Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

10 Ιανουαρίου έρχεται Ελλάδα από την Vodafone. Επίσημο

 

Τιμή ξέρουμε? Και γενικά από που συμφέρει να το πάρουμε τώρα? Σιχάθηκα με τα Samsung καιρός να γυρίσω σε Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Τιμή ξέρουμε? Και γενικά από που συμφέρει να το πάρουμε τώρα? Σιχάθηκα με τα Samsung καιρός να γυρίσω σε Nexus.

 

Λογικά από 649 το 32αρι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν πιστεύω ότι θα έρθει σε άλλη τιμή. Αλλά προσωπικά είναι το πρώτο κινητό μετά από πολλά χρόνια που λέω ότι αξίζει κάθε του ευρώ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει άραγε σαν το nexus 6 η κατρακυλα της τιμής? Το είχα πάρει πρώτος πρώτος όταν είχε βγει 670 και το πούλησα πριν 2 μήνες 320€...
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει άραγε σαν το nexus 6 η κατρακυλα της τιμής? Το είχα πάρει πρώτος πρώτος όταν είχε βγει 670 και το πούλησα πριν 2 μήνες 320€...

Πιστεύω ότι θα πέσει η τιμή μόνο και μόνο επειδή είναι Nexus (και huawei) και ποτέ δεν πουλάνε, μιας και ο κόσμος ψωνίζει Samsung, Apple σταθερά. Θα γίνει το συνηθισμένο ξεστοκαρισμα κατά το καλοκαίρι.

 

Πάντως το κινητό αξίζει ακόμη και στα 600 ευρώ που έχει αυτή τη στιγμή στο γαλλικό Amazon. 2 χρόνια θα βγάλει άνετα, χαρείτε το από τώρα. Μακροπροσθεσμα συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει κάθε ευρώ. Τώρα προφανώς αν κάποιος μπορεί να κάνει υπομονή και να βελτιώση την σχέση απόδοση/τιμή, ε εννοείται να το κάνει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κατάρα με τα tampered glass συνεχίζετε ,σήμερα μου έφερε το δέμα ο ταχυδρόμος από Αμερική με την intelliglass που μου έστειλε ο φίλος μου ,το ανοιξα και μέσα στο κουτί δεν υπήρχε τίποτα!!!! Αυτό έρχεται σε συνέχεια της απροσεξίας μου να μου πέσει ή orzly που είχα παραγγείλει από amazon και να σπάσει, τελικά δεν με θέλει δεν του βάζω glass....
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει άραγε σαν το nexus 6 η κατρακυλα της τιμής? Το είχα πάρει πρώτος πρώτος όταν είχε βγει 670 και το πούλησα πριν 2 μήνες 320€...

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος και εννοείς ότι το έδωσες 520;;;;

Γιατί αν το έδωσες 320 το έδωσες τσάμπα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος και εννοείς ότι το έδωσες 520;;;;

Γιατί αν το έδωσες 320 το έδωσες τσάμπα.

320. Τόσο τα δίνουν και τώρα 300-320. Ειδικά όταν είχε βγει η προσφορά από vodafone 299€ καινούριο, μέσα στο καλοκαίρι τα έδιναν ακόμα πιο φτηνά τα μεταχειρισμένα. Για το 32αρι λέμε πάντα. Το 64αρι άντε να πιάσει 50-70 παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

320. Τόσο τα δίνουν και τώρα 300-320. Ειδικά όταν είχε βγει η προσφορά από vodafone 299€ καινούριο, μέσα στο καλοκαίρι τα έδιναν ακόμα πιο φτηνά τα μεταχειρισμένα. Για το 32αρι λέμε πάντα. Το 64αρι άντε να πιάσει 50-70 παραπάνω.

 

Χαχα, ο ενας μιλαει για Moto nexus 6 κι ο άλλος για Huawei nexus 6p. Ατιμη google με τις ονομασιες σου...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ο ενας μιλαει για Moto nexus 6 κι ο άλλος για Huawei nexus 6p. Ατιμη google με τις ονομασιες σου...

 

Ωχ...ναι, διάβασα το 6 και παρέλειψα το Ρ. :lol::lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κατάρα με τα tampered glass συνεχίζετε ,σήμερα μου έφερε το δέμα ο ταχυδρόμος από Αμερική με την intelliglass που μου έστειλε ο φίλος μου ,το ανοιξα και μέσα στο κουτί δεν υπήρχε τίποτα!!!! Αυτό έρχεται σε συνέχεια της απροσεξίας μου να μου πέσει ή orzly που είχα παραγγείλει από amazon και να σπάσει, τελικά δεν με θέλει δεν του βάζω glass....

Στεφανε πραγματικά δεν σε θέλει. Γτ το δεν το πήρες από την εταιρία κατευθείαν; Τελικά το αγόρασα και εγώ με σε συσκευασία των 2.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα πάλι την orzly αν και ψηνομαι για nilkin h+ pro που διαβάζω ότι είναι φοβερή
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα πάλι την orzly αν και ψηνομαι για nilkin h+ pro που διαβάζω ότι είναι φοβερή

Τέτοια μου λες και με βάζεις να ψάχνω!! Λες να την δοκιμασω και αυτήν;;

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Να και το review του gsmarena...αν και αργησε...

http://www.gsmarena.com/huawei_nexus_6p-review-1355.php

Ολοκληρωμένο και πολύ σοβαρό review. Άργησαν αρκετά βέβαια...

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μου λες και με βάζεις να ψάχνω!! Λες να την δοκιμασω και αυτήν;;

Γιατί όχι εγώ έχω παραγγείλει 3 4 διαφορετικές χαχα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωμένο και πολύ σοβαρό review. Άργησαν αρκετά βέβαια...

 

Το καλό το πράγμα ,αργεί:).Τουλάχιστον επιβεβαιώθηκε (και απο αυτό το review) οτι το συγκεκριμένο κινητό είναι ,αν οχι το καλύτερο,ένα απο τα καλύτερα android κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

Λοιπόν ύστερα από 4 χρόνια ως χρηστης iphone 3g,4,4s,5 και ως τεχνικός υπολογιστών και κινητών , έχω να πω ότι η huawei έκανε πολύ καλή δουλειά !

Όσο για την μετάβαση από ios σε android έχω να πω ότι τα πράγματα άρχισαν να ισορροπούν,

Τελευταία εμπειρία μου με android ήταν 2.3.4

Έχω εδώ και μια βδομάδα το κινητό με θήκες supcase και spigen,

Εντυπώσεις πολύ γρήγορο,δυνατο, πολύ καλή μπαταρία,καμερα, χρωματα, ήχος κτλ λίγο πολύ είναι και **** σαν συσκευή

Το μόνο κατά του είναι για μένα ότι χωρίς θήκη εχεισ κάνει συμβόλαιο ότι θα σου πέση, γιατί γλιστρά!

Ευτυχώς υπάρχουν οι θήκες.

 

Θα με ενδιέφερε και καμία ιδέα για custom Ρομ και αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας.

Αν έχει κάποιος να προτείνει είμαι όλος αυτιά

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες... Θα το χαρείς το κινητό. Είναι σίγουρο.

 

Τώρα από ρομ κυκλοφορούν τα πάντα. Εγώ είμαι με Cataclysm και ElementalX kernel έχω σούπερ νούμερα σε χρόνους μπαταρίας. Από εκεί και πέρα μπορείς να δοκιμάσεις παρά πολλούς συνδυασμούς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς ροοτ η Μπαταρία ειναι σούπερ. Το βγάζω από την πρίζα στις 7:30 το πρωί και μέχρι τις 12 το βράδυ που θα πάω για ύπνο έχω 30%! Υπερ ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ή συσκευή και ή μπαταρία το να αρχίζεις να πειραζεις κερνελ για δέκα λεπτά παραπάνω δεν λέει τίποτα, σε μεγαλύτερους μπελάδες θα σε βάλει άλλες είναι οι χαρές του Ρουτ και όχι τα στατιστικά της μπαταρίας
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...