Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φίλε μου, έχεις δίκιο... πόσο μάλλον άν μιλάμε για διαφορά της τάξης των 5-10 ευρώ..

 

 

Όπως στα λένε τα παιδιά

iPhone εχεις......Είναι σαν να έχεις Mercedes και να του βάλεις κινεζικα φρένα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το s7 κάνει αδικαιολόγητα battery drain με το τελευταίο update, βγήκε από το συρτάρι το θηριάκι και πάλι. Χειρότερο σε οθόνη, κάμερα, μπαταρία(όταν θέλει το s7), αλλά αυτή η αίσθηση του iOS άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Δε σου ζαλίζει το μυαλό. Εν αναμονή του 11.3 να δω και τί μπαταρία θα μου βγάλει, προβλέπω να βγάζει πάνω από 95% capacity

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το s7 κάνει αδικαιολόγητα battery drain με το τελευταίο update, βγήκε από το συρτάρι το θηριάκι και πάλι. Χειρότερο σε οθόνη, κάμερα, μπαταρία(όταν θέλει το s7), αλλά αυτή η αίσθηση του iOS άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Δε σου ζαλίζει το μυαλό. Εν αναμονή του 11.3 να δω και τί μπαταρία θα μου βγάλει, προβλέπω να βγάζει πάνω από 95% capacity

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καθένα έχει τα καλά του και τα κακα του.

Εμένα για παράδειγμα το Android μου φαίνεται πιο παραγωγικό. Το S7 edge μετά από δύο χρόνια χρήσης έχει χάσει αρκετά από την αυτονομία του και νομίζω ότι χρειάζεται αλλαγή.

Κατά τα άλλα αν και έχει περάσει στα χέρια της κόρης μου παραμένει σαν καινούργιο. Όχι σαν τις παλαιότερες ναυαρχίδες της Samsung (S4 κλπ) που μετά από 2 χρόνια μέσα σε θήκη αυτό το γελοίο ασήμι πλαστικό γύρω από την οθόνη ξεφταγε και έφευγαν κομμάτια. Βέβαια τότε ήταν η εποχή που η Sammy πούλαγε τρέλα και μας έγραφε κανονικά.

Αν έτρεχε καθαρό Android θα ήταν πολύ πιο γρήγορο από πολλά σημερινά smartphones.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καθένα έχει τα καλά του και τα κακα του.

Εμένα για παράδειγμα το Android μου φαίνεται πιο παραγωγικό. Το S7 edge μετά από δύο χρόνια χρήσης έχει χάσει αρκετά από την αυτονομία του και νομίζω ότι χρειάζεται αλλαγή.

Κατά τα άλλα αν και έχει περάσει στα χέρια της κόρης μου παραμένει σαν καινούργιο. Όχι σαν τις παλαιότερες ναυαρχίδες της Samsung (S4 κλπ) που μετά από 2 χρόνια μέσα σε θήκη αυτό το γελοίο ασήμι πλαστικό γύρω από την οθόνη ξεφταγε και έφευγαν κομμάτια. Βέβαια τότε ήταν η εποχή που η Sammy πούλαγε τρέλα και μας έγραφε κανονικά.

Αν έτρεχε καθαρό Android θα ήταν πολύ πιο γρήγορο από πολλά σημερινά smartphones.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με απόλυτη φιλική διάθεση:

καλά όλα αυτά, αλλά τί σχέση έχουν με το iphone 6s, που "θεωρητικά" του ανήκει κι αυτό το topic..:p:p:p

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καθένα έχει τα καλά του και τα κακα του.

Εμένα για παράδειγμα το Android μου φαίνεται πιο παραγωγικό. Το S7 edge μετά από δύο χρόνια χρήσης έχει χάσει αρκετά από την αυτονομία του και νομίζω ότι χρειάζεται αλλαγή.

Κατά τα άλλα αν και έχει περάσει στα χέρια της κόρης μου παραμένει σαν καινούργιο. Όχι σαν τις παλαιότερες ναυαρχίδες της Samsung (S4 κλπ) που μετά από 2 χρόνια μέσα σε θήκη αυτό το γελοίο ασήμι πλαστικό γύρω από την οθόνη ξεφταγε και έφευγαν κομμάτια. Βέβαια τότε ήταν η εποχή που η Sammy πούλαγε τρέλα και μας έγραφε κανονικά.

Αν έτρεχε καθαρό Android θα ήταν πολύ πιο γρήγορο από πολλά σημερινά smartphones.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως σου είπε και ο ανωτέρω δεν έχουν σχέση αυτά με το iPhone 6s

Αν είχε καθαρό Android δεν θα συζητούσαμε για πολλές άλλες μάρκες που εμφανίστηκαν λόγο των αδυναμιών κάποιων μεγάλη εταιριών στο χώρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο ανωτέρω δεν έχουν σχέση αυτά με το iPhone 6s

Αν είχε καθαρό Android δεν θα συζητούσαμε για πολλές άλλες μάρκες που εμφανίστηκαν λόγο των αδυναμιών κάποιων μεγάλη εταιριών στο χώρο

Έχετε δίκιο, βλέποντας S7 απάντησα στο φίλο νομίζοντας ότι γράφει στο θέμα του συγκεκριμένου κινητού. Στο Tapatalk είναι εύκολο να γίνει μπέρδεμα.

Εν πάση περιπτώσει όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι δουλεύω και τα δύο λειτουργικά απο το 2008 και εκφράζω πάντα αντικειμενικές απόψεις. Δεν είχα λοιπόν πρόθεση για vs.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρήκαν άτομο να κάνουν παρατήρηση...

Βλέπω βελτίωση στους Apple maps με ονομασίες περιοχών και περισσότερα points, όπως επίσης πρόσθεσαν στο YouTube μαύρο theme

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαν άτομο να κάνουν παρατήρηση...

Βλέπω βελτίωση στους Apple maps με ονομασίες περιοχών και περισσότερα points, όπως επίσης πρόσθεσαν στο YouTube μαύρο theme

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν έχεις άδικο για τους apple maps .Αυτο που τους λείπει είναι κάτι σαν χρήση εκτός σύνδεσης όπως οι google maps .Εχω αγορασμένη εφαρμογή και χρησιμοποιώ τους apple maps

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω εδω και περιπου 5 χρονια iphone και ποτε δεν μπηκα στους maps της apple οποτε προσωπικα οσο και να τους βελτιωσουν ουτε τωρα θα μπω. Μονιμος google maps και sygic καθημερινα!
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω εδω και περιπου 5 χρονια iphone και ποτε δεν μπηκα στους maps της apple οποτε προσωπικα οσο και να τους βελτιωσουν ουτε τωρα θα μπω. Μονιμος google maps και sygic καθημερινα!

 

Θέλουν ακόμα πολύ δουλειά δεν έχουν ικανοποιητικό επίπεδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω εδω και περιπου 5 χρονια iphone και ποτε δεν μπηκα στους maps της apple οποτε προσωπικα οσο και να τους βελτιωσουν ουτε τωρα θα μπω. Μονιμος google maps και sygic καθημερινα!

+1 για το sygic... το πέτυχα σε καλή τιμή με εκπτώσεις προ 2-3 χρόνια και το τσίμπησα...

όχι ότι είμαι 100% happy Με το sygic, αλλά σίγουρα αυτό χρησιμοποιώ..:p

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

και εγω προσφορα το πηρα πριν 2 χρονια. Ψιλοσαπιο ειναι βεβαια αλλα καλυτερο απο αυτο του iphone!
Link to comment
Share on other sites

Μιας που το ξανά δουλεύω όπως ανέφερα παραπάνω, ένα πράγμα με χαλάει, αυτή η κάμερα των iPhone λερώνεται με το παραμικρό. Κάθε σήκωμα για φωτό ειδικά το βράδυ, θέλει καθάρισμα ο φακός.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το ξανά δουλεύω όπως ανέφερα παραπάνω, ένα πράγμα με χαλάει, αυτή η κάμερα των iPhone λερώνεται με το παραμικρό. Κάθε σήκωμα για φωτό ειδικά το βράδυ, θέλει καθάρισμα ο φακός.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όντως θέλει συνέχεια γιατί αλλιώς χάνουν αρκετά οι φωτογραφίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία...ειδικά σε standby είναι φοβερό

52e3098e532dbc2132c26f9c1876e157.jpg38605ca4a0c36348ea7ad3fc6de92bc2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω περάσει την έκδοση iOS 11.3 beta 6 αυτή τη στιγμή. Όταν βγει η τελική 11.3 θα μπορέσω να την περάσω απλά αφαιρώντας το beta profile ή θα πρέπει να κάνω clean install;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μου έφεραν ένα μεταχειρισμένο iPhone 6s απο Αγγλία βάζω την sim μου και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα...τι παίζει ρε γ@#@@ο...μπλέξαμε?Το τηλέφωνο ήταν στην O2.

 

Η ΚΑΡΤΑ SIM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΗ

 

Η κάρτα sim που εχετε εισαγάγει αυτήν την στιγμή σε αυτό το iPhone είναι απο φορέα που δεν υποστηρίζεται στο πλαίσιο της πολιτικής ενεργοποίησης που εχει εκχωρηθεί επι του παρόντος απο τον διακομιστή ενεργοποίησης.

Αυτό δεν αποτελεί ζήτημα υλιστικού του iPhone.

Εισαγάγετε άλλη κάρτα sim απο υποστηριζόμενο φορέα ή ζητήστε απο τον φορέα σας να ξεκλειδώσει αυτό το iPhone

Επικοινωνήστε με την Apple για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μου έφεραν ένα μεταχειρισμένο iPhone 6s απο Αγγλία βάζω την sim μου και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα...τι παίζει ρε γ@#@@ο...μπλέξαμε?Το τηλέφωνο ήταν στην O2.

 

Η ΚΑΡΤΑ SIM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΗ

 

Η κάρτα sim που εχετε εισαγάγει αυτήν την στιγμή σε αυτό το iPhone είναι απο φορέα που δεν υποστηρίζεται στο πλαίσιο της πολιτικής ενεργοποίησης που εχει εκχωρηθεί επι του παρόντος απο τον διακομιστή ενεργοποίησης.

Αυτό δεν αποτελεί ζήτημα υλιστικού του iPhone.

Εισαγάγετε άλλη κάρτα sim απο υποστηριζόμενο φορέα ή ζητήστε απο τον φορέα σας να ξεκλειδώσει αυτό το iPhone

Επικοινωνήστε με την Apple για περισσότερες πληροφορίες.

 

Είναι κλειδωμένο

R sim ή ξεκλείδωμα επι πληρωμή στην O2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλειδωμένο

R sim ή ξεκλείδωμα επι πληρωμή στην O2

 

Ευχαριστώ πολυ φίλε...πάμε για O2 unlock λοιπόν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε...πάμε για O2 unlock λοιπόν :mad:

 

Ψάξε λίγο στο Ίντερνετ για παραπάνω πληροφορίες για να γλιτώσεις χρήματα

Θυμάμαι παλαιότερα είχα βρει στο eBay κάτι που του έστειλα τα στοιχεία της συσκευής και μετά από 2-3 μέρες το ξεκλείδωσαν. Φυσικά με το αζημίωτο γιατί το μεγαλύτερο πόσον το παίρνει η εταιρεία στην οποία είναι κλειδωμένη η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο στο Ίντερνετ για παραπάνω πληροφορίες για να γλιτώσεις χρήματα

Θυμάμαι παλαιότερα είχα βρει στο eBay κάτι που του έστειλα τα στοιχεία της συσκευής και μετά από 2-3 μέρες το ξεκλείδωσαν. Φυσικά με το αζημίωτο γιατί το μεγαλύτερο πόσον το παίρνει η εταιρεία στην οποία είναι κλειδωμένη η συσκευή

 

Τελικά μεσα απο την εφαρμογή της O2 με τον λογαριασμό της αδερφής μου (δικό της είναι το κινητό) έγινε η διαδικασία unlock και θα πάρει απο 1 έως 7 μέρες αν όλα πάνε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μεσα απο την εφαρμογή της O2 με τον λογαριασμό της αδερφής μου (δικό της είναι το κινητό) έγινε η διαδικασία unlock και θα πάρει απο 1 έως 7 μέρες αν όλα πάνε καλά..

 

Θέλουν κάποιο συγκεκριμένο ποσο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...