Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερο στις 6 ιντσες αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο πιο καλό.το mate 8 ίσως αλλά έχει τα θεματικά του και είναι και πιο λίγο σε μνήμη .Οπότε κάθομαι εδώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι!!!το μέγεθος μετράει

Το nexus 5 πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι μπροστά του

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω ξανά σε μικρότερο μέγεθος .Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το συνηθισω.αλλωστε το χρησιμοποιώ και στην δουλειά οπότε ναι θέλω μεγάλο κινητό .

Αλλά σε καμία κάτι υποδεέστερο από το θηριακι μας.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου τους κατόχους για τη μπαταρία καθώς είμαι σε αναζήτηση κινητού

η ερώτηση λοιπόν είναι η εξής:

ξεκινώντας στις 0700 με 100% μπαταρία και ανοίγοντας εκείνη τη στιγμή δεδομένα(πάντα σε 2g) , wifi, bluetooth τα οποία δε θα ξανα κλείσουν,

ομιλία μια με μιάμιση ώρα μέσω bt , λήψη αποστολή 10-15 μειλ, λήψη αποστολή 6-7 μηνυμάτων σε whatsapp και bbm, και κάνα μισάωρο σερφαρισμα, χωρίς καθόλου social media(ούτε εγκαταστημένα) και παιχνίδια

θα φτάσω μέχρι τις 2100 με 20-25% υπόλοιπο μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου τους κατόχους για τη μπαταρία καθώς είμαι σε αναζήτηση κινητού

η ερώτηση λοιπόν είναι η εξής:

ξεκινώντας στις 0700 με 100% μπαταρία και ανοίγοντας εκείνη τη στιγμή δεδομένα(πάντα σε 2g) , wifi, bluetooth τα οποία δε θα ξανα κλείσουν,

ομιλία μια με μιάμιση ώρα μέσω bt , λήψη αποστολή 10-15 μειλ, λήψη αποστολή 6-7 μηνυμάτων σε whatsapp και bbm, και κάνα μισάωρο σερφαρισμα, χωρίς καθόλου social media(ούτε εγκαταστημένα) και παιχνίδια

θα φτάσω μέχρι τις 2100 με 20-25% υπόλοιπο μπαταρίας?

Εάν πιστεύεις ότι τα παραπάνω είναι 4 με 430 (βαρια)ώρες ενεργής οθόνης τότε μπορεί να βγάλεις την ημέρα.αν και αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης δίνει μία καλή γενική εικόνα η οποία όμως περίεργος από κινητό σε κινητό δεν είναι ίδια.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν πιστεύεις ότι τα παραπάνω είναι 4 με 430 (βαρια)ώρες ενεργής οθόνης τότε μπορεί να βγάλεις την ημέρα.αν και αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης δίνει μία καλή γενική εικόνα η οποία όμως περίεργος από κινητό σε κινητό δεν είναι ίδια.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορώ να εκτιμήσω την κατανάλωση απο wifi, bt και δεδομένα, όπως και την ομιλία . Τα υπόλοιπα σαφώς και δεν ξεπερνούν τις 2 ώρες.

Επίσης να πω ότι έχω 2 μειλ που συγχρονίζουν κάθε τέταρτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εκτιμήσω την κατανάλωση απο wifi, bt και δεδομένα, όπως και την ομιλία . Τα υπόλοιπα σαφώς και δεν ξεπερνούν τις 2 ώρες.

Επίσης να πω ότι έχω 2 μειλ που συγχρονίζουν κάθε τέταρτο

 

Tο wifi γιατι δε θα κλειση;δουλευεις σε γραφειο με ρουτερ;Γιατι αν εισαι στους δρομους με 2g δεδομενα δε νομιζω να συγχρονιζεται τιποτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έχει το Mate 8. Τα θετικά του σε σχέση με το V10 είναι ότι έχει πιο δυνατό ηχείο η μπαταρία σε βγάζει όλη την μέρα και η οθόνη αν και FHD δεν μπορώ να πω ότι ύστερη σε σχέση με την 2Κ.

Τώρα από την άλλη 6" είναι πιο άβολο στην χρήση με το 1 χέρι και δεν με αρέσει το Launcher που όλες η εφαρμογές είναι πάνω στην οθόνη.

Αν άλλαζα κινητό θα πήγαινα σε 5,7" πάλι η 6" που θα είναι πιο στενομακρο.

Πλέον έχω πάθει πλάκα με κινητά όπως τα Xiaomi και Meizu που έχουν τόσα καλούδια σε λογικές τιμές. Αλλά ακόμα το V10 δεν θεωρείτε κινητό προς αντικατάσταση. Μόνο η μπαταρία είναι το θέμα αλλά ευτυχώς κοιτάω πάντα να το έχω σε μία μπριζα είτε σπίτι είτε στο αμάξι οπότε με βγάζει την ημέρα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 6 μήνες με το τηλ μπορώ να πω ότι επιτέλους δεν έχω λόγο να γυρίσω σε ios..... Το κινητό είναι θηρίο πάει σφαίρα και του πίνω το αίμα..... Κ με την μπαταρία δεν έχω θέμα διότι από iPhone είμαι στα ίδια επίπεδα...... Εξάλλου φορτίζει πολύ γρήγορα!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 6 μήνες με το τηλ μπορώ να πω ότι επιτέλους δεν έχω λόγο να γυρίσω σε ios..... Το κινητό είναι θηρίο πάει σφαίρα και του πίνω το αίμα..... Κ με την μπαταρία δεν έχω θέμα διότι από iPhone είμαι στα ίδια επίπεδα...... Εξάλλου φορτίζει πολύ γρήγορα!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι ειπε ο συμπατριώτης.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά σε g5 .. Συγκριτικά με το v10 έχουμε κ λέμε..

Το v10 είναι ανώτερο σε ομορφιά καI design

Έχει καλύτερο ειχο από ακουστικά

Καλύτερη εφαρμογή κάμερας

Ποιο μεγάλη οθόνη

Από την άλλη το g5 έχει

Καλύτερη μπαταρία

Καλύτερο επεξεργαστή ..Το είδα σε κάποια site που το v10 δεν ρολαρει το ίδιο σε σχέση με αυτό..

Καλύτερο contrast οθόνης.δν ζεσταίνεται τόσο

Καλύτερο wifi, καλύτερο ηχείο

Κάμερα μου φαίνεται ότι το v10 έχει καλύτερη..

Selfie πιο καλή..

Μπαταρία μεγάλη διαφορά ακόμα και σε 4g

Όποιος έχει τα φράγκα να πάει για v20 να περιμένει να έρθει.καλες γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο bootllop και οθονη τι λεει η συσκευη εσεις που το εχετε; Εχουν αναφερθει προβληματα συχνά; Ο ηχος σε κληση ειναι καλος; Με αυτον που συνομιλουμε ακουγεται καθαρα;Με ενδιαφερει η συσκευη να βρω μεταχ/νη, λογω μεγαλυτερης οθονης αλλα απο τα αλλα ειμαι λιγο μπερδεμενος.Ειχα το g4 που το εδωσα σημερα. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο bootllop και οθονη τι λεει η συσκευη εσεις που το εχετε; Εχουν αναφερθει προβληματα συχνά; Ο ηχος σε κληση ειναι καλος; Με αυτον που συνομιλουμε ακουγεται καθαρα;Με ενδιαφερει η συσκευη να βρω μεταχ/νη, λογω μεγαλυτερης οθονης αλλα απο τα αλλα ειμαι λιγο μπερδεμενος.Ειχα το g4 που το εδωσα σημερα.

 

Εγω φιλε το εχω κοντεβω χρονο και οθονη πολυ καλη και ιχνος απο ξαφνικο θανατο οσο για την συνομιλια τελεια και πεντακαθαρη και για τους 2 συνομιλιτες.

Ο ηχος σε κληση ναι ειναι καλος αλλα πιο χαμηλος απο του g4 οχι πολυ ομως 1. 2 κλικ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σας κανω γνωστο οτι ψαχνω την εν λογω συσκευη σε μεταχειρισμενη με λιγους μηνες αγορας.Οποιος φιλος το δινει ας μου στειλει μυνημα άμμεσα.

 

edit: Ενταξει βρηκα συσκευη 1 μηνός αγοράς.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σας κανω γνωστο οτι ψαχνω την εν λογω συσκευη σε μεταχειρισμενη με λιγους μηνες αγορας.Οποιος φιλος το δινει ας μου στειλει μυνημα άμμεσα.

 

edit: Ενταξει βρηκα συσκευη 1 μηνός αγοράς.

Καλημέρα ελπίζω να το ευχαριστηθείς

όπως και γω

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ελπίζω να το ευχαριστηθείς

όπως και γω

LG V10

Ευχαριστω.Μολις την παραλαβω θα δω και τι σειρα ειναι που λογικα θα ειναι απο τις τελευταιες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τίποτα ακόμα..

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ΟΤΑ, 210ΜΒ, Dec. patch και bug fixes.

Την πέρασες?

Καμιά διαφορά είδες?

Και δω ακόμα τίποτα....

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πριν δωσω το G4 εκανα ενα backup της συσκευης σε ολα ομως (το εχω σε φακελο στο pc μου).Απο εφαρμογες, ρυθμισεις κτλ.Τωρα αυριο που θα παρω το θηριο, τι να κανω ωστε να βαλω μονο τις εφαρμογες που ειχα;Τα αλλα θα τα ρυθμισω απο την αρχη. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..Μάλλον ήρθε η ώρα να δώσω και εγώ το δικό μου σε φίλο και μάλλον να περάσω σε mate 9.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή επιλογή το mate 9. Θεωρώ βήματα μπροστά η επιλογή σου.

Εγώ αγόρασα το p9 αλλά θα το κρατήσω το v10 είναι έρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παρελαβα σημερα την συσκευη και το μονο που εχω να πω με μία λέξη ειναι: καταπληκτικό! Προερχόμενος απο το G4 με μεγαλη μου ευχαριστηση βλέπω οτι εχει ,για μενα παντα,μεγαλη διαφορα! Οθονη, ζωντανα χρωματα,γρηγοράδα, φινιρισμα (κοσμημα) το ατιμο.Για να μην σας κουρασω επειδη ξερετε εσεις καλυτερα που το εχετε πιο πριν,θα ηθελα να μου συστησετε μια tempered class και μια θηκη καλη αλλα να μην το κανει χοντροκομενο το εργαλειο. Ευχαριστω και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο ? έχουμε V20d δηλαδή? εδώ τίπουτις....

Και εγώ τίποτα ακόμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...