Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ μου με Root η χωρίς;;;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είχε κάποιος την 6 και πήγε στη 7 νομίζω ότι από εκεί ξεκίνησαν τα προβλήματα ειδικά με την μπαταρία. Αδικαιολόγητα έπεφτε και με την 7.1.1 και μου είχε κλείσει μία στο 10% μία 18 και μία 14%

Και έτσι έφαγε σουτο και γύρισε στη μάνα του :)

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει βαλει κανεις usb o.t.g ? γιατι εμενα δεν μου αναγνωρίζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με την μπαταρια που στο 15 % κλεινει το κινητο δεν το εχεις εσυ?

 

Ποιο έβαλες και δεν σε αναγνωρίζει?Πρέπει να είναι κατευθείαν type c χωρίς ανταπτορακι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έβαλες και δεν σε αναγνωρίζει?Πρέπει να είναι κατευθείαν type c χωρίς ανταπτορακι

ωχ... με ανταπτορακι εχω βαλει :/

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε κάποιος την 6 και πήγε στη 7 νομίζω ότι από εκεί ξεκίνησαν τα προβλήματα ειδικά με την μπαταρία. Αδικαιολόγητα έπεφτε και με την 7.1.1 και μου είχε κλείσει μία στο 10% μία 18 και μία 14%

Και έτσι έφαγε σουτο και γύρισε στη μάνα του :)

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Εσύ τώρα μου απάντησες;;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μην παίρνεις ότι να ναι,πάρε κάποιο που να είναι συμβατό και δεν θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα

 

http://www.tronsmart.com/tronsmart-usb-3.0-type-c-cc03-male-to-usb-a-female-adapter

 

Στο aliexpress το έχει ποιο φθηνά

 

https://www.aliexpress.com/af/Tronsmart-type%25252dC-cc03.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160115233740&SearchText=Tronsmart+type-C+cc03&blanktest=0

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις ότι να ναι,πάρε κάποιο που να είναι συμβατό και δεν θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα

 

http://www.tronsmart.com/tronsmart-usb-3.0-type-c-cc03-male-to-usb-a-female-adapter

 

Στο aliexpress το έχει ποιο φθηνά

 

https://www.aliexpress.com/af/Tronsmart-type%25252dC-cc03.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160115233740&SearchText=Tronsmart+type-C+cc03&blanktest=0

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, το χτυπάω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο'δω παρτε το http://www.skroutz.gr/s/9456355/Tronsmart-USB-C-male-USB-A-female-CC03.html

Σε oneplus 3 δουλεύει άψογα!

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις usb o.t.g ? γιατι εμενα δεν μου αναγνωρίζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με την μπαταρια που στο 15 % κλεινει το κινητο δεν το εχεις εσυ?

Όχι καθόλου! Για να είμαι ειλικρινείς δεν το αφήνω συχνά να πέσει κάτω από 20% αλλά γενικά ποτέ δεν μου έχει σβήσει.

Φιλέ μου με Root η χωρίς;;;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ εντελώς!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου! Για να είμαι ειλικρινείς δεν το αφήνω συχνά να πέσει κάτω από 20% αλλά γενικά ποτέ δεν μου έχει σβήσει.

 

Στοκ εντελώς!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά ενημέρωση, σήμερα το πρωί παρέλαβα το τηλέφωνο από το service με αλλαγμένη πλακέτα. Αφήνοντας στην άκρη την μεγάλη καθυστέρηση έχω να πω ότι δεν έχει το παραμικρό σημάδι που να δηλώνει ότι έχει ανοίξει. Μέχρι και το αυτοκόλλητο dbrand στη πλάτη ήταν εκεί μαζί με το τζάμι στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με αυτό που έγραψες αλλά επειδή φοράς dbrand, να σε ρωτήσω το ντύνει το κινητό και στο πλάι ή μόνο από πίσω και μπροστά? Σκέφτομαι να βγάλω την θήκη και να το αφήσω με αυτά για να το προστατεύει τουλάχιστον από γρατζουνιές με κλειδιά κλπ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με αυτό που έγραψες αλλά επειδή φοράς dbrand, να σε ρωτήσω το ντύνει το κινητό και στο πλάι ή μόνο από πίσω και μπροστά? Σκέφτομαι να βγάλω την θήκη και να το αφήσω με αυτά για να το προστατεύει τουλάχιστον από γρατζουνιές με κλειδιά κλπ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγοράζεις όποιο θέλεις, έχει πίσω, πλάι και μπροστά.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο φίλος από πάνω έχει τα πάντα στο site τους. Εγώ έχω μόνο πίσω αλλά και σε διάφανη θήκη!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η μπαταρία ... με 2 μέρες αναμονή 3.40" οθόνη και άλλο τόσο κλήσεις ..

:happy: :D :happy:

Screenshot_20161108_162700.pngScreenshot_20161108_162712.pngScreenshot_20161108_162720.png

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η μπαταρία ... με 2 μέρες αναμονή 3.40" οθόνη και άλλο τόσο κλήσεις ..

:happy: :D :happy:

Screenshot_20161108_162700.pngScreenshot_20161108_162712.pngScreenshot_20161108_162720.png

Μάλλον είσαι στην 6και μείνε εκεί προσ το παρόν!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος πλέον ακόμα και με 7.1.1 στο θέμα μπαταρίας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να γυρίσω σε 6

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην 6 είμαι και για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δεν με έτρωγε να αλλάξω 1ος ή να βάλω beta ... λίγη υπομονή δεν βλάπτει ...

Βασικά εκτός από την εφαρμογή της κάμερας και τα παράθυρα δεν υπάρχει κάτι άλλο που να με δελεάζει.

Εξάλλου για εμένα το κινητό είναι εργαλείο. Η ταχύτητα του επίσης είναι εξαιρετική, σε σχέση με τόσα άλλα που κυκλοφορούν, δεν έχει αρνηθεί ή καθυστερήσει ούτε μία φορά να ανταποκριθεί σε εντολή. Είναι πραγματικά η μέρα με την νύχτα με όσα είχα. Ειδικά από την Samsung πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τη beta 7.1.1 και λέτε για drain, έχει μία λογική διότι είστε testers ουσιαστικά.

Παρ όλα αυτά, έχετε υπόψιν σας τις εφαρμογές που έχετε εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τη beta 7.1.1 και λέτε για drain, έχει μία λογική διότι είστε testers ουσιαστικά.

Παρ όλα αυτά, έχετε υπόψιν σας τις εφαρμογές που έχετε εγκαταστήσει.

Εμένα μου έσβηνε και από μόνο του στο 15% δε μπορώ να δεκτω ότι σε 10 μήνες χαλασα την μπαταρία έτσι!

Τώρα με LG G2 kai CM13 snapshot και gapps stock βγάζω SOT 3,5 ώρες πάντα και με όλα ανοιχτά.

Και ή μπαταρία είναι του 2014/11 με 3000mah.

Νομίζω ακόμα ή 7 θέλει δουλειά δε είναι μόνο ταχύτητα.

Θέλει και αυτονομία.

Ή 6 μου έβγαζε μέρα το τηλ χαλαρα, ενώ με την 7 πολύ πολύ δύσκολα!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έσβηνε και από μόνο του στο 15% δε μπορώ να δεκτω ότι σε 10 μήνες χαλασα την μπαταρία έτσι!

Τώρα με LG G2 kai CM13 snapshot και gapps stock βγάζω SOT 3,5 ώρες πάντα και με όλα ανοιχτά.

Και ή μπαταρία είναι του 2014/11 με 3000mah.

Νομίζω ακόμα ή 7 θέλει δουλειά δε είναι μόνο ταχύτητα.

Θέλει και αυτονομία.

Ή 6 μου έβγαζε μέρα το τηλ χαλαρα, ενώ με την 7 πολύ πολύ δύσκολα!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Χρισμοποιουσες fast charging? Σε μένα παντός και στο s6 και στο s6 edge σε 8 μήνες μπαταρία έπεσε άπειρα μάλλον λόγο fast charging, με ίδια συσκευή στον φίλο μου χωρίς χρήση fast charging παρέμενε ίδια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έσβηνε και από μόνο του στο 15% δε μπορώ να δεκτω ότι σε 10 μήνες χαλασα την μπαταρία έτσι!

Τώρα με LG G2 kai CM13 snapshot και gapps stock βγάζω SOT 3,5 ώρες πάντα και με όλα ανοιχτά.

Και ή μπαταρία είναι του 2014/11 με 3000mah.

Νομίζω ακόμα ή 7 θέλει δουλειά δε είναι μόνο ταχύτητα.

Θέλει και αυτονομία.

Ή 6 μου έβγαζε μέρα το τηλ χαλαρα, ενώ με την 7 πολύ πολύ δύσκολα!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

Το G2 Δεν θα έπρεπε να μπαίνει καν σε σύγκριση. Μιλάμε για μία από τις καλύτερες ναυαρχίδες στο θέμα μπαταρίας! Ακόμα και τα G3-4-5 δεν κατάφεραν να πιάσουν την αυτονομία του σε κανένα σημείο. Με το G2 είχα άνετα 6ωρα SOT χωρίς καν να πιέζομαι.(Φυσικά πάντα όλα ανοιχτά εκτός location το οποίο και δεν χρειάζομαι εκτός και χρειαστεί να κάνω nav οπότε και το ανοίγω)

 

Εγώ με την 7 δεν έχω θέμα σε μπαταρία εκτός από τις αρχές όπου και πάλι βρήκα τι φταίει και το διόρθωσα. Τραγική η google με τα drain σε wifi(ipv6 packets problem) Και σε bluetooth drain θα συμφωνήσω αλλά κατά τα άλλα δεν μιλάμε για χαοτική διαφορά με την ΜΜ. Ούτε χειρότερα ούτε καλύτερα θα έλεγα. Δεν ξέρω για 7.1.1. Αλλά δεν ελπίζω για κάτι δραματικό. Πάντως και τώρα βγάζω άνετα 4-5 ώρες ανάλογα και την χρήση βέβαια. Αν δεν μπω καθόλου σε wifi και δεδομένου ότι πολλές φορές δεν έχω καλό σήμα μπορεί αν πέσω στις 3-4 ώρες. Σε κάθε περίπτωση την μέρα την βγάζω πολύ άνετα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το ζόρι αγγίζω τις 3.30 ώρες με wifi χρήση κατά 80%. Νομίζω είναι πολύ χαμηλό και ίσως πρέπει να γυρίσω σε ΜΜ που την έχουμε γενικά σαν κριτήριο. Αν πάλι δεν.. τότε ίσως αλλάξω την μπαταρία που σκεφτόμουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...