακό αποτέλεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει και τα αυτοκολλητα επαυξημένης πραγματικότητας καλή φάση και αυτά δουλεύουν κανονικά ωραίος ο developer

Link to comment
Share on other sites

Κώστα στο επισκεύασαν τελικά? Γαμώτο πρέπει να το αποχωριστω και εγώ αναγκαστικά γιατί πλέον έχει έντονο burn in στην οθόνη και τελειώνει η εγγύηση πολύ σύντομα οπότε δεν θέλω να βρεθώ με μία συσκευή που αν πάθει κάτι θα την έχω διακοσμητική. Πραγματικά παρόλα τα τερτιπια του, μου αρέσει πολύ σαν τηλέφωνο και με τις συνεχείς προσθήκες από τους developers, παίρνει παράταση στα μάτια μου.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ναι δυστυχώς το επισκευασαν! Είχα την ελπίδα για αντικατάσταση αλλά ΟΚ τι να κάνουμε.

Το πρόβλημα μου είναι ακριβώς αυτό που λες. Πλέον δεν έχει άλλη εγγύηση και άρα από εδώ και πέρα ότι πάθει, τέλος. Ευτυχώς burn in δεν είχε πριν. Τώρα αν βγάλει, ελπίζω να μην είναι έντονο. Ίσως δεν έβγαλε γιατί για καιρό έπαιζα χωρίς navbar και με LMT

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει και στην κύρια! Είσαι σίγουρος ότι δεν σου λειτουργεί? Προσοχή, δουλεύει μόνο σε ανθρώπους και όχι σε αντικείμενα!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δουλεύει κανονικά με εντυπωσιακό αποτέλεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει και τα αυτοκολλητα επαυξημένης πραγματικότητας καλή φάση και αυτά δουλεύουν κανονικά ωραίος ο developer

Το δοκίμασα στον εαυτό μου με την κύρια κάμερα να κοιτάει εμένα και λειτουργεί.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν έχει άλλη εγγύηση και άρα από εδώ και πέρα ότι πάθει, τέλος.

 

Να ρωτήσω, στο ανταλλακτικό που τοποθέτησαν δεν σου έδωσαν (μόνο σε αυτό εννοείται), πάλι εγγύηση?

 

Στο νήμα του Mate 10 pro, ένα παιδί αναφέρει ότι του to δώσανε από το service σε αντικατάσταση ενός Mate 8!!!!!!

Έχει λογική αυτό? Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο?????

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, στο ανταλλακτικό που τοποθέτησαν δεν σου έδωσαν (μόνο σε αυτό εννοείται), πάλι εγγύηση?

 

Στο νήμα του Mate 10 pro, ένα παιδί αναφέρει ότι του to δώσανε από το service σε αντικατάσταση ενός Mate 8!!!!!!

Έχει λογική αυτό? Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο?????

 

Δεν το έθεσα σωστά! Οτιδήποτε εκτός της μπαταρίας. Αυτό που δεν ρώτησα είναι αν δίνουν κανονικά εγγύηση όσο χρόνο είχε το συγκεκριμένο μέρος του κινητού και σαν καινούριο ή δίνουν απλώς ένα 6μηνο επειδή είναι ανταλλακτικό.

 

Από εκεί και πέρα για το P10 pro που λες. Τι εννοείς αν έχει λογική? Αν δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, τότε σου προσφέτουν άλλο τηλέφωνο. Κανονικά πρέπει να είναι ίσης ή μεγαλύτερης αξίας αλλά αυτό άντε κυνήγησε το. Στην τελική Mate 10 του έδωσαν. Σε κάθε περίπτωση για μένα αυτό είναι πολύ καλύτερο αν μιλάμε για κάποιον που έχει κινητό 1,5+ χρόνου καθώς η νέα συσκευή έχει πάλι, ολόκληρη 2 χρόνια.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έθεσα σωστά! Οτιδήποτε εκτός της μπαταρίας. Αυτό που δεν ρώτησα είναι αν δίνουν κανονικά εγγύηση όσο χρόνο είχε το συγκεκριμένο μέρος του κινητού και σαν καινούριο ή δίνουν απλώς ένα 6μηνο επειδή είναι ανταλλακτικό.

 

Από εκεί και πέρα για το P10 pro που λες. Τι εννοείς αν έχει λογική? Αν δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, τότε σου προσφέτουν άλλο τηλέφωνο. Κανονικά πρέπει να είναι ίσης ή μεγαλύτερης αξίας αλλά αυτό άντε κυνήγησε το. Στην τελική Mate 10 του έδωσαν. Σε κάθε περίπτωση για μένα αυτό είναι πολύ καλύτερο αν μιλάμε για κάποιον που έχει κινητό 1,5+ χρόνου καθώς η νέα συσκευή έχει πάλι, ολόκληρη 2 χρόνια.

 

Και φυσικά γλιτώνεις από ένα τηλέφωνο, που αν λήξει η εγγύηση, κινδυνεύεις να το κάνεις κάδρο στο σπίτι λόγω έλλειψης ανταλλακτικών.

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να κανει backup με το hisuite?
Προσωπικά backup μόνο σε cloud κάνω . Google photos , drive κτλ .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα .

το κινητο σημερα επεσε απο τα χερια μου καποια στιγμη, ενω ολα εδειχναν οτι δε τρεχει τιποτα, καποια στιγμη η μπαταρια βρεθηκε γυρω στο 15% μετα απο χρηση που εκανα και ξαφνικα μπαινει σε energy save και μου μηδενιζει ... λεω οκ εφαγε φλασια δεν ειναι κατι ...

γυρναω σπιτι και το βαζω το φορτισει ... τσιφος ... κανει συνεχως επανεκκινηση φτανει ως στο να βαλω το κωδικο PIN Και ξανακλεινει και φτου ξανα απο την αρχη επανεκκινηση ... κανει Loop

τι συνεβη ? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα .

το κινητο σημερα επεσε απο τα χερια μου καποια στιγμη, ενω ολα εδειχναν οτι δε τρεχει τιποτα, καποια στιγμη η μπαταρια βρεθηκε γυρω στο 15% μετα απο χρηση που εκανα και ξαφνικα μπαινει σε energy save και μου μηδενιζει ... λεω οκ εφαγε φλασια δεν ειναι κατι ...

γυρναω σπιτι και το βαζω το φορτισει ... τσιφος ... κανει συνεχως επανεκκινηση φτανει ως στο να βαλω το κωδικο PIN Και ξανακλεινει και φτου ξανα απο την αρχη επανεκκινηση ... κανει Loop

τι συνεβη ? :cry::cry:

Άστο να φορτίσει μέχρι τέλους...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση ασφαλείας του Ιανουαρίου σας ήρθε;
Εμένα ναι,προχθες

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα όχι και περιμένω να έρθει για να δω αν διόρθωσαν αυτό που δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις όταν έχεις συνδεμένο BT ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση ασφαλείας του Ιανουαρίου σας ήρθε;

 

Εμενα, οχι. Και δεν θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων για να ερθει για να δω αν τιποτα εχω κανενα θεμα με τις ενημερωσεις πλεον. Κανονικα, απο αυριο και μετα δεν θα επρεπε να κυκλοφορησει;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, οχι. Και δεν θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων για να ερθει για να δω αν τιποτα εχω κανενα θεμα με τις ενημερωσεις πλεον. Κανονικα, απο αυριο και μετα δεν θα επρεπε να κυκλοφορησει;

 

Βασικά, κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα αλλά γίνεται αυτό εξαίρεση μερικές φορές (Εθνικές εορτές στις ΗΠΑ),

αλλά άμα δεν βαριέσαι το sideloading, κάνε sideload την Full OTA την ενημέρωση του Ιανουαρίου.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα αλλά γίνεται αυτό εξαίρεση μερικές φορές (Εθνικές εορτές στις ΗΠΑ),

αλλά άμα δεν βαριέσαι το sideloading, κάνε sideload την Full OTA την ενημέρωση του Ιανουαρίου.

 

Δεν γνωριζω δυστυχως πως γινονται αυτα που γραφεις... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Είναι σε δίλημμα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Το nexus μου το έχω 1.5 χρόνο και τρέχει καλύτερα από την πρώτη μέρα.

Το έχω ρουταρισμένο με περασμένη custom rom με sot 6-6:30.

Είμαι από τους τυχερούς που δεν είχα θέμα με bootloop ή μπαταρία.

Το δίλημμα μου είναι να προχωρήσω σε αλλαγή συσκευής τώρα ή περιμένω να τα φτύσει τελείως γιατί είναι θέμα χρόνου.

Οι συσκευές που μου έχουν κεντρίσει το ενδιαφέρων είναι htc u11 και oneplus 5t.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Είναι σε δίλημμα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Το nexus μου το έχω 1.5 χρόνο και τρέχει καλύτερα από την πρώτη μέρα.

Το έχω ρουταρισμένο με περασμένη custom rom με sot 6-6:30.

Είμαι από τους τυχερούς που δεν είχα θέμα με bootloop ή μπαταρία.

Το δίλημμα μου είναι να προχωρήσω σε αλλαγή συσκευής τώρα ή περιμένω να τα φτύσει τελείως γιατί είναι θέμα χρόνου.

Οι συσκευές που μου έχουν κεντρίσει το ενδιαφέρων είναι htc u11 και oneplus 5t.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αφού έφαγες τον γάιδαρο δούλεψε το μέχρι να πάθει αν πάθει. Είναι μια χαρά χωρίς τα προβλήματα. Μετά πας σε op6 ή 6Τ ή ίσως και σε άλλο καλό που θα έχει βγει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχουν ακόμα 6p που δεν έχουν burn in....

 

Εγώ στην θέση σου θα το τσεκαριζα λίγο καλύτερα....

 

Αν είσαι ευχαριστημένος, που γιατί να μην είσαι το κινητό πετάει μέχρι κ σήμερα, καλύτερα να το κρατήσεις δεν αξίζουν τα χρήματα για την αλλαγή....

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!! Ούτε το δικό μου έχει κάποιο θέμα με την οθόνη. Μονό με την μπαταρία και θέλω να πάρω σήμερα τηλέφωνο για να το στείλω αν είναι.

 

Μόλις μίλησα και με τα δυο σέρβις. στην μιχαλακοπουλου μου είπαν πως δεν έχει μπαταρία και δεν ξέρουν πότε θα φέρουν και στην TS μου είπαν να το στείλω. Οποτε αυριο το ετοιμαζω για ταξιδι και βλεπουμε.

Edited by Andreas_sifnos
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχουν ακόμα 6p που δεν έχουν burn in....

 

Εγώ στην θέση σου θα το τσεκαριζα λίγο καλύτερα....

 

Αν είσαι ευχαριστημένος, που γιατί να μην είσαι το κινητό πετάει μέχρι κ σήμερα, καλύτερα να το κρατήσεις δεν αξίζουν τα χρήματα για την αλλαγή....

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω 1,5 χρόνο μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα πουθενά άψογο σε όλα,ούτε καν σκέφτομαι για αλλαγή εκτός απροόπτου άλλο τόσο θα το κρατήσω σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ο μόνος λόγος που με τρώει το χέρι, είναι ότι πετυχαίνω συσκευές (που μου αρέσουν) σε πολύ καλές τιμές.

Βρήκα το HTC u11 καινούργιο 350€.

Δεν θα το πάρεις? Ε!!!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...