Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού την βρησκω την κλειδοθήκη για να την κλείσω?

Aν δεν το βρήκες ήδη, πήγαινε στις ρυθμισεις και πάνω στη μπάρα εύρεσης, πάτα keychain

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το βρήκες ήδη, πήγαινε στις ρυθμισεις και πάνω στη μπάρα εύρεσης, πάτα keychain

Την βρήκα στο iCloud.... έννοιες νά την ενεργοποιήσω τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα στο iCloud.... έννοιες νά την ενεργοποιήσω τώρα ?

 

Aπενεργοποίηση ΠΡΙΝ την επαναφορά δικτύου, επανενεργοποίηση ΜΕΤΑ την επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Aπενεργοποίηση ΠΡΙΝ την επαναφορά δικτύου, επανενεργοποίηση ΜΕΤΑ την επαναφορά.

 

Κάτι δεν έκανα σωστά. Χάθηκαν οι κωδικοί.... τέλος πάντων δεν με πειράζει καί ιδιαίτερα.... σημασία έχει ότι έφτιαξε τό internet με χρήση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έκανε κανείς την αναβάθμιση iOS 14 ? Εμένα έκανε την λήψη κανονικά...αλλά στην εγκατάσταση όταν κάνει στην αρχή επαλήθευση ενημέρωσης.μου βγάζει ότι προέκυψε σφάλμα..C1NPP7Q
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς την αναβάθμιση iOS 14 ? Εμένα έκανε την λήψη κανονικά...αλλά στην εγκατάσταση όταν κάνει στην αρχή επαλήθευση ενημέρωσης.μου βγάζει ότι προέκυψε σφάλμα..C1NPP7Q

Τελικά έφταιγε το internet ... έγινε η αναβάθμιση τώρα το ψάχνω νά δω τι καινούργιο έχει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα την 14

Μου ξεσκίζει την μπαταρία!!

Κολλαει το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται γρήγορα.

Αυτά.....

Για την μπαταρία συμφωνώ ότι καταναλώνει περισσότερη... αλλά κολλήματα καί τά άλλα ... εγώ δεν έχω... λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αργεί να ανταποκριθεί φανερά

 

Την έβαλα κι εγώ ναι την πάτησα σαν εσάς

Δυστυχώς όπως τα λες

Στο Apple Watch 3 ακόμα χειρότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ ναι την πάτησα σαν εσάς

Δυστυχώς όπως τα λες

Στο Apple Watch 3 ακόμα χειρότερα

 

Όποτε κλασικά περιμένουμε κάποιο update ☺️

Link to comment
Share on other sites

Όποτε κλασικά περιμένουμε κάποιο update ☺️

 

Ναι σταθερά

Πιστεύω όχι μόνο ένα

Θα πάρει καιρό η δουλειά. Ειδικά στο 6s που είναι 5 ετών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι σταθερά

Πιστεύω όχι μόνο ένα

Θα πάρει καιρό η δουλειά. Ειδικά στο 6s που είναι 5 ετών

Ένα update έχει γίνει ήδη... είμαστε στο 14.1.... περιμένουμε το δεύτερο τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ένα update έχει γίνει ήδη... είμαστε στο 14.1.... περιμένουμε το δεύτερο τώρα

 

Είμαστε 14.0.1

Σε αυτό αναφέρομαι ότι έχουμε προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 14

Μου ξεσκίζει την μπαταρία!!

Κολλαει το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται γρήγορα.

Αυτά.....

 

για την μπαταρια δεν μπορείς να κάνεις πολλά (Αναμενόμενο ήταν)

για τα κολλήματα θα πρέπει να κάνεις factory reset και set as new (δεν θα επαναφερεις το backup σώσε μόνο επαφές (αν δεν της εχεις στο cloud) και φωτο στο pc

 

αυτα

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια δεν μπορείς να κάνεις πολλά (Αναμενόμενο ήταν)

για τα κολλήματα θα πρέπει να κάνεις factory reset και set as new (δεν θα επαναφερεις το backup σώσε μόνο επαφές (αν δεν της εχεις στο cloud) και φωτο στο pc

 

αυτα

 

Δεν είναι λύση αυτή

Άσε που μόλις τα βάλεις όλα όπως τα είχες τα μισά κολλήματα πάλι θα τα έχεις άρα άδικος κόπος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση αυτή

Άσε που μόλις τα βάλεις όλα όπως τα είχες τα μισά κολλήματα πάλι θα τα έχεις άρα άδικος κόπος

 

τσου καμία σχέση απο update σε update μαζεύεσαι πολυ "άχρηστο" app data και μπόλικα διάφορα caches και διάφορα απομεινάρια από τα προηγούμενα condigurations με στήσιμο σαν νεα συσκευη χωρίς παλιο backup εχεις τεράστια διαφορά της περισσότερες φορες

εδω το δικο μου κινιτο εστειλε αδιαβαστο το update και ανανγαστικα και εκανα επαναφορά απο Itunes (και ηταν 11 pro max..........)

Link to comment
Share on other sites

τσου καμία σχέση απο update σε update μαζεύεσαι πολυ "άχρηστο" app data και μπόλικα διάφορα caches και διάφορα απομεινάρια από τα προηγούμενα condigurations με στήσιμο σαν νεα συσκευη χωρίς παλιο backup εχεις τεράστια διαφορά της περισσότερες φορες

εδω το δικο μου κινιτο εστειλε αδιαβαστο το update και ανανγαστικα και εκανα επαναφορά απο Itunes (και ηταν 11 pro max..........)

 

Για όλα αυτά που αναφέρεις φταίει η έκδοση

Μπορεί να βάλεις κάποια μεταγενέστερη και να μην έχεις κανένα θέμα

Απλά εάν έχεις σοβαρά προβλήματα ναι εκεί πρέπει να κανείς επαναφορά και ξανά από την αρχή

Χάνεται όμως η ουσία της αναβάθμισης και της αξιοπιστίας του iPhone

 

Άμα είναι κάθε φορά να κάθομαι να στήνω την συσκευή από την αρχή ποιος ο λόγος ύπαρξης του iCloud backup; Ποιος ο λόγος ύπαρξης όλων αυτών των εργαλείων που σου κάνουν την ζωή ευκολότερη;

 

Έχω αλλάξει 50 iPhone και έχω κάνει άπειρες φορές όλες αυτές τις διαδικασίες και στα δικα μου τηλέφωνα αλλά και σε φίλων γνωστών και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά που αναφέρεις φταίει η έκδοση

Μπορεί να βάλεις κάποια μεταγενέστερη και να μην έχεις κανένα θέμα

Απλά εάν έχεις σοβαρά προβλήματα ναι εκεί πρέπει να κανείς επαναφορά και ξανά από την αρχή

Χάνεται όμως η ουσία της αναβάθμισης και της αξιοπιστίας του iPhone

 

Άμα είναι κάθε φορά να κάθομαι να στήνω την συσκευή από την αρχή ποιος ο λόγος ύπαρξης του iCloud backup; Ποιος ο λόγος ύπαρξης όλων αυτών των εργαλείων που σου κάνουν την ζωή ευκολότερη;

 

Έχω αλλάξει 50 iPhone και έχω κάνει άπειρες φορές όλες αυτές τις διαδικασίες και στα δικα μου τηλέφωνα αλλά και σε φίλων γνωστών και λοιπά

 

ειμαι με iphone απο το 3g

ειμαι με android απο το android 1.6 (HTC Magic)

 

σχεδόν πάντα μα πάντα το update που συνοδευόταν με αλλαγή έκδοσης) προκαλούσε αρκετά θέματα και σχεδόν πάντα ήθελε επαναφορά ειτε ios ειτε android αν ήθελες να δουλεύει η συσκευή όσο καλύτερα γινεται (υπήρχαν εξαιρέσεις με κάποια updates αλλά ήταν ελάχιστα)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με iphone απο το 3g

ειμαι με android απο το android 1.6 (HTC Magic)

 

σχεδόν πάντα μα πάντα το update που συνοδευόταν με αλλαγή έκδοσης) προκαλούσε αρκετά θέματα και σχεδόν πάντα ήθελε επαναφορά ειτε ios ειτε android αν ήθελες να δουλεύει η συσκευή όσο καλύτερα γινεται (υπήρχαν εξαιρέσεις με κάποια updates αλλά ήταν ελάχιστα)

 

Τα γνωρίζω πολύ καλά

Εγώ λέω τι είναι το σωστό και καλύτερο για την ευκολία του τελικού χρήστη

Φυσικά οι μεγάλες αναβαθμίσεις δημιουργούν προβλήματα και οι περισσότεροι αναγκαζόμαστε να κάνουμε ολική επαναφορά και να χάνουμε χρόνο με το στήσιμο της συσκευής από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε ώρες με 4g μπαταρία από 99% στο 54%. Γελάει ο κόσμος

 

Ε θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά θέλει υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε ώρες με 4g μπαταρία από 99% στο 54%. Γελάει ο κόσμος

5 ώρες χρήσης ....? εμένα με 94 η υγεία τής μπαταρίας από 100%με 5 ώρες χρήσης έχει αδειάσει τελείως

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες χρήσης ....? εμένα με 94 η υγεία τής μπαταρίας από 100%με 5 ώρες χρήσης έχει αδειάσει τελείως

 

Πριν την αλλαγή διαρκούσε περίπου μια μέρα. Τώρα ούτε έξη ώρες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φτάσαμε στην iOS 14.1 αλλά στην κατανάλωση μπαταρίας δεν βλέπω καμία αλλαγή... πάλι την καταναλώνει γρήγορα..

Κάποια λύση στο πρόβλημα υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...