Jump to content

Lenovo A2010-a


madprofessorus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετώ το forum,θα σας γράψω δύο λόγια για το lenovo a2010-a,ένα νέο κινητό που κυκλοφόρησε αυτό το μήνα,λοιπόν το lenovo μας έχει οθόνη 4,5 ιντσών,ανάλυση 480χ854,λίγο χαμηλή αλλά η οθόνη είναι αρκετα καλή καθώς κ το touch απροβλημάτιστο.ο επεξεργαστής είναι ο κλασικός mediatek αλλά ο πιο πρόσφατος 6735Μ,τετραπύρηνος στο 1Ghz,μια χαρά για καθημερινή χρήση,τώρα για βαριά παιχνίδια δεν ξέρω πως θα τα πάει.

παίρνει δύο κάρτες micro sim,και υποστηρίζει 4G,το wifi αρκετά καλή λήψη,ενώ το gps άριστο,σε δοκιμή με το here maps σε δευτερόλεπτα είχε κλειδώσει.

έχει lollipop,το οποίο κλασικά χωρίς περιττές εφαρμογές,σε καθημερινή χρήση τα πάει περίφημα.από αποθηκευτικό χώρο εχει 8GB από τα οποία περίπου τα 4 είναι ελεύθερα για εφαρμογές.βέβαια υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του χώρου αποθηκευσης των εφαρμογών.

μπαταρία έχει στα 2000mAh,για την οθόνη αυτή δεν είναι κ άσχημη,δεν το χω "λιώσει" ακόμα ώστε να δω πόσο κρατάει,αλλά σίγουρα μια μέρα θα την βγάζει

εν ολίγοις πιστεύω ότι για τα 110 ευρώ που κοστίζει είναι μια ικανοποιητική επιλογή για ελλάδα,οτιδήποτε θέλετε να ρωτήσετε ελεύθερα!

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και γω απο σημερα κατοχος τ εν λογω τηλεφωνου.εκ πρωτης οψεως φαινεται καλο.σα κατασκευη δν ενθουσιαζει.αλλα για τα λεφτα του πιστευω ειναι ικανοποιητικο κ ενα καινουργιο φρεσκο τηλεφωνο..........αυτα τα ολιγα προς το παρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και γω απο σημερα κατοχος τ εν λογω τηλεφωνου.εκ πρωτης οψεως φαινεται καλο.σα κατασκευη δν ενθουσιαζει.αλλα για τα λεφτα του πιστευω ειναι ικανοποιητικο κ ενα καινουργιο φρεσκο τηλεφωνο..........αυτα τα ολιγα προς το παρων

 

Καλησπέρα

 

είναι καλό ρε παιδια το τηλεφωνο ? πως το βλεπετε ? σα τιμή ειναι καλή αλλά είναι καλό τουλάχιστον για τα λεφτά του ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι καλό για τα λεφτά του ? η φωτογραφική ? κολλάει γενικά το κινητό ή δουλεύει αξιοπρεπώς ?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για τα λεφτα του σιγουρα αξιζει,προς το παρων αψογο ουτε κολλαει ουτε τπτ,καμερουλα ικανοποιητικη με διαφορες λειτουργιες,το προηγουμενο μου ηταν samsung galaxy s duos 2,το τελευταιο καιρο κολλαγε απιστευτα μεχρι που το δωσα,και μ μικρη διαφορα πηρα αυτο,μιας και δν με ενδιαφερουν κινητα πανω απο 120 ευρω(απλος χρηστης ειμαι)επισης να αναφερω οτι με νορμαλ χρηση ειμαι στη δευτερη μερα χωρις να το φορτισω και παω σιγουρα για τριτη μερα.βεβαια ειναι καινουργια ακομη.τεσπα νομιζω οτι ειναι τιμια επιλογη και σιγουρα σε αυτα τα λεφτα δε βρισκεις κατι αντιστοιχο.....................ενα μειον π βρισκω ειναι οτι δεν φωτιζονται τα κουμπια το βραδυ,αλλα οκ συνηθιζεται μαλλον
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα

 

είναι καλό ρε παιδια το τηλεφωνο ? πως το βλεπετε ? σα τιμή ειναι καλή αλλά είναι καλό τουλάχιστον για τα λεφτά του ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι καλό για τα λεφτά του ? η φωτογραφική ? κολλάει γενικά το κινητό ή δουλεύει αξιοπρεπώς ?

Αξιοπρεπέστατο είναι, έχουν κάνει καλή δουλειά με το lollipop,δεν έχω παρατηρήσει κολλήματα κ το δουλεύω πολύ, ή κάμερα αξιοπρεπής για την κατηγορία του, το σήμα 4g όπου υπάρχει μια χαρά

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Guest yiorgosp
Το εχω μια εβδομαδα. Για τα λεφτα του είναι καλό. Δύο θέματα έχω μόνο. Δεν έχει λαμπάκι για να εμφανίζονται αναπάντητες ή μη αναγνωσμένα μηνύματα και δεν έχω βρει το κουμπί μενού. Κατά τα άλλα με 3g η μπαταρία κρατά μιαμιση ίσως δύο μέρες με 4g μία με το ζόρι. Καλή ακουστικότητα καλή οθόνη για φώτο δεν ασχολουμαι οπότε δεν ξερω. Πάντως αν βρει κάποιος το μενού ας μας πει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μενω αττικη και 4g ακομη δν μ ποιανει γιατι?η υπηρεσια κοσμοτε την ενεργοποιησα,παιζει να φταει η σιμ?μονο 3g ποιανω
Link to comment
Share on other sites

Guest yiorgosp
Αγαπητε zaxas το ίδιο θέμα είχα κι εγώ. Κάνε ένα ίσως δύο επανεκκινήσεις και θα στρώσει. Εννοείτε βέβαια ότι η κάρτα πρέπει να στο σλοτ 4g και να επιλέξεις LTE απο τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια εβδομαδα. Για τα λεφτα του είναι καλό. Δύο θέματα έχω μόνο. Δεν έχει λαμπάκι για να εμφανίζονται αναπάντητες ή μη αναγνωσμένα μηνύματα και δεν έχω βρει το κουμπί μενού. Κατά τα άλλα με 3g η μπαταρία κρατά μιαμιση ίσως δύο μέρες με 4g μία με το ζόρι. Καλή ακουστικότητα καλή οθόνη για φώτο δεν ασχολουμαι οπότε δεν ξερω. Πάντως αν βρει κάποιος το μενού ας μας πει

εννοεις το μενού της εκάστοτε εφαρμογής; δεν σου κάνει τη δουλειά το αριστερό capacitive?

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας ... πήγα και ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν ότι η συσκευή δεν μπορεί να στείλει Ελληνικά μυνύματα ότι γενιά βγάζει αυτό το πρόβλημα στο λογισμικό ... εσείς που το έχετε τι έχετε να πείτε ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει σε αυτο??? την πρωτη φορα που το ανοιξα ολα καλα,οταν μπηκα στο google chrome μια μερα μου εβγαλε μηνυμα οτι η συσκευη εχει μολυνθει απο ιο και εχει καταστραφει η καρτα σιμ,μου εβγαζε ενα πλαισιο που επρεπε να περασω το κινητο μου ταχα για να κατεβασω antivirus και να διορθωθει,σιγουρα καμια χακια θα παιζει,πατουσα το κουμπι της εξοδου και ειχε κολλησει,τελικα το εκλεισα,εκανα hard reset και τωρα μου ζηταει το gmail για συγχρονισμο,το εβαλα,εκανα και επαληθευση μεσω μηνυματος στο κινητο μου και εχει μπλοκαρει δε μπορω να περασω στο επομενο βημα και να μπω μεσα στο μενου,το εχει παθει κανεις αλλη φορα??? κι αν εχει κολλησει σοβαρο ιο πως μπορω να κανω format και να τον σβησω???? Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ... πήγα και ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν ότι η συσκευή δεν μπορεί να στείλει Ελληνικά μυνύματα ότι γενιά βγάζει αυτό το πρόβλημα στο λογισμικό ... εσείς που το έχετε τι έχετε να πείτε ; ευχαριστώ

Καλημέρα...ποιός είπε ότι δεν στέλνει μηνύματα στα Ελληνικα;Κανονικά στέλνει και ενα μήνα περίπου που το έχω δεν έχω κανένα πρόβλημα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα hard reset,ολα καλα,στις επαφες ξερει κανεις πως αντιγραφονται οι επαφες απο την σιμ στο τηλεφωνο????

 

Καλημέρα... πας επαφές και υπάρχουν ρυθμίσεις για να τις αντιγράψεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους....μία ερώτηση:Πως μεταφέρεις τις εφαρμογές από το κινητό στην εξωτερική κάρτα μνήμης;

εδώ κάποιος να με βοηθήσει....; Δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... πας επαφές και υπάρχουν ρυθμίσεις για να τις αντιγράψεις...

 

 

Πηγαινω επαφες αλλα δε μου βγαζει τιποτα απο ρυθμισεις,εχει μονο επιλογη αγαπημενα και διπλα το + για προσθηκη νεας επαφης..μπορεις να μου το πεις πιο αναλυτικά???

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω επαφες αλλα δε μου βγαζει τιποτα απο ρυθμισεις,εχει μονο επιλογη αγαπημενα και διπλα το + για προσθηκη νεας επαφης..μπορεις να μου το πεις πιο αναλυτικά???

 

Καλημέρα...πας επαφές και μετα αριστερό κλίκ κάτω και σου βγένει ένα μενού εκει πας μετακίνηση κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...πας επαφές και μετα αριστερό κλίκ κάτω και σου βγένει ένα μενού εκει πας μετακίνηση κτλ...

 

φιλε ευχαριστω το βρηκα,δε μου περασε απο το μυαλο οτι ηταν το κατω αριστερο πληκτρο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει σε αυτο??? την πρωτη φορα που το ανοιξα ολα καλα,οταν μπηκα στο google chrome μια μερα μου εβγαλε μηνυμα οτι η συσκευη εχει μολυνθει απο ιο και εχει καταστραφει η καρτα σιμ,μου εβγαζε ενα πλαισιο που επρεπε να περασω το κινητο μου ταχα για να κατεβασω antivirus και να διορθωθει,σιγουρα καμια χακια θα παιζει,πατουσα το κουμπι της εξοδου και ειχε κολλησει,τελικα το εκλεισα,εκανα hard reset και τωρα μου ζηταει το gmail για συγχρονισμο,το εβαλα,εκανα και επαληθευση μεσω μηνυματος στο κινητο μου και εχει μπλοκαρει δε μπορω να περασω στο επομενο βημα και να μπω μεσα στο μενου,το εχει παθει κανεις αλλη φορα??? κι αν εχει κολλησει σοβαρο ιο πως μπορω να κανω format και να τον σβησω????
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα στα ελληνικά μπορείς να στείλεις. Το θέμα είναι ότι έχεις μόνο 70 χαρακτήρες διαθέσιμους είτε για πεζά, είτε για κεφαλαία. Πήρα τηλ. στην αντιπροσωπία, ρώτησα και στο κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν ότι έτσι είναι ρυθμισμένη η συσκευή. Κατέβασα όμως το messenger και τώρα στέλνω από εκεί μηνύματα. Κατά τ' άλλα, η συσκευή είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα στα ελληνικά μπορείς να στείλεις. Το θέμα είναι ότι έχεις μόνο 70 χαρακτήρες διαθέσιμους είτε για πεζά, είτε για κεφαλαία. Πήρα τηλ. στην αντιπροσωπία, ρώτησα και στο κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν ότι έτσι είναι ρυθμισμένη η συσκευή. Κατέβασα όμως το messenger και τώρα στέλνω από εκεί μηνύματα. Κατά τ' άλλα, η συσκευή είναι μια χαρά.

 

εγω στελνω κανονικα με 160 χαρακτηρες,μηπως πρεπει να κανετε ολες τις αναβαθμισεις???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα να βελτιωθει η καμερα? Πιστεω οτι ειναι το αδυναμο σημειο του κινητου .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιο προγραμμα να βελτιωθει η καμερα? Πιστεω οτι ειναι το αδυναμο σημειο του κινητου .

 

Καλη ειναι η καμερα,υπαρχουν στο store αρκετες εφαρμογες για την καμερα αν και δε νομιζω οτι θα δεις μεγαλες διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ? Επίσης κατέβασα μια εφαρμογή από το playstore και μου έγραφε πως δεν υπάρχει χώρος εσβησα 2 και πάλι μου έλεγε το ίδιο ακόμα και όταν κατέβασα τη μια από τις 2 που εσβησα. Ξέρει κάποιος να βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...