Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε βρει tembered glass που να ταιριαζει σε αυτην την συσκευη?

 

οχι.Για να φανταστεις ουτε το δικο του εργοστασιακο δεν ταιριαζει απολυτα στα σημεια που κανει κουρμπα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά που υπάρχουν δηλαδή eBay και ali δεν κάθονται καλά; Να μην παραγγείλω;
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο GearBest και ηρθε με θηκη σιλικονης που εφαρμοζει παρα πολυ καλα στο καπακι και ζελατινα στην οθονη που μαλλον ειναι σε αντιστοιχια με οτι υπαρχει μπροστα.
Link to comment
Share on other sites

οχι.Για να φανταστεις ουτε το δικο του εργοστασιακο δεν ταιριαζει απολυτα στα σημεια που κανει κουρμπα.

 

σε μεγεθος το καλυπτει ολο η αφηνει κενα πανω κατω δεξια αριστερα (κατι χιλιοστα) οπως η ζελατινη που φοραει απο την μανα του?

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα, εχω ενα θεμα με τα μυνηματα. Στην καρτα sim υπαρχουν καποια μυνηματα απο πιο παλια τα οποια δεν μου τα δειχνει εκτος αν μπω στις ρυθμισεις-μυνημα κειμενου-διαχειριση μηνυματων της καρτας.Οταν ερχεται νεο μυνημα το διαβαζω και μετα το σβηνω,αλλα ανακαλυψα οτι αυτα δεν εσβηναν γιατι μου ηρθε ειδοποιηση οτι η καρτα εχει γεμισει,ετσι τα ανακαλυψα ολα αυτα και πρεπει να μπω στις ρυθμισεις-κτλ για να τα σβησω.Γνωριζει καποιος κατι?
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Οριστε τι μου απαντησαν στο ερωτημα που τους εθεσα σχετικα με την μππαταρια .

 

Dear Sir

Sorry for the late reply. Please backup your data and reset it for a try.

settings - backup & reset - factory data reset

Best regards,

Selina

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μου σήμερα και με το που άνοιξε του ζήτησε να κάνει αναβάθμιση με ονομασία R16. Μετά από αυτή την αναβάθμιση είδατε βελτίωση σχετικά με τις ασάφειες της μπαταρίας; Εν τω μεταξύ με 5,1 που έχει περίμενα να έχει και wake gesture αλλά δεν είχε, και γενικά, στις ρυθμίσεις του συστήματος είχε λιγότερες επιλογές από άλλα τηλέφωνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλ.μπορει να ειναι θεμα software αυτο με την μπαταρια και οχι αστοχια υλικου της ιδιας της μπαταριας?Ενας φιλος εγραφε πιο πανω οτι μετα την αναβαθμιση στην R16 δεν το ξαναεκανε αλλα ειπε οτι μπορει να ειναι και τυχαιο γεγονος.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ.μπορει να ειναι θεμα software αυτο με την μπαταρια και οχι αστοχια υλικου της ιδιας της μπαταριας?Ενας φιλος εγραφε πιο πανω οτι μετα την αναβαθμιση στην R16 δεν το ξαναεκανε αλλα ειπε οτι μπορει να ειναι και τυχαιο γεγονος.

Ναι, το είδα αυτό που λέει ο φίλος περί τυχαίου με ερωτηματικό. Θα δείξει, τι να πω. Σε λίγες μέρες θα έχω κι εγώ καλύτερη άποψη. Ξέχασα να πω ότι όταν έβαλα το λογαριασμό του Gmail για να μπώ play store, το play store έκλεινε με το που πληκτρολογούσα το τρίτο γράμμα από το πρόγραμμα που έψαχνα πριν το update. Καπάκι ήρθε το μήνυμα ότι υπάρχει αναβάθμιση και μετά την αναβάθμιση όλα οκ με το play store.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά την R16 μου το έχει ξανακάνει με τη μπαταρία μόνο μια φορά. σίγουρα έχει βελτιωθεί με την R16.....αλλά αφού μου το έκανε μια φορά....μάλλον δεν έχει φτιάξει
Link to comment
Share on other sites

Ποιο handsfree δουλεύει σωστά; Να μπορεί να γίνει δηλαδή απάντηση της κλήσης με το κουμπάκι του handsfree.

Έχει δοκιμάσει ο φίλος (που έχει αυτό το τηλ) με δυο τρία διαφορετικά, και όταν πατάει το κουμπί απάντησης των handsfree, δεν απαντά με κανένα.

Τα ίδια handsfree που έχει δοκιμάσει, δουλεύουν σε ένα mls που έχει.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο handsfree δουλεύει σωστά; Να μπορεί να γίνει δηλαδή απάντηση της κλήσης με το κουμπάκι του handsfree.

Έχει δοκιμάσει ο φίλος (που έχει αυτό το τηλ) με δυο τρία διαφορετικά, και όταν πατάει το κουμπί απάντησης των handsfree, δεν απαντά με κανένα.

Τα ίδια handsfree που έχει δοκιμάσει, δουλεύουν σε ένα mls που έχει.

 

εχω παρει handsfree απο πλαισιο, turbox και απανταει κανονικα αλλα δεν κλεινει τη γραμμη.δεν με ενοχλει διοτι κλεινει τη γραμμη ο αλλος συνομιλητης

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος στην επιλογή της sim να πιάνει μόνο 4G ή 3G να μήν κάνει εναλλαγή δηλαδη αν δεν έχει 4G να μην πιάνει καθόλου σήμα (όπως τα samsung).

Πληκτρολόγησε στον dialer *#*#3646633#*#* για να μπεις στο mtk menu και απο εκει πας telephony-->network selecting και επιλέγεις ότι θες

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει handsfree απο πλαισιο, turbox και απανταει κανονικα αλλα δεν κλεινει τη γραμμη.δεν με ενοχλει διοτι κλεινει τη γραμμη ο αλλος συνομιλητης

Σ' ευχαριστώ και το μεταβίβασα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Hotspot fix (maybe) - no root required

 

σε όσους είχε εμφανιστεί πρόβλημα με Vodafone, να μη μοιράζει Internet μέσω Hotspot, δοκιμάστε αυτό :

 

για Vodafone CU οι ρυθμίσεις είναι :

ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, Vodafone GR,

ονόματα σημείου πρόσβασης, VF Internet, και στο "Τύπος APN" προσθέτουμε το dun.

 

Και πείτε μου αν σας δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συναντήσει κανείς σας το bug να μπαίνει το τηλέφωνο μόνο του σε αθόρυβη λειτουργία και το volume up να σταματάει να δουλεύει; Ακόμα και αν πάμε την μπάρα με το δάχτυλο πιο πάνω, αυτό την πάει πάλι τέρμα κάτω. Λύνεται μόνο με reboot. Έκδοση R16.
Link to comment
Share on other sites

Έχει συναντήσει κανείς σας το bug να μπαίνει το τηλέφωνο μόνο του σε αθόρυβη λειτουργία και το volume up να σταματάει να δουλεύει; Ακόμα και αν πάμε την μπάρα με το δάχτυλο πιο πάνω, αυτό την πάει πάλι τέρμα κάτω. Λύνεται μόνο με reboot. Έκδοση R16.

 

Έχω συναντήσει μόνο την αθόρυβη λειτουργία Έκδοση R16

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλώνει μόνο του δηλαδή, αλλά αν το πας εσύ πάνω μετά μένει εκεί και ακούγεται κανονικά; Έχεις βρει κάτι για να μην χαμηλώνει μόνο του;
Link to comment
Share on other sites

Χαμηλώνει μόνο του δηλαδή, αλλά αν το πας εσύ πάνω μετά μένει εκεί και ακούγεται κανονικά; Έχεις βρει κάτι για να μην χαμηλώνει μόνο του;

 

οχι δεν εχω βρει κατι

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια επιλογη ωστε τα βιντεακια να μην αποθηκευονται σε αρχεια 3GP;το ρωταω διοτι θελω να τα περασω σε στικακι ωστε να τα βλεπω στην τηλεοραση αλλα δεν τα αναγνωριζει.επισης εγκατεστησα στον υπολογιστη προγραμμα μετατροπης αρχειων αλλα ουτε αυτο τα βλεπει!!καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή εγγραφής video που επιτρέπει την αποθήκευση σε μορφή αρχείου διαφορετική του 3gp (δεν έχω κάποια πρόταση) .

για μεγαλύτερη ευκολία, κατέβασε το video converter android 2 (https://play.google.com/store/apps/details?id=roman10.media.converterv2)

και κατευθείαν από την συσκευή κάνεις μετατροπή σε mp4 για παράδειγμα με 3 taps (επιλέγεις video, ροζ εικονίδιο εφαρμογής, εικονίδιο εφαρμογής πάνω)

ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω μηπως συμβει σε καποιον αλλο.

Στο τηλεφωνο φιλου μου ξαφνικα ''εχασε'' το μικροφωνο, μιλουσε και δεν τον ακουγαν στην αλλη ακρη της γραμμης. Εκανε επανεκκινηση μηπως και ειχε φαει καποιο κολλημα αλλα δεν εγινε τιποτα. Εβγαλε τη μπαταρια για 1 λεπτο την ξανα-εβαλε και επανηλθε το μικροφωνο !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...