Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την μπαταρία θα είναι η πιο εύκολη πρόβλεψη, 3000.εκκλησία κλέβεις.

Μην σου πω και 2800 γιατί θα έχουν απόθεμα από το g5..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Παρασκευα(εαν θυμαμαι καλα το ονομα),μακαρι να κανεις λαθος για την μπαταρια,γιατι με ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο!:);)

 

Μα δεν είπα, ότι δεν θα ανέβει.

Αλλά ότι το gsmarena έχει κοτσάρει ένα 4000 στο σημείο που αντιστοιχεί η μπαταρία, δεν λέει τίποτα. Το ίδιο είχε κάνει και με note 5 & note 7. Tα αποτελέσματα γνωστά.

 

Δεν λέω ότι δεν θα ανέβει. Ελπίζω ότι θα ανέβει. Θα ήταν αδιανόητο να μην ανέβει.

Η πρόβλεψη μου είναι ότι θα ανέβει, αλλά λίγο, ~3200, βαριά 3500, μακάρι να πέσω έξω και να πάει παραπάνω.

Αν και προσωπικά, ανέβει, δεν ανέβει, δεν θα με επηρεάσει σε κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Παρασκευα(εαν θυμαμαι καλα το ονομα),μακαρι να κανεις λαθος για την μπαταρια,γιατι με ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο!:);)

 

Εσύ δεν βαζεις μυαλό με τιποτα. Πάλι Lg. Τώρα παρελαβες από service και παλι v20 λοξοκοιτάς; :p:p. Πέραν της πλάκας ελπίζω να μην τους ξαναχρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω και 2800 γιατί θα έχουν απόθεμα από το g5..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το παραξεφτιλισαμε!:):lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν είπα, ότι δεν θα ανέβει.

Αλλά ότι το gsmarena έχει κοτσάρει ένα 4000 στο σημείο που αντιστοιχεί η μπαταρία, δεν λέει τίποτα. Το ίδιο είχε κάνει και με note 5 & note 7. Tα αποτελέσματα γνωστά.

 

Δεν λέω ότι δεν θα ανέβει. Ελπίζω ότι θα ανέβει. Θα ήταν αδιανόητο να μην ανέβει.

Η πρόβλεψη μου είναι ότι θα ανέβει, αλλά λίγο, ~3200, βαριά 3500, μακάρι να πέσω έξω και να πάει παραπάνω.

Αν και προσωπικά, ανέβει, δεν ανέβει, δεν θα με επηρεάσει σε κάτι. :)

 

Οντως δικιο εχεις,ας κανουμε λιγο καιρο υπομονη,και θα τα δουμε ολα μπροστα μας!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ δεν βαζεις μυαλό με τιποτα. Πάλι Lg. Τώρα παρελαβες από service και παλι v20 λοξοκοιτάς; :p:p. Πέραν της πλάκας ελπίζω να μην τους ξαναχρειαστείς.

 

 

Φιλε Μιλτο δικιο εχεις!;)

Με το G3 που ειχα δεν ηξερα καν που ηταν η Procordia η καθε Procordia!:up:

Με αυτο εδω την γνωρησα,λες με το V20 να την μαθω καλυτερα?:p:lol::lol:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) αυτά που διάβασα τις τελευταίες ημέρες με αποθαρρυναν ως προς το να κρατήσω παραπάνω μια εξαιρετική μεν συσκευή αλλά με προβλήματα να κάνουν την εμφάνιση τους :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) αυτά που διάβασα τις τελευταίες ημέρες με αποθαρρυναν ως προς το να κρατήσω παραπάνω μια εξαιρετική μεν συσκευή αλλά με προβλήματα να κάνουν την εμφάνιση τους :(

 

Κάτσε ρε άρχοντα των δαχτυλιδιών...

Τι σχέση έχουν τα προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίζουν άλλοι με τη συσκευή τους, στο να ωθήσουν εσένα να πουλήσεις τη δική σου?

Πως συνδυάζεις στο μυαλό σου αυτά τα 2 ασύνδετα θέματα?

 

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε αγοράζουμε το κανουμε για να το ευχαριστηθούμε και όχι για να μας τρωει μεσα μας. Καλα θα κάνεις να πας σε άλλη συσκευή εάν σκέφτεσαι συνέχεια ότι θα σου βγάλει πρόβλημα. Υπάρχουν εξαίρετες αλλά και καλύτερες λύσεις πλέον στην αγορά.

 

Εγώ θα το αλλάξω μόνο εάν με εντυπωσιάσει κάποιο άλλο οποιασδήποτε εταιρίας φυσικά Όχι μονο Lg. Είναι το μοναδικό μου κριτήριο. To g2 δεν μου εβγαλε ποτε θεμα οθόνης όταν στη πλειοψηφία εβγαλε και θεωρούταν βασικό πρόβλημα της συσκευης.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) αυτά που διάβασα τις τελευταίες ημέρες με αποθαρρυναν ως προς το να κρατήσω παραπάνω μια εξαιρετική μεν συσκευή αλλά με προβλήματα να κάνουν την εμφάνιση τους :(

 

Καλορίζικο το νέο τηλέφωνο φίλος!

 

Κάτσε ρε άρχοντα των δαχτυλιδιών...

Τι σχέση έχουν τα προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίζουν άλλοι με τη συσκευή τους, στο να ωθήσουν εσένα να πουλήσεις τη δική σου?

Πως συνδυάζεις στο μυαλό σου αυτά τα 2 ασύνδετα θέματα?

 

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Τα δύο θέματα εννοείται συνδέονται καθώς όσο αυξάνονται τα κρούσματα με bootloop τόσο περισσότερο αγχώνονται οι χρήστες της συσκευής, κατ' επέκταση Άγχος = Κακή εμπειρία χρήσης.

Δεν είπε κάποιος εννοείται οτι επειδή έσκασε σε κάποιους θα το πάθουμε όλοι αλλά δυστυχώς απο την LG πλέον περιμένεις το χειρότερο απο άποψη προβλημάτων. Και στο γράφει φίλος της LG που έχει αγοράσει σχεδόν οτι έχει κυκλοφορήσει η εταιρεία απο το G2 και μετά και έχει παροτρύνει πολλούς στο να πάρουν συσκευές της.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενα ποστ είχε παρουσιάζει κάποια μικροθεματα η συσκευή, έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην απόφαση αλλαγής συν το γεγονός των περιστατικών που αναφέρθηκαν, προς θεου μην δωθει η εντύπωση ότι κάθε φορά που θα γράφεται κάτι αρνητικό θα τρέχουμε να αλλάζουμε συσκευή απλώς κάπου με χάλασαν κάποια πράγματα.

 

Ευχαριστώ πολύ Τάκη

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

Το LG Backup το χρησιμοποιεί κανείς? Η μόνο εγώ παίρνω backup κάθε βδομάδα?

Φοβάστε το bootloop όχι γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται να γίνει, αλλά επειδή θα χάσετε τα δεδομένα σας και τα αρχεία σας. Φωτογραφίες, βίντεο, επαφές, προγράμματα, ρυθμίσεις...

Μήπως θα πρέπει να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα αντί να κοιτάξετε το πως θα πετάξετε τη συσκευή σας στο καλάθι των άχρηστων?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

Το LG Backup το χρησιμοποιεί κανείς? Η μόνο εγώ παίρνω backup κάθε βδομάδα?

Φοβάστε το bootloop όχι γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται να γίνει, αλλά επειδή θα χάσετε τα δεδομένα σας και τα αρχεία σας. Φωτογραφίες, βίντεο, επαφές, προγράμματα, ρυθμίσεις...

Μήπως θα πρέπει να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα αντί να κοιτάξετε το πως θα πετάξετε τη συσκευή σας στο καλάθι των άχρηστων?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Βασικά όλη την μανούρα του τρέχα σέρβις, μείνε χωρίς συσκευή, περίμενε καμιά δεκαριά μέρες να φτιαχτεί και αν το ξαναπάθει...??? Πιστεύω ότι αυτά επηρεάζουν πιο πολύ! Εγώ με την συσκευή είμαι ευχαριστημενος πέραν της μπαταρίας αλλά γενικότερα ψάχνομαι κιόλας γιατί έχω την βλακεία των αλλαγών..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλη την μανούρα του τρέχα σέρβις, μείνε χωρίς συσκευή, περίμενε καμιά δεκαριά μέρες να φτιαχτεί και αν το ξαναπάθει...??? Πιστεύω ότι αυτά επηρεάζουν πιο πολύ! Εγώ με την συσκευή είμαι ευχαριστημενος πέραν της μπαταρίας αλλά γενικότερα ψάχνομαι κιόλας γιατί έχω την βλακεία των αλλαγών..

Ναι αλλά οι περισσότερες συσκευές επανέρχονται με hard reset. Δεν πάνε όλες στο σέρβις....

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά οι περισσότερες συσκευές επανέρχονται με hard reset. Δεν πάνε όλες στο σέρβις....

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Μακάρι να συνεχίσει να ισχύει αυτό! Ελπίζω και πιστεύω οτι δεν θα επεκταθεί το θέμα τόσο πολύ όσο στο G4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

Το LG Backup το χρησιμοποιεί κανείς? Η μόνο εγώ παίρνω backup κάθε βδομάδα?

Φοβάστε το bootloop όχι γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται να γίνει, αλλά επειδή θα χάσετε τα δεδομένα σας και τα αρχεία σας. Φωτογραφίες, βίντεο, επαφές, προγράμματα, ρυθμίσεις...

Μήπως θα πρέπει να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα αντί να κοιτάξετε το πως θα πετάξετε τη συσκευή σας στο καλάθι των άχρηστων?

 

Αυτό είναι δουλειά της Lg, που πουλάνε ελαττωματικές συσκευές οι ξεδιάντροποι. :down: :X :cry: :angry:

Να μου δώσει πίσω τα λεφτά μου & τότε να κάνω τη δουλειά της.

Εγώ προσωπικά, δεν θα χάσω τίποτα, αν μου φάει bootloop & θέλει reset. Τα χω όλα στην κάρτα μνήμης, δεν είναι να παίζεις με τα Lg.

Εντούτοις, τι πάει να πει θέλει μόνο reset? Εδώ ένα σωρό κόσμος, βαριέται να κάνει reset μετά από update, & εδώ ελαφρά τη καρδία πετάμε ένα θέλει reset.? Όταν θα το πουλήσω, θα πω στο νέο κάτοχο. Τούμπανο συσκευή, αλλά καμιά πέφτει σε bootloop, αλλά μην αγχώνεσαι ένα reset θα κάνεις, 4-5ώρες θα φας & είσαι οκ :lol:

 

Το κινητό για κάποιους είναι εργαλείο δουλειάς. Την άλλη βδομάδα φεύγω για ένα ταξίδι. Αν μ'αφήσει στη μέση της διαδρομής θα σταματήσω στην άκρη του δρόμου & θα ξανασετάρω τη συσκευή???

 

Τι συζητάμε? Η κατάσταση είναι τραγελαφική. :down: :X :cry: :angry:

Πιο πάνω είπε συμφορουμίτης, ότι τα V20/G6 είναι η τελευταία ευκαιρία της Lg. Για μένα ήταν το V10. :X

 

Υ.γ. Και δουλεύει τόσο ωραία ρε γμτ. :(

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγο υπομονή. Με την Nougat θα τελειώσουν τα βάσανα μας...

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε όλοι σας η μερικοί από σάς τουλάχιστον?

Την εμπειρία χρήσης που μού έχει δώσει το v10 μέχρι στιγμής δεν το έχει κάνει κανένα άλλο τηλέφωνο....μη πεταχτεί καποιος και μου πει αν θα το κρατησω :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δουλειά της Lg, που πουλάνε ελαττωματικές συσκευές οι ξεδιάντροποι. :down: :X :cry: :angry:

Να μου δώσει πίσω τα λεφτά μου & τότε να κάνω τη δουλειά της.

Εγώ προσωπικά, δεν θα χάσω τίποτα, αν μου φάει bootloop & θέλει reset. Τα χω όλα στην κάρτα μνήμης, δεν είναι να παίζεις με τα Lg.

Εντούτοις, τι πάει να πει θέλει μόνο reset? Εδώ ένα σωρό κόσμος, βαριέται να κάνει reset μετά από update, & εδώ ελαφρά τη καρδία πετάμε ένα θέλει reset.? Όταν θα το πουλήσω, θα πω στο νέο κάτοχο. Τούμπανο συσκευή, αλλά καμιά πέφτει σε bootloop, αλλά μην αγχώνεσαι ένα reset θα κάνεις, 4-5ώρες θα φας & είσαι οκ :lol:

 

Το κινητό για κάποιους είναι εργαλείο δουλειάς. Την άλλη βδομάδα φεύγω για ένα ταξίδι. Αν μ'αφήσει στη μέση της διαδρομής θα σταματήσω στην άκρη του δρόμου & θα ξανασετάρω τη συσκευή???

 

Τι συζητάμε? Η κατάσταση είναι τραγελαφική. :down: :X :cry: :angry:

Πιο πάνω είπε συμφορουμίτης, ότι τα V20/G6 είναι η τελευταία ευκαιρία της Lg. Για μένα ήταν το V10. :X

 

Υ.γ. Και δουλεύει τόσο ωραία ρε γμτ. :(

 

 

και θα συνεχισει θεωρω...

Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε όλοι σας η μερικοί από σάς τουλάχιστον?

Την εμπειρία χρήσης που μού έχει δώσει το v10 μέχρι στιγμής δεν το έχει κάνει κανένα άλλο τηλέφωνο....μη πεταχτεί καποιος και μου πει αν θα το κρατησω :p

Μια χαρά είναι η εμπειρία χρήσης και από τις καλύτερες μπορώ να πω. Είπα ότι σε περίπτωση που γενικευτει το θέμα bootloop θα χαλάσει!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγο υπομονή. Με την Nougat θα τελειώσουν τα βάσανα μας...

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Ναι θα καουν όλα και θα παρουμε αλλης εταιρίας :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην χαλιομαστε με πιθανότητες ρε παιδιά. Όλα μπορεί κάτι να πάθουν. Μπροστά μας έχουμε ένα event με αποκαλυπτηρια το βε20. Ας περιμένουμε μέχρι τοτε και βλέπουμε. Επίσης έρχεται και η ναγκατ, μπορεί να λύσει το πρόβλημα,όπου αυτό υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

Το LG Backup το χρησιμοποιεί κανείς? Η μόνο εγώ παίρνω backup κάθε βδομάδα?

Φοβάστε το bootloop όχι γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται να γίνει, αλλά επειδή θα χάσετε τα δεδομένα σας και τα αρχεία σας. Φωτογραφίες, βίντεο, επαφές, προγράμματα, ρυθμίσεις...

Μήπως θα πρέπει να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα αντί να κοιτάξετε το πως θα πετάξετε τη συσκευή σας στο καλάθι των άχρηστων?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Δε θα πάθει τίποτα το δικό μου όπως δεν έπαθε ούτε το τζι2 μου ούτε το τζι4 με αυτό το σκεπτικό έχω αλλάξει 300+ συσκευές άμα κραταγα μπακ απ καληνύχτα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ την κινητάρα σήμερα σήμερα!!! Ερώτηση , μου ήρθε με την 5.1.1 , από ότι καταλαβα τα bootloop έγιναν με την 6αρα , αν δεν την περάσω αποφεύγω κάπως τον κίνδυνο;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Μην χαλιομαστε με πιθανότητες ρε παιδιά. Όλα μπορεί κάτι να πάθουν. Μπροστά μας έχουμε ένα event με αποκαλυπτηρια το βε20. Ας περιμένουμε μέχρι τοτε και βλέπουμε. Επίσης έρχεται και η ναγκατ, μπορεί να λύσει το πρόβλημα,όπου αυτό υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το περιμενω πως και πως το V20!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ την κινητάρα σήμερα σήμερα!!! Ερώτηση , μου ήρθε με την 5.1.1 , από ότι καταλαβα τα bootloop έγιναν με την 6αρα , αν δεν την περάσω αποφεύγω κάπως τον κίνδυνο;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν είναι θεμα software εισαι οκ με την 5.1. Εάν είναι θέμα hardware ότι και να κανεις αμα είναι θα το παθει. Η LG δεν ξερει τι εχει γινει. Εάν δεν κάνω λάθος τα v10 μόνο με 6αρα την έπαθαν. Πάντως γενικό πρόβλημα δεν δείχνει να είναι ακομα. Και οσες λιγότερες πωλήσεις και αν εκανε σε σχεση με το g4 ακόμα ο αριθμός των bootloop είναι παρα πολύ μικρος. ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...