Jump to content

Eurotrip


marios_ch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε επερχομενο eurotrip ποια ειναι η καλυτερη λυση παιδια;

 

Δεδομενου θα αλλαξω 5 6 χωρες σε μια βδομαδα!

 

Μονο για data ενδιαφερομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια από τις εταιρείες που παρέχουν roaming cards (dataroam, keepgo -μόνο data- ,worldsim, onesim, gosim, , forbesfone - voice&data). Δες σε ποιες χώρες θα πας και αποφάσισε αναλόγως.

Πολλές από αυτές έχουν και Mifi, το οποίο μπορεί να σου χρειαστεί.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια από τις εταιρείες που παρέχουν roaming cards (dataroam, keepgo -μόνο data- ,worldsim, onesim, gosim, , forbesfone - voice&data). Δες σε ποιες χώρες θα πας και αποφάσισε αναλόγως.

Πολλές από αυτές έχουν και Mifi, το οποίο μπορεί να σου χρειαστεί.

Θα το δω φιλε να σε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια αλλη λυση πιο οικονομικη καθως ειδα οτι περιπου για την sim και 1gb data (που δεν θα με φτασουν) κοστιζει στα 80 με 90 ευρω.

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τις προσφορές των δικτύων της Ελλάδας τόσο καλά φίλε. Δες στο δίκτυό σου αν μπορείς να βρεις κάτι σχετικό.

Αν θα πήγαινες σε μία χώρα μόνο, θα σου πρότεινα κάτι που υπάρχει στη χώρα αυτή. Αλλά για 5-6 χώρες, είναι είτε αυτό που προτείνω είτε κάτι όπως το Vodafone Passport που χρηισμοποιώ (με φειδώ πάντα) εγώ...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τις προσφορές των δικτύων της Ελλάδας τόσο καλά φίλε. Δες στο δίκτυό σου αν μπορείς να βρεις κάτι σχετικό.

Αν θα πήγαινες σε μία χώρα μόνο, θα σου πρότεινα κάτι που υπάρχει στη χώρα αυτή. Αλλά για 5-6 χώρες, είναι είτε αυτό που προτείνω είτε κάτι όπως το Vodafone Passport που χρηισμοποιώ (με φειδώ πάντα) εγώ...

Θα δω και αυτη την επιλογη

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλο φαινεται, θενκς!!!

Edited by marios_ch
λαθος
Link to comment
Share on other sites

σε ποιές χώρες θα πας και απο πόσες μερες θα κάτσεις σε καθε μια;

Στο εξωτερικό θα βρεις αρκετά καταστήματα να προσφέρουν δωρεάν wifi ενώ παράλληλα εαν τύχεις και σε περίοδο προσφορών μπορεί να βρεις και δωρεάν κάρτες sim (ή σε πολύ χαμηλες τιμές) απο τις εγχώριες εταιρίες. Οπότε ισως να μην χρειαστείς αυτές τις international sim με τα 80ρια ευρώ.

Βελιγράδι είχα πάρει δωρεάν κάρτα sim απο κατάστημα τοπικού παρόχου κινητής και το ιντερνετ (3G) μου κόστισε για 5 μέρες πιο φθηνα κι απο Ελλάδα.

Ομοίως κ Ουγγαρία και Γερμανία.

Κάνε μια έρευνα απο τις σελίδες των εταιριών κάθε χώρας που θα επισκεφτείς.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

σε ποιές χώρες θα πας και απο πόσες μερες θα κάτσεις σε καθε μια;

Στο εξωτερικό θα βρεις αρκετά καταστήματα να προσφέρουν δωρεάν wifi ενώ παράλληλα εαν τύχεις και σε περίοδο προσφορών μπορεί να βρεις και δωρεάν κάρτες sim (ή σε πολύ χαμηλες τιμές) απο τις εγχώριες εταιρίες. Οπότε ισως να μην χρειαστείς αυτές τις international sim με τα 80ρια ευρώ.

Βελιγράδι είχα πάρει δωρεάν κάρτα sim απο κατάστημα τοπικού παρόχου κινητής και το ιντερνετ (3G) μου κόστισε για 5 μέρες πιο φθηνα κι απο Ελλάδα.

Ομοίως κ Ουγγαρία και Γερμανία.

Κάνε μια έρευνα απο τις σελίδες των εταιριών κάθε χώρας που θα επισκεφτείς.

 

Με αμαξι θα περασω φιλε Ιταλια, Γερμανια, Αυστρια, Δανια και Σουηδια,

Δηλαδη σε καποιες 1 μερα καποιες πιο λιγο αναλογα.

Για τη διαδρομη το ηθελα και αυτο που πιστευω θα βολεψει πιο πολυ ειναι κατι για ολη την Ευρωπη γιατι δεν θα ειμαι καπουυ σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται, θενκς!!!

 

Euro4All

Λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ σε ένα πακέτο μόνο με 9€!

 

WIND euroData

Μόνο με 15€ σερφάρεις ξέγνοιαστα στην Ε.Ε.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

 

ξεχασα και αυτο

 

http://www.pestaola.gr/vodafone-internet-oli-mera-roaming/

 

μολις περασεις τα συνορα σου ερχεται μηνημα αν θελεις να το ενεργοποιησεις στο καρτοκινητο σου

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Euro4All

Λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ σε ένα πακέτο μόνο με 9€!

 

WIND euroData

Μόνο με 15€ σερφάρεις ξέγνοιαστα στην Ε.Ε.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

 

Τωρα μολις το ειδα και εγω, δεν το προσεξα αρχικα.

 

να σε καλα φαινεται πολυ καλη επιλογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις Vodafone RED πρόγραμμα, δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Απλά ενεργοποιείς το "Πας παντού" και με 5ευρώ/μέρα έχεις κανονική χρήση του κινητού σου σαν να είσαι Ελλάδα. Δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις και εξερχόμενες/SMS και MB όπως λέει το πρόγραμμά σου. Επίσης, αν είσαι πχ Γερμανία, και καλέσεις Γερμανικό νούμερο, δε χρεώνεσαι έξτρα αλλά καταναλώνει από τα δωρεάν λεπτά του προγράμματός σου. (Τα δωρεάν λεπτά δηλαδή είναι πρός Ελλάδα, και πρός τα τηλέφωνα της χώρας που είσαι εκείνη τη στιγμή)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις Vodafone RED πρόγραμμα, δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Απλά ενεργοποιείς το "Πας παντού" και με 5ευρώ/μέρα έχεις κανονική χρήση του κινητού σου σαν να είσαι Ελλάδα. Δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις και εξερχόμενες/SMS και MB όπως λέει το πρόγραμμά σου. Επίσης, αν είσαι πχ Γερμανία, και καλέσεις Γερμανικό νούμερο, δε χρεώνεσαι έξτρα αλλά καταναλώνει από τα δωρεάν λεπτά του προγράμματός σου. (Τα δωρεάν λεπτά δηλαδή είναι πρός Ελλάδα, και πρός τα τηλέφωνα της χώρας που είσαι εκείνη τη στιγμή)

 

vodafone cu εχω φιλε και whatsup cosmote.

 

το καταλαβα θα παω να ρωτησω και στις 2 να δω τι συμφερει.

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...