Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο Forum :)

 

Είμαι καινούριος χρήστης . Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπήρχε τόσο οργανωμένο forum για κινητά μέχρι χτες.

 

Αγόρασα το Lg v10 . Το πήρα στα χέρια μου χτες και είμαι αρκετά ανήσυχος όσων αφορά την θερμοκρασία. Νιώθω ότι το κινητό ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία στο σημείο γύρο από την κάμερα και είναι αισθητή και από την πίσω μεριά και από την μπροστά.

Δεν ξέρω αν έκανα βλακεία αλλά όταν έβαλα το κινητό να φορτίσει , το κινητό άνοιξε και έκανα κανονικά τις ενημερώσεις ενώ φόρτιζε. Σε εκείνο το διάστημα το κινητό έκαιγε !

Σήμερα και αφού έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις , μπορώ να πω ότι με χαλαρή χρήση νιώθω να ανεβαίνει η θερμοκρασία . Εγκατέστησα το coolerMaster για να βλέπω την θερμοκρασία . Η θερμοκρασία του είναι περίπου 30-33C χωρίς κάποια χρήση αλλά όταν ας πούμε χαζεύω την κάμερα η έχω το wifi ανοιχτό και χαζεύω εφαρμογές του στιλ messenger κτλ η θερμοκρασία φτάνει 38-40C.

Είναι φυσιολογικό? Να ανησυχώ? Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κινητό τέτοιον δυνατοτήτων , οπότε δεν γνωρίζω και πολλά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο Forum :)

 

Είμαι καινούριος χρήστης . Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπήρχε τόσο οργανωμένο forum για κινητά μέχρι χτες.

 

Αγόρασα το Lg v10 . Το πήρα στα χέρια μου χτες και είμαι αρκετά ανήσυχος όσων αφορά την θερμοκρασία. Νιώθω ότι το κινητό ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία στο σημείο γύρο από την κάμερα και είναι αισθητή και από την πίσω μεριά και από την μπροστά.

Δεν ξέρω αν έκανα βλακεία αλλά όταν έβαλα το κινητό να φορτίσει , το κινητό άνοιξε και έκανα κανονικά τις ενημερώσεις ενώ φόρτιζε. Σε εκείνο το διάστημα το κινητό έκαιγε !

Σήμερα και αφού έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις , μπορώ να πω ότι με χαλαρή χρήση νιώθω να ανεβαίνει η θερμοκρασία . Εγκατέστησα το coolerMaster για να βλέπω την θερμοκρασία . Η θερμοκρασία του είναι περίπου 30-33C χωρίς κάποια χρήση αλλά όταν ας πούμε χαζεύω την κάμερα η έχω το wifi ανοιχτό και χαζεύω εφαρμογές του στιλ messenger κτλ η θερμοκρασία φτάνει 38-40C.

Είναι φυσιολογικό? Να ανησυχώ? Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κινητό τέτοιον δυνατοτήτων , οπότε δεν γνωρίζω και πολλά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κάλως ήρθες στη κοινότητα και καλορίζικο το τηλέφωνο . Όταν φορτίζει ο είναι φυσιολογικό να ανεβάζει θερμοκρασίες όπως επίσης και όταν κάνει αναβαθμίσεις. Φυσιολογικές θεωρούνται θερμοκρασίες ακόμα και 70-80 βαθμών. Επίσης φυσιολογικότατες είναι και οι τιμές που αναφέρεις όταν δεν το χρησιμοποιείς και κατά την πλοήγηση.

Ότι άλλο χρειαστείς ρωτάς! ;)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα :):) . Ευχαριστώ πάάάρα πολύ για την άμεση βοήθεια. Η αλήθεια είναι ότι μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος , γιατί νόμιζα ότι δεν είναι φυσιολογικό να ζεσταίνετε με λίγη χρήση . Ίσως να μην έδινα και τόσο σημασία απλά όταν μετά από χρήση πάω να μιλήσω , νιώθω ζεστό το σημείο του ακουστικού στο αυτί (και γενικά την περιοχή εκεί γύρο και από πίσω) και γιαυτό θεώρησα ότι ίσως υπερ θερμαίνετε .

 

Έχετε να προτείνετε λειτουργίες που θα βοηθούσαν γενικά στην καλύτερη απόδοση του κινητού? Να σβήσω ας πούμε κάποιες εφαρμογές ή κάποιες ρυθμίσεις ?

Έχω εγκαταστήσει το coolermaster και το 360security . Δεν ξέρω αν αξίζουν ή απλά φορτώνω το κινητό.

Οι υπόλοιπες είναι εφαρμογές του style , messenger , paypal , lightroom , Airbnb , word , instangram (Βασικά αυτές) . Οι υπόλοιπες είναι ότι είχε το κινητό από μόνου του.

 

Επίσης (συγγνώμη για το ζάλισμα ) δεν έχω ανακαλύψει που μπορώ να δω ποιες εφαρμογές τρέχουν . Όταν μπαίνω στις γενικές ρυθμίσεις και μετά στις εφαρμογές , αυτές που βλέπω είναι αυτές που τρέχουν εκείνη την στιγμή?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ , ξανά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα :):) . Ευχαριστώ πάάάρα πολύ για την άμεση βοήθεια. Η αλήθεια είναι ότι μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος , γιατί νόμιζα ότι δεν είναι φυσιολογικό να ζεσταίνετε με λίγη χρήση . Ίσως να μην έδινα και τόσο σημασία απλά όταν μετά από χρήση πάω να μιλήσω , νιώθω ζεστό το σημείο του ακουστικού στο αυτί (και γενικά την περιοχή εκεί γύρο και από πίσω) και γιαυτό θεώρησα ότι ίσως υπερ θερμαίνετε .

 

Έχετε να προτείνετε λειτουργίες που θα βοηθούσαν γενικά στην καλύτερη απόδοση του κινητού? Να σβήσω ας πούμε κάποιες εφαρμογές ή κάποιες ρυθμίσεις ?

Έχω εγκαταστήσει το coolermaster και το 360security . Δεν ξέρω αν αξίζουν ή απλά φορτώνω το κινητό.

Οι υπόλοιπες είναι εφαρμογές του style , messenger , paypal , lightroom , Airbnb , word , instangram (Βασικά αυτές) . Οι υπόλοιπες είναι ότι είχε το κινητό από μόνου του.

 

Επίσης (συγγνώμη για το ζάλισμα ) δεν έχω ανακαλύψει που μπορώ να δω ποιες εφαρμογές τρέχουν . Όταν μπαίνω στις γενικές ρυθμίσεις και μετά στις εφαρμογές , αυτές που βλέπω είναι αυτές που τρέχουν εκείνη την στιγμή?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ , ξανά!!!

Εφαρμογες διαχείρισης μνήμης μπαταρίας κλπ κλπ απλά σβηστες δεν τις χρειάζεσαι. Όπως επίσης και αυτήν για την θερμοκρασία. Μην αγχώνεσαι άδικα εάν ζεσταίνεται. Μια χαρά είναι κοίτα ανά το χαρείς.

Από τις άλλες εφαρμογές ότι θέλεις κατέβασε, ανάλογα τι ανάγκες έχεις.

Όσον αφορά τι τρέχει από πίσω, αν θέλεις να τις δεις πατάς το πλήκτρο κάτω δεξιά, από τα πλήκτρα οθόνης.

Επίσης γνώμη μου να μην τις κλείνεις τις εφαρμογές αυτές αλλά να τις αφήνεις ανοιχτές.. Μια χαρά τις διαχειριζετε το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου είπαν τα παιδιά και από μένα θα σου προτείνω όταν φορτίζει να μην χρησιμοποιείς το κινητό εκτός αν σε πάρουν τηλέφωνο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!! Νιώθω πολύ καλύτερα :lol: .

 

Το antivirus το έβαλα γιατί θέλω να διαχειρίζομαι λογαριασμούς Paypal κτλ μέσω κινητού αλλά και επειδή ταξιδεύω στο εξωτερικό συχνά-πυκνά . Οπότε θα ήθελα να είμαι λίγο παραπάνω καλυμμένος. Πιστεύεται δεν αξίζει κάτι τέτοιο η πρέπει να πάω σε κάποιο γνωστό antivirus εταιρίας?

 

Το κινητό πάντως φαίνεται απίστευτο και ανυπομονώ να δοκιμάσω και την camera του. Το manual mode είναι απίστευτο .

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζεις εφαρμογές τύπου clean Master κτλ. Είναι περιττές σε τέτοια τηλέφωνα και ενδεχομένως να σου κάνουν και κακό σε μπαταρία. Αν θες κατέβασε το cpuz για να παρακολουθείς γενικά θερμοκρασίες. Εφαρμογές βάλεις - βγάλεις το ίδιο είναι το τηλέφωνο θα πηγαίνει σφαίρα. Περίμενε αυξημένες θερμοκρασίες κατά την χρήση 4g (αν δεν είχες ποτέ 4g συσκευή πρέπει να πάρεις τον παροχο σου να σου το ενεργοποίησει), κατά την φόρτιση, κατά την χρήση της κάμερας και γενικά άμα έχεις φουλ φωτεινότητα. Η περιοχή που ζεστενεται είναι αυτή που αναφέρεις. Το τηλέφωνο που πήρες είναι εξαιρετικο και εύχομαι να το χαρείς όπως το χαιρόμαστε όλοι. Γκρίνιες θα διαβάζεις αλλά όλοι αναζητάμε το τέλειο και γενικά οι του φόρουμ είμαστε λιγάκι πειραγμενοι :p :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υψηλές θερμοκρασίες έχω παρατηρήσει μόνο στη γρήγορη φόρτιση & όταν το χρησιμοποιούσα σαν hotspot.

Τραγικά υψηλές, σε γρήγορη φόρτιση με ταυτόχρονη (βαριά) χρήση.

 

Όλα φυσιολογικά δηλαδή.

Στη διαχείριση της θερμότητας για μένα παίρνει θετικό πρόσημο.

Link to comment
Share on other sites

:up::up: Θα κατεβάσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για να ρίχνω μια ματιά στις θερμοκρασίες . Δεν έχω τρελές απαιτήσεις . Ήδη η συσκευή μου φαίνεται εξωγήινη σε σχέση με αυτή που είχα (samsung των 70 ευρώ) . Απλά τρόμαξα λίγο με την θερμοκρασία , αλλά από ότι φαίνεται όλα φυσιολογικά.

 

Θα σας πω ξανά τις εντυπώσεις μου σε λίγες μέρες που θα το έχω δουλέψει λίγο παραπάνω.

 

Χίλια ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζεις εφαρμογές τύπου clean Master κτλ. Είναι περιττές σε τέτοια τηλέφωνα και ενδεχομένως να σου κάνουν και κακό σε μπαταρία. Αν θες κατέβασε το cpuz για να παρακολουθείς γενικά θερμοκρασίες. Εφαρμογές βάλεις - βγάλεις το ίδιο είναι το τηλέφωνο θα πηγαίνει σφαίρα. Περίμενε αυξημένες θερμοκρασίες κατά την χρήση 4g (αν δεν είχες ποτέ 4g συσκευή πρέπει να πάρεις τον παροχο σου να σου το ενεργοποίησει), κατά την φόρτιση, κατά την χρήση της κάμερας και γενικά άμα έχεις φουλ φωτεινότητα. Η περιοχή που ζεστενεται είναι αυτή που αναφέρεις. Το τηλέφωνο που πήρες είναι εξαιρετικο και εύχομαι να το χαρείς όπως το χαιρόμαστε όλοι. Γκρίνιες θα διαβάζεις αλλά όλοι αναζητάμε το τέλειο και γενικά οι του φόρουμ είμαστε λιγάκι πειραγμενοι :p :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ευγένεια προφανώς το πληκτρολόγησες φίλε Τάκη. :p

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου και με όλα τα παιδιά παραπάνω. το κινητό είναι ένα από τα καλύτερα που κυκλοφορούν εκεί έξω με προσιτή τιμή μάλιστα και γενικά απροβλημάτιστο. Είναι κινητό με οψιόν 2ετίας και 3ετίας, ελέω Lg πάντα...:lol::lol:. Θερμοκρασίες θα δεις όχι τρομερά πράγματα. Και να ξέρεις από υποστήριξη service δεν εχει ακουστεί άσχημο κάτι για το v10. Βασικά πάντα ήταν σημείο αναφοράς σε service κινητών η procordia (λίγο με τα G4 έχασε τη μπάλα) αλλά οκ. Γιατί κακά τα ψέματα πάντα μία σωστή after sale εξυπηρέτηση πάντα είναι κάτι που μετράει.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με οθόνη; γραμμές; που να μην φεύγουν; ή σαν κιτρινιλες ; ή πιο σκοτεινά κάποια σημεία; επίσης, επειδή τ πρώτο μου χάλασε ή οθόνη όταν άλλαξαν φόντο και το είχα σε φουλ φωτεινότητα μ έκαναν αντικατάσταση κ τώρα φοβάμαι να το ξανά κάνω αλλαγή φόντου κ τέρμα φωτεινότητα...τι έχετε να μ πείτε γ αυτό; ξερω είναι λίγο χαζό, αλλά ήθελα να μοιραστω τον πόνο μ... και στις πρώτες φορτίσεις πρέπει να τελειώνει εντελώς ή μπαταρία; ή και στ 40-50 κάνει να το φορτίσω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με οθόνη; γραμμές; που να μην φεύγουν; ή σαν κιτρινιλες ; ή πιο σκοτεινά κάποια σημεία; επίσης, επειδή τ πρώτο μου χάλασε ή οθόνη όταν άλλαξαν φόντο και το είχα σε φουλ φωτεινότητα μ έκαναν αντικατάσταση κ τώρα φοβάμαι να το ξανά κάνω αλλαγή φόντου κ τέρμα φωτεινότητα...τι έχετε να μ πείτε γ αυτό; ξερω είναι λίγο χαζό, αλλά ήθελα να μοιραστω τον πόνο μ... και στις πρώτες φορτίσεις πρέπει να τελειώνει εντελώς ή μπαταρία; ή και στ 40-50 κάνει να το φορτίσω;

 

Η μόνη περίπτωση που έχω ακούσει είναι η δική σου στο fb που τα λέγαμε και από εκεί ( Παναγιώτης εδώ). Μόνο image retention έχει εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές με τα εικονίδια να αχνοφαινονται για λίγο εφόσον ζεσταθει η συσκευή και μετά να εξαφανιζονται. Άλλαξε φόντο και κάνε ότι θέλεις μην το παίρνεις από φόβο καθώς σίγουρα την πρώτη φορά έπεσες σε ελλατωματικη συσκευή με αστοχια υλικού που προυπηρχε βγαίνοντας από το εργοστάσιο.

Όσο για τις φορτισεις, όχι δεν χρειάζεται και το καλύτερο όπως λένε κάποιοι πιο ειδικοί σε αυτό το θέμα από εμενα είναι να το βάζεις για φόρτιση όταν φτάνει περίπου στο 15%

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση που έχω ακούσει είναι η δική σου στο fb που τα λέγαμε και από εκεί ( Παναγιώτης εδώ). Μόνο image retention έχει εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές με τα εικονίδια να αχνοφαινονται για λίγο εφόσον ζεσταθει η συσκευή και μετά να εξαφανιζονται. Άλλαξε φόντο και κάνε ότι θέλεις μην το παίρνεις από φόβο καθώς σίγουρα την πρώτη φορά έπεσες σε ελλατωματικη συσκευή με αστοχια υλικού που προυπηρχε βγαίνοντας από το εργοστάσιο.

Όσο για τις φορτισεις, όχι δεν χρειάζεται και το καλύτερο όπως λένε κάποιοι πιο ειδικοί σε αυτό το θέμα από εμενα είναι να το βάζεις για φόρτιση όταν φτάνει περίπου στο 15%

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

α βρέθηκαμε κ εδώ;; χαχα δεν ξέρεις πόσο το φοβάμαι... κ αυτό νιώθω να έχει κάποια σκοτεινά σημεία όπως είπα αλλά ίσως είναι ιδέα μ... απλά αυτό για τη φόρτιση που λένε ότι στρώνει μετά από κάποιες φορτίσεις, αναρωτιομουν αν είναι πλήρεις η καιναν το φορτίσω χωρις να πάει 0. Εσύ το βάζεις φουλ φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να έχεις φουλ φωτεινότητα;έχεις θέμα με μάτια σου;Δόξα το γιαραμπη το κινητό έχει την καλύτερη αυτόματη φωτεινότητα σε βαθμονόμηση.Στο 15℅ βία στο 10℅ είναι ιδανικό να το φόρτισης.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να έχεις φουλ φωτεινότητα;έχεις θέμα με μάτια σου;Δόξα το γιαραμπη το κινητό έχει την καλύτερη αυτόματη φωτεινότητα σε βαθμονόμηση.Στο 15℅ βία στο 10℅ είναι ιδανικό να το φόρτισης.

 

Γιατί μερικές φορές στο αυτόματο σε εξωτερικούς χώρους πάει στο 100% και ενεργοποιειται και το boost. Κατά τ'αλλα εννοείται δεν αντέχω την φωτεινότητα σε σκοτεινους χώρους και είμαι πάντα σε αυτόματο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές στο αυτόματο σε εξωτερικούς χώρους πάει στο 100% και ενεργοποιειται και το boost. Κατά τ'αλλα εννοείται δεν αντέχω την φωτεινότητα σε σκοτεινους χώρους και είμαι πάντα σε αυτόματο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πειράζει για να μπαίνει το μπούστ σημαίνει ότι χρειάζεται εκτός αν δεν αφήνεις το κινητό από τα χέρια σου.Βαλτο στο 90℅ ή όπου βλέπεις άνετα και αστο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε... Το πουλησατε όλοι τελικά;;; πολύ ησυχία..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κινηθεί ενα νημα πρεπει να συμβαινει ενα απο τα παρακατω.

1. Να εχει συνεχεια προβληματα ενα κινητο.

2. Να εχει συνεχή υποστήριξη ενα κινητό.

3. Καποιος να εχει αποριες για τη συσκευη.

 

Καταλαβαίνεις φιλε μου οτι Γενικά οτι ηταν να πουμε γενικα για το 1 και το 2 εχουν γενικα εξαντληθεί.

Γενικα ειναι απροβληματιστο οποτε αφου δεν εχει και υποστήριξη καταλαβαινεις οτι δεν θα εχει και πολύ κίνηση εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για απορίες αυτήν μπορεί να μου την λύσει κανείς;;

https://www.facebook.com/groups/1224696120876018/permalink/1237632449582385/

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από Αθήνα δίνει το μαυρούλι του και είναι πιπιλάτο ας ρίξει ένα πριβε μεσατζ :D

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από Αθήνα δίνει το μαυρούλι του και είναι πιπιλάτο ας ρίξει ένα πριβε μεσατζ :D

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν κοιτάς στο insomnia ?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο νου μου και αυτό αλλά προτιμώ από κάτοχο που "ξερω" από εδώ ;)

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελικα κατεβαζω κι εγω την Marshmallow ... Αχρείαστη πληροφορία να είναι για όλους , αλλά για πείτε πως κάνουμε εν αναγκη hard reset ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από Αθήνα δίνει το μαυρούλι του και είναι πιπιλάτο ας ρίξει ένα πριβε μεσατζ :D

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ρε αδερφε δεν το ειχες το κινητο; παλι το θες; γιατι δεν περιμένεις το V20;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...