Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο σου κοστίζει η κλήση στον παροχο που έχεις...

Όσοι δηλαδή σε καλούν στην ουσία η χρέωση είναι δική σου...

 

Γιατί δεν παίρνεις ένα ΝΟΚΙΑ των 20/25 ευρώ από εκεί που είσαι;

 

Σωστο αυτο για το Νοκια,θα το κοιταξω!;)

Το θεμα μου ειναι η σιμ,επειδη ειναι η νανο εαν υπαρχει τετοια φτηνη συσκευη που να παιρνει τετοια σιμ!:rolleyes:

Σκεφτηκα να το παω σε κανα Γερμανο,εδω που ειμαι,αλλα το φοβαμαι.......

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστο αυτο για το Νοκια,θα το κοιταξω!;)

Το θεμα μου ειναι η σιμ,επειδη ειναι η νανο εαν υπαρχει τετοια φτηνη συσκευη που να παιρνει τετοια σιμ!:rolleyes:

Σκεφτηκα να το παω σε κανα Γερμανο,εδω που ειμαι,αλλα το φοβαμαι.......

Δεν υπάρχει ΝΟΚΙΑ "φθηνό" να παίρνει nano sim....

Πάρε ένα ανταπτορα, 1-1,5 το χρεώνουν...

 

Μακρυά από δαυτους... Οι περισσότεροι ήταν περιπτεραδες...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ακού δεν λαμπακι εννουσα ένδειξη μπαταρίας ότι φορτίζει πάντως ξαφνικός θάνατος δεν είναι μήπως λεωωω μήπως σου έπεσε νερό ή κάτι του έκανες αθελα σου επανεκκίνηση γιατί ήθελες να κάνεις στα καλά καθουμενα είχε συμβεί κάτι;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες sos!

Πηγα να κανω επανεκκινηση

Καλημέρα γιατί έκανες επανεκκίνηση?

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε για 5 λεπτα τη μπαταρια. Μετά Βάλτο στο φορτιστη χωρις μπαταρια και μετα ξανατοποθετησε τη, ενώ εισαι στο φορτιστη.

 

Αλλιως από ότι σου εχουν πει τα παιδιά αφου δεν δουλευει τιποτα μάλλον εισαι για service. 2η μπαταρια δεν παιζει από ότι καταλαβαίνω να δουμε εάν είναι θεμα της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι πρόβλημα με το Adguard. Μάλλον δεν το σηκώνει η συσκευή μας...

 

Ναι. Είμαι με 1.30 ώρα οθόνη και η μπαταρία είναι στο 13%

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/45dc5941b0f66557cd6a7c97b25308ba.jpg

 

"V" for V10

Κι εμενα πρωτο σε κατανάλωση το δείχνει αλλα ουσιαστικά ειναι η χρήση που κάνεις όταν σερφαρεις μέσω browser, αντι να σου δείξει πχ τον chrome σου δείχνει το adguard λόγω vpn.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα. Έχω ενθουσιαστεί με το γυαλί!!! Η θήκη δεν προσθέτει όγκο όπως έχετε πει και εσείς αλλά αλλάζει το κράτημα. Το είχα συνηθίσει γυμνό και μου φαίνεται κάπως..... Σούπερ πάντως και τα δύο!!!

image sharing[/img]

http://s31.postimg.org/qgu7twzaz/received_943125202483384_640x360.jpg' alt='received_943125202483384_640x360.jpg'>

free pic[/img]

Κι εγώ τα ίδια αξεσουάρ του έχω βάλει και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Επίσης το συγκεκριμένο τζαμακι της Nillkin σε σχέση με το αντίστοιχο της Spigen που ειχα πριν, ειναι πολυ καλυτερο στις δαχτυλιές, με της Spigen συνέχεια καθάριζα την οθόνη με το πανακι. Μόνο μειονέκτημα, κατα τη γνώμη μου, το οτι δεν καλύπτει τους μπροστά φακούς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα πρωτο σε κατανάλωση
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160804/83fe200d2ac7381a938bc322decdcb01.jpg

 

Σε εμένα ξαφνικά δεν το δειχνει

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα πρωτο σε κατανάλωση το δείχνει αλλα ουσιαστικά ειναι η χρήση που κάνεις όταν σερφαρεις μέσω browser, αντι να σου δείξει πχ τον chrome σου δείχνει το adguard λόγω vpn.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ τα ίδια αξεσουάρ του έχω βάλει και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Επίσης το συγκεκριμένο τζαμακι της Nillkin σε σχέση με το αντίστοιχο της Spigen που ειχα πριν, ειναι πολυ καλυτερο στις δαχτυλιές, με της Spigen συνέχεια καθάριζα την οθόνη με το πανακι. Μόνο μειονέκτημα, κατα τη γνώμη μου, το οτι δεν καλύπτει τους μπροστά φακούς.

 

Καλυτερα να μη καλυπτονται φακοι και σενσορες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προς το παλικάρι που δεν ανοίγει το κιν. Μπαίνει σε download mode; νομίζω μπαίνει και χωρίς να έχεις μπαταρία επάνω. Για δοκίμασε. Τον τρόπο που μπαίνει δεν το ξέρω αλλα λογικά με vol up+usb καλώδιο πτεπει να είναι...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γιατί έκανες επανεκκίνηση?

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Εδω ειμαι παλι!

Του εκανα επανεκκινηση,γιατι ειχα βαλει τα δεδομενα και δεν μου εδινε σημα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγαλε για 5 λεπτα τη μπαταρια. Μετά Βάλτο στο φορτιστη χωρις μπαταρια και μετα ξανατοποθετησε τη, ενώ εισαι στο φορτιστη.

 

Αλλιως από ότι σου εχουν πει τα παιδιά αφου δεν δουλευει τιποτα μάλλον εισαι για service. 2η μπαταρια δεν παιζει από ότι καταλαβαίνω να δουμε εάν είναι θεμα της μπαταριας.

 

Φιλε Μιλτο το εκανα αυτο που μου ειπες και τωρα που γραφω ενω μου εδειχνε μια μπαταρια,τωρα ειναι στον φορτιστη,και σταματημενο στο λογοτυπο lg!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παλικάρι που δεν ανοίγει το κιν. Μπαίνει σε download mode; νομίζω μπαίνει και χωρίς να έχεις μπαταρία επάνω. Για δοκίμασε. Τον τρόπο που μπαίνει δεν το ξέρω αλλα λογικά με vol up+usb καλώδιο πτεπει να είναι...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

Φιλε sokonik επειδη δεν τα πολυξερω,τι εννοεις;

Τα κουμπια που μου ειπες να πατησω οκ,το usb που να το συνδεσω;

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι από την αρχή δεν σε "πήγε" ή συσκευή....

 

Ένα βιντεακι το τι ακριβώς σου κάνει θα μπορούσες να μας ανεβάσεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΝΟΚΙΑ "φθηνό" να παίρνει nano sim....

Πάρε ένα ανταπτορα, 1-1,5 το χρεώνουν...

 

Μακρυά από δαυτους... Οι περισσότεροι ήταν περιπτεραδες...

 

Επομενη μου κινηση,αυτη θα ειναι,να παρω καποιο φτηνο προσωρινα να κανω δουλεια!:mad:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι παλι!

Του εκανα επανεκκινηση,γιατι ειχα βαλει τα δεδομενα και δεν μου εδινε σημα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε Μιλτο το εκανα αυτο που μου ειπες και τωρα που γραφω ενω μου εδειχνε μια μπαταρια,τωρα ειναι στον φορτιστη,και σταματημενο στο λογοτυπο lg!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε sokonik επειδη δεν τα πολυξερω,τι εννοεις;

Τα κουμπια που μου ειπες να πατησω οκ,το usb που να το συνδεσω;

 

Πως βάζεις την συσκευή LG V10 σε Recovery mode.

A. Use the Classic Method

1.The classic way implies in applying the hardware reboot.

2.So, first, power off your smartphone: press and hold the power key for a few moments or press the power button once and then select “power off”.

3.Now, press and hold (at the same time) the Volume Down and Power buttons until the recovery mode is displayed.

4.If that isn’t working try: press the Volume Down and Power keys until the LG logo appears; the release the buttons for just a moment and start pressing them afterwards until your LG V10 is rebooted into recovery mode.

5.From recovery you can go back to Android by selecting “reboot system now”.

B. Use a dedicated ADB command Method.

This is a more complex operation as you need a computer in order to be able to execute the ADB command. Moreover, on your PC, Android SDK must be installed: flash Android SDK on Windows or set up ADB on MAC OS X / Linux. Of course, the LG V10 USB drivers will have to be installed on your PC. Next, on your smartphone you need to gain Developer Options – that can be achieved easily as all you have to do is to tap several times on Built Number. Then, from “menu – settings – developer options” you need to enable the USB debugging option.

After doing so, follow:

1.On your computer access the Android SDK folder.

2.In the meantime, connect your phone with your PC with the help of the USB cable.

3.When done, from the Android SDK folder open a command prompt window: press and hold Shift keyboard key while right clicking on any blank space.

4.Next, in the cmd window type “adb reboot recovery”.

5.The recovery environment should be automatically displayed on your LG V10.

https://www.youtube.com/watch?v=YZ590RqTtDY

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζεις την συσκευή LG V10 σε Recovery mode.

A. Use the Classic Method

1.The classic way implies in applying the hardware reboot.

2.So, first, power off your smartphone: press and hold the power key for a few moments or press the power button once and then select “power off”.

3.Now, press and hold (at the same time) the Volume Down and Power buttons until the recovery mode is displayed.

4.If that isn’t working try: press the Volume Down and Power keys until the LG logo appears; the release the buttons for just a moment and start pressing them afterwards until your LG V10 is rebooted into recovery mode.

5.From recovery you can go back to Android by selecting “reboot system now”.

B. Use a dedicated ADB command Method.

This is a more complex operation as you need a computer in order to be able to execute the ADB command. Moreover, on your PC, Android SDK must be installed: flash Android SDK on Windows or set up ADB on MAC OS X / Linux. Of course, the LG V10 USB drivers will have to be installed on your PC. Next, on your smartphone you need to gain Developer Options – that can be achieved easily as all you have to do is to tap several times on Built Number. Then, from “menu – settings – developer options” you need to enable the USB debugging option.

After doing so, follow:

1.On your computer access the Android SDK folder.

2.In the meantime, connect your phone with your PC with the help of the USB cable.

3.When done, from the Android SDK folder open a command prompt window: press and hold Shift keyboard key while right clicking on any blank space.

4.Next, in the cmd window type “adb reboot recovery”.

5.The recovery environment should be automatically displayed on your LG V10.

https://www.youtube.com/watch?v=YZ590RqTtDY

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια φιλε!

Οτι και να πατησω δεν ανταποκρινεται καθολου και σε τιποτα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

εισαι δυσκολη περιπτωση ρε φιλε Μανώλη. Εάν βγαλεις μπαταρια την ξαναβαλεις και προσπαθήσεις hard reset με τα κουμπιά;

 

Το δοκιμασα φιλε Μιλτο αλλα δεν κανει τιποτα!

Το ξερω οτι ειμαι δυσκολη περιπτωση,φτανει να μην ειμαι ανιατη!:)

Το αφηνω ως εχει,αυριο παιρνω ενα φτηνιαρικο να κανω την δουλεια μου,και Τεταρτη που γυριζω μιλαω Procordia για να κανονισω το τι και πως θα γινει να μου το φτιαξουνε!

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μη καλυπτονται φακοι και σενσορες

Οκ σενσορες το καταλαβαίνω, αλλα φακούς γιατί οχι, προστατεύει κι απο τυχον γρατζουνιες. Εγω εχω βάλει ενα στρογγυλο τζαμακι και στον πισω φακό, ειχε ένα σετ απο αυτα σε διάφορες διαστασεις η συσκευασία του Tempered glass της Nillkin.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σενσορες το καταλαβαίνω, αλλα φακούς γιατί οχι, προστατεύει κι απο τυχον γρατζουνιες. Εγω εχω βάλει ενα στρογγυλο τζαμακι και στον πισω φακό, ειχε ένα σετ απο αυτα σε διάφορες διαστασεις η συσκευασία του Tempered glass της Nillkin.

 

Τα είδα και εγώ στη συσκευασία και αναρωτιόμουν γιατί ήταν :)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οκ σενσορες το καταλαβαίνω, αλλα φακούς γιατί οχι, προστατεύει κι απο τυχον γρατζουνιες. Εγω εχω βάλει ενα στρογγυλο τζαμακι και στον πισω φακό, ειχε ένα σετ απο αυτα σε διάφορες διαστασεις η συσκευασία του Tempered glass της Nillkin.

 

Ναι δεν εχεις αδικο αμα υπαρχουν τοσο απροσεκτοι :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάμποση ώρα τώρα ένιωθα τη συσκευή αρκετά ζεστή. Άνοιξα μια εφαρμογή με γκρι φόντο και είδα πανω - πανω να φαίνονται αχνά τα εικονίδια των ειδοποιησεων. Τι παιζει; Χάλασε η οθόνη από την υψηλή θερμοκρασία ή θα επανέλθει;
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάμποση ώρα τώρα ένιωθα τη συσκευή αρκετά ζεστή. Άνοιξα μια εφαρμογή με γκρι φόντο και είδα πανω - πανω να φαίνονται αχνά τα εικονίδια των ειδοποιησεων. Τι παιζει; Χάλασε η οθόνη από την υψηλή θερμοκρασία ή θα επανέλθει;

 

Καλησπέρα :) το παρουσιάζει το θέμα αυτό όταν ζεσταίνεται, θα το τσεκάρεις εκ νέου όταν θα επανέλθει η θερμοκρασία και πιστεύω να είναι εντάξει, το έχουμε διαπιστώσει και στο δικό μου και στου Johnnyman25:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) το παρουσιάζει το θέμα αυτό όταν ζεσταίνεται, θα το τσεκάρεις εκ νέου όταν θα επανέλθει η θερμοκρασία και πιστεύω να είναι εντάξει, το έχουμε διαπιστώσει και στο δικό μου και στου Johnnyman25:)

 

Το έβαλα στο air condition να πέσει η θερμοκρασία γρήγορα. Όσο περνάει η ώρα φαίνονται λιγότερο. Απλά αναρωτιέμαι μήπως από δω και πέρα μου το κάνει πιο συχνά όταν ζεσταίνεται η συσκευή; Έχει ξαναζεσταθεί παλιότερα αλλά δεν το εμφάνισε αυτό το ghosting.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την πάροδο του χρόνου φαίνεται, τους πρώτους μήνες δεν το είδα αλλά υπάρχει και διαφορά στην θερμοκρασία περιβάλλοντος από Απρίλιο μέχρι σήμερα, πάντως και σε S6 edge που έβλεπα πρόσφατα σε σταντ καταστήματος λόγω της συνεχής χρήσης ήταν πλέον μόνιμο :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα 2 φορες αλλαχτηκε η οθονη γι αυτο το θεμα,μια στο g4 και μια στο v10.Μια φορα μου το εμφανισε πολύ αχνα στο κατω μερος της καινουριας οθονης..Απο τοτε ποτε ξανα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη :) εσύ δεν το ζοριζεις τόσο πολύ, δεν αφήνεις να ανεβάσει θερμοκρασία, παρα ταύτα μόλις ανέβασε είδες ότι έστω και λίγο το έβγαλε, θυμήσου τα galaxy που βλέπαμε σε μόνιμη κατάσταση όταν πήγαμε για τα ακουστικά της ακατανομαστης :mad::mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...