Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://youtu.be/QsDCs_YJGX8

 

Sent from my XT1562

Ευχαριστώ! Το είχα βρει το βιντεο, αλλα με την εικόνα που είχε νόμιζα ότι είναι κινεζοδιαφιμηση και δεν το ανοιξα χαχα πάντως παίζει να ειναι το μοναδικο

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τίποτα. Δεν είναι το pro, αλλά το απλό, νομίζω αυτό που δείχνει, αλλά δεν πιστεύω να έχει κάποια διαφορά για τη δουλειά που θέλεις.

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τις 19 βίδες που ασφαλίζουν το πίσω μέρος, νομίζω οι κινέζοι ήταν λίγο υπερβολικοί. Το laptop μου δεν έχει τόσες.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Παιδιά ποιο είναι το πιο αξιόπιστο μαγαζί για να πάρουμε το συγκεκριμένο κινητό; Νομίζω καλά λόγια λένε για το vickmall, ισχύουν;

Link to comment
Share on other sites

Note: DOOGEE smartphones to be updated to Android 6.0 are in accordance with the order of launch time. The latest T6, X6, X6pro, X5 & X5pro will update to Android 6.0. But the earlier models have been stopped updating. While the new coming products F7, F7pro, Y300, T3, T5 & T7 are all Android 6.0.

 

Αυτο εγραψε πριν καποιες ωρες η doogee στο λογαριασμο της στο fb,

Απ'οσο καταλαβαινω η καινουρια φουρνια των x5 θα παρει σιγουρα android 6 μεσω OTA ,αρα λογικα και οι προηγουμενες εκδοσεις του x5

θα μπορουν να παρουν android 6 μεσω flashtool?????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εννοεί πως τα συγκεκριμένα σαν πιο καινούρια μοντέλα θα πάρουν το νέο λειτουργικό, και όχι αλλά παλαιότερα μοντέλα της εταιρείας.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει ναι ότι τα συγκεκριμένα θα πάρουν. Τα καινούργια θα έρχονται είδη με την 6 και τα πιο παλιά δεν θα πάρουν καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Παιδιά ποιο είναι το πιο αξιόπιστο μαγαζί για να πάρουμε το συγκεκριμένο κινητό; Νομίζω καλά λόγια λένε για το vickmall, ισχύουν;

Το πιο μαγαζί θα διαλέξεις είναι καθαρά στο χέρι σου και από όποιο και να πάρεις στην τελική είναι ρίσκο. Από όλα τα μαγαζιά υπάρχουν και ευχαριστημένοι και δυσαρεστημένοι πελάτες! Δες καταρχήν σε πια μαγαζιά είναι διαθέσιμο, κοίτα τις τιμές και μετά πήγαινε στο θέμα κάθε καταστήματος και διάβασε σχόλια και έτσι θα έχεις την τελική κρίση για να διαλέξεις αυτό που θες!

 

Πολύ καλό νέο ότι θα πάρουμε και την Μ και εμείς! Στο θέμα της συσκευής μας στο xda συζητιέται για cm 12.1ported από άλλη συσκευή με ίδια specs. Ο χρήστης που είπε ότι μπορεί να κάνει το port μου έστειλε pm για το αν μπορώ να του στείλω τα αρχεία που χρειάζεται και περιμένω απάντηση! Αν πάρουμε και cm θα είναι πολύ καλό update!

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει ναι ότι τα συγκεκριμένα θα πάρουν. Τα καινούργια θα έρχονται είδη με την 6 και τα πιο παλιά δεν θα πάρουν καθόλου.

 

Κοιτα εχω ενα x5 απο τον Οκτωμβριο και επερνε ota update μεχρι την v15,μετα οι υπολοιπες που βγηκανε τις περασα με flashtool,γνωμη μου ειναι πως θα μπορουμε να την περασουμε και εμεις με τα παλαιοτερα μοντελα,αλλωστε τα ιδια ειναι η μονη διαφορα νομιζω πως ειναι στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παλαιότερα εννοείς το χ5 του 2015 με ένα τού 2016;

 

Εγώ καταλαβαίνω ότι μοντέλα που βγήκαν πριν το χ5 δεν θα πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω ενα x5 απο τον Οκτωμβριο και επερνε ota update μεχρι την v15,μετα οι υπολοιπες που βγηκανε τις περασα με flashtool,γνωμη μου ειναι πως θα μπορουμε να την περασουμε και εμεις με τα παλαιοτερα μοντελα,αλλωστε τα ιδια ειναι η μονη διαφορα νομιζω πως ειναι στην οθονη.

 

Δεν θα μπορείς γιατί το X5 με το X5 Prο έχουν διαφορές στα ενδότερα. Η οθόνη τους είναι ίδια!

Κοίταξε τα παρακάτω link.

X5, Χ5 Pro, X5S

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Οπα,αν και off topic γιατι μιλω μονο για το x5,εννοω πως τα πρωτα μοντελα του x5 εχουν καποια διαφορα στην οθονη σε σχεση με τα καινουρια,μου το εχει βεβαιωσει η doogee αυτο με μειλ,η διαφορα οπως μου ειπανε ειναι το screen batch (δεν γνωριζω τι ειναι...),γι αυτο δεν τους ερχοταν ota update.Δεν ξερω αν ισχυει στα pro αυτο
Link to comment
Share on other sites

Οπα,αν και off topic γιατι μιλω μονο για το x5,εννοω πως τα πρωτα μοντελα του x5 εχουν καποια διαφορα στην οθονη σε σχεση με τα καινουρια,μου το εχει βεβαιωσει η doogee αυτο με μειλ,η διαφορα οπως μου ειπανε ειναι το screen batch (δεν γνωριζω τι ειναι...),γι αυτο δεν τους ερχοταν ota update.Δεν ξερω αν ισχυει στα pro αυτο

Μάλιστα. Εσύ έχεις Χ5 τελικά ή Χ5 Pro? Πάντως ακόμα και εκτός αυτής της διαφοράς οι συσκευές έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους όπως είπα και πιο πάνω! Τέλος πάντων ας βγουν τα update και τα περνάμε με flashtool ο καθένας στο μοντέλο του! :p

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπα,αν και off topic γιατι μιλω μονο για το x5,εννοω πως τα πρωτα μοντελα του x5 εχουν καποια διαφορα στην οθονη σε σχεση με τα καινουρια,μου το εχει βεβαιωσει η doogee αυτο με μειλ,η διαφορα οπως μου ειπανε ειναι το screen batch (δεν γνωριζω τι ειναι...),γι αυτο δεν τους ερχοταν ota update.Δεν ξερω αν ισχυει στα pro αυτο

Ίσως να έχει να κάνει με διαφορετική οθόνη απλά, πχ από άλλον προμηθευτή, και όχι με κατασκευαστική διαφορά στο τηλέφωνο. Άλλωστε σε X5 από τα πρώτα, που δεν έρχεται ota αναβάθμιση, μια χαρά τα αναβαθμίζεις με flashtool. Αν υπήρχε ασυμβατότητα, λογικά δεν θα δούλευε η "παλιά" συσκευή με το λογισμικό που προορίζεται για τις πιο "νέες".

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εσύ έχεις Χ5 τελικά ή Χ5 Pro? Πάντως ακόμα και εκτός αυτής της διαφοράς οι συσκευές έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους όπως είπα και πιο πάνω! Τέλος πάντων ας βγουν τα update και τα περνάμε με flashtool ο καθένας στο μοντέλο του! :p

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το X5 εχω,απλα ηθελα να ενημερωσω τους χρηστες το x5 pro οτι θα αναβαθμιστουν σε android 6,εχω καιρο να παρακολουθησω το θεμα και sorry αν ηταν ηδη γνωστο:)

Link to comment
Share on other sites

Στο needrom υπάρχει μια διαθέσιμη rom με android 6. Από τον dev αναφέρεται ότι δεν έχει καλή ποιότητα ήχου στο ακουστικό και το ηχείο. Όλοι περιμένουν την επίσημη έκδοση όμως από την doogee και αν έχουμε και την ported cm 12.1 και την official 6άρα rom και δουλέψει κάποιος από αυτούς τους devs στο needrom και στο xda θα έχουμε κάτι καλό για την συσκευή μας! Επίσης έχει βγει και νέα έκδοση TWRP η 3.0.2. Με την πρώτη ευκαιρία θα τα δοκιμάσω και θα κάνω επιτέλους και την αναβάθμιση για τον αναλυτικό οδηγό!

 

Edit:Πέρασα μόλις το νέο recovery έκανα στην ουσία update από 2.8.7.3(R11-R12 recovery) σε 3.0.2 για να έχω την τελευταία έκδοση το έκανα και για να είμαι έτοιμος για να δοκιμάσω την 6άρα! Πανεύκολη διαδικασία με το Rashr.

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα και εγώ τη δικιά μου συσκευή το Νοέμβριο. Παρόλο που πήρα δυο-τρία updates την πρώτη εβδομάδα, έχω κολλήσει από τότε στην R09 έκδοση. Όσες φορές και να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου έρχονται οι επόμενες! Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με custom recoveries κτλ, αν κατεβάσω χειροκίνητα τις εκδόσεις 10-14 και την εγκαταστήσω μέσω "Local updates" (στις ρυθμίσεις στις ενημερώσεις συστήματος) , θα είμαι εντάξει? Ή θα χρειαστεί να εγκαταστήσω τα sp flash tools και να ακολουθήσω τις διαδικασίες από εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6528925#post6528925) ? Ευχαριστώ!

 

Κάνω quote την παραπάνω απορία γιατί δεν πήρα απάντηση :/

Link to comment
Share on other sites

έχω κολλήσει με την 09 και εγώ όπως έχω πει σε προηγούμενα μηνύματα, αξίζει να ενημερώσω στις επόμενες? Υπάρχει κάποιο fix ή αναβάθμιση στις νεότερες ρομ? Αν ναι δώστε μου ένα λινκ να κατεβάσω την τελευταία ρομ!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω quote την παραπάνω απορία γιατί δεν πήρα απάντηση :/

 

έχω κολλήσει με την 09 και εγώ όπως έχω πει σε προηγούμενα μηνύματα, αξίζει να ενημερώσω στις επόμενες? Υπάρχει κάποιο fix ή αναβάθμιση στις νεότερες ρομ? Αν ναι δώστε μου ένα λινκ να κατεβάσω την τελευταία ρομ!

Ευχαριστώ.

Αυτό που ζητάς με local update υπάρχει νομίζω στο needrom αλλά για την R11 χωρίς να είμαι σίγουρος! Μόλις μπω από πισι θα το δω για να ενημερώσω εδώ.

αν απάντησες στο πρόβλημα στο ηχείο , δεν εννοώ απλώς κακή ποιότητα , απλά νέκρωσε εντελώς..όχι το ακουστικό ,το ηχείο..

Αν απάντησε ποίος στο πρόβλημα σου φίλε tsmanos? Από ότι βλέπω δεν υπάρχει κάποιο σχετικό ποστ με αυτό που αντιμετωπίζεις!

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους..μετά από 3 μήνες και χώρις κάποιο χτύπημα ή πέσιμο ,το ηχείο παρέδωσε πνεύμα.. κάποιος με το ίδιο πρόβλημα?

 

Εγω αλλα δεν τα επαιξε εντελως, που και που παιζει χαμηλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασα αυτο το κινητο τον Ιανουαριο, τον πρωτο καιρο φενοταν να παει αψογα παντου, μετα απο 2 μηνες αρχισαν ομως προβληματα... Το κινητο μολις με καλουσαν εκλεινε (το εψαξα και το ειχε κι αλλος αυτο το θεμα σε doogee κινητο. Με τα πολλα το πηγα στο σερβις το εφτιαξαν ολα κομπλε, 2 μερες μετα χαλασε η δονηση εντελως και μετα απο κανα 2 ωρες επισκευαστηκε μονη της, ολα κομπλε λοιπον, μετα απο 3 μερες ομως χαλασε το ηχειο το οποιο επισης φτιαχτηκε μονο του μεσα και 30 λεπτα περιπου τωρα τις τελευταιες μερες το βλεπω η δονηση δυσλειτουργει λιγο (δονειται πιο χαμηλα και διαφορετικα) και το ηχειο καμια φορα για 1-2 λεπτα παιζει χαμηλα... Και ρωτω εγω λοιπον, η δονηση αφου δεν με ενοχλει και το ηχειο ακουγεται χαμηλα για λιγο να το παω στο σερβις να το ριξουν μια ματια η να το κρατησω;

Υ.Γ. Το κινητο δεν εχει παρει νερο

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...