Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα και εγω το update και το εβαλα στο dload του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης (γιατι δεν έχω sd card), αλλα δεν μου δείχνει τιποτα στο local update οταν πάω. Δοκιμασα και με πατημένο το power button kai τις εντασης αλλα πάλι τιποτα. Εχω πάνω βεβαια την b130 αλλα απο οτι διαβασα δεν πρεπει να εχει καμια σχέση αυτο . Εχει κανενας καμια ιδεα ??

Αν έχεις το dual sim θα πρέπει να είσαι στην έκδοση Β180 για να κάνεις update

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασα οπως ειπες την b180 αλλα ουτε αυτην βλέπει. Οταν κατεβασω το zip file, απλα κανω αντιγραφη και το βαζω στο dload του εσωτερικού χωρου αποθήκευσης ( δεν εχω sd card) ??? Η κανω καποια αλλη διαδικασία ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα οπως ειπες την b180 αλλα ουτε αυτην βλέπει. Οταν κατεβασω το zip file, απλα κανω αντιγραφη και το βαζω στο dload του εσωτερικού χωρου αποθήκευσης ( δεν εχω sd card) ??? Η κανω καποια αλλη διαδικασία ?

Τον zip file Τον κάνεις extract και βάζεις αυτό το αρχείο στον φάκελο dload

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνω. Μετα ? Δεν εχω ομως sd card και οταν παω στο local update δεν εχει κανενα φάκελο . ????
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνω. Μετα ? Δεν εχω ομως sd card και οταν παω στο local update δεν εχει κανενα φάκελο . ????

Το κάνεις σίγουρα σωστά? Θα πρέπει να έχεις ένα φάκελο dload όπου μέσα έχει το αρχείο UPDATE.APP. Συνδέεις το κινητό με pc και το φάκελο dload τον κάνεις αντιγραφή χύμα στο internal storage του κινητού. Αν δεν στο βλέπει με local update δοκίμασε με force upgrade, πατάς ταυτόχρονα volume up και down και μετά πατάς το power button. Τα κρατάς και τα 3 κουμπιά πατημενα μέχρι να αρχίσει το update, μόλις αρχίσει αφήνεις το power button και αμέσως μετά τα volume buttons.

Εναλλακτικά δοκιμάζεις μέσα από την εφαρμογή hicare του κινητού. Πήγαινε εκεί όπου εφαρμογή αναβάθμισης ρομ μήπως σου βγάλει το update αν είναι διαθέσιμο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνω. Μετα ? Δεν εχω ομως sd card και οταν παω στο local update δεν εχει κανενα φάκελο . ????

Μπες στην μνήμη του τηλεφώνου από τον υπολογιστή σβήσε τον φάκελο dload και το αρχείο που δημιουργήθηκε απο το extract κάντο αποκοπή και πήγαινε το στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το RIO-L01 και είμαι στην Β160. Πως μπορώ να βάλω την τελευταία έκδοση και που θα βρώ τα απαραίτητα αρχεία;

 

BTW το κινητό είναι φοβερό.

Link to comment
Share on other sites

πλεον το facebook υποστηριζει live video...

 

το θεμα ειναι οτι παρολο που εχω αναβαθμισει την εφαρμογη facebook στο G8 η υπηρεσια δεν υπαρχει, ουτε καν το αντιστοιχο εικονιδιο.

αντιθετα σε αλλη συσκευη που εχω Samsung S4 Active η υπηρεσια λειτουργει και υπαρχει το αντιστοιχο εικονιδιο.

 

γνωριζει καποιος κατι σχετικα με αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το RIO-L01 και είμαι στην Β160. Πως μπορώ να βάλω την τελευταία έκδοση και που θα βρώ τα απαραίτητα αρχεία;

 

BTW το κινητό είναι φοβερό.

 

Mε οδηγίες από εδώ: http://forum.xda-developers.com/gx8/development/rom-t3383707 σε 15 λεπτά είσαι κομπλέ!!

 

Πρόσεξε να περάσεις το twrp που σου προτείνεται.

 

Το κινητό είναι όντως πάρα πολύ καλό!!

 

Με την lollipop βλέπω 6 ώρες SOT (Screen On Time) με υπόλοιπο μπαταρίας 30%!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα και απο εμενα.Το κινητο το εχω περιπου 20 μερες και θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου. Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο ομορφο και πολυ ποιοτικο. Εχουν περασει πολλα τηλεφωνα απο τα χερια μου εχω το μικροβιο να αλλαζω πολυ συχνα τηλεφωνα λοιπον εχει το καλυτερο σημα με διαφορα στο σπτι ειχα θεμα με την cosmote ειχα απο μια γραμμη εως καθολου σημα και εχανα πολλες κλησεις τωρα εχω παντα σημα απο μια εως τρεις γραμμες και δεν εχω χασει καμια κληση. Οι φωτο αρκετα καλες και καθαρες απλα πιστευω οτι υπερτονιζει καπως τις φωτο και κυριως στο κοκκινο χρωμα .Η διαχειρηση της μνημης παρα πολυ καλη ποτε δεν εχει πεσει κατω απο 1gb οσες εφαρμογες και να εχω ανοιχτες. Η μπαταρια και αυτη παρα πολυ καλη βγαζω μια και μιση μερα με τεσσερις ωρες οθονη αρκετο 4g και σερφαρισμα και αν δεν το σκαλιζεις αρκετα μπορει να σου βγαλει δυο μερες ανετα.

Απο την Τριτη εκανα αναβαθμιση το κινητο σε android 6 και εγινε ακομα καλυτερο η οθονη ποιο φωτεινη η μπαταρια πιστευω στα ιδια επιπεδα περιπου και ισως λιγο ποιο γρηγορο στο ανοιγμα των εφαρμογων. Η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η παρακατω

http://huaweifirmware.com/huawei-g8

σε δεκα λεπτα ειχε τελειωσει και δεν χαθηκε τιποτα απο το κινητο ολα ηταν στην θεση τους οι εφαρμογες και οι επαφες.

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα..Νεος κατοχος του κινητου ..Απλα να πω οτι το κινητο το ειχα και παλιοτερα και ενω με ειχε ικανοποιησει αρκετα το ειχα δωσει απο βλακεια μου..Ευτυχως ομως το ξαναπηρα και επειδη εχω αλλαξει σχεδο ολα τα κινητα πλην καποιων νεων ναυαρχιδων μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι μακρα το πιο ολοκληρωμενο τουλαχιστον στη μεσαια κατηγορια..

Αυτο πυ ηθελα να ρωτησω ειναι οι επειδη μαλλον θα πρεπει να κανω χειροκινητα την αναβαθμιση εχει καποιος ενα direct λινκ για το zip tης marshmallow ?Το κινητο ειναι ελληνικο δικαρτο και η εκδοση RIO-L01C432B160

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα..Νεος κατοχος του κινητου ..Απλα να πω οτι το κινητο το ειχα και παλιοτερα και ενω με ειχε ικανοποιησει αρκετα το ειχα δωσει απο βλακεια μου..Ευτυχως ομως το ξαναπηρα και επειδη εχω αλλαξει σχεδο ολα τα κινητα πλην καποιων νεων ναυαρχιδων μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι μακρα το πιο ολοκληρωμενο τουλαχιστον στη μεσαια κατηγορια..

Αυτο πυ ηθελα να ρωτησω ειναι οι επειδη μαλλον θα πρεπει να κανω χειροκινητα την αναβαθμιση εχει καποιος ενα direct λινκ για το zip tης marshmallow ?Το κινητο ειναι ελληνικο δικαρτο και η εκδοση RIO-L01C432B160

 

Καλοριζικο το εργαλειοοοοοοο :):):) bilako:):):)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το εργαλειοοοοοοο :):):) bilako:):):)

Ευχαριστω Νεκταριε ..Μπηκαμε σε μεταβατικο σταδιο

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα και απο εμενα.Το κινητο το εχω περιπου 20 μερες και θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου. Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο ομορφο και πολυ ποιοτικο. Εχουν περασει πολλα τηλεφωνα απο τα χερια μου εχω το μικροβιο να αλλαζω πολυ συχνα τηλεφωνα λοιπον εχει το καλυτερο σημα με διαφορα στο σπτι ειχα θεμα με την cosmote ειχα απο μια γραμμη εως καθολου σημα και εχανα πολλες κλησεις τωρα εχω παντα σημα απο μια εως τρεις γραμμες και δεν εχω χασει καμια κληση. Οι φωτο αρκετα καλες και καθαρες απλα πιστευω οτι υπερτονιζει καπως τις φωτο και κυριως στο κοκκινο χρωμα .Η διαχειρηση της μνημης παρα πολυ καλη ποτε δεν εχει πεσει κατω απο 1gb οσες εφαρμογες και να εχω ανοιχτες. Η μπαταρια και αυτη παρα πολυ καλη βγαζω μια και μιση μερα με τεσσερις ωρες οθονη αρκετο 4g και σερφαρισμα και αν δεν το σκαλιζεις αρκετα μπορει να σου βγαλει δυο μερες ανετα.

Απο την Τριτη εκανα αναβαθμιση το κινητο σε android 6 και εγινε ακομα καλυτερο η οθονη ποιο φωτεινη η μπαταρια πιστευω στα ιδια επιπεδα περιπου και ισως λιγο ποιο γρηγορο στο ανοιγμα των εφαρμογων. Η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η παρακατω

http://huaweifirmware.com/huawei-g8

σε δεκα λεπτα ειχε τελειωσει και δεν χαθηκε τιποτα απο το κινητο ολα ηταν στην θεση τους οι εφαρμογες και οι επαφες.

 

 

Επιβεβαιώνω πως αυτός είναι ο καλύτερος και γρηγορότερος τρόπος για να αναβάθμιση. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Μόλις πέρασα την 6.01

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως τα περνάω τα θέματα στο κινητό.? Τα έχω κατεβάσει αλλά τι κάνω μετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.android-hilfe.de/thema/download-magazin-themes-fuer-das-huawei-g8.728198/

Μπείτε στην σελίδα και κατεβαστε τα θέματα που έχει και ρυθμιστε τα να είναι στο κλείδωμα της οθόνης. Όλα τα huawei μόνο με αυτά τα ειδικά θέματα δέχονται όλες τις ειδοποιήσεις. Εγώ τα έχω εδώ και 2 μήνες και όλα μου έρχονται κανονικά, από facebook mexri kai viper kai email

πως κανω εγκατασταση στα θεματα ?

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβασεις το θεμα που θελεις το ανοιγεις αν ειναι ζιπ και παιρνεις το αρχειο που εχει στο τελος το ".htw" .το αντιγραφεις στο φακελο HWThemes που εχει το κινητο. μετα καθαρισε τα recent apps .τωρα αν πας στα θεματα του κινητου θα μπορεις να δεις και το καινουριο θεμα που εβαλες.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είστε ρε παιδιά;

Σε βαριά χρήση την παλεύει καθόλου;

Επίσης, στο θέμα εγγύησης και σέρβις τι γίνεται.;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έφεραν δώρο ένα g7 plus από Κίνα (μιλάμε για το g8 με κωδικό Ασίας; ). Έχει rom κινέζικη και προεγκαταστάσεις κινεζικων app κλπ. Αν κάνω απευθείας αναβάθμιση με την ευρωπαική rom για android 6, έχω πιθανότητες να λειτουργήσει; Επάνω έχει RIO-UL00 version: RIO-UL00 C00B161 - EMUI3.1, και είναι dual sim
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Επιβεβαιώνω πως αυτός είναι ο καλύτερος και γρηγορότερος τρόπος για να αναβάθμιση. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Μόλις πέρασα την 6.01

Καλημέρα!

Εχω 2 καρτο emui 3.1 RIO - L01C432B180 απο που μπορώ να κατεβάσω το Marshmallow ? αυτή ειναι αξιοπιστη πηγή? http://huafirmware.com/huawei-g8 στο λινκ που έχει μου πετάει ένα google docs και μετά Huawei_GX8_Firmware_RIO-L01_Android 6.0.1_EMUI 3.1_C432B340CUSTC432D001_Belgium_France_Germany_Italy_Portugal_Estonia_Latvia_Lithuania_Channel-Others.zip

salonika cityyyyy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

στα 230-250€ σε μεταχειρισμενο αξίζει η αγορά του;

Μέ μέτρια χρήση πόση αυτονομία έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έφεραν δώρο ένα g7 plus από Κίνα (μιλάμε για το g8 με κωδικό Ασίας; ). Έχει rom κινέζικη και προεγκαταστάσεις κινεζικων app κλπ. Αν κάνω απευθείας αναβάθμιση με την ευρωπαική rom για android 6, έχω πιθανότητες να λειτουργήσει; Επάνω έχει RIO-UL00 version: RIO-UL00 C00B161 - EMUI3.1, και είναι dual sim

Από ότι είδα είναι διαφορετική η συσκευή αν περάσεις την ευρωπαϊκή άμεσος Hard brick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...