Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία χαρά και μένα ή μπαταρία με φυσιολογική χρήση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλή ναι η μπαταρία και σε μένα αλλά δεν το αφήνω ήσυχο...πφ..

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πράγματα που μου έλειψαν κατά τη μετάβαση μου από το G2 στο V10 (εκτός από το ατελείωτο φλασάρισμα) είναι το led και ιδιαίτερα στα emails. Έχω δύο λογαριασμούς και ξεχωριζα ανάλογα το χρώμα του led τι μήνυμα είχα λάβει. Σήμερα ανακάλυψα, μετά από πολλές εφαρμογες που δοκίμασα, ότι το Mailwise έχει χρωματιστά εικονίδια ειδοποίησης στη δεύτερη οθόνη, διαφορετικά ανάλογα με τους λογαριασμούς.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το blue light filter κανει πολυ καλη δουλειά στο πρόβλημα του image retention, αλλά πως ακριβώς τα καταφέρνει και το περιοριζει; ξέρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια μικρή δοκιμή έφαγα την πρώτη μου απογοητευση.. Σε μια μικρή διαδρομή έχασε το gps 3 φορρσ... Και είναι μετά το g2/3 που είχα το τρίτο κατά σειρά Lg που μου το κανει...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια μικρή δοκιμή έφαγα την πρώτη μου απογοητευση.. Σε μια μικρή διαδρομή έχασε το gps 3 φορρσ... Και είναι μετά το g2/3 που είχα το τρίτο κατά σειρά Lg που μου το κανει...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολλά πράγματα που επηρεάζουν το σήμα GPS στο κινητό. Από το αθερμικό παρμπρίζ μέχρι το ύψος των πολυκατοικιών της περιοχής.

Κάνε μεγαλύτερη διαδρομή την επόμενη φορά. Σε γενικές γραμμές τα πάει πολύ καλά στο GPS.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοιχτό δρόμο ήμουν. Δεν ξέρω θα το δοκιμάσω ξανά εκτός και εάν όπως λες το επηρεάζει και το παρμπρίζ του αμαξιού...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό Poll.

Πόσοι από σας έχετε πρόβλημα ghosting στο v10 και μετά από πόσο καιρό σας εμφανίστηκε?

Ανεπισήμως επίσημα, η procordia με ενημέρωσε ότι πέρα από την έλλειψη (εδώ και μήνες και για μήνες από ότι φαίνεται) οθονών v10, τους ήρθε οδηγία πρόσφατα από την LG ότι το θέμα ghosting είναι φυσιολογική "φθορά", "συμπεριφορά" όπως θέλετε πείτε το και ότι δεν καλύπτεται (πλέον) από την εγγύηση.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό Poll.

Πόσοι από σας έχετε πρόβλημα ghosting στο v10 και μετά από πόσο καιρό σας εμφανίστηκε?

Ανεπισήμως επίσημα, η procordia με ενημέρωσε ότι πέρα από την έλλειψη (εδώ και μήνες και για μήνες από ότι φαίνεται) οθονών v10, τους ήρθε οδηγία πρόσφατα από την LG ότι το θέμα ghosting είναι φυσιολογική "φθορά", "συμπεριφορά" όπως θέλετε πείτε το και ότι δεν καλύπτεται (πλέον) από την εγγύηση.

 

Εγώ το πήρα το κινητό Ιούνιο και με εμφανίστηκε εδώ και κανένα μήνα. Κατέβασα μία εφαρμογή με φίλτρο οθόνης και δεν με το ξανά έβγαλε..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το apk για Google assistant και μόλις επιλέγω εγκατάσταση με λέει απέτυχε. Τι παίζει;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το apk για Google assistant και μόλις επιλέγω εγκατάσταση με λέει απέτυχε. Τι παίζει;

 

Μήπως είναι συμβατό μόνο με nougat προς το παρόν?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι συμβατό μόνο με nougat προς το παρόν?

Και root σύμφωνα με το xda

Android 7.0 or higher

SuperSU or kernel with dm-verity disabled

Latest Google app (6.5.35.21 or newer)

build.prop tweaks

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό Poll.

Πόσοι από σας έχετε πρόβλημα ghosting στο v10 και μετά από πόσο καιρό σας εμφανίστηκε?

Ανεπισήμως επίσημα, η procordia με ενημέρωσε ότι πέρα από την έλλειψη (εδώ και μήνες και για μήνες από ότι φαίνεται) οθονών v10, τους ήρθε οδηγία πρόσφατα από την LG ότι το θέμα ghosting είναι φυσιολογική "φθορά", "συμπεριφορά" όπως θέλετε πείτε το και ότι δεν καλύπτεται (πλέον) από την εγγύηση.

 

Έχω το V10 μου από τον Απρίλιο και δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα ghosting ή image retention (όπως το λένε τελοσπάντων...).

 

Και την Κυριακή που μας πέρασε το κινητό πήρε φωτιά για κάνα 6ωρο με πάνω από 250 φωτό και video (σε UHD) συν δεδομένα, τηλέφωνα, gps κ.λ Δεν κατάλαβε τίποτα και η μπαταρία μια χαρά τα πήγε....

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Χθες μιλησα με προκορντια κσι μου ειπε εχουν οθονες μαυρο. Το εστειλα για αλλαγη γιατι μου εσπασε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...τους ήρθε οδηγία πρόσφατα από την LG ότι το θέμα ghosting είναι φυσιολογική "φθορά", "συμπεριφορά" όπως θέλετε πείτε το και ότι δεν καλύπτεται (πλέον) από την εγγύηση.

 

Αυτό είναι σωστό.

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά της οθόνης. Λίγο πολύ όλοι μας το έχουμε. Το αποδέχεσαι και ζεις με αυτό. Άλλωστε πόσο καιρό θα το κρατήσεις το κινητό? Φέτος το έχεις, του χρόνου θα έχεις κάποιο άλλο.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Πιο θα είναι όμως ο αντικαταστάτης του V10 που θα έχει καλή κάμερα τουλάχιστον 5,7 οθόνη και μπαταρία που θα σε βγάζει 1 μέρα άνετα; Υπάρχει;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πιο θα είναι όμως ο αντικαταστάτης του V10 που θα έχει καλή κάμερα τουλάχιστον 5,7 οθόνη και μπαταρία που θα σε βγάζει 1 μέρα άνετα; Υπάρχει;

 

V20, N6P :p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πιο θα είναι όμως ο αντικαταστάτης του V10 που θα έχει καλή κάμερα τουλάχιστον 5,7 οθόνη και μπαταρία που θα σε βγάζει 1 μέρα άνετα; Υπάρχει;

Είναι πολύ υποκειμενικό το "να βγάζει 1 μέρα άνετα". Εγώ θέλω 3 φορτίσεις τη μέρα με το V10 με τη χρήση που του κάνω. Στο Samsung Note 3 (που είχε 1080p οθόνη αν θυμάσαι) είχα αγοράσει μια μπαταρία Anker 6400mah και πάλι ήθελα 1 φορά φόρτιση τη μέρα

Εξαρτάται πόσο το χρησιμοποιείς και τί κάνεις στο τηλέφωνο.

 

Xiaomi Mi Note 2 ? Έχει και υπέρυθρες.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

V20, N6P :p

 

Δύσκολο το V20 να βγάλει 1 μέρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολύ υποκειμενικό το "να βγάζει 1 μέρα άνετα". Εγώ θέλω 3 φορτίσεις τη μέρα με το V10 με τη χρήση που του κάνω. Στο Samsung Note 3 (που είχε 1080p οθόνη αν θυμάσαι) είχα αγοράσει μια μπαταρία Anker 6400mah και πάλι ήθελα 1 φορά φόρτιση τη μέρα

Εξαρτάται πόσο το χρησιμοποιείς και τί κάνεις στο τηλέφωνο.

 

Xiaomi Mi Note 2 ? Έχει και υπέρυθρες.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Και εγώ της 2 φορτησεις της έχω στάνταρ.

Του χρόνου θα έχει αρκετές συσκευές με 4000 στάνταρ μπαταρίες..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το V20 να βγάλει 1 μέρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγώ της 2 φορτησεις της έχω στάνταρ.

Του χρόνου θα έχει αρκετές συσκευές με 4000 στάνταρ μπαταρίες..

 

Αν κρίνω από την δουλειά που έχουν κάνει στο g5 πιστεύω ότι θα βγάζει άνετα σχετικά την μέρα. Όπως και να έχει το τηλέφωνο δεν θα εισαχθεί Ευρώπη οπότε για εμένα δεδομένου ότι είναι lg και δεν έχει εγγύηση φεύγει από τις επιλογές μου.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την δουλειά που έχουν κάνει στο g5 πιστεύω ότι θα βγάζει άνετα σχετικά την μέρα. Όπως και να έχει το τηλέφωνο δεν θα εισαχθεί Ευρώπη οπότε για εμένα δεδομένου ότι είναι lg και δεν έχει εγγύηση φεύγει από τις επιλογές μου.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

η μόνη μου διαφωνία είναι ότι τελευταία και οι έχοντες επίσημη εγγύηση απλα...δεν εχουν εγγύηση με ότι ακούγεται για το service τους. ( δεν αλλάζουν οθόνες...και όχι μονο)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το V10 μου από τον Απρίλιο και δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα ghosting ή image retention (όπως το λένε τελοσπάντων...).

 

Και την Κυριακή που μας πέρασε το κινητό πήρε φωτιά για κάνα 6ωρο με πάνω από 250 φωτό και video (σε UHD) συν δεδομένα, τηλέφωνα, gps κ.λ Δεν κατάλαβε τίποτα και η μπαταρία μια χαρά τα πήγε....

 

Εγω το εχω απο τον ιανουαριο και εχω να πω οτι και εγω δεν ειδα τιποτα οπως εσυ. ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ειναι πανεμορφο,ποιοτικο,στο κρατημα θεικο,γρηγορο οσο πρεπει,,δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο,η οθονη για εμενα ειναι πολυ καλη,φωτογραφιες και βιντεο ειναι οτι πρεπει,ο ηχος στο εξωτερικο ηχειο ηθελε κανα κλικ παραπανω ενταση,και το v 20 δεν πιανει μια μπροστα του ο επεξεργαστης δε μου λεει κατι δε παιζω παιχνιδια καν και δεν ειναι προεκταση του χεριου μου το κινητο οποτε η μπαταρια οκ βγαζει μερα,οτι ζηταω μου το δινει., και κριμα η lg που δεν κρατησε τα στανταρ αυτου του κινητου και κατασκευη, στον απογονο, που εγω το θεωρω αποτυχια.Α ρε lg αν ακολουθουσες τα χναρια του G2 KAI V10 θα επαιρνες κεφαλια τωωωραααααα η πορεια σου μετρια.:(:(:(:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...