Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά και από μένα..είμαι κάτοχός του κινητού εδώ και δύο εβδομάδες..τα θετικά του ειναι

Πίσω κάμερα

Σχεδιασμός

Καλές επίδοσης

Αρνητικά

Μπαταρία άθλια ειδικά με 4g ανοιχτό,σκεφτομαι να πάρω άλλες δύο μαζί μ να κουβαλάω..

Μου εμφάνισε bootloop μετά από αναβάθμιση αλλά λύθηκε με hard reset

Εμφανίζει ίχνη η οθόνη που ξεθωριάζουν σιγά σιγά ..ιδίως σε γκρι φόντο..είναι φυσιολογικό;θέλει σέρβις;

Δεν είναι το κλασικό συννεφάκι που διάβασα σε προηγούμενα ποστ αλλά εμφανίζεται η ώρα και καμιά φορά τα notification.δηλαδη πρέπει να είναι image burn;κανένας ομοιοπαθεις;το αναγνωρίζει η εγγύηση;περιμένω να πάρω κανένα κινέζικο για δεύτερο και μάλλον θα τ στείλω σερβις

Edited by sakisliako
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο που θα ήθελα από το V20 είναι το usb type C. Επίσης το βάρος του λέει είναι στα 173gr ενώ το V10 (το ζύγισα χθες) είναι στα 204gr. Όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με το βάρος του, το έχω συνηθίσει και μ' αρέσει αυτή η στιβαρή αίσθηση που δίνει. Αλλά όπως και να το κάνεις 30gr είναι διαφορά... (αλήθεια, πως προέκυψε αυτή η εξοικονόμηση βάρους ?)

 

(με την θήκη Spigen Rouph Armor ζυγίζει ~240gr !!)

 

Είναι κατασκευασμένο από πανάλαφρο κράμα αλουμινίου με το οποίο κατασκευάζουν και τα αεροπλάνα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει παιδιά..

https://drive.google.com/file/d/0BwN-WLytdJZ1SWlSUmxtbFhaTzg/view?usp=drivesdk

Στην αριστερή μεριά βλέπω ξεκάθαρα image burn

Φαίνεται σε πληρη οθόνη με φωτεινότητα...

Edited by sakisliako
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει παιδιά..

https://drive.google.com/file/d/0BwN-WLytdJZ1SWlSUmxtbFhaTzg/view?usp=drivesdk

Στην αριστερή μεριά βλέπω ξεκάθαρα image burn

Φαίνεται σε πληρη οθόνη με φωτεινότητα...

Δεν φαίνεται φίλε μου με screenshot μόνο άμα τραβήξεις φωτογραφία από άλλο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται φίλε μου με screenshot μόνο άμα τραβήξεις φωτογραφία από άλλο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις υπόψιν σ αν το αναγνωρίζει το σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψιν σ αν το αναγνωρίζει το σέρβις;

Το αναγνωρίζει αλλα παίζει να στο ξανακανει και με την καινούργια οθόνη. Εγω πια το συνηθισα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψιν σ αν το αναγνωρίζει το σέρβις;

Το αναγνωρίζει αλλά πιστεύω είναι θέμα πάνελ και αργά ή γρήγορα εφόσον ζεσταθει η συσκευή θα ξαναβγει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει αλλα παίζει να στο ξανακανει και με την καινούργια οθόνη. Εγω πια το συνηθισα...

 

Έλεος να δίνουμε τόσα λεφτά για κινητό και να έχει αυτά τα πρόβληματα .το παλιό μου huawei είναι σκυλί ..και το g5 το κάνει; παρατηρήσα ότι με μία εφαρμογή color status bar το πρόβλημα μειώνεται αλλά και πάλι δεν είναι εύχρηστο...θα το στείλω μόλις βρω καβατζα κινητό να δω μπας και αλλάξει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποχαιρετω το νημα εφυγε το v10 και πηγα σε g5.Τρομερο κινητο και πολυ γρηγορο σε σχεση με το v10!! :) Ημουν σε πολυ μεγαλο διλλημα αλλα το g5 με κερδισε τελικα!! Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποχαιρετω το νημα εφυγε το v10 και πηγα σε g5.Τρομερο κινητο και πολυ γρηγορο σε σχεση με το v10!! :) Ημουν σε πολυ μεγαλο διλλημα αλλα το g5 με κερδισε τελικα!!

 

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο φίλε! Μπορεί να τα πουμε στο εκεί νήμα σε λίγο καιρό. Σκέφτομαι την μικρότερη οθόνη αλλά με βλέπω να την κάνω την δοκιμή,

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Τάκη. Πανε δεν θα το μετανιώσεις! :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προσέξει ότι η φωτεινότητα τις δεύτερης οθόνης αργή να προσαρμοστεί σε εξωτερικές συνθήκες ..με αποτέλεσμα να μην είναι ορατή..καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προσέξει ότι η φωτεινότητα τις δεύτερης οθόνης αργή να προσαρμοστεί σε εξωτερικές συνθήκες ..με αποτέλεσμα να μην είναι ορατή..καμιά λύση;

Ναι είναι γνωστό θέμα και από όσο ξέρω δεν έχει λύση..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προσέξει ότι η φωτεινότητα τις δεύτερης οθόνης αργή να προσαρμοστεί σε εξωτερικές συνθήκες ..με αποτέλεσμα να μην είναι ορατή..καμιά λύση;

 

Αυτό είναι και για μένα το μόνο μου παράπονα απο το V10. Σε ηλιόλουστο εξωτερικό περιβάλλον μου είναι αδύνατο να διαβάσω την 2η οθόνη. Και από ότι το έψαξα δεν μπορείς να αυξήσεις την φωτεινότητα της χειροκίνητα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά αν τ έχεις στην τσέπη και πας να τ βγάλεις για να δεις τα notification δεν βλέπεις τίποτα. ..αναρωτιέμαι γιατί δεν τ έχουν διορθώσει από την lg...πιστεύω ότι το κινητό θα ήταν σούπερ αν είχαν διορθώσει δύο τρία πράγματα..πάντως η πίσω κάμερα είναι το ατού του..επίσης δεν κολλάει πουθενά..οθόνη έχει image burn και θα τ στείλω για σέρβις μιλησα με procordia..επίσης έπεσε θύμα bootloop..το έφτιαξα με hard reset..είναι θέμα android 6 όχι hardware..

Που μπορούμε να βρούμε μπαταρίες;δεν βρίσκω ποτθενα από ελλαδα και ενδθαφερομαι να προμηθευτών δύο γιατί για φουλ χρήση που κανω εγώ χρειάζομαι τρεις..

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά αν τ έχεις στην τσέπη και πας να τ βγάλεις για να δεις τα notification δεν βλέπεις τίποτα. ..αναρωτιέμαι γιατί δεν τ έχουν διορθώσει από την lg...πιστεύω ότι το κινητό θα ήταν σούπερ αν είχαν διορθώσει δύο τρία πράγματα..πάντως η πίσω κάμερα είναι το ατού του..επίσης δεν κολλάει πουθενά..οθόνη έχει image burn και θα τ στείλω για σέρβις μιλησα με procordia..επίσης έπεσε θύμα bootloop..το έφτιαξα με hard reset..είναι θέμα android 6 όχι hardware..

Που μπορούμε να βρούμε μπαταρίες;δεν βρίσκω ποτθενα από ελλαδα και ενδθαφερομαι να προμηθευτών δύο γιατί για φουλ χρήση που κανω εγώ χρειάζομαι τρεις..

Στη προκορντια ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε... δεν κακό, no news - good news που λένε και οι τεϊοπότες φίλοι (?) μας... :D

 

Λοιπόν.. για προτείνετε κάποιο καλό app για τον καιρό που να έχει και widget για την οθόνη. Γιατί το τωρινό με το accuweather δεν είναι και το πλέον αξιόπιστο...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε... δεν κακό, no news - good news που λένε και οι τεϊοπότες φίλοι (?) μας... :D

 

Λοιπόν.. για προτείνετε κάποιο καλό app για τον καιρό που να έχει και widget για την οθόνη. Γιατί το τωρινό με το accuweather δεν είναι και το πλέον αξιόπιστο...

Xwidget αμέτρητα widgets

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν.. για προτείνετε κάποιο καλό app για τον καιρό που να έχει και widget για την οθόνη. Γιατί το τωρινό με το accuweather δεν είναι και το πλέον αξιόπιστο...

Yo window

Απο αξιοπιστία...εχθές το έβαλα και γω

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Xwidget αμέτρητα widgets

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Xwidget τρωει μεγαλα σκαλωματα σε μενα δεν ρολαρει πολλες φορες και απο το μενου δεν πηγαινει καθολου στα weather datetime system status. Δοκιμασα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα τιποτα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Το Xwidget τρωει μεγαλα σκαλωματα σε μενα δεν ρολαρει πολλες φορες και απο το μενου δεν πηγαινει καθολου στα weather datetime system status. Δοκιμασα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα τιποτα τα ιδια.

Χμμμ μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Το βάζω σχεδόν σε όλες τις συσκευές που έχω πάρει και δεν είχα ποτέ θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Το βάζω σχεδόν σε όλες τις συσκευές που έχω πάρει και δεν είχα ποτέ θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω δεν βγαζεις ακρη με αυτα... :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα ασχετο αλλα οι ελτζιανοi δεν την παλευουν καθολου το β20 παλι εκτος ευρωπης;Ρε δεν γ!!!!!!!!!αι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα ασχετο αλλα οι ελτζιανοi δεν την παλευουν καθολου το β20 παλι εκτος ευρωπης;Ρε δεν γ!!!!!!!!!αι.

Είναι οριστικό?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα ασχετο αλλα οι ελτζιανοi δεν την παλευουν καθολου το β20 παλι εκτος ευρωπης;Ρε δεν γ!!!!!!!!!αι.

 

 

Ολο πετυχημενες αποφασεις ειναι....................

Ελεος..........................

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...