Jump to content

Lenovo A2010-a


madprofessorus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά κατάφερα να ξαναμπω στην διαδικασία του factory reset το κάνω και όταν μπουτάρει ξανά βγάζει σφάλμα.....τι μπορώ να κάνω άλλο;Παρακαλώ μια βοήθεια...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού δεν επανήλθε με την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις θα πρέπει μάλλον να περάσεις ξανά τη ρομ. Απ' ότι είδα το φλασάρισμα rom στο lenovo γίνεται με το sp flash tool:

https://www.google.gr/#q=lenovo%20a2010a%20firmware

Παραπάνω είναι τα αποτελέσματα που έβγαλε η αναζήτηση , απλά ψάξ' τα λίγο ώστε να κατεβάσεις το σωστό. Επίσης καλό είναι αν υπάρχει εδώ θέμα για τη συσκευή σου να γράψεις σε αυτό, για να πάρεις πιο έγκυρες πληροφορίες από άτομα που κατέχουν τη συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατάφερα να ξαναμπω στην διαδικασία του factory reset το κάνω και όταν μπουτάρει ξανά βγάζει σφάλμα.....τι μπορώ να κάνω άλλο;Παρακαλώ μια βοήθεια...Ευχαριστώ

 

Lenovo A2010

αν είναι αυτό . γιατί λίγο που έψαξα σε Α που γράφεις δεν μου έβγαλε κάτι .

η τελευταία ρομ είναι εδώ :

http://lenovo-forums.ru/topic/19727-lenovo-%D0%B02010-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-a2010_s261_160714_row/

ίσως χρειαστεί να κανείς λογαριασμό για να την κατεβάσεις . και μπες με chrome για να σε κάνει μετάφραση την σελίδα

http://www.mediafire.com/download/bhm18trn6imms5y/LenovoUsbDriver_v1.0.12.zip το usb driver εδω

και όπως σε είπε το παιδί με SPtools είναι εύκολη διαδικασία απλά αν έχεις windows 10 θα σε δυσκολέψουν λίγο τα driver

γιατί θα χρειαστείς να κανείς κάτι επιπλέον απλά δεν έχω τα link τώρα

όταν κατεβάσεις την ρομ που σου έδωσα μπορεί μέσα στο zip να σου έχει έτοιμα και το sptools και τα driver

στο δικό μου lenovo στο zip μέσα τα περιέχει όλα

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια!εχετε παρατηρησει καποιο προβλημα στο σημα στο συγκεκριμενο κινητο οσοι εχετε wind;το κινητο καλυπτει τις εξης μπαντες:gsm 900/1800 και 3g 850/1900/2100.Επισης αργεί η εναλλαγη απο 3g σε 2g.Kαι αυτο με το σημα με χαλαει και το χω αφησει στην ακρη.Μιασ μερα μιλουσα και εκανε διακοπες την ημερα που το πρωτοαγορασα.Τις μπαντες αυτες τις βρηκα στο site της public ειναι οντως αυτες η εχουν κανει καποιο λαθος. Edited by gogos2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Άλλο και τούτο... Ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση συστήματος, πάτησα αποδοχή, κατέβηκε η αναβάθμιση, εγκαταστάθηκε, έγινε επανεκκίνηση και τέλος. Δεν δουλεύει καμιά εφαρμογή. Τίποτα. Για καθεμιά, πετάει το μήνυμα ''Δυστυχώς η εφαρμογή ......... έχει σταματήσει''.

Η έκδοση που έχει περαστεί είναι η A2010-a-t_S262_1608101400_MP3V1_8G_ROW.

Καμιά ιδέα; Γίνεται τίποτα ή πάει για τα σκουπίδια;

Ευχαριστώ.

Edited by da59190
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Άλλο και τούτο... Ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση συστήματος, πάτησα αποδοχή, κατέβηκε η αναβάθμιση, εγκαταστάθηκε, έγινε επανεκκίνηση και τέλος. Δεν δουλεύει καμιά εφαρμογή. Τίποτα. Για καθεμιά, πετάει το μήνυμα ''Δυστυχώς η εφαρμογή ......... έχει σταματήσει''.

Η έκδοση που έχει περαστεί είναι η A2010-a-t_S262_1608101400_MP3V1_8G_ROW.

Καμιά ιδέα; Γίνεται τίποτα ή πάει για τα σκουπίδια;

Ευχαριστώ.

Ξαναπέρασε την έκδοση 261 την προηγούμενη από αυτή,υπαρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο λογισμικό

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα πως να επανέλθω. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, έχασα τα πάντα και αντε πάλι απ την αρχή. ΑΠΛΆ ΝΤΡΟΠΉ ΤΟΥΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια το εχει η ξαδερφη μου αυτο το κινητο με το α2010 σκετο εχει καποια διαφορα γιατι ψαχνω για να της παρω tempered glass αλλα βρισκω μονο για το σκετο α2010 οχι για το a20100-a. ευχαριστω για την οποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερωτηση:

ο μικρός ξέχασε τον κωδικό κλεοδώματος οθόνης και δεν εμφανίζει κα΄ποιο ερώτημα για recovery...

Δοκίμασα hard reset με volume down + power αλλα δεν δούλεψε.

Ξέρει κανείς κάποιον σίγουρο τρόπο για να μπορέσει να ξεκλειδωιεί;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Άλλο και τούτο... Ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση συστήματος, πάτησα αποδοχή, κατέβηκε η αναβάθμιση, εγκαταστάθηκε, έγινε επανεκκίνηση και τέλος. Δεν δουλεύει καμιά εφαρμογή. Τίποτα. Για καθεμιά, πετάει το μήνυμα ''Δυστυχώς η εφαρμογή ......... έχει σταματήσει''.

Η έκδοση που έχει περαστεί είναι η A2010-a-t_S262_1608101400_MP3V1_8G_ROW.

Καμιά ιδέα; Γίνεται τίποτα ή πάει για τα σκουπίδια;

Ευχαριστώ.

 

Το ίδιο έπαθε και η γυναίκα με το δικό της. Έκανα hard reset αλλά δεν μπορώ να κάνω τις αρχικές ρυθμίσεις γτ μου ζητάει συνέχεια να δωσω το mail το οποίο ενώ το δίνω συνέχεια το ξαναζητάει χωρίς να προχωράει η διαδικασία. Καμιά λύση κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το κινητό μετά από αναβάθμιση, έχω παρατηρήσει ότι χρειάζονται κάποιες επανεκκινήσεις, έως ότου κάνει βελτιστοποίησητων εφαρμογών (και θα πάρει λίγη ωρα).

Πάντως για καλό και κακό ένα backup πριν την αναβάθμιση ίσως χρειάζεται για καλό και κακό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τραγική η αναβάθμιση της lenovo. Στο κινητό της κοπέλας μου μετά την αναβάθμιση όλες οι εφαρμογές σταματούν να λειτουργούν βγάζοντας το ανάλογο μήνυμα.

Θα προσπαθήσω να το επαναφέρω χωρίς να κάνω hard reset.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγική η αναβάθμιση της lenovo. Στο κινητό της κοπέλας μου μετά την αναβάθμιση όλες οι εφαρμογές σταματούν να λειτουργούν βγάζοντας το ανάλογο μήνυμα.

Θα προσπαθήσω να το επαναφέρω χωρίς να κάνω hard reset.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Το ίδιο έκανε και στις δικιάς μου. Προσπάθησε να διαγράψεις αρχεία ώστε να μην είναι full η μνήμη του τηλεφώνου. Κάνοντας επανεκκίνηση μετά θα εγκατασταθούν εκ νέου 27 πακέτα νομίζω αναβάθμισης και θα ξεκινήσει νορμάλ νομίζω όπως έκανε στις δικιάς μου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές επανεκκινήσεις έστρωσε και δουλεύει κανονικά. Τρόμαξε μόλις της είπα ότι υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί επαναφορά.

Ευτυχώς όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκανα φορματ το λογισμικο,εχω root συσκευη και ειχα την cubot,ξεχασα να αποθηκευσω το αρχειο εγκαταστασης στην καρτα sd και τωρα δε μπορω να το μεταφερω απο το pc στο κινητο,τι μπορω να κανω??? υπαρχει καποιο προγραμμα που επικοινωνει με την καρτα sd του κινητου για να το μεταφερω και να κανω install μεσα απο το recovery???
Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορματ το λογισμικο,εχω root συσκευη και ειχα την cubot,ξεχασα να αποθηκευσω το αρχειο εγκαταστασης στην καρτα sd και τωρα δε μπορω να το μεταφερω απο το pc στο κινητο,τι μπορω να κανω??? υπαρχει καποιο προγραμμα που επικοινωνει με την καρτα sd του κινητου για να το μεταφερω και να κανω install μεσα απο το recovery???

Πανε jumbo αν εισαι κοντά πάρε ένα usb card reader με εναμισι εως 3 ευρά και είσαι οκ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ποια rom ειναι καλυτερη??? με την cubot δε βρηκα bugs,με την doogee ειχε καποια προβληματακια...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
οσοι εχετε lenovo a2010 και το κανατε root βαλτε την aosp,ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει χωρις κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Link για xda

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανε κάνεις την αναβάθμιση;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια βοηθεια... εχει φιλος το συγκεκριμενο τηλεφωνο... το οποιο το εκλεισε και απο τοτε δεν ξανα ανοιξε... ουτε σε recovery μπαινει ... ειναι νεκρο.... και σας το ξαναλεω... απλα το εκλεισε... και δεν ξανα ενοιξε ποτε....

τι να του κανω ... του περασα ξανα την rom με sptool εβγαλε το τικ πρασινο οτι τελειωσε....αλλα και παλι νεκρο....?

τι αλλο να του κανω....?

Link to comment
Share on other sites

Lenovo Service αν έχει εγγύηση μήπως???

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου πει εαν για twitter, viber και απλό σερφάρισμα αξιζει να το παρω; Δε θελω υπερπαραγωγες ή 'πειραγματα' στο λειτουργικό, να το ανοίγω και να κάνω τη δουλειά μου, απλά και όμορφα. Επισης, δε βρηκα τοπικ για το Α plus, καλοδεχούμενο κάθε σχόλιο και για αυτο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

ΥΓ. Και για το vibe-c δε βρίσκω τοπικ

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός ανέστη. Το έχω ρουταρισμένο και ενώ περνάω όλες τις εφαρμογές στην sd με το app2sd δεν αδειάζει ικανοποιητικά ο αποθηκευτικός χώρος (μένουν 315 ΜΒ) και δεν μπορώ να βάλω άλλη εφαρμογή γιατί μου "βγάζει" ότι δεν υπάρχει χώρος. Έχω την 5.1 (t_S255_1510220930-MP3V1_8G_ROW ). Πως μπορώ να αδει'ασω τον αποθηκευτικό χώρο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...