Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία χαρά κάθεται. Λέμε τη θήκη ούτε που την καταλαβαίνεις. Παρακαλώ μην το παίζετε ξερόλες χωρίς να έχετε δει.

Εγώ ξέρω από θήκες. Δεν είμαι κάνας χθεσινός. Αν δεν άξιζε δε θα την πρότεινα καν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Επειδή με ενδιαφέρει η nillkin και είχα μια ίδια για το lg g flex2 θα ήθελα να μάθω αν σου δημιουργεί θέμα στις φωτογραφίες.

Συγκεκριμένα στο flash.Στο flex 2 έκανε αντανάκλαση το flash στην θήκη και έβγαζε προβληματικές φωτογραφίες στο αριστερό τους μέρος.

Αν δεν σου είναι κόπος ,βγάλε μια φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό με flash.Μια χωρίς θήκη και μια με.

Και πες μας αν είναι ok σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με κλειστό gps βελτιώνεται?

 

πόσο περίπου θα κρατήσει γιατί πρέπει να ξέρω αν θα με εξυπηρετεί, είναι κρίμα τόσο ωραίο κινητό και τόσο πληρέστατο να υστερεί εκεί.

με nexus 5 την βγάζω την παραπάνω χρήση γιαυτό προσπαθώ να καταλάβω

Τι κάνεις με nexus 5...μη λεμε οτι να ναι....

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις μέρα με την προαναφερθείσα χρήση στο nexus 5? :confused:

 

Δεν θεωρώ ότι μ'αυτά που προανέφερες θα σου βγάλει μέρα, και δεν τη θεωρώ καν εξαιρετικά βαριά χρήση. Γι'αυτό και έχω καυτηριάσει πολλάκις στο συγκεκριμένο τομέα το v10. :!:

ναι, με custom rom βέβαια αλλά είναι κρίμα να πάρω τέτοιο εργαλείο όπως το v10 και να μην με φτάνει η μπαταρία να κάνω τη δουλειά μου.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

ναι, με custom rom βέβαια αλλά είναι κρίμα να πάρω τέτοιο εργαλείο όπως το v10 και να μην με φτάνει η μπαταρία να κάνω τη δουλειά μου.

 

Παρε αλλη μια μπαταρια η μια καλη τραπεζα ενεργειας

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρε αλλη μια μπαταρια η μια καλη τραπεζα ενεργειας

 

ωραία κάτι τελευταίο αυθεντική μπαταρία και φορτιστή μπαταρίας που μπορώ να προμηθευτώ?

επίσης όσοι είστε με 6 MM έχετε κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε σε σχέση με την 5? να αναβαθμίσω μόλις το πάρω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

ναι, με custom rom βέβαια αλλά είναι κρίμα να πάρω τέτοιο εργαλείο όπως το v10 και να μην με φτάνει η μπαταρία να κάνω τη δουλειά μου.

 

Παίζουν και αστάθμητοι παράγοντες στην αξιόλογηση της αυτονομίας μιας συσκευής,

π.χ. λες αυτόματη φωτεινότητα, αν είσαι συνέχεια σε χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος, τότε έχεις πολύ λιγότερη κατανάλωση από το να είσαι κάτω από τον ήλιο.

Το σήμα παίζει καθοριστικό παράγοντα, από περιοχή σε περιοχή βλέπω διαφορές ως και 20%, που οφείλονται αποκλειστικά στη διαφορά σήματος.

Ομοίως λες 4G & gps μόνιμα on, αν λοιπόν κινείσαι συνέχεια θα έχεις πολύ μεγαύτερη κατανάλωση από ότι αν είσαι μόνιμα σε ένα γραφείο.

 

Η χρήση που περίεγραψες πιστεύω δεν βγάζει μέρα στο v10, αλλά το ίδιο θα πίστευα και για το nexus 5(δεν εννοώ ότι λες ψέμματα-αλλά κρίνω με βάση το συνολικό feedback που έχω λάβει γι'αυτό).

 

Όπως και να χει, αν πας στο v10, το σενάριο που περίεγραψες μάλλον δεν θα σε βγάλει ως το βράδυ, οπότε ή πας σε άλλη συσκευή ή είσαι προετοιμασμένος (αν τελικά χρειαστεί) & διαλέγεις ανάμεσα σε φόρτιση μες στη μέρα ή powerbank ή 2η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που περίεγραψες πιστεύω δεν βγάζει μέρα στο v10, αλλά το ίδιο θα πίστευα και για το nexus 5(δεν εννοώ ότι λες ψέμματα-αλλά κρίνω με βάση το συνολικό feedback που έχω λάβει γι'αυτό).

.

Ρωτα με σαν κάτοχο....αλλά χωρίς custom...Αλλά ποσο παραπάνω θα έδινε?

Με την ίδια χρήση τωρα βγάζω μέρα...με nexus Όχι

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν και αστάθμητοι παράγοντες στην αξιόλογηση της αυτονομίας μιας συσκευής,

π.χ. λες αυτόματη φωτεινότητα, αν είσαι συνέχεια σε χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος, τότε έχεις πολύ λιγότερη κατανάλωση από το να είσαι κάτω από τον ήλιο.

Το σήμα παίζει καθοριστικό παράγοντα, από περιοχή σε περιοχή βλέπω διαφορές ως και 20%, που οφείλονται αποκλειστικά στη διαφορά σήματος.

Ομοίως λες 4G & gps μόνιμα on, αν λοιπόν κινείσαι συνέχεια θα έχεις πολύ μεγαύτερη κατανάλωση από ότι αν είσαι μόνιμα σε ένα γραφείο.

 

Η χρήση που περίεγραψες πιστεύω δεν βγάζει μέρα στο v10, αλλά το ίδιο θα πίστευα και για το nexus 5(δεν εννοώ ότι λες ψέμματα-αλλά κρίνω με βάση το συνολικό feedback που έχω λάβει γι'αυτό).

 

Όπως και να χει, αν πας στο v10, το σενάριο που περίεγραψες μάλλον δεν θα σε βγάλει ως το βράδυ, οπότε ή πας σε άλλη συσκευή ή είσαι προετοιμασμένος (αν τελικά χρειαστεί) & διαλέγεις ανάμεσα σε φόρτιση μες στη μέρα ή powerbank ή 2η μπαταρία.

 

 

γενικά είμαι σε κλειστούς χώρους, οπότε θα παίζει πάντα σχεδόν χαμηλή φωτηνότητα, επίσης κατα κύριο λόγο δουλειά και σπίτι θα είμαι με wifi, με κλειστό gps μπορώ να ζήσω, το βασικό ζήτημα είναι οι κλήσεις και το browsing-emails με wifi ή 4g μέσα στην μέρα. Μουσική ακούω στις μετακινήσεις μου και πολλές φορές είναι πολύ λιγότερο απο ώρα.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα με σαν κάτοχο....αλλά χωρίς custom...Αλλά ποσο παραπάνω θα έδινε?

Με την ίδια χρήση τωρα βγάζω μέρα...με nexus Όχι

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

γενικά είμαι σε κλειστούς χώρους, οπότε θα παίζει πάντα σχεδόν χαμηλή φωτηνότητα, επίσης κατα κύριο λόγο δουλειά και σπίτι θα είμαι με wifi, με κλειστό gps μπορώ να ζήσω, το βασικό ζήτημα είναι οι κλήσεις και το browsing-emails με wifi ή 4g μέσα στην μέρα. Μουσική ακούω στις μετακινήσεις μου και πολλές φορές είναι πολύ λιγότερο απο ώρα.

 

Γι'αυτό επιμένω η σύγκριση στην αυτονομία να γίνεται συγκριτικά και όχι απλά με ξερά νούμερα sot & περιγραφή χρήσης. Δηλαδή ο πιο ασφαλής τρόπος για αν αποκτήσεις συμπέρασμα είναι να σου πει κάτοχος και των 2 συσκευών (όπως π.χ. ο akalos) που βρίσκεται η μπαταρία της μιας συσκευής σε σχέση με την άλλη.

 

Υ.γ. Πριν ανέφερες μόνο για 4g, πουθένα για wifi. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην αυτονομία ανάμεσα σε 4G & wifi.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μια χαρα με βγαζει για την light χρηση που κανω :p

(με 3g και ολα on)

 

http://i.imgur.com/IxWTvZCl.png http://i.imgur.com/Ab7uXw4l.png

Link to comment
Share on other sites

Με καλύτερο σήμα θα έβγαζες παραπάνω πιστεύω.βασανίζεται να βρει δίκτυο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό επιμένω η σύγκριση στην αυτονομία να γίνεται συγκριτικά και όχι απλά με ξερά νούμερα sot & περιγραφή χρήσης. Δηλαδή ο πιο ασφαλής τρόπος για αν αποκτήσεις συμπέρασμα είναι να σου πει κάτοχος και των 2 συσκευών (όπως π.χ. ο akalos) που βρίσκεται η μπαταρία της μιας συσκευής σε σχέση με την άλλη.

 

Υ.γ. Πριν ανέφερες μόνο για 4g, πουθένα για wifi. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην αυτονομία ανάμεσα σε 4G & wifi.

 

4g ανοικτό αλλά παίζει σε συνολικό βαθμό 4 ώρες μαξ(και όχι σε χρήση μόνο οι 4 ώρες αλλά standby) ολη την υπόλοιπη μέρα wifi

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

4g ανοικτό αλλά παίζει σε συνολικό βαθμό 4 ώρες μαξ(και όχι σε χρήση μόνο οι 4 ώρες αλλά standby) ολη την υπόλοιπη μέρα wifi

 

Όσο είσαι συνδεδεμένος σε wifi, τα data κλείνουν τα χεις, δεν τα χεις ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είσαι συνδεδεμένος σε wifi, τα data κλείνουν τα χεις, δεν τα χεις ανοιχτά.

 

α οκ δεν το γνωριζα αυτό. άρα αποτι καταλαβαίνω με καλύπτει η μπαταρία αλλά να έχω καβάτζα μπαταρία ή power bank όταν ζοριστεί σωστά?

 

όσο αφορά την αναβάθμιση σε MM είναι καλύτερη απο την 5? έχει bugs ή θέματα? η κάμερα και το dac παίζουν κανονικά και στην ίδια ποιότητα?

 

αξεσουαρ όπως μπαταρία και φορτιστής μπαταρίας απο που μπορώ να πάρω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/272ca4566e55967c988834fdfd174c71.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/c3c082e039578f04281666df3a499e1a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/1a6a9d4e17e10c30def935361eb75735.jpg

 

Σήμερα η μπαταρία τα πάει πολύ καλύτερα σε σύγκριση με χθες που έφευγε νεράκι. Με ακριβώς την ίδια χρήση. Μονο wifi και συγχρονισμό ανοιχτά. Η μόνη διαφορά είναι ότι χθες το βράδυ το είχα στη φόρτιση από της 00.00 μέχρι της 7.00 το πρωί που το έβγαλα, ενώ σε όλες τις προηγούμενες φορτίσεις το έβγαζα με το που πήγαινε στο 100%. Λέτε να παίζει σημασία;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μυστικό σε όλα τα lg από g2 και μετά είναι να το αφήνεις μετά το 100% άλλη μισή ώρα έχει πολύ καλύτερη απόδοση η μπαταρία

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με κλειστό gps βελτιώνεται?

 

πόσο περίπου θα κρατήσει γιατί πρέπει να ξέρω αν θα με εξυπηρετεί, είναι κρίμα τόσο ωραίο κινητό και τόσο πληρέστατο να υστερεί εκεί.

με nexus 5 την βγάζω την παραπάνω χρήση γιαυτό προσπαθώ να καταλάβω

Είναι ανώτερο από το nexus 5 στην μπαταρία

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πουλάει το δίκαρτο στο insomnia. Όχι εγώ.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/678440-lg-v10-dual-sim-64gb/

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Μίλησα μαζί του δίκαρτο 64gb από εξωτερικό χωρίς χαρτιά.κοινώς χωρίς εγγύηση.σε ποιες χώρες έχει βγει δίκαρτο?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί του δίκαρτο 64gb από εξωτερικό χωρίς χαρτιά.κοινώς χωρίς εγγύηση.σε ποιες χώρες έχει βγει δίκαρτο?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχει βγει ευρωπαϊκό δικαρτο για να έχει εγγύηση. Μπορεί να είμαι και λάθος βέβαια αν κάποιος είναι σίγουρος επιβεβαιώνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με καλύτερο σήμα θα έβγαζες παραπάνω πιστεύω.βασανίζεται να βρει δίκτυο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξερω....Πασχει η Αγια Παρασκευη σε οτι εχει να κανει με το σημα...:(

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί του δίκαρτο 64gb από εξωτερικό χωρίς χαρτιά.κοινώς χωρίς εγγύηση.σε ποιες χώρες έχει βγει δίκαρτο?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Το δικό μου έχει χώρα προέλευσης το Hongkong. Και ναι δεν έχει εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η οθόνη του smart bulletin..μπορούμε να προσθέσουμε πχ ράδιο?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει χώρα προέλευσης το Hongkong. Και ναι δεν έχει εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

αν επιτρέπεται από αγοράστηκε και πόσο?

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω....Πασχει η Αγια Παρασκευη σε οτι εχει να κανει με το σημα...:(

Τα ίδια και εδώ,πολύγωνο.Μέσα στο σπίτι καθόλου σήμα από το καλοκαίρι.

Έβαλα πρόσφατα το τέλειο σήμα και ξεμπέρδεψα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit:Hierophant αυτό με την θήκη τις nillkin μήπως το τσέκαρες?Για το flash τις κάμερας.

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται από αγοράστηκε και πόσο?

Μεταχειρισμένο 2 μηνών το αγόρασα στα 470.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Για προτείνεται καμια θηκη ρε παιδια γιατι δεν μπορω να αποφασισω.

Θελω μονο να ειναι λεπτη και οχι πολυ ακριβη,μεχρι κανα 20ευρω για αρχη,και ενα glass επισης.

θα ήθελα απο κάποιον χρήστη που εχει πάρει για το κινητό γυαλακι και είναι ικανοποιημένος με την εφαρμογή και την αίσθηση να μας το ποστάρει!!!

Εγώ έχω αυτή https://goo.gl/gE8S0M (είναι λεπτή και αρκετά ποιοτική και εφαρμόζει τέλεια κάτι που δεν περίμενα είναι η αλήθεια)

μέχρι να έρθει αυτή http://goo.gl/FHOnnr η οποία παίζει μπάλα μόνη της σε αυτή την κατηγορία θηκών (προσωπική άποψη)

 

Έχω και αυτό https://goo.gl/mfAJAc (στα δικά μου μάτια δεν επηρεάζει χρώματα ευκρίνεια κτλ.δε λερώνει σχεδόν καθόλου αλλά είναι λίγο χοντρό και όχι 2.5D)

μέχρι να έρθει αυτό http://goo.gl/rtuudd

 

Και περιμένω και αυτή http://goo.gl/kcGXRW

 

Spigen crystal clear

Σούπερ θήκη και ποιοτική..βέβαια στη συσκευή μας δεν την έχω δει φορεμένη αλλά..είναι Spigen ρε φίλε! ;)

 

επίσης όσοι είστε με 6 MM έχετε κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε σε σχέση με την 5? να αναβαθμίσω μόλις το πάρω?

Αναβάθμισε το άφοβα από μένα. Καλού κακού με τα απαραίτητα reset πριν και μετά δεν κοστίζουν. Έχει βελτιώσεις σε fingerprint, ελαφρά στη διαχείριση μπαταρίας, το DAC δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές κτλ.

 

Ωραία η οθόνη του smart bulletin..μπορούμε να προσθέσουμε πχ ράδιο?

Πολύ ωραία, αλλά δυστυχώς όχι παραμετροποιήσιμη όσο θα θέλαμε!!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...