Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!! Εγώ ψηθηκα για το v20. Πολύ ωραίο και τέλειο το πως βγαίνει το καπάκι πίσω!

Ξέρουμε τιμή?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

 

Στην αρχή καν εκατομμύριο χαχαχα άσε που ή ελτζι ελλας μπορει να μη το φέρει πάλι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες να μην έρθει επίσημα πάλι? Θα είναι πολύ μακακες

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

http://m.androidcentral.com/lg-v20

 

 

Για να δούμε τι θα δούμε

 

Καλημέρα!! Εγώ ψηθηκα για το v20. Πολύ ωραίο και τέλειο το πως βγαίνει το καπάκι πίσω!

Ξέρουμε τιμή?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

 

Και μένα μου αρέσει. Το βρίσκω πολύ όμορφο, πολύ καλή αναβάθμιση από το V10.

Δεν ξέρω από τώρα αν θα το πάρω ή όχι (ίσως), για ένα πολύ απλό λόγο. Είναι LG.

Ας κυκλοφορίσει, να δούμε τι κουσούρια θα βγάλει (γιατί θα βγάλει) και εδώ ήμαστε. Και βέβαια καθήστε να το δούμε και επίσημα στην Ελλάδα. Φοβάμαι κουλαμάρες πάλι από την εδώ αντιπροσωπία, να μην το εισάγει δηλαδή, που σε συνδιασμό με το "όνομα" που έχει βγάλει η LG ειναι τεράστιο deal brake για μένα.

Εν ολίγις, είναι όμορφο, δείχνει ποιοτικό και ολοκληρομένο αλλά λόγω LG θέλει χρόνο να δείξει χαρακτήρα. Υπό πολύ αυστηρές προϋποθέσεις θα το τιμήσω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μία βδομάδα με το κινητό και επανέρχομαι με νέες ερωτήσεις αλλά και απόψεις :p

 

1) Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες για το μαύρο "συννεφάκι" . Υπάρχει και σε εμένα αλλά ούτε που το είχα προσέξει , αλλά και να το είχα προσέξει δεν μου φαίνεται κάτι το τραγικό .

 

2) Οι θερμοκρασίες μου κυμαίνονται από 29-30C (σε idle) μέχρι 38-39C μετά από χρήση (κάμερα , wifi κτλ) . Όταν το φορτίζω πρέπει να ανεβαίνει πιο πάνω.

 

3) Όταν μιλάω ακούγεται συνέχεια ένας εκνευριστικός ήχος :( . Θα το περιέγραφα σαν τον ήχο που κάνουν και τα ηχεία όταν χτυπάει κινητό κοντά. Ένα μόνιμο "πζζζζζζζζζζζ" . Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

4) Όταν ανοίγω τα δεδομένα , δεν πιάνω σήμα ή πιάνω μόνο την ένδειξη "Η" . Είχατε αναφέρει σε προηγούμενο ποστ , ότι αν δεν ξανα είχα στο παρελθόν 4g κινητό , θα πρέπει να πάω στην vodafone να μου το ενεργοποιήσουν . Αυτό λέτε να φταίει?

 

Προς το παρών δεν είχα κάποιο άλλο θέμα με το κινητό. Ο ήχος στο ακουστικό είναι αρκετά ενοχλητικός . Ελπίζω να υπάρχει λύση (εκτός αν είναι θέμα vodafone).

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αυτός ο ήχος που αναφέρεις ονομάζεται GSM buzz. Έχει αναφερθεί κυρίως σε περιστατικά στο g2. Φτάιει ή η sim σε περίπτωση που είναι παλιά - κομμένη ή το κινητό που αν είναι τόσο ενοχλητικό και απευθυνθείς στο σέρβις θα στο επισκευασουν. Τώρα σχετικά με το H που σου βγάζει είναι θέμα ενεργοποίησης του 4g στη Vodafone. Η ενδεχομένη αργοπορια στην ενεργοποίηση των Data οφείλεται στο Android marshmallow και μου το έκανε σχεδόν σε όλα τα κινητά που είχα σε αυτή την έκδοση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μία βδομάδα με το κινητό και επανέρχομαι με νέες ερωτήσεις αλλά και απόψεις :p

 

1) Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες για το μαύρο "συννεφάκι" . Υπάρχει και σε εμένα αλλά ούτε που το είχα προσέξει , αλλά και να το είχα προσέξει δεν μου φαίνεται κάτι το τραγικό .

 

2) Οι θερμοκρασίες μου κυμαίνονται από 29-30C (σε idle) μέχρι 38-39C μετά από χρήση (κάμερα , wifi κτλ) . Όταν το φορτίζω πρέπει να ανεβαίνει πιο πάνω.

 

3) Όταν μιλάω ακούγεται συνέχεια ένας εκνευριστικός ήχος :( . Θα το περιέγραφα σαν τον ήχο που κάνουν και τα ηχεία όταν χτυπάει κινητό κοντά. Ένα μόνιμο "πζζζζζζζζζζζ" . Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

4) Όταν ανοίγω τα δεδομένα , δεν πιάνω σήμα ή πιάνω μόνο την ένδειξη "Η" . Είχατε αναφέρει σε προηγούμενο ποστ , ότι αν δεν ξανα είχα στο παρελθόν 4g κινητό , θα πρέπει να πάω στην vodafone να μου το ενεργοποιήσουν . Αυτό λέτε να φταίει?

 

Προς το παρών δεν είχα κάποιο άλλο θέμα με το κινητό. Ο ήχος στο ακουστικό είναι αρκετά ενοχλητικός . Ελπίζω να υπάρχει λύση (εκτός αν είναι θέμα vodafone).

 

Ευχαριστώ πολύ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/48f392745ae05283de2845364aa5a042.jpg

Τικαρε η ξετικαρε τις επιλογές και δες αν φτιάχνει

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι για την ωραία συντροφιά σε αυτό εδώ το φόρουμ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=u8gf32H1WOs

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε εμείς με αναβάθμιση κάποια από τα καινούργια fetures? Τα customized toggles ας πούμε στη second screen?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο σημαντικές δυνατότητες είναι αυτή του διπλού παραθύρου. Αυτήν θα την ήθελα στο κινητό μου. Και χωρίς περιορισμούς και χωρίς να με αναγκάζει η LG να κάνω ρουτ για να την χαρώ όπως πρέπει. Όλα τα άλλα... Παγερα αδιάφορο με αφήνουν.. Προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Με το τηλέφωνο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εδώ και 2 μήνες που το έχω.

Σήμερα όμως μου έκανε κάτι περίεργο. Μου διαγράφηκαν χωρίς λόγο και χωρίς να κάνω κάτι εγώ, οι περισσότερες μου φωτογραφίες.

Ολες από το άλμπουμ κάμερα και διάφορες από άλλους φακέλους.

Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον? Τι μπορεί να έφταιξε?

Υπάρχει τρόπος να την ανακτήσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Με το τηλέφωνο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εδώ και 2 μήνες που το έχω.

Σήμερα όμως μου έκανε κάτι περίεργο. Μου διαγράφηκαν χωρίς λόγο και χωρίς να κάνω κάτι εγώ, οι περισσότερες μου φωτογραφίες.

Ολες από το άλμπουμ κάμερα και διάφορες από άλλους φακέλους.

Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον? Τι μπορεί να έφταιξε?

Υπάρχει τρόπος να την ανακτήσω?

Της είχες σε sd? Όλα τα άλλα δεδομένα υπάρχουν? Δηλαδή accounts, apps κτλ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάρτα sd. Όλα ήταν στην εσωτερική μνήμη. Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν κανονικά. Μου διαγράφηκε όλος ο φάκελος κάμερα και απ τους υπόλοιπους φακέλους με φωτογραφίες κάποιες μόνο.

Πολύ περίεργο μου φάνηκε! Μπορω να τις ανακτήσω? Ασε που φοβάμαι μην μου ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάρτα sd. Όλα ήταν στην εσωτερική μνήμη. Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν κανονικά. Μου διαγράφηκε όλος ο φάκελος κάμερα και απ τους υπόλοιπους φακέλους με φωτογραφίες κάποιες μόνο.

Πολύ περίεργο μου φάνηκε! Μπορω να τις ανακτήσω? Ασε που φοβάμαι μην μου ξανασυμβεί.

Μήπως έχεις βάλει να αποθήκευονται οι φωτογραφίες σε raw μορφή και έκανες εκκαθάριση από smart cleaning καταλαθος? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/149d60900a9976247dc27db43c5e37a4.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες σε RAW. Εδώ μου σβήστηκαν μέχρι και από τα στιγμιότυπα οθόνης!

Το θέμα είναι ότι δεν πείραξα το κινητό καθόλου, ούτε κανείς άλλος. Τραβάω 3 φωτογραφίες με το κινητό, μπαίνω να τις στείλω και βλέπω να μην υπάρχει καν ο φάκελος κάμερα. Και να λείπουν φωτογραφίες από τον φάκελο WhatsApp , viber, capture+ κτλ...

Τουλάχιστο υπάρχει τρόπος να τις ξαναβρώ? Εντάξει δεν είχα και κάτι το πολύ τρομερό, αλλά φοβάμαι μην κάποια στιγμή χάσω κάτι σημαντικό.

Γι αυτό ρωτάω αν έχει συμβεί σε άλλον και αν υπάρχει περίπτωση να παίρνει μόνο πρωτοβουλίες το κινητό... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες σε RAW. Εδώ μου σβήστηκαν μέχρι και από τα στιγμιότυπα οθόνης!

Το θέμα είναι ότι δεν πείραξα το κινητό καθόλου, ούτε κανείς άλλος. Τραβάω 3 φωτογραφίες με το κινητό, μπαίνω να τις στείλω και βλέπω να μην υπάρχει καν ο φάκελος κάμερα. Και να λείπουν φωτογραφίες από τον φάκελο WhatsApp , viber, capture+ κτλ...

Τουλάχιστο υπάρχει τρόπος να τις ξαναβρώ? Εντάξει δεν είχα και κάτι το πολύ τρομερό, αλλά φοβάμαι μην κάποια στιγμή χάσω κάτι σημαντικό.

Γι αυτό ρωτάω αν έχει συμβεί σε άλλον και αν υπάρχει περίπτωση να παίρνει μόνο πρωτοβουλίες το κινητό... :wacko:

Υποθέτω δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση το κινητό ε?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 φορές το έκανα επανεκκίνηση κιόλας αλλά το ίδιο. Ούτε μου έκανε τίποτα άλλα περίεργα του στυλ να κολλάει το τηλέφωνο.

Όλα μια χαρά εκτός απ τις φωτογραφίες. Και μουσική και λογαριασμοί όλα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

2 φορές το έκανα επανεκκίνηση κιόλας αλλά το ίδιο. Ούτε μου έκανε τίποτα άλλα περίεργα του στυλ να κολλάει το τηλέφωνο.

Όλα μια χαρά εκτός απ τις φωτογραφίες. Και μουσική και λογαριασμοί όλα υπάρχουν.

Τι να πω αναλαμπη θα έφαγε το ρημάδι. Μια τελευταία πρόταση κάνε μια προσπάθεια να το συνδέσεις με pc μπας και βρεις τις φώτο

 

Αν πατήσεις πάνω αριστερά στο άλμπουμ βγάζει αυτό. Μπας και έχει μπει πουθενά άκυρα?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/c714db21e4b89a3515cd175a8fc45611.jpg

 

Πχ. Μπας και έχει πάει στο αγαπημένοι και δεν έχεις τίποτα εκεί

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα καταλαθος την επιλογη να αποθηκευονται αυτοματα οι φωτογραφιες που ανοιγω απο το messenger στην συσκευη. Πρωτα μου εβγαζε επιλογη αν θελω να απθηκευονται και καταλαθος το τικαρα. Ξερει κανεις πως μπορω να το απενεργοποιησω παλι ? Να μην αποθηκευονται δηλαδη αυτοματα στην συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα καταλαθος την επιλογη να αποθηκευονται αυτοματα οι φωτογραφιες που ανοιγω απο το messenger στην συσκευη. Πρωτα μου εβγαζε επιλογη αν θελω να απθηκευονται και καταλαθος το τικαρα. Ξερει κανεις πως μπορω να το απενεργοποιησω παλι ? Να μην αποθηκευονται δηλαδη αυτοματα στην συσκευη.

Μπες στο messenger

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/e226edb5ac974a450f3ea96945e8485f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/729f705db2c174615653abe291e7a9f1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/601ddf597974ba5936c6c424aec828e7.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@takaros31 Ευχαριστω πολυ !! Το εκανα, δεν τα ξερω ακομα ολα τα κολπα :p

Να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πόση μπαταριά σας τρώνε οι υπηρεσίες google ;

Σε ένα άρθρο που διάβασα με κάποιον που έκανε δοκιμές απενεργοποιοντας ότι μπορούσε τελικά διαφορά δεν είδε.

Νομίζω και εγώ από δοκιμές παλιότερα με το g3 που είχα κάνει δεν είδα διάφορες αξιομνημονευτες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα άρθρο που διάβασα με κάποιον που έκανε δοκιμές απενεργοποιοντας ότι μπορούσε τελικά διαφορά δεν είδε.

Νομίζω και εγώ από δοκιμές παλιότερα με το g3 που είχα κάνει δεν είδα διάφορες αξιομνημονευτες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει. Δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά από μετρήσεις που έχουν κάνει χρήστες. Περίπου 5-10 λεπτά οθόνη παραπάνω με απεγκατεστημενες της εφαρμογές Google.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα ήθελα από το V20 είναι το usb type C. Επίσης το βάρος του λέει είναι στα 173gr ενώ το V10 (το ζύγισα χθες) είναι στα 204gr. Όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με το βάρος του, το έχω συνηθίσει και μ' αρέσει αυτή η στιβαρή αίσθηση που δίνει. Αλλά όπως και να το κάνεις 30gr είναι διαφορά... (αλήθεια, πως προέκυψε αυτή η εξοικονόμηση βάρους ?)

 

(με την θήκη Spigen Rouph Armor ζυγίζει ~240gr !!)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...