Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H R17 δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο περα απο νεοτερες ενημερωσεις ασφαλειας του κωδικα android αλλα δημιουργει και ενα bug στα στατιστικα της μπαταριας.Δε μπορεις να βλεπεις τους χρονους χρησης σου.Λυνεται ομως με root,twrp και φλασαρισμα ενος αρχειου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H R17 δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο περα απο νεοτερες ενημερωσεις ασφαλειας του κωδικα android αλλα δημιουργει και ενα bug στα στατιστικα της μπαταριας.Δε μπορεις να βλεπεις τους χρονους χρησης σου.Λυνεται ομως με root,twrp και φλασαρισμα ενος αρχειου

 

Ευχαριστώ για το ιδιαίτερα χρήσιμο feedback, αλλά και τις αναλυτικές οδηγίες του προηγούμενου post! Μετά τα παραπάνω, δε νομίζω ότι υπάρχει σημαντικός λόγος για να αναβαθμίσω από R14 σε R17...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μου έσπασε η οθόνη, δώστε μου κανένα λινκ να παραγγείλω

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μου έσπασε η οθόνη, δώστε μου κανένα λινκ να παραγγείλω

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΠΑΡΕ καινουργιο με εγγυηση κλπ και κρατα το παληο για αντ/κα. Δεν συμφερει η α/σταση οθονης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕ καινουργιο με εγγυηση κλπ και κρατα το παληο για αντ/κα. Δεν συμφερει η α/σταση οθονης

Ούτε και η συσκευή για επαναγορά συμφέρει πια.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι η συσκευή πλέον πάλιωσε αρκετά.Απο κει και πέρα εξαρτάται τι σου έσπασε.Αν είναι μόνο το εξωτερικό τζάμι δηλαδή το touch με λιγότερο απο 10αρικο καθαρίζεις http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xlcd+screen+for+doogee+x5+pro.TRS0&_nkw=lcd+screen+for+doogee+x5+pro&_sacat=0 αν είναι και η lcd οθόνη κοστίζει παραπάνω https://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Screen-For-DOOGEE-X5-Smartphone-Perfect-Repair-Parts-Digital-Accessory-For-DOOGEE-X5/32620975839.html?spm=2114.01010208.3.46.hTvlhC&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_10069_113_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=f5dc89c9-af87-43ea-94cc-389eff1a5a02 κοντά στο 25αρι

Στο vifocal.com την είχαν 17.99$ αλλά τώρα δεν έχουν στοκ.Μπορεις να τους στείλεις ένα μαιλ μήπως ξαναφέρουν.Kαι εδώ http://mobilespart.com/doogee-x5-x5-pro-lcd-display-screen-repair-parts-replacement.html πιο φθηνά αλλά προσωπικά δεν γνωρίζω το μαγαζί αυτό

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα μεγάλο με τα στατιστικά της μπαταρίας και από ότι ξέρω υπάρχει κάποιο fix.

Είμαι στην R14 με root, twrp, gravitybox. Μήπως καποιος μπορεί να μου πει που μπορώ να το κατεβάσω?

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεω στο pc Windows 7 , με τους οδηγούς από την πρώτη σελίδα και δεν το αναγνωρίζει. USB debugging on. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω εδω για το Χ5 MAx Pro, μιας και δεν υπάρχει σχετικό θεμα...

Στο doogee.cc εχει βγει μια αναβαθμιση firmware,η οποια όμως, μεσω ΟΤΑ δεν ερχεται...

οπότε την κατεβασα για να το αναβαθμισω...

το θεμα ειναι πώς το κανω;;!!!

Με το Flash tools;; και ποια επιλέγω; όλα;;

Στο site δεν εχει καμια οδηγία...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω εδω για το Χ5 MAx Pro, μιας και δεν υπάρχει σχετικό θεμα...

Στο doogee.cc εχει βγει μια αναβαθμιση firmware,η οποια όμως, μεσω ΟΤΑ δεν ερχεται...

οπότε την κατεβασα για να το αναβαθμισω...

το θεμα ειναι πώς το κανω;;!!!

Με το Flash tools;; και ποια επιλέγω; όλα;;

Στο site δεν εχει καμια οδηγία...

 

Αν το εκανες ρουτ δεν προκειτε να ερθει ποτε

αλλιως φλασαρεις ολη την καινουργια ρομ

αν εχεις τα φλας τουλς τοτε θα βρεις αρκετα βντεο στο εσω σωληνα !!!!

Νομιζω δεν διαλεγεις το proloader + userdata τα υπολοιπα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό για τη σύζυγό μου.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με ευρωπαϊκή rom ή θα πρέπει να κάνω εγώ τις διαδικασίες για να εγκαταστήσω την ευρωπαϊκή (δεν ξέρω τον τρόπο)

Παίζει στα 78-82€ και φαίνεται καλό κινητό.

Η γνώμη σας θα μου ήταν αρκετά χρήσιμη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό για τη σύζυγό μου.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με ευρωπαϊκή rom ή θα πρέπει να κάνω εγώ τις διαδικασίες για να εγκαταστήσω την ευρωπαϊκή (δεν ξέρω τον τρόπο)

Παίζει στα 78-82€ και φαίνεται καλό κινητό.

Η γνώμη σας θα μου ήταν αρκετά χρήσιμη.

Ευχαριστώ

 

ολα τα τηλεφωνα ερχονται με multilingual rom και περιεχουν Ελληνικα,

πλεον αυτο το τηλεφωνο εχει παλιωσει,στα ιδια περιπου χρηματα κοιτα

το hom tom ht17 pro

Link to comment
Share on other sites

ολα τα τηλεφωνα ερχονται με multilingual rom και περιεχουν Ελληνικα,

πλεον αυτο το τηλεφωνο εχει παλιωσει,στα ιδια περιπου χρηματα κοιτα

το hom tom ht17 pro

 

Το Hom tom ht17pro έρχεται με ευρωπαϊκή έκδοση, ή την κινέζικη και θα χρειαστεί να κάνω εγώ την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Το Hom tom ht17pro έρχεται με ευρωπαϊκή έκδοση, ή την κινέζικη και θα χρειαστεί να κάνω εγώ την αναβάθμιση;

 

Σου εγραψα και πιο πανω,ολα ερχονται με MULTILINGUAL ROM δηλαδη με ολες τις γλωσσες

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα μεγάλο με τα στατιστικά της μπαταρίας και από ότι ξέρω υπάρχει κάποιο fix.

Είμαι στην R14 με root, twrp, gravitybox. Μήπως καποιος μπορεί να μου πει που μπορώ να το κατεβάσω?

Thanks!!!

Για την R14 δε ξέρω κάποιο fix και από ότι θυμάμαι δεν υπάρχει θέμα.Στην R17 όμως όντως υπάρχει πρόβλημα και διορθώνεται με το αρχείο από http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68297767&postcount=320 δοκίμασε αυτό που λέει DOOGEE-X5pro-Android5.1-R17-batterystats-fix-Tzul.zip αφού φυσικά πάρεις πρώτα ένα backup για παν ενδεχόμενο..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα η οθονη δεν ανταποκρινεται.

Ξανα φλασατισα την συσκευη με την R14 αλλα χωρις αποτελεσμα. Φορτιζει κανονικα, ολα τα πληκτρα λειτουργουν αλλα ενω εμφανιζεται εικονα στην οθονη αυτη δεν ανταποκρινεται σε κανενα πατημα.

Καμμια ιδεα για υο τι μπορει να συμβαινει ;

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα η οθονη δεν ανταποκρινεται.

Ξανα φλασατισα την συσκευη με την R14 αλλα χωρις αποτελεσμα. Φορτιζει κανονικα, ολα τα πληκτρα λειτουργουν αλλα ενω εμφανιζεται εικονα στην οθονη αυτη δεν ανταποκρινεται σε κανενα πατημα.

Καμμια ιδεα για υο τι μπορει να συμβαινει ;

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Digitizer. Νουμερο ενα υποπτος.

Link to comment
Share on other sites

Digitizer. Νουμερο ενα υποπτος.

 

 

 

Δηλαδη ;

Μπορεις να γινεις πιο σαφης ;

Τι κανω ; χρειαζεται ανταλλακτικο ;

Το βρισκω εδω η πρεπει να παει Κινα ;

Η συσκευη ειναι ακομη εντος εγγυησης αν παιζει αυτο καποιο ρολο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ;

Μπορεις να γινεις πιο σαφης ;

Τι κανω ; χρειαζεται ανταλλακτικο ;

Το βρισκω εδω η πρεπει να παει Κινα ;

Η συσκευη ειναι ακομη εντος εγγυησης αν παιζει αυτο καποιο ρολο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ειναι ολη η οθονη που απο πισω οδηγειτε στην πλακετα. Αν το βρεις εδω εισαι τυχερος, αν πιανουν τα χερια σου το παραγγελνεις απο κινα, και αν εχεις υπομονη το στελνεις πισω κατοπιν συννενοησης.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολη η οθονη που απο πισω οδηγειτε στην πλακετα. Αν το βρεις εδω εισαι τυχερος, αν πιανουν τα χερια σου το παραγγελνεις απο κινα, και αν εχεις υπομονη το στελνεις πισω κατοπιν συννενοησης.

 

 

 

Οκ καταλαβα.

Απο οτι ειδα γυρω στα 10€ κανει απο Κινα αλλα πρεπει να λυθει ολο το τηλεφωνο. Αν καταλαβα καλα δεν ειναι η ´´ μεσα ´´ οθονη, αλλα το μπροστινο γυαλι που μεταδιδει τα πατηματα.

Εχω επικοινωνησει και με τον κινεζο καθως το τηλεφωνο ειναι 6 μηνων και αρα σε εγγυηση.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορήσει beta custom rom με android 7.Ολες οι βασικές λειτουργίες δουλεύουν κανονικά.http://www.needrom.com/download/android-7-nougat-x32/ Λείπουν βέβαια τα gestures απο τις ρυθμίσεις αλλά κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό bug.

Μπορεί η doogee να μην έδωσε επίσημα την ΜΜ αλλά παρόλα αυτά το κινητό υποστηρίχθηκε καλά απο την κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα doogee x5 pro το οποίο το είχε ένας συνάδελφός,κ το πήρα για δοκιμή,λοιπον δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο είναι ελαττωματικό,αλλα όσο αφορά τη λήψη σήματος είναι τραγικό... έχω cosmote κ μένω σε χωριό,μεσα στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα,ουτε για κλήσεις,εξω απο το σπίτι κάπως καλύτερα αλλά σε σύγκριση με ένα Homtom ht7 pro πού είναι το δικό μου χάνει πολύ όσο αφορά τη λήψη...

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καλά πιάνει το ht7 αλλά προσωπικά με το x5 pro δεν έχω κάποιο σοβαρό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα το κινητό και μετά από 2-3 μήνες άρχισε να κλείνει από μόνο του, να ρίχνει την μπαταρία π.χ. από 80% στο 18% ή 1% και όταν ανοίγει να κάνει συνέχεια βελτιστοποίηση εφαρμογών.Επίσης φορτίζει υπερβολικά αργά.Ξέρει κανείς από τι μπορεί να είναι αυτό;

 

Επίσης η οθόνη κάνει πολύ εύκολα σημάδια.Δε θα το πρότεινα για κανένα λόγο.Υπάρχουν πολύ καλύτερα για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...