Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το κάνεις πιο λιανά γιατί δεν ξέρω τι είναι η procordia

 

http://www.procordia.gr/

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω αγοράσει το κινητό από σκρουτζομάγαζο τον Απρίλιο του 2016...Δυστυχώς χθες εκεί που κοιμόμουνα έκανα μια ατσαλη κίνηση κ ενα μπουκάλι νερό έπεσε από πάνω και το κινητό απλά πέθανε.... :-( πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της LG(ενώ ξέρω ότι επίσημα δεν το φέρνει στην ελλάδα το συγκεκριμένο μοντέλο) και μου είπανε να πάω με την φωτοτυπία της απόδειξης στο service center της LG στο Ψυχικό. Εφόσον είμαι στάνταρντ εκτός εγγύησης αφού δεν καλύπτει νερό ποια είναι η γνώμη σας? Να το πάω στο επίσημο service center της LG ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό μαγαζί και αξιόπιστο που επισκευάζει κινητά? Αν δεν θέλετε να κάνετε διαφήμιση μαγαζιών στείλτε μου inbox

Δεν νομίζω οτι σε συμφέρει η επισκευή εκτός εγγύησης

Αλλά πήγαινε το εκεί που σου ειπε lg κι οτι σου πούν...μακάρι να μη δουν το νερο και το επισκευασουν δωρεάν

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι σε συμφέρει η επισκευή εκτός εγγύησης

Αλλά πήγαινε το εκεί που σου ειπε lg κι οτι σου πούν...μακάρι να μη δουν το νερο και το επισκευασουν δωρεάν

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Παιδιά θαύμα....το κινητό μου άνοιξε και δουλεύει κανονικά...το μόνο που παρατηρω ότι ήταν λίγο πιο ζεστό όταν δούλευε στην αρχή αλλά τώρα κομπλέ....τι να κάνω?μου είπαν σε μαγαζί που επισκευάζουν κινητά οτι αν θέλω μπορώ να τους το αφήσω να το ανοιξουν κ να κάνουν καθαρισμό αν έχει νερά ακομα στην πλακέτα κ τα λοιπά για 15 ευρω...αλλά δεν τους το άφησα γιατί είμαι αναποφάσιστος...δούλευαν όλα κανονικά...το είχα στο ρύζι για λιγο λιγοτερο απο 48 ώρες???ποια είναι η συμβουλή σας αν εισασταν στην θεση μου...θα το κρατούσατε να δει πως δουλεύει κ θα το πηγαίνατε μετά?να το κλείσω και να το αφήσω ακόμα μέσα στο ρύζι για να σιγουρευτώ ότι θα στεγνώσει κανονικά?δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα procordia μόνο..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Φυσικά. Αρκεί να έχει ένα δεύτερο κινητό να κάνει δουλειά του ο άνθρωπος για 2-3 μήνες (ίσως και παραπάνω) που θα είναι το κινητό εκεί... :shifty:

Παιδιά θαύμα....το κινητό μου άνοιξε και δουλεύει κανονικά...το μόνο που παρατηρω ότι ήταν λίγο πιο ζεστό όταν δούλευε στην αρχή αλλά τώρα κομπλέ....τι να κάνω?μου είπαν σε μαγαζί που επισκευάζουν κινητά οτι αν θέλω μπορώ να τους το αφήσω να το ανοιξουν κ να κάνουν καθαρισμό αν έχει νερά ακομα στην πλακέτα κ τα λοιπά για 15 ευρω...αλλά δεν τους το άφησα γιατί είμαι αναποφάσιστος...δούλευαν όλα κανονικά...το είχα στο ρύζι για λιγο λιγοτερο απο 48 ώρες???ποια είναι η συμβουλή σας αν εισασταν στην θεση μου...θα το κρατούσατε να δει πως δουλεύει κ θα το πηγαίνατε μετά?να το κλείσω και να το αφήσω ακόμα μέσα στο ρύζι για να σιγουρευτώ ότι θα στεγνώσει κανονικά?δεν ξερω τι να κανω

Να τους το πας και να μη λυπηθείς τα 15ε γιατί ίσως αρχίσει τα κουλά του κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αρκεί να έχει ένα δεύτερο κινητό να κάνει δουλειά του ο άνθρωπος για 2-3 μήνες (ίσως και παραπάνω) που θα είναι το κινητό εκεί... :shifty:

 

Να τους το πας και να μη λυπηθείς τα 15ε γιατί ίσως αρχίσει τα κουλά του κάποια στιγμή!

 

Δεν το πηγα στην procordia...btw εκει μου ειπε να το παω η lg... το πηγα σε ενα μαγαζι της γειτονιας που ασχολειται γενικοτερα με επισκευες κινητων... γι αυτο το φοβηθηκα...μου ειπε οτι θα το ανοιξουνε ολο...αν το ανοιξουνε και το λυσουνε δεν χανω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Δες βίντεο πώς ανοίγει μπορείς να το κάνεις πιθανόν και μόνος εύκολο είναι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που δουλευει κανονικα θεωρειται οτι πρεπει αμεσα να γινει ανοιγμα κ καθαρισμος?

Ούτως ή άλλως θεωρητικά είσαι έκτος εγγύησης καθώς η ταινιουλες που έχει μέσα για την υγρασία από άσπρες θα έχουν γίνει κίτρινες. Έχω την εντύπωση ότι μια τέτοια "ταινία" έχει ακριβώς πάνω από την sim αν βγάλεις το πίσω καπάκι που στο δικό μου είναι άσπρη. Θες να δεις σε καλό φως πως δείχνει η δική σου?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!Το θεριό το έχω από τον Ιούνιο (έκανα την αλλαγή από το iphone 6 plus) και δόξα το Θεό τα πάει περίφημα και χωρίς κανένα θεμα!Άντε μόνο η αυτονομία του δεν είναι τόσο καλη!Να ρωτήσω κάτι την 7άρα θα την πάρουμε ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως θεωρητικά είσαι έκτος εγγύησης καθώς η ταινιουλες που έχει μέσα για την υγρασία από άσπρες θα έχουν γίνει κίτρινες. Έχω την εντύπωση ότι μια τέτοια "ταινία" έχει ακριβώς πάνω από την sim αν βγάλεις το πίσω καπάκι που στο δικό μου είναι άσπρη. Θες να δεις σε καλό φως πως δείχνει η δική σου?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν εννοειες ενα κυκλακι πανω απο την sim ειναι ακομα ασπρο....ειναι καλο σημαδι αυτο?μπορεις να μου στειλεις μια φωτογραφια να δω τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, πολύ το λιβανίζετε το θέμα! Το κινητό ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτεί για να καθαριστεί από υπολύματα υγρασίας, end of story! Αυτό πρέπει να γίνει και αυτό σου λένε όλοι.

Τώρα το αν εσύ το πας ή οχι είναι δική σου η απόφαση αφού δική σου είναι και η συσκευή. Οτι θέλεις κάνεις. Να έχεις υπόψιν σου όμως οτι στην γωνία σε περιμένουν προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, πολύ το λιβανίζετε το θέμα! Το κινητό ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτεί για να καθαριστεί από υπολύματα υγρασίας, end of story! Αυτό πρέπει να γίνει και αυτό σου λένε όλοι.

Τώρα το αν εσύ το πας ή οχι είναι δική σου η απόφαση αφού δική σου είναι και η συσκευή. Οτι θέλεις κάνεις. Να έχεις υπόψιν σου όμως οτι στην γωνία σε περιμένουν προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ καταλαβαινω απολυτα τι μου λες και συμφωνω...το θεμα ειναι που να το παω?Σε μαγαζι ιδιώτη που επισκευαζει κινητα η στην procordia...? και ενα αλλο ερωτημα στην procordia λεω οτι επεσε νερο αλλα τωρα δουλευει και θελω να του κανω καθαρισμο ή απλώς έσβησε το κινητο και τωρα ξαφνικα άνοιξε και θελω να το καθαρισουνε για να το δουνε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβαινω απολυτα τι μου λες και συμφωνω...το θεμα ειναι που να το παω?Σε μαγαζι ιδιώτη που επισκευαζει κινητα η στην procordia...? και ενα αλλο ερωτημα στην procordia λεω οτι επεσε νερο αλλα τωρα δουλευει και θελω να του κανω καθαρισμο ή απλώς έσβησε το κινητο και τωρα ξαφνικα άνοιξε και θελω να το καθαρισουνε για να το δουνε?

Οτι και να τους πεις θα δουν τα υπολείμματα υγρασίας οπότε πες τους τι ακριβώς τι θελεις για να το παρεις και πιο γρηγορα...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να τους πεις θα δουν τα υπολείμματα υγρασίας οπότε πες τους τι ακριβώς τι θελεις για να το παρεις και πιο γρηγορα...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε officialy στην procordia να το παω ή σε άλλο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε officialy στην procordia να το παω ή σε άλλο μαγαζί?

Αν εισαι στην εγγύηση στην procardia καλυτερα.

Ρωτα τους τιμη και πόσο χρονο θελει και αποφάσισε...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στην εγγύηση στην procardia καλυτερα.

Ρωτα τους τιμη και πόσο χρονο θελει και αποφάσισε...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

Και φαντάζομαι οτι στην procordia δεν πρεπει να πω για το νερο,ετσι? Απλα να τους πω οτι πεθανε κ ξανανοιξε και θελω να του κανω καθαρισμο ή ολη την αλήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στην εγγύηση στην procardia καλυτερα.

Ρωτα τους τιμη και πόσο χρονο θελει και αποφάσισε...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

Και φαντάζομαι οτι στην procordia δεν πρεπει να πω για το νερο,ετσι? Απλα να τους πω οτι πεθανε κ ξανανοιξε και θελω να του κανω καθαρισμο ή ολη την αλήθεια?

 

Με τόσο νερό που έφαγε, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δουν. Το να μην το αναφέρεις και να κάνεις το χαζό απλά θα σε εκθέσει στα μάτια τους. Χαζοί δεν είναι.

Αν θες όμως, μπορείς να πάρεις το ρίσκο...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και φαντάζομαι οτι στην procordia δεν πρεπει να πω για το νερο,ετσι? Απλα να τους πω οτι πεθανε κ ξανανοιξε και θελω να του κανω καθαρισμο ή ολη την αλήθεια?

 

Στο είπε και πριν ο geo29 και συμφωνώ μαζί του. Καλύτερα να πεις την αλήθεια παρά να βρεθείς (που θα βρεθείς...) σε δύσκολη θέση μετά. Και ότι είναι να κάνεις, κάντο γρήγορα, αλλιώς τα προβλήματα θα τα βρεις μπροστά σου...

Οτι και να τους πεις θα δουν τα υπολείμματα υγρασίας οπότε πες τους τι ακριβώς τι θελεις για να το παρεις και πιο γρηγορα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..υπάρχει κανείς που έχει λύση το θέμα του burn in με.κατι άλλο πλην του blue light filter;ή να το έχει στείλει procordia?νομίζω είναι ένα από τα σοβαρά θέματα του κινητού όταν παίζουμε σε αυτή την κατηγορία..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..υπάρχει κανείς που έχει λύση το θέμα του burn in με.κατι άλλο πλην του blue light filter;ή να το έχει στείλει procordia?νομίζω είναι ένα από τα σοβαρά θέματα του κινητού όταν παίζουμε σε αυτή την κατηγορία..

Εγώ φίλε μου όταν το είχα το v10 το έστειλα για αλλαγή οθόνης λόγω Image retention. Μετά από 2 μήνες με πολύ ελαφριά χρήση μου το ξαναπαρουσιασε στο πάνω μέρος της οθόνης.

Με το blue screen filter το θεμα λύθηκε τελείως. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο δυστυχώς.

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου όταν το είχα το v10 το έστειλα για αλλαγή οθόνης λόγω Image retention. Μετά από 2 μήνες με πολύ ελαφριά χρήση μου το ξαναπαρουσιασε στο πάνω μέρος της οθόνης.

Με το blue screen filter το θεμα λύθηκε τελείως. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο δυστυχώς.

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Χμ καταλάβα λογικά θα παίζει και στο g5?το blue light filter δεν αλλοιώνει λίγο τα χρώματα;το έχω στο 5 τοις εκατό

Link to comment
Share on other sites

Και στο 5αρι ναι. Δεν τα αλλειωνει όχι. Δεν καταλαβαίνω διαφορά εγω. Απειροελαχιστη αλλά το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον Image retention

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο 5αρι ναι. Δεν τα αλλειωνει όχι. Δεν καταλαβαίνω διαφορά εγω. Απειροελαχιστη αλλά το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον Image retention

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Ευχαριστώ φίλος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα..Ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται να κανω κατι πριν περασω την 6.1..Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς την 6.0 φίλε μου?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...