Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού ήδη δεν σε ρώτησαν μερικοί πόσες μέρες σου βγάζει η μπαταρία τώρα, πάλι καλά

 

 

Κλασικό!! χαχαχαχα...μέχρι στιγμής έχω καλύτερη εικόνα στις 5 ώρες που είναι σε λειτουργία από το πρωί. Αντίστοιχες ώρες με την 14.2 είχα περισσότερη κατανάλωση. Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν δεν «ανήκει» εδώ αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω σε πολλες εφαρμογές μεγάλο όγκο σε «έγγραφα και δεδομένα». Πως μπορώ να τα διαγράψω αυτά χωρις απεγκατάσταση-εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν δεν «ανήκει» εδώ αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω σε πολλες εφαρμογές μεγάλο όγκο σε «έγγραφα και δεδομένα». Πως μπορώ να τα διαγράψω αυτά χωρις απεγκατάσταση-εγκατάσταση;

 

 

Μόνον με διαγραφή και εγκατάσταση ή με restore το λογισμικο μέσω iTunes, να ξαναπεράσει δλδ όλη τη ρομ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν δεν «ανήκει» εδώ αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω σε πολλες εφαρμογές μεγάλο όγκο σε «έγγραφα και δεδομένα». Πως μπορώ να τα διαγράψω αυτά χωρις απεγκατάσταση-εγκατάσταση;

 

Δεν υπάρχει λόγος

Θα ξανά δημιουργηθούν με την χρήση του κινητού από μέρα σε μέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο. Απλά είπα μήπως υπάρχει τροπος να το σβήνω από καπου ανα διαστήματα

 

Θα τύχει να κάνεις επαναφορά κάποια στιγμή και θα φύγουν

Ότι δεν σε πειράζει μην το πειράζεις

Απαράβατος νόμος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα τύχει να κάνεις επαναφορά κάποια στιγμή και θα φύγουν

Ότι δεν σε πειράζει μην το πειράζεις

Απαράβατος νόμος

 

Γεμίζει ο χώρος και έχω θέμα

Link to comment
Share on other sites

Γεμίζει ο χώρος και έχω θέμα

 

Δυστυχώς πολλά από αυτά χρειάζονται για αυτό υπάρχουν

Είναι δεδομένα εφαρμογών που θα ξανά δημιουργηθούν όπως σου είπα και πιο πάνω

Πόση μνήμη έχει η συσκευή σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλά από αυτά χρειάζονται για αυτό υπάρχουν

Είναι δεδομένα εφαρμογών που θα ξανά δημιουργηθούν όπως σου είπα και πιο πάνω

Πόση μνήμη έχει η συσκευή σου;

 

Το 16αρι έχω αλλά σύντομα θα το αλλάξω. Θα φύγω και από iPhone έχω κουραστεί απίστευτα με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι έχω αλλά σύντομα θα το αλλάξω. Θα φύγω και από iPhone έχω κουραστεί απίστευτα με την μπαταρία

 

Με 16gb εν έτη 2020 δεν γίνεται τίποτα

Οι ίδιες εφαρμογές το 2015 θα έπιαναν 300mb. Τώρα θα πιάνουν 3gb

Ακόμα και αυτό που λες για την μπαταρία δεν μπορεί να γίνει κάτι αφού όπως είπαμε και παραπάνω μιλάμε για συσκευή του 2015

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με 16gb εν έτη 2020 δεν γίνεται τίποτα

Οι ίδιες εφαρμογές το 2015 θα έπιαναν 300mb. Τώρα θα πιάνουν 3gb

Ακόμα και αυτό που λες για την μπαταρία δεν μπορεί να γίνει κάτι αφού όπως είπαμε και παραπάνω μιλάμε για συσκευή του 2015

 

Δεν αναφέρομαι στο δικό μου απαραίτητα. Όλα έχουν μικρή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στο δικό μου απαραίτητα. Όλα έχουν μικρή μπαταρία.

 

Στα 11 και 12 δεν καταλαβαίνεις ακόμα και να μην είναι τόσο σωστή η 14,2/14,3 και λοιπά

Εγώ μετάνιωσα που το έκανα αναβάθμιση σε ios 14

Δούλευε άψογα με ios 13. Δεν κερδίζεις και κάτι. Δήθεν widgets που δεν χρησιμοποιείς άντε και τίποτα ακόμα

Η συσκευή όμως βαραίνει και πάει για το συρτάρι μετά ενώ πριν μια χαρά έκανες την δουλειά σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα 11 και 12 δεν καταλαβαίνεις ακόμα και να μην είναι τόσο σωστή η 14,2/14,3 και λοιπά

Εγώ μετάνιωσα που το έκανα αναβάθμιση σε ios 14

Δούλευε άψογα με ios 13. Δεν κερδίζεις και κάτι. Δήθεν widgets που δεν χρησιμοποιείς άντε και τίποτα ακόμα

Η συσκευή όμως βαραίνει και πάει για το συρτάρι μετά ενώ πριν μια χαρά έκανες την δουλειά σου

 

Αν με 11 και 12 εννοεις τα μοντέλα, δεν έχω σκοπό να δώσω τόσα λεφτά. Σίγουρα Γ συσκευή μου είναι ξεπερασμένη δεν αντιλέγω. Αλλά θεωρώ αστείο το ποσο που χρειάζεται για να έχω μια υποτυπωδώς σωστή μπαταρία πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αν με 11 και 12 εννοεις τα μοντέλα, δεν έχω σκοπό να δώσω τόσα λεφτά. Σίγουρα Γ συσκευή μου είναι ξεπερασμένη δεν αντιλέγω. Αλλά θεωρώ αστείο το ποσο που χρειάζεται για να έχω μια υποτυπωδώς σωστή μπαταρία πλέον.

 

Είναι αδύνατον αυτό με την φιλοσοφία της Apple

Βαραίνει το ios όσο περνάνε τα χρόνια και η παλιές συσκευές δεν μπορούν να το τρέξουν

Ο επεξεργαστής βαράει υπερωρίες ακόμα και στα βασικά οπότε η μπαταρία φεύγει αέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύνατον αυτό με την φιλοσοφία της Apple

Βαραίνει το ios όσο περνάνε τα χρόνια και η παλιές συσκευές δεν μπορούν να το τρέξουν

Ο επεξεργαστής βαράει υπερωρίες ακόμα και στα βασικά οπότε η μπαταρία φεύγει αέρα

 

Συμφωνώ αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Βλεπεις τα περισσότερα μοντέλα με μπαταρία στα 2000 το πολύ και το θεωρούμε φοβερό

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν αλλάξετε μπαταρία κάντε το απλό και επαναφερετε τις ρυθμίσεις δικτύου

Μπορεί να βελτιωθεί πολυ

 

Με ρυθμίσεων δικτύου; Γιατί; Το έχω κάνει μια φορά αλλά δεν είδα κάτι. Τι κερδίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Βλεπεις τα περισσότερα μοντέλα με μπαταρία στα 2000 το πολύ και το θεωρούμε φοβερό

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με ρυθμίσεων δικτύου; Γιατί; Το έχω κάνει μια φορά αλλά δεν είδα κάτι. Τι κερδίζουμε;

 

ποια εχουν 2000mah και τα θεωρεις φοβερα?

ποσο εχει το 6ς γνωριζεις?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ποια εχουν 2000mah και τα θεωρεις φοβερα?

ποσο εχει το 6ς γνωριζεις?

 

Στο περίπου το είπα από μια έρευνα αγοράς. Το δικό μου αν θυμάμαι 1700 τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Στο περίπου το είπα από μια έρευνα αγοράς. Το δικό μου αν θυμάμαι 1700 τόσο.

 

1715mah

 

Τα φθηνα android εχουν πανω απο 4000mah

Μιλαμε για 2+ φορες παραπανω μπαταρια

Μην το ψαχνεις δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Καινουργια μονο με 39ευρω αυθεντικη αλλα και παλι με ios 14 δεν ειναι η εμπειρια χρησης ιδια με ios 13. Ειναι σε ολα σχεδον τα σημεια χειροτερο στην συγκεκριμενη συσκευη

Το ειχα μεχρι πριν 2 μηνες και γνωριζω

Το iphone 7 επισης μια απο τα ιδια και το αγορασα σχεδον σφραγισμενο (ενος μηνος συσκευη με 100% υγεια)

 

Μπαταρια απο iphone εχουν τα μοντελα PLUS/XR/11/12

Τα υπολοιπα την περνανε δυσκολα αναλογα την χρηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1715mah

 

Τα φθηνα android εχουν πανω απο 4000mah

Μιλαμε για 2+ φορες παραπανω μπαταρια

Μην το ψαχνεις δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Καινουργια μονο με 39ευρω αυθεντικη αλλα και παλι με ios 14 δεν ειναι η εμπειρια χρησης ιδια με ios 13. Ειναι σε ολα σχεδον τα σημεια χειροτερο στην συγκεκριμενη συσκευη

Το ειχα μεχρι πριν 2 μηνες και γνωριζω

Το iphone 7 επισης μια απο τα ιδια και το αγορασα σχεδον σφραγισμενο (ενος μηνος συσκευη με 100% υγεια)

 

Μπαταρια απο iphone εχουν τα μοντελα PLUS/XR/11/12

Τα υπολοιπα την περνανε δυσκολα αναλογα την χρηση

Ναι το ξέρω εχεις δίκιο. Επειδή κρατιέμαι με το ζόρι να μην πάω αντροιντ συσκευή σκέφτομαι να πάρω το 7plus. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω εχεις δίκιο. Επειδή κρατιέμαι με το ζόρι να μην πάω αντροιντ συσκευή σκέφτομαι να πάρω το 7plus. Θα δείξει.

 

απο θεμα λειτουργιας δεν τα πηγαινει και πολυ καλα μεχρι την 14.2 που ημουν.

Αν θα στρωσει μεταγενεστερα δεν ξερω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

απο θεμα λειτουργιας δεν τα πηγαινει και πολυ καλα μεχρι την 14.2 που ημουν.

Αν θα στρωσει μεταγενεστερα δεν ξερω

 

Σε ευχαριστώ. Θα το σκεφτώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από 4+ χρόνια με το 6s, ήρθε η στιγμή που πήρα την μεγάλη απόφαση να το αντικαταστήσω με το 12 mini. Νιώθω μεγάλη ικανοποίηση που από μία εξαιρετική συσκευή πήγα σε μία εξίσου εξαιρετική συσκευή, φυσικά η καθεμία για τα δεδομένα της εποχής της. Δεν θα ήθελα να πω πολλά για το 12 mini, υπάρχουν άφθονα reviews. Θα σταθώ μόνο σε 2 θέματα:

(1) Μα τι ευκολία η μετάβαση από το ένα τηλέφωνο στο άλλο! Ρυθμίσεις και εφαρμογές μεταφέρθηκαν αυτόματα και 100% σωστά! Μπράβο Apple! :)

(2) Η μπαταρία. Το 6s το έβγαζα το πρωί από τη φόρτιση (100% μπαταρία - αλλαγμένη official 2 χρόνια πριν) και μέχρι το απόγευμα είχε τελειώσει η μπαταρία. :( Το 12 mini (με την ίδια χρήση φυσικά) βγάζει άνετα τις 24 ώρες με υπόλοιπο μπαταρίας πάνω κάτω 40%. Με μικρότερη χρήση δε, έχει ξεπεράσει τις 48 ώρες αυτονομίας και με αρκετό υπόλοιπο μάλιστα (>10%). Εντυπωσιακό! :D

Πιο πολύ γράφω τα παραπάνω για να ευχαριστήσω όσους γράφετε όλα αυτά τα χρόνια στο συγκεκριμένο θέμα του 6s για τις συμβουλές, τις οδηγίες κλπ. Όσο για το 6s, θα το κρατήσω για παράλληλη χρήση, πραγματικά είναι ακόμα ένα υπέροχο κινητό παρά τα τόσα χρόνια του.

Καλή χρονιά, να είμαστε πάντα υγιείς και χαρούμενοι! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4+ χρόνια με το 6s, ήρθε η στιγμή που πήρα την μεγάλη απόφαση να το αντικαταστήσω με το 12 mini. Νιώθω μεγάλη ικανοποίηση που από μία εξαιρετική συσκευή πήγα σε μία εξίσου εξαιρετική συσκευή, φυσικά η καθεμία για τα δεδομένα της εποχής της. Δεν θα ήθελα να πω πολλά για το 12 mini, υπάρχουν άφθονα reviews. Θα σταθώ μόνο σε 2 θέματα:

(1) Μα τι ευκολία η μετάβαση από το ένα τηλέφωνο στο άλλο! Ρυθμίσεις και εφαρμογές μεταφέρθηκαν αυτόματα και 100% σωστά! Μπράβο Apple! :)

(2) Η μπαταρία. Το 6s το έβγαζα το πρωί από τη φόρτιση (100% μπαταρία - αλλαγμένη official 2 χρόνια πριν) και μέχρι το απόγευμα είχε τελειώσει η μπαταρία. :( Το 12 mini (με την ίδια χρήση φυσικά) βγάζει άνετα τις 24 ώρες με υπόλοιπο μπαταρίας πάνω κάτω 40%. Με μικρότερη χρήση δε, έχει ξεπεράσει τις 48 ώρες αυτονομίας και με αρκετό υπόλοιπο μάλιστα (>10%). Εντυπωσιακό! :D

Πιο πολύ γράφω τα παραπάνω για να ευχαριστήσω όσους γράφετε όλα αυτά τα χρόνια στο συγκεκριμένο θέμα του 6s για τις συμβουλές, τις οδηγίες κλπ. Όσο για το 6s, θα το κρατήσω για παράλληλη χρήση, πραγματικά είναι ακόμα ένα υπέροχο κινητό παρά τα τόσα χρόνια του.

Καλή χρονιά, να είμαστε πάντα υγιείς και χαρούμενοι! :)

 

 

Kαλοριζικο .....Επειδή είχα και εγώ πριν το 6 αρι ....και τώρα το XR , πολλές φορές το σκέφτηκα να το αλλάξω με το mini επειδή το XR είναι τεράστιο και δεν χωράει πουθενά.

Νομίζω ότι σαν μέγεθος συνολικά είναι πιο μικρό από το 6s αλλά η οθόνη μεγαλύτερη ....πως σου φαίνεται ?

 

Αν και όποτε λήξει η καραντίνα θέλω να το δω από κοντά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...