Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο δικη μου εμπειρία στέλνουν courier και το παίρνει απο το χώρο σου ...το που θα το φτιάξουν είναι δικό τους θέμα...

Ίσως για Πάτρα να είναι διαφορετικά...

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

πάει αυτό,μας τελείωσε...κι εγώ την ίδια εμπειρία είχα παλιότερα.

πριν λίγες μέρες,θέλαμε να στείλουμε g2 φίλου,ήξερα ότι στέλνουν κουτί στην κούριερ για παραλαβή,τζίφος...στο τηλ. μου είπαν ότι πάει αυτός ο τρόπος,να το πάμε σε γερμανό η vodafone,άσχετα που το αγοράσαμε.είμαστε επαρχία.

υπάρχει και καλά θέμα με τις κούριερ,μου είπε ο εκπρόσωπος.

μπλέξαμε δηλαδή με γερμανό τώρα και η συσκευή online μετά από μια βδομάδα δεν έχει ελεγχθεί καν....καληνύχτα με λίγα λόγια.:down::down::down:

ένα καλό είχε η lg,πάει κι αυτό.

κινέζους,στην φτήνια από δω και πέρα....κι όταν χαλάει,φρίσμπι κι έξω από το παράθυρο.:dash:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα καλό είχε η lg,πάει κι αυτό

Μάλιστα Μάλιστα....χμ...τότε θα το ξανά σκεφτώ..

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση . . . Όταν συνδέω ακουστικά στο τηλέφωνο ο ήχος πάει μεχρι το 75/100 και γενικα παιζει χαμηλά όπου και να το έχω βαλει ... ετσι είναι ή αλλαζει καπου αυτο ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση . . . Όταν συνδέω ακουστικά στο τηλέφωνο ο ήχος πάει μεχρι το 75/100 και γενικα παιζει χαμηλά όπου και να το έχω βαλει ... ετσι είναι ή αλλαζει καπου αυτο ?

 

 

το κάνει για λόγους ασφαλείας και σ ενημερώνει για την υψηλή ένταση των ακουστικών.....

απλά το δυναμώνεις απο τα up/down volume κάθε φορά που βάζεις τ ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση . . . Όταν συνδέω ακουστικά στο τηλέφωνο ο ήχος πάει μεχρι το 75/100 και γενικα παιζει χαμηλά όπου και να το έχω βαλει ... ετσι είναι ή αλλαζει καπου αυτο ?

 

Εαν ακούς τραγούδια σε 320kbps η flac και θέλεις απόδοση πέρα των προσδοκιών κατέβασε επί πληρωμή το usb audio player pro απο το μάρκετ, σε άλλη περίπτωση ισχύει ότι αναφέρει ο @geo29, το κάνει για λόγους προστασίας όπως και στο G5 :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

το κάνει για λόγους ασφαλείας και σ ενημερώνει για την υψηλή ένταση των ακουστικών.....

απλά το δυναμώνεις απο τα up/down volume κάθε φορά που βάζεις τ ακουστικά

Δεν είναι αυτό που έχει στο δικό μας το κινητό και γενικά στα περισσότερα. Λόγω του dac γίνεται αυτό. Αν πάρει καλά ακουστικά ακριβά θα ανεβάζει μέχρι 100. Είχε αναφέρει κάποιο παιδί σε παλιότερο ποστ ένα ζευγάρι ακουστικών που είχε πάρει και ανεβαζε μέχρι 100

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό που έχει στο δικό μας το κινητό και γενικά στα περισσότερα. Λόγω του dac γίνεται αυτό. Αν πάρει καλά ακουστικά ακριβά θα ανεβάζει μέχρι 100. Είχε αναφέρει κάποιο παιδί σε παλιότερο ποστ ένα ζευγάρι ακουστικών που είχε πάρει και ανεβαζε μέχρι 100

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Τάκη :) στο δικό μάς το κάνει μέσω του module έχεις δίκιο.

Τα βήματα του ήχου ακόμα και με premium ακουστικά παραμένουν ίδια αλλάζει όμως η ομικη αντίσταση που φθάνει μέχρι 600Ω και η ένταση μέχρι την μέση είναι ήδη οριακή, φυσικά ο player παίζει ρόλο στην ποιότητα και αυτός που προτείνω είναι κορυφαίος :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση . . . Όταν συνδέω ακουστικά στο τηλέφωνο ο ήχος πάει μεχρι το 75/100 και γενικα παιζει χαμηλά όπου και να το έχω βαλει ... ετσι είναι ή αλλαζει καπου αυτο ?

Τι ακουστικά έχεις φίλε μου?κουμπωνουν καλά?

Μήπως φταίει το τραγούδι που ακους?

Κάτι flac που ακούω ακόμα και στο 50 ξεκουφαινουν

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τάκη :) στο δικό μάς το κάνει μέσω του module έχεις δίκιο.

Τα βήματα του ήχου ακόμα και με premium ακουστικά παραμένουν ίδια αλλάζει όμως η ομικη αντίσταση που φθάνει μέχρι 600Ω και η ένταση μέχρι την μέση είναι ήδη οριακή, φυσικά ο player παίζει ρόλο στην ποιότητα και αυτός που προτείνω είναι κορυφαίος :happy:

 

Απ' όσο κατάλαβες δεν το έχω και πολύ με τον ήχο! :lol::lol::lol:

 

Προσπάθησα να εξηγήσω μια και θυμάμαι αυτό που λέει το παιδί για το 75!

 

Thanks για τις πληροφορίες! :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστικά έχεις φίλε μου?κουμπωνουν καλά?

Μήπως φταίει το τραγούδι που ακους?

Κάτι flac που ακούω ακόμα και στο 50 ξεκουφαινουν

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Καλημέρα , έχω τα ακουστικά της συσκευασίας , έχω κάτι Gaming ακουστικά ( Razer Electra ) και καθως το έχω συνδέσει στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου αλλα σε κανενα απο αυτα δεν πήγε πάνω απο 75/100

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω τα ακουστικά της συσκευασίας , έχω κάτι Gaming ακουστικά ( Razer Electra ) και καθως το έχω συνδέσει στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου αλλα σε κανενα απο αυτα δεν πήγε πάνω απο 75/100

Ναι δεν πάει αλλά δεν χρειάζεται αυτό προσπαθουμε να πούμε

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν πάει αλλά δεν χρειάζεται αυτό προσπαθουμε να πούμε

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Αυτό ακριβώς που λεει ο Κωστής :) είναι ο κοφτης που ορίζει η lg για προστασία.

Οι τρόποι που προανέφερα δίνουν έξτρα ένταση αλλά ακόμα και έτσι δεν θα αντέξεις να ακούς και ενδεχομένως να έχει κάποιος και προβλήματα ακοής :( τα εργοστασιακα ακουστικά είναι 24Ω οπότε μην περιμένεις και πολλά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχασα το ένα μαξιλαράκι από τα ακουστικά.... Πωλειτε αυτό κάπου να το αγοράσω?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που πήραμε την ν20c έπαθε κανένας bootloop? Εγώ που είχα πάθει πάλια δεν μου ξανάκανε κάτι και επειδή δεν αναφέρθηκε κάτι από τότε πιστεύω ότι ίσως το φτιάξανε...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που πήραμε την ν20c έπαθε κανένας bootloop? Εγώ που είχα πάθει πάλια δεν μου ξανάκανε κάτι και επειδή δεν αναφέρθηκε κάτι από τότε πιστεύω ότι ίσως το φτιάξανε...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Ελεγα να πω κατι εδω και καιρό αλλα ελεγα μη το ματιαξω....

 

Μετα τα 3 bootloop που ειχα (σημειωτέων οτι στο τελευταίο εκανα reset και στησιμο ως νεα συσκευή και εβαλα πλεον SD card για την κάμερα) δεν μου το εχει ξανα παθει.

Και το τσιγκλαω που και που (ανοιγμα κλείσιμο wifi σε τυχαιους χρονους ή κατα την διαρκεια πολυωρου σκαλισματος και φορτισης)

Γενικα τεινω να το ξεχασω το θεμα.

God help us. :)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το κινητό το έχει ο μικρότερος αδερφός μου 3 μήνες και ξαφνικά το απόγευμα δεν του φόρτιζε.. Βασικά έδειχνε ότι φορτίζει, έβγαζες το καλώδιο και συνέχιζε να δείχνει το σηματάκι.. αυτό έφευγε μόνο με απενεργοποίηση του κινητού. Μετά όμως δεν έπιανε ο φορτιστής.. Δοκιμάσαμε με έναν άλλον και το καταφέραμε να φτάσει στο 95%.. Κάναμε επαναφορά εργοστασιακών, περάσαμε το update που είχε βγει αλλά ο φορτιστής όταν θα πιάσει και θα τον αφαιρέσεις, μετά δεν θα ξαναπιάσει.. 3 μήνες το έχει.. Τι λέτε να είναι; Να επικοινωνήσω με το μαγαζί που το πήραμε;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το κινητό το έχει ο μικρότερος αδερφός μου 3 μήνες και ξαφνικά το απόγευμα δεν του φόρτιζε.. Βασικά έδειχνε ότι φορτίζει, έβγαζες το καλώδιο και συνέχιζε να δείχνει το σηματάκι.. αυτό έφευγε μόνο με απενεργοποίηση του κινητού. Μετά όμως δεν έπιανε ο φορτιστής.. Δοκιμάσαμε με έναν άλλον και το καταφέραμε να φτάσει στο 95%.. Κάναμε επαναφορά εργοστασιακών, περάσαμε το update που είχε βγει αλλά ο φορτιστής όταν θα πιάσει και θα τον αφαιρέσεις, μετά δεν θα ξαναπιάσει.. 3 μήνες το έχει.. Τι λέτε να είναι; Να επικοινωνήσω με το μαγαζί που το πήραμε;

 

Εννοείτε και για πιο άμεσα πας αντιπροσωπεία / εάν φυσικά είσαι εντός εγγύηση με απόδειξη αγοράς και το τηλέφωνο χωρίς σημάδια ταλαιπωρίας ή τυχόν σπασίματα.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Από απόδειξη έχω την απλή της ταμειακής..Δεν μου είχαν δώσει κάποια άλλη..Είναι εντός εγγύησης, τον Αύγουστο το πήραμε! Θα τηλεφωνήσω αύριο και στα 2 και θα δω τι θα κάνω! Ξέρετε αν στέλνουν ακόμα κουριερ στην πόρτα σου;
Link to comment
Share on other sites

Όταν δοκιμασες τον άλλον φορτιστη πιστεύω ότι αλλαξες ΚΑΙ το καλώδιο, έτσι?

Δεν έχει έννοια να αλλαξες φορτιστη και να κρατησες το ίδιο καλώδιο. Μπορεί να είναι αυτό το προβληματικό. Ή και αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από απόδειξη έχω την απλή της ταμειακής..Δεν μου είχαν δώσει κάποια άλλη..Είναι εντός εγγύησης, τον Αύγουστο το πήραμε! Θα τηλεφωνήσω αύριο και στα 2 και θα δω τι θα κάνω! Ξέρετε αν στέλνουν ακόμα κουριερ στην πόρτα σου;

Δυο τρείς σελίδες πίσω λένε τα παιδιά Πώς όχι...διάβασε το

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκιμασα με τελειως διαφορετικο φορτιστη.. με τον οποιο ξαναεπιασε, φορτισε μεχρι το 100% αλλα απο χθες το βραδυ που τον βγαλαμε,συνεχιζει να δείχνει οτι φορτιζει κ ειναι 100%..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το V10 - H961N - και διαπίστωσα πως δεν έχει έρθει ακόμα η Marsh.. :p.. είναι δυνατόν?..:lol:

 

Έχει έρθει η Μ από Μαίο, δοκίμασε από pc, όχι ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει η Μ από Μαίο, δοκίμασε από pc, όχι ΟΤΑ.

 

Σωστός, είδα λίγο στο xda, μόλι το συνέδεσα και βρήκε την V20d, το οποίο είναι Marshm.. Thnx!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...