Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω κάνει μια ομάδα στο flickr για φωτογραφίες από την συσκευή μας οποίος θέλει μπορεί να γίνει μέλος και να ανεβάζει τις φωτογραφίες του.

 

https://www.flickr.com/groups/3085224@N23/pool/with/31492155826/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μπήκε και εμενα η 7.1.1 Για να δούμε αν θα βελτιωθεί η μπαταρία γιατι μέρα δεν με εβγαζε με τιποτα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.Θα ήθελα να ρωτήσω, έχω την beta έκδοση. Ή σταθερή θα μου έρθει αυτόματα ή πρέπει να διαγράψω την beta πρώτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει αυτόματα. Απλά περιμένουμε. Έχουμε έκδοση μεταγενέστερη της stable. Μάλλον εκεί είναι το θέμα. Θα δείξει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε dp2 δεν έχει πάρει κανένας ε ; Χμ χμ...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τίποτα ακόμα και από εμένα...

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε μέσω fast boot την 7.1.1 αλλά χωρίς να κάνετε διαμόρφωση το εσωτερικό χώρο αποθήκευσης

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι την έχετε τώρα μία εβδομάδα σχεδόν, έχετε βγάλει συμπέρασμα για την μπαταρία? Που κυμαίνεται το σοτ κλπ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός για root σε 7.1.1 ;

 

Επίσης ποια rom και kernel είναι οι καλύτεροι όσον αφορά την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός για root σε 7.1.1 ;

 

Επίσης ποια rom και kernel είναι οι καλύτεροι όσον αφορά την μπαταρία;

 

Εδώ για root/unroot/ξεκλείδωμα bootloader κτλ ...

 

Εδώ για custom kernels & recoveries

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα τρελό πρόβλημα με το φάκελο του 9GAG. Ορισμένες φορές δε μου διαβάζει ο media server το φάκελο και οι φωτογραφίες δεν εμφανίζονται σε κανένα πρόγραμμα φωτογραφιών. Οι file managers δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Πάντα κοιτάω για το αρχείο .nomedia το οποίο δεν υπάρχει. Οτιδήποτε άλλο να κάνω εμφανίζεται κανονικά στις εφαρμογές που έχω. Δηλαδή αν τραβήξω φωτογραφία ή κατεβάσω κάτι αμέσως θα φανεί και θα γίνει backup στο Google Photos. Το 9GAG όμως μουλαρώνει. Και επανεκκίνηση να κάνω τα ίδια. Ή το διακοπτάκι στο Photos να πειράξω πάλι δεν κάνει τίποτα. Ξαφνικά χωρίς να κάνω τίποτα θα εμφανίσει τις φωτογραφίες και θα κάνει backup. Αλλά και πάλι θα το χάσει ύστερα από λίγες μέρες. Πχ είχα βάλει την DP 7.1.1 τον Οκτώβρη που βγήκε. 2 φορές εντόπισα το πρόβλημα και λύθηκε. Σήμερα το πρωί έβαλα την stable 7.1.1 και διαπίστωσα πως χτες δεν έκανε backup. Κατέβασα επίτηδες κάτι από το 9GAG και από το messenger και ενώ στο δεύτερο έβγαλε ειδοποίηση για το πρώτο μετά τόσες ώρες όχι.

 

Δεν το έχω εντοπίσει πότε ξεκίνησε. Ίσως να είναι και χρόνια. Πέρυσι με το NOTE 4 και εκείνη την τραγική αναβάθμιση σε 5.1.1 έκανα συνεχώς format και δεν άνοιγα πάντα το Photos. Αλλά από το χειμώνα που πήρα το 6P και έβαλα την πρώτη DP το πρόσεξα για τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα τρελό πρόβλημα με το φάκελο του 9GAG. Ορισμένες φορές δε μου διαβάζει ο media server το φάκελο και οι φωτογραφίες δεν εμφανίζονται σε κανένα πρόγραμμα φωτογραφιών. Οι file managers δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Πάντα κοιτάω για το αρχείο .nomedia το οποίο δεν υπάρχει. Οτιδήποτε άλλο να κάνω εμφανίζεται κανονικά στις εφαρμογές που έχω. Δηλαδή αν τραβήξω φωτογραφία ή κατεβάσω κάτι αμέσως θα φανεί και θα γίνει backup στο Google Photos. Το 9GAG όμως μουλαρώνει. Και επανεκκίνηση να κάνω τα ίδια. Ή το διακοπτάκι στο Photos να πειράξω πάλι δεν κάνει τίποτα. Ξαφνικά χωρίς να κάνω τίποτα θα εμφανίσει τις φωτογραφίες και θα κάνει backup. Αλλά και πάλι θα το χάσει ύστερα από λίγες μέρες. Πχ είχα βάλει την DP 7.1.1 τον Οκτώβρη που βγήκε. 2 φορές εντόπισα το πρόβλημα και λύθηκε. Σήμερα το πρωί έβαλα την stable 7.1.1 και διαπίστωσα πως χτες δεν έκανε backup. Κατέβασα επίτηδες κάτι από το 9GAG και από το messenger και ενώ στο δεύτερο έβγαλε ειδοποίηση για το πρώτο μετά τόσες ώρες όχι.

 

Δεν το έχω εντοπίσει πότε ξεκίνησε. Ίσως να είναι και χρόνια. Πέρυσι με το NOTE 4 και εκείνη την τραγική αναβάθμιση σε 5.1.1 έκανα συνεχώς format και δεν άνοιγα πάντα το Photos. Αλλά από το χειμώνα που πήρα το 6P και έβαλα την πρώτη DP το πρόσεξα για τα καλά.

 

Δοκίμασε αυτό μήπως δουλέψει,με έναν file manager κανε εμφάνιση κρυφών αρχείων και με σβήσε τα αρχεία .nomedia.Ένας φίλος μου είχε αυτό το θέμα στο s7 edge εκεί ξαφνικά δεν έδειχνε τίποτα του έκανα αυτό και πέτυχε

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αρχεία .nomedia; Γιατί στο συγκεκριμένο φάκελο δεν έχω τέτοιο αρχείο.

 

Ναι όλα τα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε δούλεψε. Ότι άλλο και να αποθηκευσω είναι εξαιρετικά. Αυτό όχι. Διάβασα και στα google forums το ίδιο πρόβλημα. Δοκιμασα να μετονομασω το φάκελο και πάλι κάνει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Τώρα μόλις αντεγραψα κάτι άσχετο στο φάκελο και μου έβγαλε τελικά να κάνω backup αλλά στο google photos φαίνεται μόνο ή αντεγραμμενη εικόνα. Οι άλλες εξαφανισμένες. Και έχουν διαφορά ονόματα. Είτε μικρά είτε μεγάλα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τρελό bug υπάρχει. Πήγα τώρα με μία εφαρμογή και εκρυψα το φάκελο. Πήγα μετά στο photos και όντως είχαν φύγει. Μετά πήγα πάλι στην εφαρμογή και βρήκα τον "κρυφό" φάκελο. Ω του θαύματος είχε διαβάσει όλα τα περιεχόμενα. Μόλις τον εμφάνισα πάλι @@. Εμφανίστηκαν οι παλιές φωτογραφίες. Αυτές που κατέβασα το μεσημέρι εξαφανισμένες. Το έκανα για δεύτερη φορά και το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη νεα ενημερωση του messenger εμφανιζει σε καποιον το κοκκινο σηματακι στο εικονιδιο για αδιαβαστο μημυμα; Αναφερομαι σε στοκ 7.1.1

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη νεα ενημερωση του messenger εμφανιζει σε καποιον το κοκκινο σηματακι στο εικονιδιο για αδιαβαστο μημυμα; Αναφερομαι σε στοκ 7.1.1

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

εμενα το κανει αυτο εδω και σχεδον 1 μηνα , ασχετα με την εκδοση του κινητου ... θεωρω οτι ειναι θεμα της εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το φάκελο του 9gag δε λύθηκε αλλά το προσπερασα. Αν βάλω τον FX file explorer και πάω στο φάκελό 9gag μπορώ να κάνω ένα "rescan media" και να δει τα νέα περιεχόμενα.

 

Επιμενω πως είναι ένα θέμα που είναι εκνευριστικο. Από την κυριακη που εκανα format και έβαλα την τελευταία έκδοση το πρόβλημα παραμένει. Ότι και αν βάλω στο σύστημα σε δευτερόλεπτα έχει φανεί και γίνει backup. Εδώ όχι.

 

Τέλος πάντων. Παρατηρώ πάντως και λίγο βελτιωμένη μπαταρία στην 7.1.1. Ίσως είναι αρχή ακόμη αλλά σχετικά πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια βοηθεια παιδια, γιατι κολλησε το μυαλο μου,μιας και δεν ξανασχοληθηκα εδω και μήνες, εχω περασμενη την τελευταία 6.0 (λογω μπαταρίας), με root και custom recovery. Για να περασω την 7.1 απλα μπαινω bootloader κ φλασαρω με ADB την original rom (flash all κλπ η γνωστη διαδικασια) ή θελει κ κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...