Jump to content

Lenovo A2010-a


madprofessorus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ? Επίσης κατέβασα μια εφαρμογή από το playstore και μου έγραφε πως δεν υπάρχει χώρος εσβησα 2 και πάλι μου έλεγε το ίδιο ακόμα και όταν κατέβασα τη μια από τις 2 που εσβησα. Ξέρει κάποιος να βοηθήσει ?

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος, μόνο αν το κάνεις root

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος, μόνο αν το κάνεις root

 

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω,τοτε για ποιο λογο βαζεις προσθετη καρτα μνημης??? με το root χανεις την εγγυηση,εγω θα το κανω μετα τα 2 χρονια απο την αγορα του..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτό το θέμα ναι, αλλά τα οφέλη είναι περισσότερα, ήδη έχω περάσει μια custom Rom και πάει πολύ καλύτερα
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτό το θέμα ναι, αλλά τα οφέλη είναι περισσότερα, ήδη έχω περάσει μια custom Rom και πάει πολύ καλύτερα

Καλησπέρα φίλε μου, επειδή ενδιαφέρομαι να περάσω κι εγώ άλλη rom αλλά δεν βρήκα οδηγίες, είτε εδώ είτε στο neenrom, μήπως μπορείς να με καθοδηγήσεις;; ( αν και έχω κάνει 3 αναβαθμίσεις επίσημες, το πρόβλημα με την μπαταρία παραμένει: ενώ δείχνει 45% μετά από λίγα λεπτά σβήνει!! )

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω το link με οδηγίες για να κάνεις root το κινητό, εγώ έχω περάσει μια Rom της doogee και είμαι ευχαριστημένος. Πάντως δεν είχα πρόβλημα με την μπαταρία
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω το link με οδηγίες για να κάνεις root το κινητό, εγώ έχω περάσει μια Rom της doogee και είμαι ευχαριστημένος. Πάντως δεν είχα πρόβλημα με την μπαταρία

 

Οκ, ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ πολύ!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3288927 είναι στα αγγλικά, αν χρειαστείς βοήθεια πες μου

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος,υπαρχει περιπτωση τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το store να αποθηκευονται στην sd καρτα κι οχι στου τηλεφωνου??? ενω εχω επιλεξει την εξωτερικη καρτα ως κυρια καρτα αποθηκευσης παλι οι εφαρμογες αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου....πως το εχουν κανει ετσι????
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος,υπαρχει περιπτωση τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το store να αποθηκευονται στην sd καρτα κι οχι στου τηλεφωνου??? ενω εχω επιλεξει την εξωτερικη καρτα ως κυρια καρτα αποθηκευσης παλι οι εφαρμογες αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου....πως το εχουν κανει ετσι????

Είναι χαζή ή ROM σε αυτό το θέμα, δυστυχώς μόνο με root μπορείς να κάνεις κάτι

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ουτε με το link2sd μπορει να γινει κατι,Πως κανω τη συσκευη root??? ας μου πει καποιος που ξερει ολη τη διαδικασια και τι πρεπει να προσεξω,ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινει Root η συσκευη δε μπορεις να κανεις κατι,υπαρχει ενα Link στα αγγλικα,αν θες να στο δωσω
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινει Root η συσκευη δε μπορεις να κανεις κατι,υπαρχει ενα Link στα αγγλικα,αν θες να στο δωσω

 

το εβαλες πιο πανω,προσπαθησα να το κανω αλλα μου βγαζει σφαλμα οταν παει να κανει εγκατασταση το προγραμμα για το usb.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν σε αφήνει να περάσεις τους drivers για το κινητό;

 

Βρηκα το κολλημα,το γραφει και στις οδηγιες σε windows 8 και πανω ισως να χρειαστει απενεργοποιηση του ελεγχου της υπογραφης για εγκατασταση καποιων οδηγων που δεν εχουν ψηφιακη υπογραφη,το χει κανει ετσι η microsoft για προστασια,μηπως γνωριζεις πως απενεργοποιω τον ελεγχο της υπογραφης για οδηγους σε windows 10???? δε μπορει να φλασαρει γι αυτο το λογο..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή, στην εκκίνηση να μπείς σε ένα μενού ασφαλείας, και να απενεργοποιησεις τον έλεγχο αυτό, το χω κάνει αλλά δεν θυμάμαι πως... Αν το ψάξεις στο google θα το βρεις
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή, στην εκκίνηση να μπείς σε ένα μενού ασφαλείας, και να απενεργοποιησεις τον έλεγχο αυτό, το χω κάνει αλλά δεν θυμάμαι πως... Αν το ψάξεις στο google θα το βρεις

 

Φιλε το βρηκα τελικα,το απενεργοποιησα αλλα και παλι δε μπορω να φλασαρω κατι δεν παει καλα,εαν μπορεσες να το κανεις στο δικο σου μπορεις με απλα Ελληνικα να μου γραψεις ενα ενα τα βηματα για τη διαδικασια??? μηπως δε μεταφραζω σωστα και κανω καποιο λαθος,σου ειναι ευκολο να μου πεις ολη τη διαδικασια με καθε λεπτομερεια???

 

Π.χ οταν παω να συνδεσω το κινητο με το usb καλωδιο λεει οτι βγαζεις στην αρχη την μπαταρια,εαν ομως συνδεσεις και δεν εχεις ενεργοποιημενη τη συσκευη με τη μπαταρια πως θα το εντοπισει ο οδηγος????

Link to comment
Share on other sites

πρώτα θα έχεις ανοιχτό το sp flash tools,τo pc θα δει το κινητό κ χωρίς μπαταρία,θα ανοίξεις το scatter file του recovery,και θα πατήσεις το download,όταν σου βγάλει ένα μήνυμα ότι είναι ΟΚ μπορείς να αποσυνδέσεις το κινητό κ να μπείς στο recovery
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

πρώτα θα έχεις ανοιχτό το sp flash tools,τo pc θα δει το κινητό κ χωρίς μπαταρία,θα ανοίξεις το scatter file του recovery,και θα πατήσεις το download,όταν σου βγάλει ένα μήνυμα ότι είναι ΟΚ μπορείς να αποσυνδέσεις το κινητό κ να μπείς στο recovery

 

μου βγαζει failed και κατω η μπαρα ειναι κοκκινη στο 100%,κατι δεν κανω καλα..

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσεις το flash δες αν έχει βρει το κινητό το PC, πήγαινε στη διαχείριση συσκευών να δεις αν είναι περασμένο
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσεις το flash δες αν έχει βρει το κινητό το PC, πήγαινε στη διαχείριση συσκευών να δεις αν είναι περασμένο

 

το βρισκει κανονικα το κινητο,εαν ηταν ετσι δε θα ξεκινουσε καθολου το προγραμμα,λοιπον εχω ασχοληθει αρκετα και δεν καταφερα τιποτα,με εχει εκνευρισει πολυ..θα το ψαξω παλι την παρασκευη που τελειωνω με τη δουλεια μου....κανονικα επρεπε οι συσκευες να διαθετουν πολυ περισσοτερο χωρο απο 8gb στην ουσια ειναι 4gb,ποιος ο λογος να βαζεις εξωτερικη καρτα οταν δεν ειναι root το κινητο??? δε μπορω να καταλαβω την σκοπιμοτητα που εχει αυτο κι αν εχει καποιο οφελος απο ολη την ιστορια ο κατασκευαστης του android...

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα λειτουργικού, πιστεύω είναι κομπίνα των εταιρειών για να σε αναγκαζουν να πηγαίνεις στα πιο ακριβά μοντέλα
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παλι μια προσπαθεια,οταν παω να φλασαρω και ταυτοχρονα παταω το down volume πληκτρο μου βγαζει:

 

ΒROM ERROR:S_DL_GET_DRAM SETTING_FAIL(5054)

[EMI] Obtain Dram Failed!

[HINT]

Please check your load matches to your target which is to be downloaded

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω νεα rom μεσα στο κινητο??? ισως γι αυτο δεν το βλεπει...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω στην κατοχη μου ενα μεταχειρισμενο a2010 ,πρωτες εντυπωσεις θετικες ,δυο ερωτησεις

α. ο γνησιος φορτιστης ποσα mA εξοδο εχει

β. αξιζει να βαλω καποια αλλη rom; αν ναι ποια; εχει διαφορα με την εργοστασιακη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...