Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που πήρες το pro5, και πόσο;

 

απο meizusale.com αλλα ακομα δεν το εστειλαν.10 του μηνος γραφει οτι θα το στειλουν.

460 περιπου μου βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.gizchina.com/2015/10/09/meizu-pro-5-delayed-due-to-factory-flood/

 

Καθυστέρηση πάνω από μήνα λόγω πλημμηρας!

Πάει το έχασε το τραίνο το pro 5.

ειχαν πολυ λιγα κομματια σαν παραγγελεια.

και τωρα τα δειχνει out of stock.

μηπως θα στειλουν τα αρχικα που δεχτηκαν παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικο κινητο σε πολυ καλη τιμη συγκριτικα με το s6 edge +.το 64 gb παει 460ε ενω το παρομιο 64gb s6 egde plus 869ε.τωρα σχετικα για την οθονη που λενε μερικοι εχουν δει ποτε πιξελιασμα σε note 3 fhd s.amoled 5.7'' που ειναι και ποιο παλιας τεχνολογιας και g.glass 3 και οχι 4.περιμενω μια να πεσει λιγο η τιμη του και να χαρω λιγο ακομα το mx4 pro μου και παω βουρ για 64gb gold.

 

φιλε μου εγω το ειπα για πιξελιασμα και απλα ρωτησα γιατι ειλικρινα δεν γνωριζω!

κατα τα αλλα και εγω το ζαχαρωνω το κινητακι αλλα θελω πρωτα να ακουσω με την οθονη αν ειναι ολα οκ.

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το ειπα για πιξελιασμα και απλα ρωτησα γιατι ειλικρινα δεν γνωριζω!

κατα τα αλλα και εγω το ζαχαρωνω το κινητακι αλλα θελω πρωτα να ακουσω με την οθονη αν ειναι ολα οκ.

;)

φιλε δεν το ειπα για να δημιουργησω αντιλογια απλα γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι απο τις καλυτερες της αγορας.δεν βλεπω να εχει κανει συμβιβασμο σε τιποτα η meizu σε αυτο το κινητο εχει 2 sim καρτα sd που στα αλλα εξαφανιζονται οτι νεοτερο σε hardware και μιση τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα.. Πρώτη εντύπωση; εκστασιασμένος.. Θα γράψω εντυπώσεις σύντομα !

 

Από meizusale.com το πήρες και εσύ ή από κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι τιμη? και απο που το πηρες?ποσα gb?

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό μου το έφερε απευθείας από Κίνα ο ξάδερφος μου που είναι ναυτικός .το αγόρασε από επίσημο διανομέα της meizu που είχε ελάχιστα διαθέσιμα κομμάτια.αγορασα το 64αρι.μετα τις πρώτες ώρες συμβίωσης με το κτηνακι ας γράψω μερικές παρατηρήσεις.

Ποιότητα κατασκευής κορυφαία.. Το πιάνεις και δεν θες ναι το αφήσεις από τα χέρια σου.

Οθόνη; απιστευτη..super amoled είναι βέβαια. Θα μου πεις από ποιο κινητό προερχεσαι και τα γράφεις αυτά; προέρχομαι από LG g4 το οποίο έδωσα στην γυναίκα. Ο γιος μου έχει Note 4(exynos έκδοση).. Τους κάναμε ένα ολιγολεπτο συγκριτικο οθόνης και το meizu* έχει καλύτερη φωτεινότητα και πιο ορθή απεικόνιση χρωμάτων. Όχι τόσο υπερτονησμενα αλλά εξίσου εντυπωσιακά και έντονα. Σε γωνίες θέασης είναι ισάξιο με Note ..καλά για g4 δεν το συζητώ. Έχει χαμηλότερη ανάλυση ναι άλλα μόνο αν το πιάσεις και το συγκρίνεις θα καταλάβεις.

Κάμερα; παρά πολύ καλή.. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δείγματα και δεν ασχολήθηκα εντονα αλλά θα γίνει τις επόμενες μέρες.

Ήχος; εδώ έπαθα πλάκα. Ένα από τα πιο δυνατά σημεία.. Παιδιά το βάθος και το μπάσο που δημιουργούνται όταν παρακολουθεις βίντεο είναι πολύ καλό πραγματικά. Μουσική εταιρεία άλλωστε δεν περίμενα κάτι λιγότερο.. Ο, τι* θέλετε ρωτήστε με... Θα γράψω αναλυτικές εντυπώσεις εν καιρώ και έχοντας πιο σφαιρική άποψη. Προς το παρόν δηλώνω ερωτευμένος!

Edited by giannhsdimitriou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό μου το έφερε απευθείας από Κίνα ο ξάδερφος μου που είναι ναυτικός .το αγόρασε από επίσημο διανομέα της meizu που είχε ελάχιστα διαθέσιμα κομμάτια.αγορασα το 64αρι.μετα τις πρώτες ώρες συμβίωσης με το κτηνακι ας γράψω μερικές παρατηρήσεις.

Ποιότητα κατασκευής κορυφαία.. Το πιάνεις και δεν θες ναι το αφήσεις από τα χέρια σου.

Οθόνη; απιστευτη..super amoled είναι βέβαια. Θα μου πεις από ποιο κινητό προερχεσαι και τα γράφεις αυτά; προέρχομαι από LG g4 το οποίο έδωσα στην γυναίκα. Ο γιος μου έχει Note 4(exynos έκδοση).. Τους κάναμε ένα ολιγολεπτο συγκριτικο οθόνης και το meizu* έχει καλύτερη φωτεινότητα και πιο ορθή απεικόνιση χρωμάτων. Όχι τόσο υπερτονησμενα αλλά εξίσου εντυπωσιακά και έντονα. Σε γωνίες θέασης είναι ισάξιο με Note ..καλά για g4 δεν το συζητώ. Έχει χαμηλότερη ανάλυση ναι άλλα μόνο αν το πιάσεις και το συγκρίνεις θα καταλάβεις.

Κάμερα; παρά πολύ καλή.. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δείγματα και δεν ασχολήθηκα εντονα αλλά θα γίνει τις επόμενες μέρες.

Ήχος; εδώ έπαθα πλάκα. Ένα από τα πιο δυνατά σημεία.. Παιδιά το βάθος και το μπάσο που δημιουργούνται όταν παρακολουθεις βίντεο είναι πολύ καλό πραγματικά. Μουσική εταιρεία άλλωστε δεν περίμενα κάτι λιγότερο.. Ο, τι* θέλετε ρωτήστε με... Θα γράψω αναλυτικές εντυπώσεις εν καιρώ και έχοντας πιο σφαιρική άποψη. Προς το παρόν δηλώνω ερωτευμένος!

 

Φίλε μου το κουμπί λειτουργεί καλά? Γιατί σε πολλά meizu mx5 πολλοί είχαν θέμα με το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς καλορίζικο.

Κάτοχος Meizu MX4, θα ήθελα να δω στο τομέα της φωτογραφίας πως τα πάει, μιας και στα υπόλοιπα είμαι καλυμμένος. (και στις φωτό μια χαρά είναι, απλά ήθελα να δω αν εξέλιξαν την κάμερά τους)

Εάν τραβήξεις καμία εξωτερική ή και εσωτερική, αν θες και μπορείς ανέβασέ τες και στο πιο κάτω τόπικ, που "μαζευόμαστε" και σχολιάζουμε τις δυνατότητες των smartphones στις φωτογραφίες..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=561

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Από γλώσσα πως τα πάει; Multilang κανονικα; Κινεζοbloatware πολλα;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μιας και λέμε για το πλήκτρο να σημειώσω ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί αστραπιαία. Η συσκευή ήταν γεμάτη κινεζικές εφαρμογές αλλά διορθώθηκε και αυτό και έχει κανονικά ελληνικά. Για την ιστορία μετά από τρεις φορτίσεις μπήκα να δω μπαταρία.. 7,5 ώρες οθόνης(5% το έβαλα για φόρτιση) με φωτεινότητα μονίμως στο 60% με Wi-Fi ,κλήσεις και τα συναφή...
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μιας και λέμε για το πλήκτρο να σημειώσω ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί αστραπιαία. Η συσκευή ήταν γεμάτη κινεζικές εφαρμογές αλλά διορθώθηκε και αυτό και έχει κανονικά ελληνικά. Για την ιστορία μετά από τρεις φορτίσεις μπήκα να δω μπαταρία.. 7,5 ώρες οθόνης(5% το έβαλα για φόρτιση) με φωτεινότητα μονίμως στο 60% με Wi-Fi ,κλήσεις και τα συναφή...

 

Πλάκα κάνεις! Το mx4pro με μεγαλύτερη μπαταρία μέχρι 5 ώρες έχω βγάλει! Να τι ρόλο παίζει η μειωμένη ανάλυση στην οθόνη. Χίλιες φορές 1080p. Ίσως και το flyme5

Βαλε καμιά φώτο από κάμερα όταν μπορεσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε αδερφέ να γίνει παραγγελία άμεσα...
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μιας και λέμε για το πλήκτρο να σημειώσω ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί αστραπιαία. Η συσκευή ήταν γεμάτη κινεζικές εφαρμογές αλλά διορθώθηκε και αυτό και έχει κανονικά ελληνικά. Για την ιστορία μετά από τρεις φορτίσεις μπήκα να δω μπαταρία.. 7,5 ώρες οθόνης(5% το έβαλα για φόρτιση) με φωτεινότητα μονίμως στο 60% με Wi-Fi ,κλήσεις και τα συναφή...

Τα ελληνικά πως τα έβαλες ? Υποψήφιος αγοραστής...

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μιας και λέμε για το πλήκτρο να σημειώσω ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί αστραπιαία. Η συσκευή ήταν γεμάτη κινεζικές εφαρμογές αλλά διορθώθηκε και αυτό και έχει κανονικά ελληνικά. Για την ιστορία μετά από τρεις φορτίσεις μπήκα να δω μπαταρία.. 7,5 ώρες οθόνης(5% το έβαλα για φόρτιση) με φωτεινότητα μονίμως στο 60% με Wi-Fi ,κλήσεις και τα συναφή...

 

μπραβο φιλε μου φοβερο κινητο.

απο την οθονη σε αναλυση εισαι ευχαριστημενος;

σε σχεση πχ με αλλες;

 

διαβασα οτι η amoled που φοραει δεν ειναι της samsung αλλα της sharp!

ισχυει αραγε;

 

εκαναν κινηση ματ με τον exynos τελικα.

φανταζομαι εχεις την 4.5;

ειναι Ι ή Α;

ευχαριστω!

καλοριζικο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου φοβερο κινητο.

απο την οθονη σε αναλυση εισαι ευχαριστημενος;

σε σχεση πχ με αλλες;

 

διαβασα οτι η amoled που φοραει δεν ειναι της samsung αλλα της sharp!

ισχυει αραγε;

 

εκαναν κινηση ματ με τον exynos τελικα.

φανταζομαι εχεις την 4.5;

ειναι Ι ή Α;

ευχαριστω!

καλοριζικο!

 

Δημήτρη για την οθόνη δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια. Επί του θέματος είναι από τις καλύτερες οθόνες που έχω δει αλλά όχι η καλύτερη. Τα σκήπτρα τα κρατάει το s6 edge Plus.. Έχοντας συμβιωσει πρόσφατα με LG g4 και note 4 μπορώ να πω ότι είναι ανώτερη του g4 και με το Note παίζουν στα ίσια.. Βέβαια έχει χαμηλότερη ανάλυση.. Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα.. 4.5 έχω στο κινητό l.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ελληνικά πως τα έβαλες ? Υποψήφιος αγοραστής...

 

International rom..

Για τις φωτογραφίες παιδιά θα περιμένετε γιατι λόγω περίεργου ωραρίου δεν μπορώ να ασχοληθώ εκτενώς. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω... Για την ιστορία χθές τσέκαρα πάλι την μπαταρία.. Με φωτεινότητα 60% χρήση Wi-Fi αποκλειστικά με ελάχιστες κλήσεις μου άγγιξε 7 ώρες 48 λεπτά με 3% πριν μπει στην μπριζα..ούτε εξοικονομήσεις ούτε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

 

τωρα βρισκομαι σε σκληρες διαπραγματευσης με την βιβιαν...πολυ ακριβα το ζητανε 489 ευρω

 

τελος του μηνα θα το εχουν διαθεσιμο..

Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

τωρα βρισκομαι σε σκληρες διαπραγματευσης με την βιβιαν...πολυ ακριβα το ζητανε 489 ευρω

 

τελος του μηνα θα το εχουν διαθεσιμο..

Απαγορευτική σχεδόν θα έλεγα... Εγώ περίμενα με ενα 400ρι να ξεμπερδευαμε. Τουλάχιστον ελπίζω να πεσει γρήγορα. Θα μεινουμε με το ψωροG3 λιγο ακομα... Τι να κάνουμε...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...