Jump to content

[OnePlus 2] Προσκλήσεις (Invites) - Παραγγελίες - Αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει κάνα κουπόνι? Πρόκειται να αγοράσω το OnePlus 2 και θα μου ήταν ευχάριστο άμα γλίτωνα κάποια χρήματα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κι εδώ παιδιά. Σε περίπτωση που παραγγείλω απ ευθείας από την one plus:

1) Η χρέωση είναι ακριβώς αυτή που γράφουν;

2) Έρχεται από Ευρώπη ή θα μπλέξουμε με τελωνείο;

3) Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα αν γίνεται δεκτό το paypal, λόγω cc;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εδώ παιδιά. Σε περίπτωση που παραγγείλω απ ευθείας από την one plus:

1) Η χρέωση είναι ακριβώς αυτή που γράφουν;

2) Έρχεται από Ευρώπη ή θα μπλέξουμε με τελωνείο;

3) Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα αν γίνεται δεκτό το paypal, λόγω cc;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Ναι.

2. Δεν πληρώνεις Τελωνείο.

3. Εξαρτάται από την τράπεζα, δοκιμάζεις και αν όχι μεταφέρεις τo ποσό στο paypall

με την ανάλογη προμήθεια βέβαια.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εδώ παιδιά. Σε περίπτωση που παραγγείλω απ ευθείας από την one plus:

1) Η χρέωση είναι ακριβώς αυτή που γράφουν;

2) Έρχεται από Ευρώπη ή θα μπλέξουμε με τελωνείο;

3) Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα αν γίνεται δεκτό το paypal, λόγω cc;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1) Ναι η χρέωση είναι αυτή που βλέπεις ούτε λεπτό παραπάνω...

2) Η oneplus έχει stock house στην Αγγλία. Οπότε είτε σου το στέλνουν απευθείας από την Αγγλία αν υπάρχει stock εκεί , είτε το στέλνουν από την Κίνα στην Αγγλία και μέτα σου το στέλνουν εδώ Ελλάδα. Σε κάθε περίπτωση η τελική αποστολή γίνεται από Αγγλία μέσω Γερμανίας με DHL Express και δεν πληρώνεις καθόλου τελωνείο (έχω ακούσει πως ότι προέρχεται από ευρώπη μέσω courier δεν παιρνάει τελωνείο αλλά δεν είναι σίγουρο αυτό). Αν είσαι τυχερός και υπάρχει stock στην Αγγλία θα το έχεις εδώ Ελλάδα το πολυ σε 1-2 μέρες. Διαφορετικά θα το έχεις σε μια βδομάδα περίπου. Το δικό μου από κίνα έκανε 4 εργάσιμες μέρες να έρθει με DHL Express που το στέλνουν...

3) Με paypal αγόρασα πριν 3 μέρες από την oneplus μία σιλικονούχα θήκη και ένα temperd Glass για το δικό μου onePlus 2 χωρίς κανένα πρόβλημα...

 

Επίσης να σας πώ πληροφοριακά ότι στο δικό μου OPT μετά από 7 μήνες σταμάτησε να δουλεύει το FingerPrint μαζί και το homebutton. Πιθανόν να ήταν και θέμα software αλλά μετά από καθαρή επανεγκατάσταση δεν έφτιαξε οπότε άνοιξα support ticket στην oneplus και ήρθε η DHL Express από τον χώρο μου και το παρέλαβε , την επόμενη μέρα είχε φτάσει στο http://www.regenersis.com/ στην Πολωνία όπου αναλαμβάνει το service της Oneplus και αφού εγκρίθικε η εγγύηση μου έστειλαν καινούργια συσκευή απεθείας από την Αγγλία όπου και παρέλαβα την επόμενη μέρα. Συνολικά δηλαδή έμεινα χωρίς κινητό 4 μόλις μέρες... Ακόμα και αν αγόραζα από καμιά άλλη επώνυμη εταιρία όπως Samsung ή Sony ή Apple πχ. που έχουν και ελληνικές αντιπροσωπίες αμφιβάλω αν έκαναν λιγότερο από μία βδομάδα να μου την αντικαταστήσουν με άλλη ή ακόμα χειρότερα να μου επισκευάσουν την συσκευή μου χωρίς να είχα ταλαιπωρηθεί καθόλου ... Οπότε μην έχετε ενδοιασμούς σχετικά με το after sales support της onePlus μιας και είναι άψογο...

Edited by ManGelasakis
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Έτσι όπως τα λες το support είναι εξαιρετικό!

Και όντως αν είχες κάνα LG, Samsung κλπ... Καληνύχτα....

Παρόλα αυτά με απασχολεί το θέμα του τελωνείου. Κι εγώ ξέρω πως αν είναι μέσω εε δεν τίθεται θέμα. Μήπως να τους στείλω ένα mail;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

...

Παρόλα αυτά με απασχολεί το θέμα του τελωνείου. Κι εγώ ξέρω πως αν είναι μέσω εε δεν τίθεται θέμα. Μήπως να τους στείλω ένα mail; ...

Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ (κάνοντας παραγγελία από το oneplus.net/gr) να πληρώσεις Τελωνείο, στο είπανε ήδη 2 φορές...

Προχώρα αφοβα.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας στην Ελλάδα που να αγόρασε συσκευή onePlus και να πλήρωσε τελωνείο αρκεί να την αγοράσεις απευθείας από την OnePlus γιατί αν το αγοράσεις από κανενα ιντερνετομάγαζο τότε δεν σου το εγγυάται κανένας αυτό και επίσης αν δεν αγοράσεις από την oneplus τότε το πιθανότερο να μην αγοράσεις την Ευρωπαική έκδοση αλλά κάποια κινέζικη και να έχεις πρόβλημα με την διπλή κάρτα sim και με το 4G δίκτυο.

 

Αλλά οσον αφορα το τελωνείο (από Oneplus είναι σίγουρο ότι δεν θα πληρώσεις τελωνειο), ως τώρα έχω κάνει δεκάδες παραγγελίες από εξωτερικό , είτε από Αμερική είτε από Κίνα και φυσικά και από Ευρώπη και ποτέ δεν έχω πληρώσει τελωνείο.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Αλλά οσον αφορα το τελωνείο (από Oneplus είναι σίγουρο ότι δεν θα πληρώσεις τελωνειο), ως τώρα έχω κάνει δεκάδες παραγγελίες από εξωτερικό , είτε από Αμερική είτε από Κίνα και φυσικά και από Ευρώπη και ποτέ δεν έχω πληρώσει τελωνείο.

 

Το ότι δεν έχεις πληρώσει εσύ όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει ή θα πληρώσει κανένας άλλος. Όλες οι αγορές εκτός ευρωπαικής ένωσης υπόκεινται σε δασμούς, τελωνείο κτλ. Τώρα αν δεν έχει περάσει κάτι που έχεις αγοράσει εσύ (και δεν μιλάμε για θήκες αλλά πράγματα μεγάλης αξίας) τότε αποτελείς την εξαίρεση, όχι τον κανόνα.

 

Επειδή όμως αυτή η συζήτηση δεν αφορά το παρόν θέμα, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525

 

Ας επιστρέψουμε στα του τίτλου και μόνο, ευχαριστώ. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 2] Προσκλήσεις (Invites) - Παραγγελίες - Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...