Jump to content

Lenovo A2010-a


madprofessorus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα φιλε μπορεις να μου δωσεις την ΡΟΜ που περασες να την περασω και εγω?ευχαριστω

 

Σε μενα αναφερεσαι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.λοιπον εχω το lenovo a2010 το ανοιγο και με το που μπαινει μεσα μου βγαζει μαυρη οθονη αλλα πανω δεξια μου τα δείχνει κανονικα ωρα καρτες σημα κτλ..!προσπαθησα να βαλω ROM με flash tool και τωρα εχω μεγαλο θεμα δν μου ανοιγη καθολου..τι εγινε?και αν ξερετε κατι για μπορεσω να το επαναφέρω αμα γινετε..!επισης δν βρισκει το κινητό ο υπολογιστης.. Edited by efthimios11
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο εδω http://firmwarefile.com/lenovo-a2010

drivers απο εδω https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

 

το συνδεεω το κινητο και δν βγαζει το βγαζει καθολου..ουτε καν αγνωστη συσκευη..καθολου τπτ

Link to comment
Share on other sites

σε recovery μπορεις να μπεις ; http://www.recovery-mode.com/android/lenovo-a2010.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανε εγγραφη στο site και κατεβασε την rom ,ακολουθησε τις οδηγιες, μπες απο browser εκτος του chrome

http://www.needrom.com/download/lenovo-a2010-a/

Link to comment
Share on other sites

σε recovery μπορεις να μπεις ; http://www.recovery-mode.com/android/lenovo-a2010.html\

οχι δν μπαινει..επισης δν εκανα FORMAT στο flash tool πατησα DOWNLOAD και μετα firmware upgrade και μετα ηρθε το τελος.τωρα τι μπωρει να φταιει δν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τπτ...εκανα αγκατασταση usb drivers αλλα τπτ..!αυτην την ROM προσπαθησα να την βαλω οταν το κινητο δουλευε ακομα αλλα στο FLASH TOOL οταν πηγα να φορτώσω το scatter έγραφε error..!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το α2010 ειναι καινουριο μοντελο και πολυ καλο κινητο ,λογικα εχεις εγγυηση , στειλε το για επισκευη ,μην παιδευεσαι αλλο , απο που το πηρες;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει το κινητό κάπου από κινα για φτηνά??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
επιτελους καταφερα να κανω root την συσκευη με αλλον τροπο,κατεβασα το kingroot στη συσκευη κι αφου εγινε root κατεβασα την εφαρμογη link2sd απο το play store και τωρα μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες απο τη συσκευη στην sd card.
Link to comment
Share on other sites

η εσωτερική μνήμη είναι γρηγορότερη από αυτή της microsd.

μήπως να άφηνες τις εφαρμογές ως έχουν;

edit : μπράβο που βρήκες τρόπο να το ρουτάρεις :)

 

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα το kingroot και Τελικά έκανα την διαδικασία που είπε ο φίλος πιο πάνω με φλασαρισμα,τωρα μου δειχνει με το root checker οτι ειναι root η συσκευη,μπορω να αλλαξω rom?? να βάλω την cubot??? πως την βάζω?? μπορει κανεις να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα το kingroot και Τελικά έκανα την διαδικασία που είπε ο φίλος πιο πάνω με φλασαρισμα,τωρα μου δειχνει με το root checker οτι ειναι root η συσκευη,μπορω να αλλαξω rom?? να βάλω την cubot??? πως την βάζω?? μπορει κανεις να με βοηθησει???

 

υπάρχει κομπλέ θέμα στους xda,κοιταξέ το κ αν κολλήσεις κάπου πες μου

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κομπλέ θέμα στους xda,κοιταξέ το κ αν κολλήσεις κάπου πες μου

 

την περασα τελικα οκ,απλα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη δεδομενων καρτας sd τωρα εγκαθιστα μεσω wi-fi ολες τις εφαρμογες που ειχα απο play store,εγινε σφαιρατο με την cubοτ..;)

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Στην cubot εαν εχετε Q πρεπει να ενεργοποιησετε την επιλογη περιαγωγη δεδομενων για το mobile internet,ειναι σε εσωτερικη περιαγωγη με wind γι αυτο..

 

Παρόλο που το κινητο εγινε root και αλλαξε η rom δεν εγγραφονται ολοκληρες οι εφαρμογες στην καρτα sd παρα μονο ενα μερος,το root σε τι εξυπηρετει??? ποιες οι δυνατοτητες του??

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω αυτό το κινητό ενός φίλο μου και το πήρα να το φλασαρω επειδή του έιχε μπλοκάρει το google acount

Έβαλα κανονικά τη ρομ αλλά δεν βλέπει τα ΙΜΕΙ, έβαλα ένα προγράμματακι και πέρα πσα ΙΜΕΙ αλλά βλέπει μόνο COSMOTE, Wind godafone γράφει μη έγκυρο imei

Καποια λύση υπάρχει?

Πήγα με sn write tool αλλά δε γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το κινητό ενός φίλο μου και το πήρα να το φλασαρω επειδή του έιχε μπλοκάρει το google acount

Έβαλα κανονικά τη ρομ αλλά δεν βλέπει τα ΙΜΕΙ, έβαλα ένα προγράμματακι και πέρα πσα ΙΜΕΙ αλλά βλέπει μόνο COSMOTE, Wind godafone γράφει μη έγκυρο imei

Καποια λύση υπάρχει?

Πήγα με sn write tool αλλά δε γίνεται

 

εαν εχει πειραχτει η rom πρεπει να παει για service,ειχα το ιδιο προβλημα δεν πηγαινε στο επομενο βημα απο το google account μετα απο το hard reset,ο λογος οτι καταστραφηκε η rom,τελικα μου εγινε αντικατασταση μετα απο μια βδομαδα που το πηρα..

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ, είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με ένα tablet lenovo.εγώ είχα χάσει και το sn και τις διευθύνσεις MAC κλπ. Παιδευτηκα πολύ. Ειχε καταστραφει η NVRAM. Όλα γίναν εξαιτίας του flash tool. Χρησιμοποίησα πολλά εργαλεία. Αν ψαξεις στο internet θα βρεις. Εκεί όμως που θα δυσκολευτεις θα είναι με τους drivers. Τα κυριότερα εργαλεία ήταν το Maui meta και το sn writer. Δες στους xda και στο lenovo.RU.

Καλή τύχη.

Edited by Iakovos64
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από πολύ καιρό ξαναγράφω στο forum...έχω το παρακάτω θέμα:

Έχει γεμίσει η μνήμη του κινητού και δεν μπορώ ούτε φωτογραφία να βγάλω, ενώ έχω επιλεγμένη διαδρομή αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα μνήμης (16GB) αυτά δεν αποθηκεύονται εκεί....γιατί;Μάλλον θέλει root....Υπάρχει τρόπος χωρίς root να πετύχω να πάνε όλα τα δεδομένα στην εξωτερική κάρτα;Τι μπορώ να κάνω;To τηλέφωνο είναι κανονικά στην εγγύηση.Root πως μπορώ να κάνω εύκολα;

Παρακαλώ όποιος διαβάσει το μήνυμα να με βοηθήσει γιατί έχω χαθεί...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το πηρα προσφτα ως δευτερο καθως το κανονικο μου (και πολυ πιο ακριβο) το χα παει για σερβις. ειναι συμπαθητικο, μικρο σε μεγεθος, δεν εχει πολλες εφαρμογες να τρωνε mb. φωτο και βιντεο μπορεις να τα σωζεις σε microsd η backup στο google drive για να μη σου τρωνε χωρο. δεν βαζω παιχνιδια στο κινητο, προσθεσα μονο viber, sportstracker, here maps (με offline χαρτη της ελλαδας), cosmote app, ccleaner και εχει πανω απο 2gb χωρο ελευθερο. αν δεν χρησιμοποιεις πολυ το ιντερνετ βγαζεις 3 μερες. το μονο αρνητικο ειναι η αναλυση οθονης και οτι μερικες φορες πρεπει να πατησεις 2-3 φορες για να ανταποκριθει αλλα για 89 ευρω νομιζω αξιζει και μου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Πριν λίγο πήγα να εγκαταστήσω μια αναβάθμιση στο Lenovo A2010a το οποίο ήταν root.Ξαφνίκα δεν έπερνε την νέα αναβάθμιση και έλεγε σφάλμα. Μετά μπήκα με την βοήθεια του Ιντερνετ στα μενού για να κάνω Hard Reset και έψαξα τις εντολές και πάτησα κάτι (είμαι μπερδεμένος και δεν θυμάμαι) και πλέον βγάζει το πράσινο ανθρωπάκι που λέει Εγκατάσταση ενημέρωσης συστήματος και ανα 5 δευτερόλεπτα αναβοσβήνει για 1 δευτερόλεπτο. Δοκίμασα τον συνδιασμό πλήκτρων αλλά πλέον δεν ακούει στις εντολές αυτές. Παρακαλώ επειδή έχω πρόβλημα την βοήθεια σας μήπως και το σώσω. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...