Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου 3 ωρες μονο;;Κατω απο 6 ωρες με ολα ανοιχτά δεν μου εχει πέσει ποτε!!!

 

με 4G σου βγαζει 6 ωρες ; Δεν υπαρχει περιπτωση...εχω αλλαξει 300 κινητα . Δεν εβγαλε κανενα πανω απο 3 ωρες οθονη με 4G και ολα στο φουλ-φωτεινοητα στο 100% συνεχεια το ειχα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω συνέχεια στο 4g γυρισμένο δεν το αλλαζω ποτε και παντα εχω ανοιχτα τα δεδομένα αλλα εννοείται οτι τις πιο πολλες ωρες που ειμαι σπίτι ειμαι στο ίντερνετ με wifi βέβαια το 4g το εχω παντα ανοιχτό.Τι να σου πω πανω απο 6 ωρες στάνταρ ανοιχτη οθονη..Μονο τον αυτόματο συγχρονισμό έχω κλειστό αφου mail εχω το mail ru..Ολα τα αλλα ανοιχτα..gps facebook viber messenger Instagram Twitter skype chrome.φωτεινότητα απο 50-80%..Στον φιλο τωρα που ρωτάει σε τι υστερεί σε σχέση με το p8 πιστεύω οτι ειναι η κάμερα.Δεν εχω έχω δουλέψει βέβαια του p8 αλλα λενε οτι ειναι απο τις κορυφαίες!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω συνέχεια στο 4g γυρισμένο δεν το αλλαζω ποτε και παντα εχω ανοιχτα τα δεδομένα αλλα εννοείται οτι τις πιο πολλες ωρες που ειμαι σπίτι ειμαι στο ίντερνετ με wifi βέβαια το 4g το εχω παντα ανοιχτό.Τι να σου πω πανω απο 6 ωρες στάνταρ ανοιχτη οθονη..Μονο τον αυτόματο συγχρονισμό έχω κλειστό αφου mail εχω το mail ru..Ολα τα αλλα ανοιχτα..gps facebook viber messenger Instagram Twitter skype chrome.φωτεινότητα απο 50-80%..Στον φιλο τωρα που ρωτάει σε τι υστερεί σε σχέση με το p8 πιστεύω οτι ειναι η κάμερα.Δεν εχω έχω δουλέψει βέβαια του p8 αλλα λενε οτι ειναι απο τις κορυφαίες!

 

στο σπιτι μου βγαζει 5 ωρες οθονη, αρα καλα τα λεω...οριακα εξω μου βγαζει 3 ωρες . Κανενα κινητο δεν μου εβγαλε εξω με 4G και φωτεινοτητα στο 100% πανω απο 3 ωρες! Η καμερα του P8 ειναι κορυφη,του G 8 θα ελεγα οτι μοιαζει ( ισως ειναι και ιδια) με του P8 lite.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καθένας μας χρησιμοποιεί το κινητό διαφορετικά, φωτεινότητα, ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο, πόση μπαταρία καταναλώνουν οι εφαρμογές όσο τρέχουν στο παρασκήνιο αλλά και όταν τις χρησιμοποιούμε, χρόνος ομιλίας, χρήση κάμερας κλπ

Φυσικά ρόλο παίζει και ο χρόνος αναμονής γιατί μπορεί να έχεις φτάσει για παράδειγμα τις 2 ημέρες με 3 ώρες οθόνη, αλλά να εχεις κανει και πολλές ώρες κλήσεων.

Το θέμα είναι οτι το κινητό έχει πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, προσωπικά μετά από πολύ καιρό δεν αγχώνομαι αν θα μου βγάλει κινητό τη μέρα οτι και να κάνω, εκτός από παιχνίδια φυσικά, μου χει βγει καλύτερο και από το LG G2 που όλοι λένε τα καλύτερα για τη μπαταρία του.

Πάντως με τον τρόπο που το χρησιμοποιώ μέσο όρο οθόνης μου βγάζει γύρω στις 5 ώρες, 3.5 αν του αλλάξω τα φώτα και παίξω και παιχνίδια, 6+ αν δεν κάνω τηλεφωνικές κλήσεις.

Επίσης να μην ξεχάσω να πω οτι χρησιμοποιώ και τις δυο sim κάτι το οποίο παίζει ρόλο στο χρόνο αναμονής.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του G8 εδώ και 2 εβδομάδες και μπορώ να δηλώσω πανευτυχής! Πολύ ωραίο design συσκευής και πολύ εύχρηστο και ελαφρύ UI, χωρίς περιττές εφαρμογές. Δεν έχει καθόλου lag, και έχει εκπληκτική διαχείριση μνήμης και μπαταρίας. Το ακουστικό του είναι πολύ καλό. Χωρίς τρελή χρήση, με μία sim και χωρίς χρήση 3G, αλλά με συνεχώς ανοιχτό WiFi, αρκετές κλήσεις και emails τη μέρα, χρήση internet και διαφόρων εφαρμογών και μουσική, μου βγάζει γύρω στις 4 με 5 μέρες! Όταν το κινητό είναι σε standby με κλειστή την οθόνη είναι σαν να μη καταναλώνει τίποτα το κινητό! Παρότι ο επεξεργαστής δεν είναι κορυφαίος, έχω παίξει απαιτητικά παιχνίδια χωρίς καθυστερήσεις. Η οθόνη είναι πολύ καλή και στο αυτόματο ρυθμίζει τη φωτεινότητα πολύ καλά και γρήγορα. Κάτω από τον ήλιο δείχνει μια χαρά (δεν καταλαβαίνω τι εννοούν ορισμένοι που παραπονιούνται) αλλά και στο απόλυτο σκοτάδι δε σε κουράζει καθόλου. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να ήταν λίγο πιο παραμετροποιήσιμο το UI, αλλά ίσως φταίει το ότι έρχομαι από ρουταριμένο κινητό με CyanogenMod και μου λείπει λίγο :O .

 

Πάντως για την τιμή του είναι αρκετά αξιόλογο, ίσως το καλύτερο που μπορείτε να βρείτε με 3 GB RAM σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του G8 εδώ και 2 εβδομάδες και μπορώ να δηλώσω πανευτυχής! Πολύ ωραίο design συσκευής και πολύ εύχρηστο και ελαφρύ UI, χωρίς περιττές εφαρμογές. Δεν έχει καθόλου lag, και έχει εκπληκτική διαχείριση μνήμης και μπαταρίας. Το ακουστικό του είναι πολύ καλό. Χωρίς τρελή χρήση, με μία sim και χωρίς χρήση 3G, αλλά με συνεχώς ανοιχτό WiFi, αρκετές κλήσεις και emails τη μέρα, χρήση internet και διαφόρων εφαρμογών και μουσική, μου βγάζει γύρω στις 4 με 5 μέρες! Όταν το κινητό είναι σε standby με κλειστή την οθόνη είναι σαν να μη καταναλώνει τίποτα το κινητό! Παρότι ο επεξεργαστής δεν είναι κορυφαίος, έχω παίξει απαιτητικά παιχνίδια χωρίς καθυστερήσεις. Η οθόνη είναι πολύ καλή και στο αυτόματο ρυθμίζει τη φωτεινότητα πολύ καλά και γρήγορα. Κάτω από τον ήλιο δείχνει μια χαρά (δεν καταλαβαίνω τι εννοούν ορισμένοι που παραπονιούνται) αλλά και στο απόλυτο σκοτάδι δε σε κουράζει καθόλου. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να ήταν λίγο πιο παραμετροποιήσιμο το UI, αλλά ίσως φταίει το ότι έρχομαι από ρουταριμένο κινητό με CyanogenMod και μου λείπει λίγο :O .

 

Πάντως για την τιμή του είναι αρκετά αξιόλογο, ίσως το καλύτερο που μπορείτε να βρείτε με 3 GB RAM σε αυτή την τιμή.

 

 

Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας φιλε...

κοινως..δεν βλεπουμε ολοι το ιδιο !!! Δεν τρωμε ολοι το ιδιο...δεν δεν δεν..

Στα δικα μου ματια στον ΗΛΙΟ η οθονη ηταν σκοτεινη !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω συνέχεια στο 4g γυρισμένο δεν το αλλαζω ποτε και παντα εχω ανοιχτα τα δεδομένα αλλα εννοείται οτι τις πιο πολλες ωρες που ειμαι σπίτι ειμαι στο ίντερνετ με wifi βέβαια το 4g το εχω παντα ανοιχτό.Τι να σου πω πανω απο 6 ωρες στάνταρ ανοιχτη οθονη..Μονο τον αυτόματο συγχρονισμό έχω κλειστό αφου mail εχω το mail ru..Ολα τα αλλα ανοιχτα..gps facebook viber messenger Instagram Twitter skype chrome.φωτεινότητα απο 50-80%..Στον φιλο τωρα που ρωτάει σε τι υστερεί σε σχέση με το p8 πιστεύω οτι ειναι η κάμερα.Δεν εχω έχω δουλέψει βέβαια του p8 αλλα λενε οτι ειναι απο τις κορυφαίες!

 

Απλά ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα στα 2 το p8 και το g8 και έχω μπερδευτεί. Οι τιμές είναι πολύ πολύ κοντα τι μου προτείνετε οι ήδη χρήστες του G8;

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα στα 2 το p8 και το g8 και έχω μπερδευτεί. Οι τιμές είναι πολύ πολύ κοντα τι μου προτείνετε οι ήδη χρήστες του G8;

 

εγω θα σου πω P8 γιατι το G8 ειναι ολοκληρο θηριο για χρηση με το ενα χερι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα στα 2 το p8 και το g8 και έχω μπερδευτεί. Οι τιμές είναι πολύ πολύ κοντα τι μου προτείνετε οι ήδη χρήστες του G8;

 

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη και αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος (με έχει βολέψει τρομερά) πήγαινε σε G8.

Αν θες καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα πήγαινε σε P8.

Από άποψη κατασκευής είναι και τα δυο εξαιρετικά, εμφάνιση επίσης, μπαταρία το G8 καλύτερο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Ξέρετε κανενα τρόπο η κανενα θεμα ωστε πανω στα εικονίδια να φαίνεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων καθε εφαρμογης;Στις ρυθμίσεις δινει την δυνατότητα να το κανεις για τις κλήσεις και τα μηνύματα αλλα για εφαρμογές οπως facebook viber δεν υπαρχει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου προτεινει tempered glass για το g8 ? Κατα προτιμηση απο καποιο ελληνικο μαγαζι. Πηρα ενα no name αλλα ειναι πολυ στενο και δειχνει αρκετα ασχημα στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είδη στην Γερμανία διάβασα ξεκίνησε το betatest για το marshmallow με το emiu 4.0 . Διάβασα ότι δεν έχει πολλά bugs μέχρι στιγμής και μπορεί μέχρι των άλλο μήνα να βγει το κανονικό .
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασε φιλος πριν μερικες μερες..

Και τωρα δεν μπορει να αποφασισει αν θα βαλει τζαμι η ζελατινα.

Φοβαται πως θα εξεχει πολυ το τζαμι λογο της κυρτοτητας στο πλαι.

Εχει βαλει κανεις απο εδω?

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος δείχνουν όλα. Το έχω αφήσει χωρίς προστασία οθόνης καιρό τώρα και δεν έχει πάθει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχω 2 μήνες και δεν το βαρέθηκα, δεν έχει μου έχει κάνει προς το παρόν lag. Επίσης κυκλοφορεί με διάφορα ονόματα στην αγορά όπως G8,GX8,G7plus,Maimang 4. Πάντως προς το παρόν περιμένουμε την έκδοση 6 Marshmallow. Η beta έκδοση για C432B170 firmware μόνο http://forum.xda-developers.com/gx8/how-to/android-6-0-beta-available-huawei-gx8-t3318470 Edited by millernet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι και εγώ ανάμεσα σε g8 και p8 άντε και g4 dual. Η κάμερα δεν με πολυενδιαφερει, αυτό που με καίει περισσότερο είναι η ποιότητα της οθόνης και η μπαταρία. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάπου επιβεβαιώνεται ότι το κινητό έχει gorilla glass. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει με σιγουριά ή κάποιος που το δοκίμασε όπως τον φίλο πιο πάνω και δεν του έπαθε τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι και εγώ ανάμεσα σε g8 και p8 άντε και g4 dual. Η κάμερα δεν με πολυενδιαφερει, αυτό που με καίει περισσότερο είναι η ποιότητα της οθόνης και η μπαταρία. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάπου επιβεβαιώνεται ότι το κινητό έχει gorilla glass. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει με σιγουριά ή κάποιος που το δοκίμασε όπως τον φίλο πιο πάνω και δεν του έπαθε τίποτα?

Οθόνη για εμένα το G4 έχει καλύτερη και απ τα δυο, φοράει απ τα καλύτερα ips για να μην πω το καλύτερο , μπαταρια με διαφορά την καλύτερη έχει το G8.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόση είναι κατά μέσο όρο η αυτονομία του κινητού; περνάει τις 4 ώρες SOT ή όχι; γενικά, σε σχέση με το Honor 7 πως τα πάει;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μολις πηρα το P8 kai to GX8 .

Για τις καμερες που λετε δεν εχετε παντως δικιο , εγω μολις τα δοκιμασα και του GX8 ειναι καλυτερη και μαλιστα μπορω να ανεβασω και δειγμα για να δειτε ολοι (ας μου θυμησει καποιος με pm πως ανεβαινουν οι φωτο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ωραιο τηλεφωνο αλλα μπορειται να μου πειται γιατη δεν συνδεεται σε αποθηκευμενο wf αυτοματα και θελη να πας στις ρυθμησεις παρολο οτι του εχω επιλεξη παντα συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιον τρόπο να εγκαταστήσω καθαρό android στο g8? Αν ναι, θα έχω κάποιο πρόβλημα στις κύριες λειτουργίες του κινητού όπως κάμερες κλήσεις κλπ;

 

Huawei & Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...